REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-12-03 15:09 | Taryfy | nokia | testy | smartphone | wi-fi | hsdpa | 3g
Kan
 

Test Nokia N79

Nokia N79

Nokia N79 jest telefonem komórkowym Nokia Nseries na systemie operacyjnym Symbian. Fiński producent zalicza ten model do serii mobilnych komputerów multimedialnych, a to oznacza, że posiada praktycznie wszystko, czego dziś oczekujemy od nowoczesnej komórki.

Nokia N79

Spośród jego wszechstronnych funkcji można wymienić nawigację A-GPS, odtwarzacz muzyczny z nadajnikiem FM, konsola gier N-Gage oraz zaawansowany aparat fotograficzny, 5 mln pikseli z optyką firmy Carl Zeiss 5 i funkcją znacznikowania geograficznego. Funkcjom zdjęć, muzyki i nawigacji towarzyszy szybka łączność 3.5G HSDPA (3,6 Mb/s) i Wi-Fi. N79 standardowo umożliwia korzystanie z serwisów takich jak Friendster, Flickr lub YouTube.

Nokia N79

Dane podstawowe

Nokia N79

Zawartość zestawu;

 • Nokia N79 Dwie dodatkowe obudowy Nokia N79 Xpress-on
 • Bateria Nokia BL—6F
 • Ładowarka podróżna Nokia AC-5
 • Kabel do transmisji danych Nokia CA-101
 • Karta pamięci microSD 4GB Nokia MU-41
 • Słuchawki muzyczne Nokia HS-45, AD-54
 • Instrukcja obsługi
 • Instrukcja rozpoczęcia użytkowania
 • DVD
 • Obecna cena Nokia N79 około 1500 zł.

  Nokia N79

  Jeśli chcemy uzyskać dostęp do baterii musimy usunąć tylną obudowę. Litowo – jonowa bateria ma pojemność 1200 mAh. Nokia N79 jest telefonem komórkowym, który został zaprojektowany jako narzędzie do pracy jak i do zabawy. Dość duża pojemność pozwala nam się cieszyć pracą z telefonem przez 4-5 dni. Czas pracy urządzenia zawsze jednak zależy od sposobu, w jaki używamy telefonu, a to oznacza, że oszczędny użytkownik będzie mógł zapomnieć o ładowarce nawet cały tydzień.

  Dane producenta mówią że:
  Maksymalny czas rozmów: - GSM: 5 godz. 30 min - WCDMA: 3 godz. 30 min - VoiP: 4 godz.
  Maksymalny czas gotowości: - GSM: 372 godz. - WCDMA: 406 godz. - WLAN: 172 godz.
  Maksymalny czas korzystania z internetu (dane pakietowe): 5 godz. 54 min
  Maksymalny czas odtwarzania wideo: 4 godz. 24 min
  Maksymalny czas nagrywania wideo: 3 godz. 30 min
  Maksymalny czas odtwarzania muzyki: 29 godz.

  Funkcje i wyposażenie

  Nokia N79

  Nokia N79 pracuje w systemie Symbian OS w wersji 9.3 i współpracuje z interfejsem użytkownika serii 60 3rd Edition, Feature Pack 2. Moim zdaniem środowisko jest takie samo jak w pozostałych modelach serii 60, a do tego działa bardzo stabilnie i nie można mu naprawdę niczego zarzucić.

  Nokia N79

  W samym urządzeniu znajdziemy odtwarzacz multimediów RealPlayer służący do odtwarzania plików wideo zapisanych w urządzeniu lub strumieniowo plików multimedialnych, radio FM z funkcją FM transmiter i radio internetowe. Radio w tym modelu może pracować jako zwykłe radio FM z RDS i funkcją automatycznego strojenia i zapisywania stacji lub jako Visual Radio.

