REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-07-19 08:53 | Taryfy | smartphone | wi-fi | hsdpa | nokia | gps
Kan
 

Test Nokia E71

Dane podstawowe

Nokia E71

16 lipca odbyła się światowa premiera dwóch nowych telefonów z serii „E”. Były to E71 (następca E61i) oraz E66 (następca E65). Zajmijmy się jednak tym pierwszym modelem.

Nokia E71

W pudełku które otrzymałem oprócz telefonu znajdowała się karta pamięci microSD 2GB (z wgranymi mapami Polski), zestaw słuchawkowy (HS-47), ładowarka (AC-5), Bateria (BP-4L), kabel USB (Nokia CA-101), futerał, smycz, płyta DVD z oprogramowaniem oraz instrukcje obsługi.

E71 pracuje na Symbianie Os 9.2 z rozkładem funkcji S60 3.1 Edition. Telefon ma rozmiary 114 x 57 x 10 mm i waży 127 gram. Mimo obudowy która prawie w całości zbudowana jest z nierdzewnej stali oraz dużej baterii sam telefon nie jest wcale taki ciężki.

Nokia E71

Na przednim panelu znajduje się wyświetlacz o przekątnej 2,36" i rozdzielczości 320 x 240 pikseli (QVGA, 16 mln kolorów). Pod nim są klawisze funkcyjne oraz co jest nowością (oprócz komunikatorów) przyciski szybkiego dostępu do trybu gotowości, kontaktów, kalendarza czy poczty e-mail. Co ciekawe każdy przycisk posiada 2 funkcje. Raz naciśnięty uruchamia np. kontakty a ten sam przycisk przytrzymany dłużej uruchamia opcje nowego kontaktu. Pod tymi klawiszami jest pełna klawiatura (Qwerty). Tuż nad wyświetlaczem mamy czujnik światła oraz kamerę służącą do wideo połączeń.

Nokia E71

Na górze telefonu mamy przycisk który uruchamia telefon. Na dole jest złącze do ładowarki. na lewym boki znajduje się port IRDA oraz wejście USB i karty pamięci (oba z gumowymi zaślepkami).

Nokia E71

Na prawym boku znajduje się wejście na słuchawki. oraz przyciski do pogłaśniania rozmowy i przyciszania.

Nokia E71

Na tylnim panelu znajduje się aparat fotograficzny (3,2 Mpx, 2048 x 1536) i lampa błyskowa.

Pod tylnią metalową klapka znajduje się litowo-polimerowa bateria (BP-4L). Producent informuje, że można bez ładowania rozmawiać 10h lub trzymać telefon 17 dni w stanie czuwania. Jednak są to dane laboratoryjne. W czasie testów telefon wytrzymywał mi maksymalnie 3 dni.

Nokia E71

Założeniem Nokii było stworzenie bardzo prostego w użytkowaniu telefonu biznesowego. Wizualnie na pewno sprawia takie wrażenie. Po przeczytaniu tego testu do końca przekonacie się, że nie tylko wygląd świadczy o biznesowości tego modelu.

