REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2005-10-03 09:12 | Taryfy | test | panasonic | telefony
Kan
 

Panasonic SC3

Dane podstawowe

Z miesiąca na miesiąc Panasonic coraz bardziej liczy się na naszym rynku telefonów komórkowych. Aby się o tym przekonać, wystarczy wejść do sieci hipermarketów, by obejrzeć całkiem szeroką paletę telefonów tej firmy. Zajmijmy się telefonem z wbudowanym aparatem fotograficznym VGA oraz z sygnalizacją świetlną wiadomości, który producent w połowie września wprowadził do Polski.

Panasonic SC3

Aparat SC3 z pośród innych modeli tej grupy, wyróżnia się bardzo eleganckim, dopracowanym w każdym calu wyglądem, przypominającym raczej, telefony ze znacznie wyższej półki. Czy wart jest ceny jaka widnieje na półkach mamy nadzieję, że ten test da naszym Czytelnikom na to satysfakcjonującą odpowiedź.

W pudełku znajdujemy standardowe wyposażenie: telefon, ładowarkę sieciową, płytę CD z oprogramowaniem do współpracy z komputerem "Handset Manager" oraz instrukcje i ulotki. Panasonic SC3 działa w sieciach GSM/GPRS 900/1800 MHz. Zgrabne wymiary telefonu (91,5 x 45 x 16,8 mm) przy jego wadze 76 gramów sprawiają, że doskonale leży w dłoni i nie będzie przeszkadzał w kieszeni. Czarna obudowa ze srebrnymi bocznymi paskami wykonana jest z dobrej jakości materiałów, a jej poszczególne elementy są na tyle dobrze spasowane, że nie słychać żadnych skrzypień i nie ma obaw by telefon „rozsypał się” w dłoni.
Litowo-jonowa bateria ma pojemność 730 mAh i wystarcza wg. producenta na 230 godzin pracy w trybie oczekiwania lub 9 godzin rozmowy. Wynik całkiem przyzwoity, należy jednak pamiętać, że w normalnym użytkowaniu czas ten będzie krótszy. Zależy to oczywiście od sposobu korzystania z urządzenia.

Panasonic SC3

Funkcje i wyposażenie

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to SC3 z jednej strony niczym nie zaskakuje, z drugiej jednak - zawiera wszystko, co powinien oferować telefon należący do klasy, do której opisywany Panasonic aspiruje. Z lewej strony obudowy umiejscowiono gniazdo na zestaw słuchawkowy i USB oraz oczko na sznureczek do noszenia. Z prawej umiejscowiono przycisk migawki i port podczerwieni IrDA. W przedniej części dostrzegamy przede wszystkim średniej wielkości wyświetlacz TFT, poniżej znajduje się świetlna kontrolka, funkcjonalna klawiatura i mikrofon. Z tyłu obudowy znajduje się obiektyw aparatu, lusterko do autoportetu i głośnik oraz całkiem solidnie zamykana pokrywa na baterię i kartę SIM. Niesamowite wrażenie robi zwłaszcza sygnalizacja świetlna która towarzyszy zdarzeniom takim jak wiadomości, połączenia przychodzące, ładowanie baterii itp.
Do menu wchodzimy za pomocą lewego przycisku, niestety nie da się tego zmienić do własnych upodobań. W razie potrzeby użytkownik może zmienić styl menu – dostępne są dwa warianty: według ikon (3 x 3) lub listy przewijanej. Po menu poruszamy się za pomocą za pomocą dżojstika. Podświetlona ikona jest powiększona i sprawia całkiem miłe dla oka wrażenie.
Ikonki Menu kryją kolejno:
1 Wiadomości
2 Kontakty
3 Ustawienia
4 Gry i Aplikacje
5 Przeglądarka
6 Aplikacje
7 Moje media
8 Kalendarz
9 Kamera