  Nokia N79

  Nadajnik FM umożliwia odtwarzanie utworów zapisanych w urządzeniu za pośrednictwem dowolnego odbiornika np. domowego zestawu stereofonicznego lub radia samochodowego. Zasięg nadajnika FM wynosi 3 metry. Niestety to tylko teoria, praktyka pokazuje, że telefon musimy przyłożyć prawie do radia, a i tak jakość transmisji jest oględnie mówiąc taka sobie - zbyt ciacha i przerywana.

  Nokia N79

  Znajdziemy tu aplikacje m.in. Quickoffice (możliwość przeglądania plików formatu Microsoft PowerPoint, Word, Excel), ZIP Manager (do obsługi archiwum ZIP), Dyktafon (do 60 min. Nagrania). Tu muszę dodać, że N79 dobrze sobie radzi z plikami graficznymi oraz filmowymi. Niestraszne są mu także nawet z "najcięższe" dokumenty biurowe. 5-megapikselowa kamera w N79 ma zaimplementowaną funkcję geotagging.

  Aplikacja Transfer służy do kopiowania zawartości, na przykład numerów telefonów, adresów, elementów kalendarza czy zdjęć z poprzedniego urządzenia do Nokia N79 przy użyciu połączenia Bluetooth w wersji 2.0 z EDR. Telefon łączył się z pakietem PC Suite, synchronizował wszystko bez błędów. Faktem jest, że połączenia między urządzeniami były stabilne i ani razu telefon się przy niech nie zawiesił.

  Nokia N79

  W urządzeniu można odtwarzać gry N-Gage dla wielu graczy. Aby korzystać z pełnej możliwości konsoli N-Gage urządzenie musi być połączone za pośrednictwem sieci komórkowej, Nokia N79 towarzyszy łączność 3.5G HSDPA lub sieci WLAN.

  Dołączone wersje próbne gier, pełna licencja na jedną z następujących pozycji:
  - Asphalt 3
  - Hooked On: Creatures of the deep
  - Worlds series of poker
  - Block breaker deluxe
  - Tetris
  - Space impact
  - System Rush
  - Brain Challenge
  - Mile High Pinball
  - Snakes Subsonic
  - Sims 2: Pets
  - FIFA 08
  - Midnight pool
  - Reset generation
  - Bounce
  Aplikacja N-Gage w zestawie

  Nokia N79

  Szybkiej konfiguracji ustawień MMS, GPRS, mobilnego Internetu i transmisji strumieniowej dla popularnych dostawców w Nokii nie można naprawdę niczego zarzucić. Po stronach internetowych można poruszać się w układzie zarówno pionowym jak i poziomym za pomocą przeglądarki internetowej Nokia MiniMap. Czujnik orientacji niemal natychmiastowo radzi sobie ze zmianą trybu wyświetlania i obraz jest obracany np. do trybu panoramicznego. Funkcja ta ułatwia przeglądanie zdjęć, filmów, plików tekstowych oraz stron www.

  Nokia N79

  Nokia N79 pozwala subskrybować internetowe kanały informacyjne w technologii RSS i Atom. Połączenie z internetem w N79 można uzyskać na kilka sposobów. W przypadku HSDPA udało mi się nawiązać połączenie w sieci Orange z prędkością 242 kb/s.

  Nokia N79

  Kolejnym sposobem połączenia z siecią jest skorzystanie z wbudowanego modułu Wi-Fi, który pracuje w technologii 802.11g, a zatem połączenie może zostać ustanowione z prędkością do 54.0 Mb/s. Połączenie za pośrednictwem ogólnodostępnego hot-spota lub sieci domowej jest niezwykle proste i nie powinno stwarzać żadnych problemów nawet mniej zaawansowanemu w technologiach użytkownikowi. To urządzenie jest kompatybilne ze standardem Universal Plug and Play (UPnP).

  Nokia N79

  Każdą chwilę możemy uwiecznić na zdjęciu. Zrobione zdjęcia aparatem o rozdzielczości 5,0 MPix z obiektywem marki Carl Zeiss, funkcją automatycznego ustawiania ostrości (autofocus) i podwójną lampą błyskową LED są ostre i wyraźne.

