REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-10-11 08:28 | Taryfy | testy | samsung | hsdpa | 3g | smartphone | wi-fi
Kan
 

Test Samsung i900 Omnia

Samsung Omnia to jedna z najnowszych urządzeń z Windows Mobile 6.1. Egzemplarz który dostałem był fabrycznie bez simlocka i nie był brandowany pod żadną z polskich sieci. Model ten jest taki jakbym go kupił na wolnym rynku.

Dane podstawowe

Omnia posiada procesor Qualcomm MSM6281, z wbudowanym modułem GPS. Telefon posiada wewnętrzną pamięć Flash pojemności 8 GB. (Są też modele z 16GB). Dodatkowo możemy rozbudować pamięć kartami MicroSD do kolejnych 16GB. Z komputerem możemy połączyć się poprzez port USB 2.0. Z internetem możemy połączyć się poprzez GPRS, EDGE oraz HSDPA 7,2 Mbps. Nie mogło również zabraknąć Wi-Fi 802.11 b/g. Z innymi urządzeniami możemy łączyć się poprzez Bluetooth 2.0. Telefon posiada odbiornik GPS. Miłośnicy multimedialnych funkcji znajdą w nim muzyczny odtwarzacz i radio FM, fotografowania aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix. Rozmiar urządzenia to 112 x 56 x 12,5mm a jego waga to 125 g. Jest to więc duży telefon zważywszy, że posiada w pełni dotykowy ekran 3,2’ o rozdzielczości 240x400. Ta niestandardowa rozdzielczość może przeszkadzać w użytkowaniu. To jest dopiero nowy model i jego użytkownicy liczą, że Samsung zrobi programy i gry pod taką rozdzielczość.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Funkcje i wyposażenie

W opakowaniu które dostałem oprócz telefonu i ładowarki był również kabel USB, słuchawki, płyta z oprogramowaniem, rysik i instrukcja po polsku. Jednak dla klienta który po raz pierwszy spotyka się z Windowsem Mobile jest ona zupełnie bezużyteczna. Napisana jest bardzo ogólnikowo i bardzo dużo funkcji nie jest w ogóle w niej ujęte. Po uruchomieniu telefonu ukazał się specjalny widget cos w stylu TouchFlo 3D w HTC Diamond. Jednak tutaj jest on dowolnie konfigurowalny. Na wirtualny pulpit możemy umieścić odnośniki do najczęściej używanych rzeczy takich jak kalendarz, godzina, odtwarzacz mp3, radio, notatki, gry, manager połączeń, czy wybór profili. Wszystkie ikony są duże i wyraźne. Ułatwia to korzystanie z telefonu za pomocą palca bez używania rysika. Jest to nakładka na Windowsa.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Mamy do wyboru też inne interfejsy. Samsung Today 1

Samsung Omnia

oraz Samsung Today 2

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

A tak wygląda standardowy pulpit w Windows Mobile 6.1

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Ekran dotykowy to potrafi czasem nie złapać dotyku i musimy powtórzyć operacje jeszcze raz. Jednak zdarza się to rzadko. Oprócz rysika możemy także używać palca. Ale oczywiście wiąże się to ze śladami na ekranie. Dlatego dobrze by było zaopatrzyć się w jakąś szmatkę do wycierania. szkoda, że producent nie dodaje jej do zestawu. Do Nokii N95 8GB jest dodawana mimo, że nie ma dotykowego ekranu i nie brudzi się tak bardzo.

Kontakty

Jeżeli mamy bardzo dużo znajomych i każdy nasz znajomy posiada kilka numerów, oraz do każdego z nich chcemy dodać jakąś notatkę, informację o jego emailu to ten telefon jest idealny. Nie jesteśmy praktycznie w nim w żaden sposób ograniczeni. Do każdego kontaktu możemy dopisywać chyba niezliczoną ilość informacji. W trybie Samsung Today 2 mamy możliwość wybrania osób z którymi najczęściej się komunikujemy. Możemy dołączyć również zdjęcie. Na zdjęciach widzimy standardowy wygląd kontaktów oraz menu edycji. Jak widać można wpisać praktycznie dowolne dane. A te co się nie zmieszczą to możemy dodać w zakładce „notatki”.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Wiadomości