Nokia E71

Nokia E71




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.755 (głosy: 118)
Tagi: | smartphone | wi-fi | hsdpa | nokia | gps Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 27
Komentarze: 27 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimgonzo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.12.27 13:30 Odpowiedz
JAK DLA MNIE TO JEDEN ZTELEFONOW BARDZO DOBRYCH I ZGRABNYCH SPISUJE SIE BEZ ZAZUTU CHOC KLAWISZE MOGŁY BY BYC BARDZIEJ DOPASOWANE TAK ABY BYLA WIEKSZA WYGODA PISANIA PO ZA TYM NIC DO ZA ZUCENIA
AnonimWojtek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.15 21:48 Odpowiedz
Co do AGPS, czyli Asisted GPS to pamiętajcie, że dla przyspieszenia pozycjonowania pobiera dane o swoim położeniu z sieci. Co prawda to tylko kilka kb, ale kosztuje! Zrobiłem teścik i mnie kosztowało to ok 1 euro w zagranicznej sieci (odpowiednik ok 3 minut rozmowy). Wspomaganie GPSa można wyłączyć - wtedy "fixa" w budynku nie złapie, a na zewnątrz potrwa to ze 2-3 minuty. Klawiatura mi pasuje - ręce mam nie za duże. Bateria trzyma ok tygodnia - dzwonienie, kalendarz, notatki, dwa, trzy razy w tygodniu GPS po godzince. W trasie na GPSie non-stop rezerwa włącza się po ok 5-6 godzinach. Firmowy słownik Nokii obsługuje 2 języki na raz, co mi jest potrzebne. Generalnie jestem b.zadowolony.
Anonimeffffff
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.18 22:23 Odpowiedz
od niedawna mam ten telefonik, podaj gg moze pomiszemy razem , pozdrawiam, Piotrek
Anonimtutu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.07 15:52 Odpowiedz
bardzo fajne urzadzonko. dziala na nim mobilne gg, a wiec to od czego jestem uzalezniona
AnonimWES
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.01 20:11 Odpowiedz
ba rdzo fajny opis. Za dwa dni dostanę w swoje ręce nową E71. juz nie mogę się doczekać. Dla mnie największym plusem są rozmiary. To tylko roskę poszerzona E51, a róznica w środku przeogromna
Anonimmedialook
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.10.18 18:29 Odpowiedz
tutaj film z premiery z londynu. http://pl.youtube.com/watch?v=q6aE2VCX3Nw Jak dla mnie telefon jest bardzo w porządku. Porządnie wykonana nokia
tpg777tpg777
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 21
Zarejestrowany:
2008-02-07 19:53:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.09.22 21:45 Odpowiedz
NOKIA E71 Właśnie zamieniłem E90 na E71 uważam że dobrze zrobiłem, telefon pracuje jako modem w laptopie. Mam EDGE ale w E71 wiele szybszy niż w E90. Pozdr.
Anonimhasos
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.08.20 14:41 Odpowiedz
poza tym samsung to brzydactwo. mógłby ktoś podać stronę z aplikacjami na tego sumbiana?
AnonimPablo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.08.20 11:28 Odpowiedz
A w czym niby jest lepszy Samsung i780? Aparat ma gorszy itp... Co prawda ma WM, ale na tego symbiana co ma Nokia jest naprawdę mnóstwo aplikacji
Anonimbokon
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.08.17 00:03 Odpowiedz
110 mb pamięci wewnętrznej?? wlan 802.11b ? hsdpa 3.6 ? przecież jest już sierpień 2008 roku! takie parametry (poza hsdpa - 1.8) to miał Samsung I600 z 2006 roku... zainteresujcie się lepiej nowym Samsungiem i780.
Anonimmakavelli
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.14 00:17
Samsung i Nokia?Porównanie Porsche do Poloneza?Samsung to szajs jakich mało...mam zresztą uraz po napędach CD-ROM i DVD..
Anonimmajsel
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.27 12:38 Odpowiedz
Filip, chodzi o to, że tel wytrzyma 17 dni bez dotykania go, a testujący używał go normalnie, czyli do wifi, dzwonienia i grzebania w programach.
AnonimFilip
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.23 14:09 Odpowiedz
a co z ta bateria, testujacy twierdzi ze 3 dni a w reklamowce trabia ze 17... o co chodzi?
AnonimNEO
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 17:04 Odpowiedz
Tak oczywiście, że lipca. Już poprawiłem. Czułość A-GPS nawet mnie zaskoczyła. Zawsze szybko i bezproblemowo. Jeżeli chodzi o wygląd menu to mi akurat ta kolorsytyka nie przeszkadza. Co nie oznacza, że nie mogłabyć inna. Jakbym miał wybierać E90 i E71 to jak na moje potrzeby wystarczyłby mi E71. Co nie oznacza, że ten telefon jest lepszy. Ale jak na razie zostanę przy swojej N95 8GB
Anonimissa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 13:28 Odpowiedz