  Próbki w trybie automatycznym można zobaczyć w dziale Fotki serwisu Telix.pl: Tutaj

  Nokia N76 posiada dwie kamery, obie umożliwiają robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Kamera główna o rozdzielczości (2592x1944) jest umieszczona z tyłu urządzenia. Pliki wideo są rejestrowane z rozdzielczością 640 x 480 pikseli (VGA) i szybkością 30 kl./s w formacie MPEG-4 lub w formacie 3GPP.

  Nokia N79

  W funkcje fotograficzne wchodzi się bardzo prosto, wystarczy odsunąć osłonę obiektywu. Aktywny pasek narzędzi udostępnia skróty do różnych elementów i ustawień zarówno przed, jak i po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu pliku wideo. Do szczegółów zarejestrowanego materiału można automatycznie dodawać informacje o lokalizacji. Dzięki temu można na przykład wyświetlić lokalizację, w której zostało zrobione zdjęcie. Używając funkcji geotagging należy pamiętać, że urządzenie potrzebuje od 2- minut na ustalenie naszej pozycji GPS.

  Pamiętajmy też o mniejszej kamerze wbudowanej z przodu urządzenia. Dzięki niej możemy prowadzić rozmowy wideo do 176 x 144 pikseli, maks. 15 klatek na sekundę. Niestety Nokia N79 niezbyt dobrze trzyma zasięg w sieciach 3G. Przykładowo, jeżeli starsza siostra N73 jeszcze pozwalała na korzystanie z sieci trzeciej generacji, to N79 już tylko udostępniała EDGE.

  Nokia N79

  Do określenia położenia, współrzędnych lub odległości można używać takich aplikacji jak Mapy i Dane GPS wspomagane przez moduł A-GPS. Korzystając z aplikacji Nokia Maps, przy tworzeniu tras bardzo często niezbędne okazuje się połączenie z internetem. Mapy są bezpłatne, ale ich pobieranie wiążę się z ryzykiem transmisji dużej ilości danych, a zatem wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Po aktywowaniu usługi A-GPS urządzenie odbiera przez sieć komórkową informacje z serwera danych pomocniczych. Uzyskanie informacji o naszym położeniu trwa około 3-5 minut. Nawiązanie połączenia GPS w pojeździe może trwać jeszcze dłużej. Dzięki standardowo zaimplementowanej aplikacji Mapy można m.in. sprawdzić swoje położenie, wyszukać adresy i ciekawe miejsca, a także planować trzsy z jednego miejsca do drugiego.

  Nokia N79

  Za pomocą profilów można ustawić i przystosować dźwięki dzwonka, dźwięki sygnalizujące odbiór wiadomości oraz inne sygnały dźwiękowe odpowiednio do róznych sytuacji, warunków i grup osób. Tutaj należy dodać, że dźwięki wydobywające się z telefonu, zarówno te z głośnika podczas rozmowy jak i te pochodzące z głośniczków stereo przy odtwarzaniu wszelkiej maści dźwięków i melodyjek (.mp3, .wma, .aac, eAAc, AAC+) są dobrą stroną tego urządzenia.

  Dostępne wybieranie głosowe umożliwia szybki wybór danego kontaktu. Wygodną opcją dla rozmów w samochodzie może być rozmowa przez wbudowany zestaw głośnomówiący, gdy zapomnimy zabrać słuchawek.
  Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
  Aktualna ocena: 4.09 (głosy: 192)
  Tagi: | nokia | testy | smartphone | wi-fi | hsdpa | 3g Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 14
  Komentarze: 14 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

