REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-06-06 10:41 | Taryfy | samsung | telefony | komórkowe | hsdpa | testy
Kan
 

Test Samsung Ultra Touch S8300

Dane podstawowe

Samsung S8300 - Ultra Touch
Samsung S8300 - Ultra Touch

Samsung Ultra Touch S8300 umożliwia szybkie przesyłanie danych w technologii HSDPA. Na pokładzie urządzenia w aluminiowej obudowie pokrytej warstwą zabezpieczającą przed zarysowaniami i odciskami palców znajdziemy wbudowany 8-megapikselowy aparat fotograficzny, wyposażony w zaawansowane funkcje fotograficzne takie jak detekcja twarzy czy uśmiechu i odbiornik nawigacji GPS.

Samsung S8300 - Ultra Touch wyświetlacz z widgetami
Samsung S8300 - Ultra Touch wyświetlacz z widgetami

W pudelku znajdziemy telefon, ładowarkę, płytę CD z oprogramowaniem do synchronizacji danych z PC, karta pamięci 1GB z adapterem, kabelek USB do podłączenia z PC oraz zestaw słuchawkowy. Komórkę wyposażono w baterię Li-Ion (880mAh). Czas pracy według producenta do 300 godzin, czas rozmowy do 4 godzin. W praktycznym użytkowaniu (włączony Bluetooth, słuchanie radia przez 3-4 godziny, 20 minut połączeń, kilka min surfowania po Internecie oraz parę zdjęć) bateria wytrzymuje 2-3 dni. Częstotliwość ładowania naszej komórki zależy oczywiście od długości rozmów, odległości od stacji bazowej oraz tego, czy i ile wysyłamy danych. Zważywszy na duży wyświetlacz jest to wynik wyższy niż przeciętny.

Funkcje i wyposażenie

Elegancki telefon przykuwa uwagę każdego, kto chociaż raz weźmie go do ręki. Połączenie ekranu dotykowego i wysuwanej klawiatury 3x4 trzeba przyznać jest bardzo udane. Telefon ma wymiary 110x 51.5x12.8mm i waży 118 gramów. Korzystając z ekranu dotykowego telefonu, można z łatwością wybierać pozycje menu lub używać funkcji.

Posiadając ten model możemy poruszać się po globalnej sieci z szybkością do (7,2 Mbps) lub rozmawiać ze znajomymi widząc naszych rozmówców. Podczas testów telefon w sieci Play pobierał dane z prędkościami:

Jakość połączeń głosowych jak i wideorozmowy zależy w dużej mierze od jakości transmisji w sieci, niemniej jednak dźwięk dobiegający z głośnika jest dobrej jakości, a niezależnie od sieci, był płynny. W trakcie rozmowy ekran dotykowy jest automatycznie blokowany, co zapobiega przypadkowemu użyciu funkcji telefonu.

Samsung S8300 - Ultra Touch przesył danych
Samsung S8300 - Ultra Touch przesył danych

Książka telefoniczna mieści do 2000 kontaktów. Do każdej pozycji możemy dodać numery telefonów (prywatny, służbowy biura) i adresy E-mail, WWW oraz dane adresowe. Możemy także przypisać zdjęcie, dzwonek, wibrację czy wprowadzić krótką notatkę oraz datę urodzin. Ponadto producent wyposażył Książkę telefoniczną w dodatkowe pola, do których dostęp otrzymujemy po wybraniu opcji „Dodaj więcej pól”, znajdująca się w prawym dolnym rogu ekranu. Jest także możliwość przyporządkowania kontaktu do zdefiniowanych przez producenta Grup: Praca, Przyjaciele i Rodzina. W czasie tworzenia grup kontaktów można przypisywać nazwy grup, dzwonki, zdjęcia identyfikujące dzwoniących i typy wibracji dla każdej z grup. Można także wysyłać wiadomości (w tym e-mail) do całej grupy. Standardowo w telefonie można sprawdzić rejestr połączeń nieodebranych, odebranych, wybieranych oraz ilości danych przesłanych przez sieć za pomocą opcji informacji GPRS.