Ja sie przez chwile zastanawialem nad zmiana e90 na n95 8gb , ale porzucilem ten pomysl... Uzywam akurat dwoch kart sim , wiec mi e90 uzupelnia sie dobrze z e71 , ale gdybym mial wybrac tylko jeden z tych dwoch telefonow pod moj profil uzytkowania , zostalbym przy e90. E71 sprzedam bez zalu jesli Nokia zrobi za rok jakis lepszy model e-series z qwerty. Rozumiem , ze priorytetm bylo zmniejszenie wymiarow e61/e61i do akceptowalnych przez wiekszosc uzytkownikow wymiarow , ale dla mnie przynajmniej , e61i wcale za duza nie byla.
Anonimjoeblek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 13:15 Odpowiedz
natomiast w e90 komfort wideorozmow jest nieporownywalny , telefon mozna w dowolnym miescu ustawic jak notebooka i rozmawiac....... Kzady inny fon trzymamsz w dloni lub w specjalnej stacji,podstawce....
Anonimjoeblek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 13:11 Odpowiedz
poza tym gdy trzymasz otwarty telefon w dloniach korzystajac z klawiatury qwerty to chcac nie chcac , dlonia zakrywasz antene takze nonstop nokia gubi sygnal sieci!!!!!!! To wilelka wada. Dalej gprs egprs to tylko klasa 12 a w e71 klasa 32 wiec nie wchodzi w gre zawieszanie pakietowej tranasmisji danych przy np. rozmowie czy wysylaniu smsow
Anonimjoeblek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 13:00 Odpowiedz
zastanawiam sie od miesiaca. Nokie e90 kupilem rok temu, wiem ze jesli chodzi o funcjonalnosc, wygode obslugi, dostep do internetu , nokia e90 nie ma sobie rownych. Jestem z niej zadowolony. Po zaktualizowaniu firmware do wersji 210.17....dostalem flash lite 3.0 i a-gps tak ze lokalizowanie nawet w budynkach!!!! Jedynie co mnie po roku uzywania e90 irytuje to..... Rozmiar... ;-)
Anonimissa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 12:58 Odpowiedz
Jedno trzeba przyznac - telefon jest bardzo szybki , choc juz np. dodatkowa nawigacja NaviExpert na e90 dziala znacznie szybciej niz na e71. Potwierdzam wysoka czulosc modulu gps , rowniez zlapalem sygnal w domu. Klawiatura jest wygodna , lekko wydluzona wzdluz i scisnieta , ale... No wlasnie , niestety jakos tak zrobiona , ze czesto zdarza sie nacisnac podwojnie dana litere. Dla chcacych zmieniac czcionke - nie dziala FontMagnifier , a zmiana czcionki z Menu to nie to samo. Aparat jest slabiutki , na pewno nieporownywalny z tymi samymi 3.2mp w e90. Mozna sie na pewno przyzwyczaic , ale ja go z czystym sumieniem nie moge polecic , przeciwnie , fani e61/e61i moga przezyc spore rozczarowanie.
Anonimissa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 12:27 Odpowiedz
Mam ten telefon i musze przyznac , ze mam mieszane uczucia... ***joebelek - nie zmieniaj pochopnie e90 na e71. Takze mam e90 i choc jej wielkosc czy funkcjonalnosc zwiazana z konstrukcja jest dyskusyjna , przegladanie internetu na tym telefonie nie ma sobie rownych posrod innych smartfonow Nokii , pomijajac dedykowane tablety. Co moge dodac... Ekran wbrew pozorom jest do zniesienia , a mialem duze obawy , potwierdzam , ze interfejs jest koszmarny , slowo "spartanski" mozna by nawet uznac za komplement , dzieki Bogu kolega podeslal mi link do naprawde swietnych tematow z e71fanatics.com
Anonimjoeblek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 11:03 Odpowiedz
joeblek@wp.pl
Anonimjoeblek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 11:00 Odpowiedz
zamienie roczna nokie e90 na nowke e71.
Anonimkarina
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 10:41 Odpowiedz
nie podoba mi sie , maly wyswietlacz jakas spartanska kolorystyka w menu i tak duzo drobniutkich przyciskow , wole rozwiazania dotykowe , najbardziej mi odpowiada ten sposob pisania z samsunga omnia.
Anonimtoxicbrothers
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.08.06 14:20
Karina- wiesz moze klawiature od kompa stacjonarnego powinnas sobie zakupic i z nia chodzic??? A Samsung to chyba zart, nie to napewno ZART
Anonimmakavelli
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.14 00:13
Lalka tipsy 5 cm sobie obetnij to trafisz w klawisze (może)...Przykład żałosnego komentarza super telefonu
AnonimNEO
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 10:16 Odpowiedz
Telefon jest naprawdę super. Gdyby miał troszkę wiekszy wyświetlacz i więcej pamięci wewnętrznej to poważnie zastanowiłbym się nad sprzedażą N95 8GB i kupnem E71
AnonimInfinity
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.19 14:02
Na stronie jest zasadniczy błąd! Premiera była 16 LIPCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie sierpnia !