Mimo dotykowego ekranu wiadomości piszę się bardzo prosto. Rzadko zdarza się, że pomylimy litery i przez przypadek naciśniemy jedną obok. W zestawie mamy rysik który bardzo ułatwia pisanie.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Na zdjęciach widzimy tylko niektóre metody wpisywania tekstu. Możemy mieć normalną klawiaturę QWERTY, słownik xt9 (coś w stylu T9) oraz pisać odręcznie. Wszystko wygląda praktycznie jak na normalnej klawiaturze komputerowej. Mimo, że jest to dotykowa klawiatura to smsy piszę mi się szybciej niż na zwykłej klawiaturze np. w Nokii. Wiadomości pogrupowane są na wzór chata. Oczywiście możemy też wysyłać maile.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Kalendarz

Kalendarz w Omnii jest bardzo rozbudowany. Wchodząc do niego dokładnie widzimy co w danym dniu mamy do zrobienia. Na pewno nie zapomnimy o jakimś ważnym terminie czy spotkaniu. W zależnie jak ustawimy mamy kilka możliwości podglądu kalendarza. Na pierwszym zdjęciu jest tzw „planer”. Na kolejnym mamy widok dnia z dokładnością do godziny. W opcjach możemy ustawić aby pokazywał połówki godzin. Następnie mamy widok tygodnia. Zaznaczam, że tygodnia roboczego ponieważ jak widać na zdjęciu brakuje nam soboty i niedzieli. Kolejnym widokiem jest widok pełnego miesiąca a ostatnim to cały roczny kalendarz.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Zdjęcia i wideo

Tutaj możemy przeglądać naszą galerię (zdjęcia, muzyka, filmy). Zdjęcia możemy powiększać, możemy też wysłać mmsem lub w mailu. Możemy też ustawić jako tło lub jako zdjęcie osoby dzwoniącej. Galeria pokazuje miniaturki zdjęć. Jeżeli w danym katalogu mamy bardzo dużo plików to możemy kazać urządzeniu aby pokazywał np. tylko muzykę lub tylko zdjęcia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Mamy też możliwość obejrzenia filmów w zainstalowanym Windows Media Player 10.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Do muzyki przeznaczony jest Touch Player

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Urządzenie nie ma problemu z odtworzeniem muzyki czy nawet dłuższego filmu. Możemy tak samo jak na komputerze stacjonarnym tworzyć listy odtwarzania czy posegregować muzykę wg wykonawców lub rodzaju.

Internet

Zakładka ta umożliwia nam korzystanie Internetu. Telefon ma wbudowaną przeglądarkę Opera 9.5 jednak dużo osób narzeka na nią i instaluje Operę Mini ze względu na szybkość i większą kompresję wyświetlanych stron. Opera 9.5 potrafi dostosować stronę do wielkości ekranu. Strony są czytelne i wyglądem praktycznie nie różnią się od normalnej przeglądarki.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Oczywiście mamy też Internex Explorer. Na zdjęciach widok pionowy i poziomy

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Obie przeglądarki obsługują szyfrowane strony więc nie ma problemów z zalogowaniem się np. na stronę banku lub sprawdzenie poczty.

Ustawienia

W tej zakładce możemy dokonać różnych ustawień w systemie. Jak widać możemy zmienić tu praktycznie wszystko. Od dźwięków, informacji o właścicielu po ustawienia regionalne, certyfikaty i połączeniach z siecią. Możliwości konfiguracji jest naprawdę dużo i każdy na pewno dostosuje urządzenie do swoich potrzeb.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Programy