Samsung S8300 - Ultra Touch książka telefoniczna Samsung S8300 - Ultra Touch książka telefoniczna

Ciekawą funkcją jest możliwość wykonywanie fałszywych połączeń. Symulowanie nadchodzących połączeń – na przykład w celu unikania rozmów lub wyjścia z sali podczas spotkania. Wcześniej można także nagrać głos i odtwarzać go podczas rozmowy, aby uwiarygodnić połączenie. Aby wykonać fałszywe połączenie, należy nacisnąć i przytrzymać klawisz głośności przesunięty w dół w trybie oczekiwania, funkcja działa rewelacyjnie.

Samsung S8300 - Ultra Touch przeglądarka Telix.pl
Samsung S8300 - Ultra Touch przeglądarka Telix.pl

Samsung S8300 - Ultra Touch przeglądarka Telix.pl
Samsung S8300 - Ultra Touch przeglądarka Telix.pl

Telefon umożliwia ponadto prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Dźwięk dobiegający z głośnika podczas rozmowy w tym trybie jest wystarczająco głośny, czysty i bez zniekształceń.

Samsung S8300 posiada także funkcję z prośbą o pomoc, która może okazać się przydatna w nagłych sytuacjach alarmowych. Ponadto standardowo producent wyposażył telefon w Mobile Tracker. Pomaga ona w znalezieniu i odzyskaniu skradzionego telefonu. Gdy do telefonu zostanie włożona nowa karta SIM lub USIM, funkcja Mobile Tracker automatycznie wyśle numer kontaktowy do dwóch odbiorców.

Wbudowana przeglądarka NetFront Browser w wersji 3.5, doskonale radzi sobie z otwieraniem nawet bardziej skomplikowanych stron internetowych. Czujnik, który odczytuje orientację (położenie) telefonu (pionowo czy poziomo), sprawuje się bardzo dobrze i znacznie ułatwia przeglądanie Internetu. Producent zadbał nawet o to, aby instalowana dowolnego operatora karta SIM automatycznie konfigurowała nam telefon pozwalając na dostęp do zasobów globalnej sieci. Standardowo w telefonie zaimplementowano możliwość subskrybowania kanałów RSS.

Samsung S8300 - Ultra Touch fonoteka Samsung S8300 - Ultra Touch odtwarzacz MP3 Samsung S8300 - Ultra Touch znajdź muzykę

Telefony Ultra Touch to także cyfrowy odtwarzacz muzyczny w telefonie komórkowym, a gdy zapragniemy informacji ze świata możemy posłuchać radia w paśmie FM. Wbudowana w telefon cyfrowa kamera o rozdzielczości 8,0MPix z lampą błyskową Dual Power LED i autofokusem zapewni nam zachować najciekawsze chwile naszego życia. Warto wspomnieć także o Dyktafonie (długość organiczna do 60min.). Wielu naszych Czytelników zazwyczaj pyta czytając testy, czy Dyktafon pozwala nagrać rozmowę telefoniczną. W przypadku S8300 nie jest to możliwe, przynajmniej mi nie udało się znaleźć takiej funkcji.

Rozbudoway odtwarzacz muzyczny plików MP3 i AAC Ultra Touch oferuje możliwość tworzenia i edycji play list, sortowania utworów wg. albumów, utworów muzycznych lub wykonawców. Zbiory muzyczne możemy także przenosić do telefonu bezpośrednio z programu Windows Media Player. Ogólny efekt odtwarzanej muzyki jest porównywalny do tego z klasycznych odtwarzaczy MP3 ze średniej półki. Dźwięk jest czysty, nie ma żadnych szumów, a po podłączeniu zestawu słuchawkowego telefon może w zupełności zastąpić nam oddzielny odtwarzacz.