Panasonic SC3

Wiadomości. Przy pisaniu wiadomości SMS przydaje się wbudowany polski słownik T9. Użytkownik ma również możliwość skorzystania z 10-ciu gotowych szablonów lub stworzenia pięciu własnych, które można szybko wstawić do redagowanego tekstu. Możemy także ożywić przesyłane wiadomości tzw. Emotikonami z animacjami i 7 kolorami migania kontrolki - do wyboru kilkanaście gotowych i możliwość zredagowania własnych. Model SC3 oferuje nowatorski i zarazem zabawny sposób odbierania wiadomości z odpowiednią sygnalizacją świetlną. W momencie przyjścia wiadomości SMS telefon zaczyna migać w różnych kolorach i rytmach w zależności od zawartych w niej emotikonów. Przy odbiorze SMSa czekała nas przykra niespodzianka, telefon o przyjściu wiadomości tekstowej informował nas sygnałem dźwiękowym tak długo, aż go odebraliśmy. Podobnie zadziałał przycisk wyciszania (krzyżyk) telefon wibrował dopóki go nie zrestartowaliśmy. Po tej operacji wszystko wróciło do normy. Jeżeli chcemy wysłać MMS-a to należy wejść do kolejnego menu Wiadomości – po zredagowaniu tekstu do wiadomości można załączyć np. wykonany kamerą obrazek zapisany w pliku Moje Media lub plik dźwiękowy. By można było wysyłać lub otrzymywać wiadomości multimedialne w tym telefonie, kupiony poza siecią operatorów, należy sobie wpierw go skonfigurować: Menu główne - Wiadomości - Ustawienia - MMS - Lista serwerów, nie jest to zbyt trudne nawet dla laika. Istnieje, także możliwość zdalnej konfiguracji korzystając z oferty naszych operatorów, przebiega to szybko i sprawnie.
Książka telefoniczna mieści 500 numerów. Do nazwiska dodać można numer domowy, numer w pracy/biuro, numer komórkowy oraz adres email. Poszczególne wpisy można przydzielić do grup użytkowników, przypisać indywidualną melodię, obrazek oraz sygnał świetlny do wyboru aż 8 kolorów. Nie ma co ukrywać SC3 jest typowym przedstawicielem telefonu ze średniej półki. Brak jest np. możliwości głosowego wybierania numerów. Miłym dodatkiem w książce telefonicznej jest tzw. Notes, w którym można w kilku słowach opisać dany kontakt.
Telefon oferuje dosyć duże możliwości dostosowania i personalizacji do tego służy kolejna zakładka menu Ustawienia. Polifoniczne 16-głosowe dzwonki (MIDI, SP-MIDI, i-Melody) mają przyzwoitą jakość. Użytkownik ma do dyspozycji dziesięć zaimpletowanych dzwonków polifonicznych. Do pamięci wgrać można także nowe dzwonki i tapety na pulpit (telefon oferuje do wyboru siedem tapet). Wbudowany w telefon prosty Organizer oferuje kilka prostych, ale przydatnych funkcji takich jak zegar, alarm, kalkulator, przelicznik, Profile. I ciekawostka dla tych którzy nie chcą nazwy operatora na wyświetlaczu w SC3 istnieje możliwość jego ukrycia. Z kolei wbudowany Kalendarz, zakładka nr 6 w menu głównym, umożliwia wpisanie pod wybraną datą krótkiej notatki tekstowej. O odpowiedniej porze telefon przypomni o wpisanym tekście przy pomocy wybranej przez użytkownika melodii. Niestety, bardziej zaawansowane opcje, takie jak wybór konkretnych dni tygodnia, ustawianie imienin lub urodzin nie zostały zaimplementowane.
Gry i aplikacje, ta zakładka niczym nie zaskakuje, dwie zainstalowane standardowo gry: Tenis i Reversi, istnieje możliwość instalacji nowych. Model SC3 wykorzystuje technologię Java, co pozwala na wiele praktycznych zastosowań urządzenia podczas pracy i rozrywki. Telefon ma 2,75MB wbudowanej pamięci. Nie jest to dużo, ale powinno wystarczyć dla kilku zdjęć VGA, gier i aplikacji Java oraz dzwonków, obsługiwane formaty graficzne (GIF87a/89a, Animowany GIF, JPEG, WBMP, BMP, PNG).
Przeglądarka Internetowa wyposażona w protokół WAP 1.2.1. oraz WAP 2.0. i GPRS (class 8), pozwala na szybkie odbieranie i wysyłanie danych. Po skonfigurowaniu przeglądarki, skorzystałem z automatycznej konfiguracji, ręcznie też nie powinno sprawiać to problemu nawet niezbyt doświadczonemu Użytkownikowi, bez problemu i w miarę szybko weszłem na strony Internetowe naszych operatorów. Średnia wielkość ekranu, o nim w dalszej części tego testu, nie pozwala na zbyt wiele, ale na potrzeby poszukania np. na WAP-ie serwisu Telix tapety, gry czy aplikacji Java wystarczy, w końcu to tylko telefon :).
Zakładka Aplikacje kryje w miarę dużo ciekawych funkcji. Znajdujemy tutaj np. tygodniowy Alarm z możliwością zaprogramowania do 3 zdarzeń w każdym dniu tygodnia, według mnie całkowicie wystarczająco dla przeciętnego użytkownika. Standardowy Kalkulator, kompozytor melodii, prosty Organizer, Notes, Przelicznik Walut i funkcję związaną z portem podczerwieni. Tutaj aktywujemy lub dezaktywujemy łącze IrDA. Łącze podczerwieni nie sprawia problemu w synchronizacji z komputerem lub innym telefonem wyposażonym w ten interfejs. Producent jak napisałem na początku oferuje z zestawem oprogramowanie Panasonic SC3 Handset Manager, które umożliwia m.in. synchronizację / wymianę danych pomiędzy komputerem a telefonem komórkowym. Poszczególne bloki programu pozwalają na wymianę danych z listy kontaktów, wybranych elementów folderu wiadomości, folderu moje media oraz dzwięki, jak i zarządzanie poszczególnymi plikami. Przesłanie np. zdjęcia przez IrDĘ w rozdzielczości VGA (640x480 pikseli) trwało ok. 5 sekund.
Kamera - dziewiąta ikona naszego menu kryje funkcję, jak sama wskazuje aparatu cyfrowego. SC3 ma całkiem imponującą listę ustawień aparatu:

Możemy także skorzystać z funkcji przybliżania, SC3 ma 4-krotny zoom cyfrowy (dostępne powiększenie zależy od stylu i ustawień rozmiaru obrazu) i Samowyzwalacza. Ponadto mamy możliwość ustawienia Trybu nocnego, Jasności, Jakości, wyboru Efektów (Normalny, Monochromatyczny, Sepia, Niebieskawe) i Ramek, by nie pogubić się w tym wszystkim producent zadbał o podpowiedź, która znajduje się pod przyciskiem z tzw. krzyżykiem. Klawisz z gwiazdką otwiera dla odmiany ikony statusu. Zdjęcia może nie najlepszej jakości, ale do dołączenia do wiadomości MMS z wycieczki, czy na zrobienie ciekawej własnej tapety myślę, że będą całkiem udane (przykład w załączonych zdjęciach):

 • VGA (640x480):

 • Kliknij aby zobaczyć porównanie

 • CIF (352x288): Tutaj
 • QVGA (320x240): Tutaj
 • QCIF (176x144): Tutaj
 • QQVGA (160x120): Tutaj
 • Wielkość ekranu (128x128): Tutaj
 • QCIF (128x96): Tutaj • Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
  Aktualna ocena: 4.455 (głosy: 22)
  Tagi: | test | panasonic | telefony Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 21
  Komentarze: 21 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