Po naciśnięciu na ekranie głównym „menu główne” pojawiają się nam programy. Możemy również wybrać takie które najczęściej używamy i dodać do ulubionych. nie musimy wtedy szukać ich w gąszczu innych programów tylko mamy je oddzielnie.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Jak widzicie producent umieścił w tym modelu mobilną wersję Office. - Word mobile. W Wordzie możemy praktycznie dowolnie manipulować czcionkami. Na załączonym zdjęciu dobrze to widać. Duża rozdzielczość ekranu sprawia, że pisanie i widok strony jest bardzo czytelny. Jeżeli potrzebujemy napisać coś w Wordzie a nie jesteśmy przy komputerze to spokojnie wystarczy nam Word Mobile. Jest to bardzo przydatne ponieważ gotowy plik od razu możemy wysłać mailem. Program obsługuje też duże pliki po kilkaset stron. Program ten odczytuje pliki z najnowszego Worda 2007. Funkcje programu Microsoft Office Word Mobile obejmują sprawdzanie pisowni, polecenia „Znajdź i Zamień”, listy punktowane, formatowanie tekstu i wiele innych. Po raz pierwszy dołączono również do programu Word Mobile obsługę tabel.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

- Excel Mobile

W Excelu tak samo jak w Wordzie możemy praktycznie zrobić wszystko jak na tym samym programie w komputerze stacjonarnym. Obliczenia czy wykresy robi się tu szybko i bardzo łatwo. Oczywiście gotowy plik tak samo możemy od razu wysłać mailem. Podczas korzystania nie miałem problemu z dodaniem wykresu czy jakiejś funkcji. Wszystko jest bardzo intuicyjne. Jednak aby zrobić jakiś bardziej zaawansowany arkusz musimy już posłużyć się Excelem w wersji na PC. Program ten odczytuje pliki z najnowszego Excela 2007.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Oprócz tego mamy jeszcze Microsoft Office Power Point Mobile i Microsoft OneNote Mobile. W Power Point tylko możemy tylko przeglądać prezentacje bez możliwości jej edycji. Mam nadziej, że w przyszłości kiedy wyjdzie Windows Media 7 będzie już taka możliwość. Prezentację można skonfigurować na urządzeniu jako pokaz slajdów o ustalonym tempie. Łącza do adresów URL są również obsługiwane. Tutaj również można oglądać pliki Power Point z najnowszej wersji z 2007 r. OneNote pozwala robić notatki a następnie synchronizować je z sekcją notesu w pełnej wersji programu OneNote na komputerze. Umożliwia również rejestrowanie obrazów wizytówek, robienie krótkich notatek tekstowych i nagrań głosowych (na przykład przypomnień o ważnych wydarzeniach, pomysłów do projektów, zaleceń, pomysłów itp.)

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Inne

W takim modelu nie mogło zabraknąć oczywiście GPS’a. Powiesz szczerze, że Omnia bardzo szybko łapała nadajniki. Nawet na zimno zajmowało to kilka sekund. W telefonie są tylko mapy Google ale możemy dokupić np. Automapę. Jestem bardzo zadowolony z szybkości działania GPSu. Nie łapie sygnału w domu tak jak np. Nokia E71 czy E66 ale nawigacja przydaje się w podróży a nie przed telewizorem.

Samsung Omnia

Samsung Omnia

Również inną przydatną funkcją jest tzw. Task Manager. Pokazuje on aktualnie uruchomione procesy oraz ilość pamięci które zajmują. Możemy na bieżąco je kontrolować i gdy zacznie nam tej pamięci brakować to wyłączać niepotrzebne aplikacje. Jednak uruchomienie nawet dużej ilości programów nie zwalnia telefonu. jednak jak przystało na taki model to powinien być trochę szybszy ponieważ czasem potrafi się zwiesić. W Omnii możemy zapisywać notatki. Może to nie nowość ale na pewno przydatna funkcja. Jedziemy gdzieś i przypomni się nam o czymś. Wtedy otwieramy notatki i zapisujemy co mamy zrobić. Co ciekawe możemy taką notatkę napisać odręcznie. Stare notatki możemy np. spakować wbudowanym ZIPem. ZIPem możemy pakować też dowolne inne pliki.