Samsung S8300 - Ultra Touch radio FM Samsung S8300 - Ultra Touch ustawienia radia Samsung S8300 - Ultra Touch dyktafon

Dla użytkowników multimediów producent wyposażył także model S8300 w radio FM z funkcją RDS z możliwością nagrywania fragmentu audycji. Plik muzyczny zostanie zapisany w lokalizacji Radio clips. Funkcja nagrywania została przystosowana jedynie do nagrywania głosu. Stacje po podłączeniu zestawu słuchawkowego, który pełni jednocześnie funkcję anteny, wyszukujemy ręcznie lub za pomocą funkcji Auto-strojenie. Odtwarzaną audycję radiową możemy przełączać pomiędzy głośnikiem telefonu, a słuchawkami. W telefonie zaimplementowano funkcję z opcją rozpoznawania muzyki. Gdy grany utwór zostanie pomyślnie zarejestrowany, telefon połączy się z serwerem w celu uzyskania informacji na temat słuchanego aktualnie utworu. Niektórzy dostawcy usług nie zapewniają obsługi tej funkcji lub baza danych może nie zawierać informacji o wszystkich utworach. W naszym przypadku przy korzystaniu z karty SIM Play i Orange funkcja ta nie zadziałała.

Odtwarzacz i radio możemy kontrolować bez rozsuwania telefonu , pod warunkiem, ze zwolnimy blokadę klawiatury. Podczas słuchania muzyki można używać innych funkcji dostępnych w telefonie.

Samsung S8300 odtwarza pliki DivX w rozdzielczości do 320x240. Istnieje możliwość odtwarzania plików DivX w rozdzielczości do 720x480. Z wszystkimi formatami podczas testu telefon radził sobie nad podziw dobrze.

Samsung S8300 - Ultra Touch aparat Samsung S8300 - Ultra Touch przeglądarka zdjęć

Równie imponująco brzmi opis aparatu fotograficznego. Samsung Ultra Touch wyposażono w aparat fotograficzny o maksymalnej rozdzielczości 3264x2448 px.. Na start aparatu, uruchamianego za pomocą klawisza na prawej ściance musimy poczekać ok. 3 sekund. Kolejne 1-2 s. upłyną od momentu wciśnięcia migawki do zarejestrowania zdjęcia. Ikona w lewym, górnym rogu Menu aparatu służy do przełączania się pomiędzy trybem aparatu lub kamery. Producent dla „leniwych” wyposażył aparat w automatyczne ustawienia - „Sceneria”, zawiera 13 różnych ustawień w zależności od fotografowanej sceny.

Funkcje fotograficzne pozwolą nam zaskoczyć niejednego użytkownika prostych cyfraków. Zdjęcia robimy w orientacji poziomej, serie zdjęć (Pojedyncze / Sekwencyjne / Mozaika), panoramę lub makro. W trybie wykrywania uśmiechu telefon rozpozna osoby na zdjęciu i wykryje ich uśmiechy. Telefon automatycznie zrobi zdjęcie, gdy fotografowana osoba uśmiechnie się. Tak naprawdę to wykrywanie uśmiechu działa dobrze tylko przy robieniu fotek z bliskiej odległości i trochę to trwa, nie zawsze osoba fotografowana jest w stanie zaprezentować wystarczająco ładnego uśmiechu, aby funkcja zadziałała. W takim przypadku sami musimy zdecydować, kiedy nacisnąć spust migawki. Bardzo fajnie robi się zdjęcia panoramiczne. W orientacji poziomej naciskamy klawisz aparatu, aby zrobić pierwsze zdjęcie. Następnie powoli przesuwamy telefon w prawo. Telefon automatycznie zrobi następne zdjęcie (od 3 do 6 zdjęć połączonych w jedno). Zarejestrowane zdjęcia możemy posegregować po nazwie, godzinie, a nawet kolorze oraz .

Informacje na temat robienia zdjęć w różnych trybach i dostosowywania ustawień aparatu:

Samsung S8300 - Ultra Touch funkcje aparatu
Samsung S8300 - Ultra Touch funkcje aparatu

Korzystanie z opcji aparatu. Naciśnięcie przycisku migawki do połowy włącza autofokus. Pozwala to na wykonywanie ostrzejszych zdjęć. Gdy zajdzie taka potrzeba można skorzystać z samowyzwalacza lub wprowadzić korekcję naświetlenia, balans bieli i regulację ISO. Włączenie funkcji obracania ekranu podglądu w razie obrócenia telefonu. Rozbudowany edytor zdjęć i filmów umożliwia uzyskiwanie różnych efektów fotograficznych.

Testowe zdjęcia w trybie automatycznym: Tutaj

W trybie nagrywania filmów (do 720x480 pikseli) w trybie normalnym, powolnym lub szybkim, ogranicza nas tylko pojemność dostępnej pamięci.