  Anonimaisa
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.01.29 17:57 Odpowiedz
  ile on kosztuje??
  Anonimmisia
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2007.02.19 21:14 Odpowiedz
  mam pytanie: jak przestawić opcję w telefonie, aby smsy zapisywały się na telefonie, a nie na karcie sim.?! proszę o odpowiedź na e-mail: misia_sia@o2.pl
  AnonimBeatka
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2007.08.21 19:24
  Powiem Wam że Panasonic sc3 jest spoko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale ma parę wad!!!!!!!!Po za tym na bajerowe podświetlenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Anonimsc3
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.10.11 16:42 Odpowiedz
  siemka czy on obsluguje dzwonki amr?bo jak nie to lipa
  AnonimPapalinka6
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.10.10 22:00 Odpowiedz
  Ten telefon jest tak do kitu ze głowa mała nie ma na allegro do nie go ładowarki ani bateri pszestaniecie go chwalic jak wam ładowarka sie rozwali ale co do zdjec to sa ok
  Anonimsylwien
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.05.18 19:10 Odpowiedz
  popierdułka...
  AnonimRatownik
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.02.15 11:31 Odpowiedz
  Mam male pytanko czy ten tel. posiada USB i gdzie mozna dostac do niego kabelki lub porty IrDa!!! Za wszelkie informacje dziekuje!!! Telefonik jest calkiem fajny i ciesz ise z jego zakupu
  Anonimbicke
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.02.09 14:05 Odpowiedz
  Witam ,jesli ktos wie jak wylaczyc tylko wibrujacy sygnał,?pozdrawiam
  Anonimkaj
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.01.21 11:45 Odpowiedz
  nie wiem czy zauwazylez dawids ale jest w tym telefonie regulacja sily jak puscisz jakis dzwonek to z tylu asz pulsuje ci w rece telefon posiada aparat fotograficzny robiacy ladne zdjecia i podczerwien ale mam do wszystkich pytanie czey ten telefon posiada funkcje dyktafonu jak tak to napiszcie jak sie w niego wchodzi pliss pozdro
  Anonimdawids
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.01.11 18:45 Odpowiedz
  ten tel jest nienajgorsz mialem 3 tygodnie i sprzedałem bo szczeże nic specjalnego kiepskie dzwonki nic na nim nie chodzi żadne gry java
  Anonimgreku
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.01.07 23:19 Odpowiedz
  CZy ktoś się orintune gdzie można zdobyć kabelek do połączenia z komputerem do tego telefonu, bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę.Jeśli ktoś wie proszę o odp. na mail
  Anonimdwwidi1
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.01.07 16:32 Odpowiedz
  Witam telefonik jak za tą cene to naprawde rewelka , Wysokiej klasy aparat robiący naprawde bardzo dobrej jakości zdjęcia miłe zaskoczenie POLECAM wszystkim.
  Anonimziom
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.12.21 19:00 Odpowiedz
  dzieki temu jk za to ze powiedzial mi jak sie blokuje klawiature recznie DZIEKI!!!!!!!! ci jk
  AnonimKonradek
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.12.21 18:58 Odpowiedz
  no ckyba lepiej kupić panasonic sc3 niż nokie 3310
  Anonimknd
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.01.27 23:04
  ty no raczej
  AnonimKoNrAd
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.12.21 18:54 Odpowiedz
  Mam telefon panasonic sc3 i sądze że ten telefon należy do wyszej półki niż inni o nim mówiom jest on ma bardzo dobrom grafikę oraz aparat robiący bardzo ładne zdjęcia jest on wyposażony w aparat cyfrowy i podczerwień jestem bardzo zadowolony z tego telefonu
  Anonim
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.12.17 14:38 Odpowiedz
  Jak uważacie...Lepiej zakupić panasonica C3 czy nokie 6030? PoZdRo
  Anonimkbd
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2006.01.27 23:08
  panasonica sc3 bo nokia nie ma ani aparatu ani podczerwieni
  AnonimJORDAN 23
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.10.29 10:54 Odpowiedz
  DZIEKUJĘ PIĘKNIE JK ZA CENNE UWAGI. DOWIEDZIAŁEM SIE CAŁKIEM PRZYPADKOWO O WAŻNYCH ELEMENTACH. MYSLAŁEM ZE NIE MA BLOKADY KLAWIATURY RĘCZNEJ. SUPER. POZDRAWIAM
  Anonimjk
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.10.17 14:21 Odpowiedz
  kilka uwag do autora: klawiaturę można zablokować ręcznie- trzeba wcisnąć i przytrzymać strzałkę w górę; telefon ma tryb głośno mówiący-w trakcie rozmowy należy wcisnąc i przytrzymać # lub wybrać z menu "system głośnomówiący". Dokładniej wszystko jest opisane w instrukcji po angielsku (w polskiej są opisane tylko proste funkcje). Kupiłem ten telefon kilka dni temu i na razie jestem b. zadolony. Pozdrawiam
  Anonimmaxx
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2005.10.03 19:52 Odpowiedz
  niby ładny, ale ogólnie żadna rewelka,pozdr.

  Napisz komentarz
  Nick
    


  Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

  Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
  Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
  Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
  W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
  Samsung S5570 Galaxy Mini
  703
  LG GT540 Swift
  440
  Samsung Ch@t 335
  393
  SonyEricsson Xperia neo V
  393
  Samsung GT-S5620 Monte
  362
  Samsung GT-C3530
  281
  Samsung GALAXY Y GT-S5360
  279
  Samsung Star II (S5260)
  247
  Więcej telefonów


  Ankieta
  Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

  Moc obliczeniowa i specyfikacja
  System operacyjny
  Aparat i multimedia
  Jakość wykonania
  Czas pracy na baterii
  Antena i jakość rozmów
  Inne czynniki


  WynikiAnkiety

  Głosów 3

  Newsy
  Artykuły
  Video
  Rankingi
  Pliki / Download
  Redakcja
  Archiwum
  RSS
  Regulamin
  Kontakt
  Telefony Taryfy
  Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
  // dodatkowy kod na dole strony (intext)