Samsung Omnia

Samsung Omnia
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.01 (głosy: 80)
Tagi: | testy | samsung | hsdpa | 3g | smartphone | wi-fi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 34
Komentarze: 34 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimagat_55
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.03.23 10:40 Odpowiedz
Koszmarny badziew bez podstawowej choćby instrukcji obsługi, takiego dna - dla frajerów - jeszcze nie widziałem !!!
Anonimmadziarka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.09.16 19:39 Odpowiedz
prosze o pomoc nie wiem jak zrobic klawiature QWERTY i jak zablokowac telefon jak mozecie to odpiszcie mi na gg 2334879 pozdrawiam magda
Anonimdamian
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.13 21:42 Odpowiedz
Witam, chcę kupić ten telefon. Czy naprawdę dobrze pisze się na nim sms i inne teksty?
Anonimemilka0208
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.19 20:34 Odpowiedz
czesc mam pytanie odnosnie klawiatury.powiedzcie mi, czy jest szansa na zmianę ustawień, bądź wgranie normalnej klawiatury typu 2abc, 2def...itd.nie wyobrazam sobie poslugiwanie sie takim idiotyzmem jak qwerty.jesli nie mozna tego zmienic, to czy chociaz ekran jest na tyle czuly, abym mogla pisac palcami, poslugiwanie sie rysikiem rowniez odpada.kto to wymyslił?!? poza tym co sądzicie o podobnie fajnym telefonie jak LG gt 500 puccini? do czego mozna sie ewentualnie przyczepic?
Anonimesiu19
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.01 12:17 Odpowiedz
mam pytanie: posiadam samsunga i908E omnia,tel jest identyczny jak ten tutaj. tel nie jest polski(najprowdopodobniej angielski) i potrzebuje wgrać do niego polskie oprogramowanie
Anonimewa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.08 08:25
sluchaj mam pytanie odnosnie polskiego oprogramowania, lub j.polski mozna ustawic? ja mam tel. z usa tylko ze 16gb
Anonimjacek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.22 18:58 Odpowiedz
Ogólnie telefon super, ale jak sie popsuje to w serwisie naprawiali go miesiąc czasu. Jak oddałem swoją nokie n95 8GB do serwisu nokii to była zrobina na następny dzień, lub tydzień później gdy wysłali ją do warszawy (bo dwa razy się popsuła).
Anonimholmess
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.02.06 20:32 Odpowiedz
co trzeba zrobic rzeby filmy na omni odtwarzało? prosze ludzie pomurzcie odp na maila slawek.ch5@wp.pl
AnonimStoneman
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.16 17:28 Odpowiedz
Jakiś jełop z tego redaktorka. Już po kilku zdaniach nie chciało mi się dalej czytać; np pisał, że telefon posiada procesor Qualcomm MSM6281, a na zdjęciu poniżej wydać ARM920T PXA312 czyli Marvell PXA312... Szkoda gadać!
Anonimdaro1983q
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.08 21:18 Odpowiedz
Powiem szczerze niema na razie nic bardziej powalającego na rynku w takiej cenie daje mu 9 punktów
AnonimJarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.02 18:15 Odpowiedz
Mam klopot wszedl w tryb oszczedny slabo swieci wyczswietla nie opbraca ekranem. Rozladowuje baterie w bez uzywania w 32 godziny.Nie wiem czy nawalila bateria czy telefon.
AnonimJarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.02 18:15 Odpowiedz
Mam klopot wszedl w tryb oszczedny slabo swieci wyczswietla nie opbraca ekranem. Rozladowuje baterie w bez uzywania w 32 godziny.Nie wiem czy nawalila bateria czy telefon.
Anonimmadzia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.02 13:44 Odpowiedz
a w jaki sposób skanuje sie taki telefon,bo chyba mozna miec wirusa w takim telu?
Anonim280hp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.20 01:19
Madziunio duzo nie pomoge bo mam i600 ale przeciw virusom kaspersky mobile chybo 80 pln licencja na rok kosztuej a ze strony kaspersky.pl moznza 30 dniowego triala sciagnac.aplikacja ta skanuje telefon polaczenia z netem oraz ma funkcje zdalnego blokowania i czyszczenia telefonu sms
Anonim280hp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.20 01:20