Przykładowy film: Tutaj(720x480)
Przykładowy film: Tutaj(320x240)

Obecnie dla wielu osób podstawowym elementem wyposażenia telefonu jest aparat cyfrowy. W przypadku modelu Ultra Touch, to mocna strona naszego telefonu. Na zdjęciach tylko w najwyższej rozdzielczości widać szumy. Aparat dobrze oddaje kolory - są naturalne i dobrze nasycone, fotki są równomiernie naświetlone. Musimy jednak pamiętać, że to telefon komórkowy z funkcją aparatu, przy robieniu zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych, z którymi nie radzi sobie dobrze wbudowana lampa doświetlająca. Włączenie funkcji zapisywania danych GPS dla zdjęć pozwala w późniejszym czasie sprawdzić w Internecie gdzie były robione.

Samsung S8300 - Ultra Touch Google Maps Samsung S8300 - Ultra Touch Google Maps

Samsung S8300 oferuje możliwość nawigowania z wykorzystaniem witryny Gogle Maps. W pakiecie otrzymujemy w miarę dobre mapy w wersji Google Maps (wersja 2.3.2). Należy jednak pamiętać, że używanie A-GPS powoduje naliczanie dodatkowych kosztów u naszego operatora. Widok opiera się na tych samych mapach, jakie dostępne są w Internecie. Odbiornik GPS na otwartym terenie ustalał moją pozycję w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Osoby, które w wolnym czasie zechcą sobie trochę pograć mogą skorzystać z trzech standardowo zaimplementowanych gierek. Najciekawsza z nich „Turlająca się kostka” - wykorzystuje czujnik ruchu (akcelerometr) w telefonie. „BrickBreakerRevolution” i „PyramidBloxx” są w wersji demonstracyjnej z możliwością zakupu pełnej wersji. Gierki i aplikacje na dużym ekranie Ultra Touch wyglądają bardzo ładnie.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.72 (głosy: 149)
Tagi: | samsung | telefony | komórkowe | hsdpa | testy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimlola
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.22 22:41 Odpowiedz
Cześć. Ogólnie telefon bardzo mi się podoba , ale jest jeden minus ... Gdzie mogę zmienić dzwonek na sms-a ? Bo to dziwne że w takim telefonie nie ma takiej opcji ... Pomóżcie.
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.23 01:13
Pierwsze co mi wypluło Google: Ustawienia -> Profile -> Edytuj profil -> ustaw dźwięk.
AnonimBabina
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.21 22:17 Odpowiedz
Nie polecam tego telefonu gdyż mam go już rok a w nim nic nie ma ciekawego oprócz neta, zdjecia wychodza beznadziejne a chociaż aparat 8.0 mega.! porażka aż teraz żełuje ze go wgł. kupiła.
AnonimJulcia018
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.07 15:03 Odpowiedz
Czy ktos wie czy mozna w tym tel zapisac obraz z mmsa do galerii w tel. ?
Anonimpz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.17 19:01 Odpowiedz
cz można zablokować klawiaturę hasłem
Anonimtutu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.11 13:03 Odpowiedz
a jak tu dziala mobilne gadu? bo nie dlugo chce zmienic i to dla mnie najwazniejszy paramert
Anonimolek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.08 12:34 Odpowiedz
telefon dostępny w Orange dla biznesu, z duzym pakietem minut....
Anonimpsylo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.06 19:42 Odpowiedz
Jak dla mnie zdjęcia - rewelacja.
Anonimden
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.06 13:41 Odpowiedz
Dobra jakość w trakcie prowadzenia rozmów? To chyba jakiś żart. Jakość jest tak fatalna, że zastanawiam się poważnie na zgłoszeniem reklamacji.
Anonimera&orange
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.06 13:23 Odpowiedz
hm i zaś brak Wi-Fi kiszka
AnonimMerLin
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.06 11:12 Odpowiedz
Nazwa pliku: C:Tempsamsung_s8300_film-1.mp4 Rozmiar pliku: 2700713 bajtów Rozmiar obrazu: 348x240 Komuś się wrzucił zły pliczek chyba, zła rozdzielczość Zamiast 640x480 jest 348x240.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)