REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-03-08 07:34 | PDA & Navi | opaska | smartband | test | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Test Polar Loop - do osobistego monitoringu zdrowia

Elektronika ubieralna (wearables) to zaawansowane technologicznie gadżety, które nosi się jako część garderoby. Obecnie jednym z najpopularniejszych tego typu urządzeń są opaski elektronicznie, które śledzą wydatek energetyczny organizmu i pomagają w procesie zrzucania wagi lub dbania o formę. Przetestowaliśmy dla Was, a przy okazji monitorując własny organizm, inteligentną opaskę na rękę - Polar Loop.


W Polsce zainteresowanie tego typu urządzeniami dopiero się pojawiło, ale systematycznie rośnie. W 2014 roku wartość rynku elektroniki ubieralnej wyniosła ponad 40 mln zł, sprzedano ponad 100 tys. tego typu gadżetów. Według ekspertów w 2015 roku popyt na te dobra ma wzrosnąć aż dziewięciokrotnie. Opaska przez cały dzień mierzy aktywność fizyczną, np. liczbę zrobionych kroków, liczbę spalonych kalorii podczas treningu bądź spaceru. Niektóre opaski wyposażone są także w funkcję analizy rytmu pracy serca w trakcie aktywności fizycznej.


Opaska, to tak naprawdę całodobowy monitor naszego zdrowia, który całodobowo monitoruje każdą aktywność fizyczną przez 7 dni w tygodniu - jest oczywiście wodoodporna. Opaska Polar Loop zachowuje wodoszczelność do głębokości 20 metrów. Można ją nosić podczas kąpieli lub pływania. Polar Loop umożliwia automatyczną identyfikację i rejestrowanie aktywności fizycznej, który wykonujemy w ciągu całego dnia. Przykłady czynności o małej, średniej i dużej intensywności możemy znaleźć na stronie internetowej Polar Flow. W połączeniu z serwisem internetowym Polar Flow i aplikacją na urządzenia mobilne, umożliwia śledzenie i analizowanie naszej aktywności z danego dnia, tygodnia i miesiąca.


Urządzenie pozwala nam na ustalenie sobie celu aktywności, udzielając nam jednocześnie wskazówek, pomagających je osiągnąć. Po ciężkim dniu pracy, opaska działa dalej, także podczas snu. Urządzenie pomoże określić długość snu, czas jaki zajęło zaśnięcie oraz zarejestruje przebudzenia i fazy snu. Zaletą urządzenia jest jego design oraz lekka waga, co zapewnia pełen komfort podczas wykonywania różnego rodzaju sportów.


Polar Loop monitoruje naszą aktywność na pięciu poziomach intensywności: odpoczynek, siedzenie, niski, średni i wysoki. Mierzy aktywność na różnych poziomach (niski, średni, wysoki) – im wyższy poziom, tym szybciej osiągniemy swój cel. W przypadku bransoletki Polar Loop „UP” oznacza niską, „WALK” – średnią, a „JOG” – wysoką intensywność.


Aby przeprowadzić konfigurację opaski Polar Loop i zapewnić synchronizację danych na temat aktywności, musimy pobrać i zainstalować oprogramowanie Polar FlowSync. Instalacja i konfiguracja trwa zaledwie kilka minut. Ustawienia możemy zmienić w dowolnym momencie, korzystając z serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej Polar Flow.


Po utworzeniu konta Polar otrzymamy spersonalizowane porady, a także odpowiednią interpretację dziennej naszej aktywności i sesji treningowych. aplikacja mobilna Polar Flow umożliwia obserwowanie i analizowanie danych dotyczących własnej aktywności w dowolnym miejscu oraz bezprzewodową synchronizację opaski Polar Loop z serwisem Polar Flow. Komunikacja smartfonu z opaską SmartBand jest dziecinnie prosta – połączenie przez Bluetooth nawiązujemy jednym przyciskiem, a logujemy się poprzez konto w Polar Flop.

Opaskę Polar Loop nosimy codziennie, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wyjątkiem jest tutaj zdjęcie opaski na czas ładowania. Pełne naładowanie baterii zajmuje około 90 minut. Czas pracy po pełnym naładowaniu, wg producenta do 6 dni. Podczas testów ładowaliśmy co 4 dni.

Na początek kilka technikaliów:

Części opaski Polar Loop

  1. Wyświetlacz: 85 diod LED w postaci matrycy 5 x 17 2. Przycisk dotykowy

  3. Klamra

  4. Specjalne gniazdo USB

  5. Pojemność 4 MB

  6. Akumulator 25 mAh, bez możliwości wymiany Waga: 38 g


Zawartość opakowania

  1. Polar Loop

  2. Klamra z teleskopami (przymocowana do opaski Polar Loop)

  3. Narzędzie do zdejmowania klamry

  4. Dodatkowy teleskop

  5. Specjalny kabel USB

  6. Skrócony poradnik i miarka
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | opaska | smartband | test | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimAdam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.09 20:10 Odpowiedz
ale to POLAR, najtańszy, najprostszy pulsometr tej firmy kosztuje prawie 200zł
Anonimnija
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.09 17:36 Odpowiedz
Wszystko ok ale ta cena nie do przyjęcia Taki gadżet powinien kosztować najwyżej 150 zł

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 180

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)