Madziunio duzo nie pomoge bo mam i600 ale przeciw virusom kaspersky mobile chybo 80 pln licencja na rok kosztuej a ze strony kaspersky.pl moznza 30 dniowego triala sciagnac.aplikacja ta skanuje telefon polaczenia z netem oraz ma funkcje zdalnego blokowania i czyszczenia telefonu sms
Anonim280hp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.20 01:21
Madziunio duzo nie pomoge bo mam i600 ale przeciw virusom kaspersky mobile chybo 80 pln licencja na rok kosztuej a ze strony kaspersky.pl moznza 30 dniowego triala sciagnac.aplikacja ta skanuje telefon polaczenia z netem oraz ma funkcje zdalnego blokowania i czyszczenia telefonu sms
Anonimgoska111
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.26 13:32 Odpowiedz
mam problem z pamiecia. nie moge znalez i nic z nia albo w niej zrobic chodzi mi tu o te 8 gb
Anonimdaro1983q
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.08 21:19
moja pamięć tak nazywa się te 8 gb pozdrawiam
Anonimaga
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.11 14:02 Odpowiedz
witam.moze ktos wie gdzie mozna dokupic rysik do samsunga omnia.........prosze o maila na agnieshka98@wp.pl
AnonimJarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.02 18:11
W punktach Orange za 15 zl
Anonimmario
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.09 21:43 Odpowiedz
Widze, ze przy ikonce zasiegu jest 3G, czy to trzeba jakos ustawic, bo jestem w zasiegu 3G, ale tego nie mam wyswietlone w telefonie. Jak to ustawic w telofonie bo u mnie nic nie ma
Anonimajos
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.04 20:39 Odpowiedz
siemanko wiecie moze ile kosztuje automapa do Samsunga
Anonimmp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.17 09:37
Nie ma czegoś takiego jak Automapa do Samsunga. Jest normalna Automapa a przy instalacji zaznaczasz na jaką platformę instalujesz (PC/Win Mobile/PNA) cena ok 200-250 zł
AnonimCzlowiekzezlota
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.26 19:56 Odpowiedz
Fajna ta dziewczyna ze zrzutu ekranu. Bodajze w "szybkim" wybieraniu numerow. Naprawde bardzo ladna.
AnonimVisterio
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.25 20:17 Odpowiedz
Nieprawdą jest to, ze w kalendarzu w widoku tygodnia widać jedynie 5 dni. Ilość wyświetlanych dni można ustawić w opcjach kalendarza i mamy do wyboru 5, 6 i 7 dni.
Anonimxxxx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.25 15:24 Odpowiedz
ja ustawic nawi w komie zeby z kata nie pobieralo prosze o pomoc
AnonimNEO
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.23 15:17 Odpowiedz
Ajos, fajna ale potrafi się ostro złościć
AnonimAjos
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.20 21:46 Odpowiedz
fajna ta Ewelinka - daj cały numer ;]
Anonimczerw
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.20 09:25 Odpowiedz
Witam Zostały tutaj napisane że w telefonie są już mapy google, wieć nie trzeba się łączyć z internetem aby korzystać z navigacji???
Anonimdarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.18 01:35 Odpowiedz
witam wchodzisz w programy tam szukasz wprowadzenie potem ustaw tło a potem elementy na dole i zaznaczasz
Anonimbolek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.11 17:59 Odpowiedz
witam posiadam ten telefonik i jest naprawde super ale nie o tym chcialem pisac lecz mam prosbe w jaki sposob zmienia sie wyglad pulpitu zaprezentowanego w tym artykule prosilbym o pomoc gdyz chce zmienic na inny interfejs....
Anonimboby
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.11.05 20:01 Odpowiedz
Maszynka jest super w porównaniu z telefonami używanymi prze ze mnie do tej pory .
AnonimGamer
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.10.21 23:36 Odpowiedz
Co za bajki tu pisza? Po pierwsze to nie Qualcomm tylko Marvel od intela, to zupelnie inne klasy wydajnosci. Stfu!
Anonimpawel__
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.10.16 19:31 Odpowiedz
hm Moze ta Omnia warta swej ceny?
+34 komentarzy. Przeczytaj wszystkie na forum

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 52

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)