  Anonimrram1988
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2012.08.04 18:01 Odpowiedz
  telefon mam ponad rok powiem jedno mialem oferowane inne telefony - nie zamienilem na zaden inny !!! telefon spelnia wszystkie moje wymogi , przez ten czas ani razu nie zawiesil sie ani nie zawiodl mnie 1 minus to klawiatura na ktorej latwo widac lekkie zarysowania uzytkowe oraz odciski palcow
  AnonimRafi
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.07.30 19:16 Odpowiedz
  Czy ta blokada klawiatury u góry oznacza, że telefonu nie można zablokować Menu -> * ?
  Anonimfan no0ki
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.04.18 22:05 Odpowiedz
  ta nika na wyświetlac LCD
  Anonimziomek1987
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.02.25 22:00 Odpowiedz
  Witam! jestem posiadaczem tego telefonu od miesiaca jest naprawde swietny dlugo sie zastanawialem czy go kupic ale warto bylo w razie pytan piszcie na gg 1657353 powiem dokladnie co jest ok a co nie a co do klawiatury ktora niby jest najwiekszym minusem na poczatku jest strasznie denerwujaca ale po kilku dniach zapomina sie o poprzednim telefonie. transmiter jest swietny nawgacje wgralem garmina nie uzywam seryjnej na zdjeciach w ciemnych pomieszczeniach czasami wychodza szumy na automatycznym trybie ale lampa z dwiema diodami w zupelnosci wystarcza to nie jest lustrzanka to telefon !!! w razie pytan piszcie pomoge
  Anonimszynszyl
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.02.17 13:20 Odpowiedz
  zajebi.sty telefon mam na niego chec
  Anonimzabol170
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.20 13:22 Odpowiedz
  Nokia N76 posiada dwie kamery, obie umożliwiają robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Jedyny błąd. Profesjonalne podejście. Gratulacje
  Anonimtom
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.07 17:54 Odpowiedz
  no test fajny, ale nic nie powiedzieli o możliwości podłączenia do TV a tą funkcje teoretycznie też posiada...działa to jakoś??
  Anonimaga
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.06 12:12 Odpowiedz
  całkiem fainy telefon i test
  Anonimfangi
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.05 11:37 Odpowiedz
  Ten telefon nie ma wyświetlacza OLED.Mam go już 2 tygodni i jest to mój drugi egzemplarz (pierwszy oddałem po 2 dniach ze względu na wadliwą klawiaturę).Przed zakupem koniecznie zwróćcie uwagę na spasowanie klawiatury z obudową ponieważ jest to gumowa klawiaturka i ma tendencje do wypaczania po pewnym czasie jest to chyba największa wada tego telefonu.
  AnonimdraSka
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.05 09:16 Odpowiedz
  Jak tylko stanieje to wiem jaki model kupie po "wykorzystaniu" mojego k800i =]
  AnonimSaf
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2010.03.07 19:58
  Ja mam identyczną sytuacje ;] Też mam k800 i zamierzam ten kupic ;p
  Anonimzestaw
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.04 15:17 Odpowiedz
  wubodwany zestaw glosnomowicy - wow .. no to super rozwiazanie.. dlatego wlasnie kupie ten telefon
  Anonimolofar
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.04 14:11 Odpowiedz
  też mi się tak wydaje
  Anonimgizmomp
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2008.12.04 13:45 Odpowiedz
  Jesteście pewni że ten telefon ma wyświetlacz OLED ?.OLED napewno ma N85,ale ten chyba nie ma.

  Napisz komentarz
  Nick
    


  Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

  Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
  Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
  Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
  W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
  Samsung S5570 Galaxy Mini
  703
  LG GT540 Swift
  440
  Samsung Ch@t 335
  393
  SonyEricsson Xperia neo V
  393
  Samsung GT-S5620 Monte
  362
  Samsung GT-C3530
  281
  Samsung GALAXY Y GT-S5360
  279
  Samsung Star II (S5260)
  247
  Więcej telefonów


  Ankieta
  Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

  Moc obliczeniowa i specyfikacja
  System operacyjny
  Aparat i multimedia
  Jakość wykonania
  Czas pracy na baterii
  Antena i jakość rozmów
  Inne czynniki


  WynikiAnkiety

  Głosów 9

  Newsy
  Artykuły
  Video
  Rankingi
  Pliki / Download
  Redakcja
  Archiwum
  RSS
  Regulamin
  Kontakt
  Telefony Taryfy
  Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
  // dodatkowy kod na dole strony (intext)