REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-08-18 15:06 | Taryfy | nokia | testy | smartphone | wi-fi | hsdpa
Kan
 

Test Nokia E66

Dane podstawowe

Nokia E66

Model E66 z biznesowej linii smartfonów firmy Nokia jak nietrudno się domyśleć jest następcą modelu E65. Wyróżniać go ma elegancka obudowa częściowo zrobiona z metalu, a także dwa tryby pracy, służbowy i osobisty. Za pomocą tego urządzenia możemy łączyć się z internetem (Wi-Fi i HSDPA) lub używać telefonu jako urządzenia do nawigacji samochodowej, za pomocą wbudowanego odbiornika GPS. Miłośnicy multimedialnych funkcji znajdą w nim muzyczny odtwarzacz i radio FM, fotografowania aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 MPix.

Funkcje i wyposażenie.

W opakowaniu przysłanym do testów oprócz telefonu i ładowarki sieciowej (Nokia ac-5) otrzymaliśmy także kabel USB do transmisji danych, kartę pamięci micro SD o pojemności 2GB, płytę CD-ROM, instrukcję obsługi oraz pasek na rękę i futerał skórzanopodobny, czyli standardowy zestaw.

Nokia E66

Porównując do E65, w E51 zmieniono naprawdę wiele elementów. Nie ominięto nawet tak ważnej części jak wyświetlacz, dodając szklaną szybkę na całej szerokości telefonu, sięgająca aż klawiszy nawigacyjnych.

Telefon ma wymiary 107,5 x 49,5 x 13,6 mm, a to oznacza, że jest trochę większa od poprzednika (105x49x15,5 mm). W E66 zastosowano litowo-jonową baterię BL-4U o pojemności 1000 mAh. Taka pojemność wystarczy na 2-3 doby użytkowania. Przy średnio wykorzystywanym urządzeniu: godzina rozmowy dziennie GSM/ HSDPA (do 3,6 Mb/s), a do tego łączenie się z Internetem przez Wi-Fi lub praca z multimediami potrafi znacznie skrócić ten czas. Standardowo producent podaje bardzo optymistyczne i mało realne dane: czas rozmów (maksimum): GSM 7 h 30 min; WCDMA 3 h 30 min, czas gotowości (maksimum): GSM 264 h; WCDMA 336 h.

Nokia E66

Podczas testu udało mi się rozładować baterię w jeden dzień. Na taki wynik złożyło się m.in. wykorzystanie telefonu do transmisji danych (ok. 25 MB) przez Bluetooth, słuchanie muzyki 1,5 h (samej muzyki można słuchać ponad 12 godzin), korzystanie z internetu za pomocą połączenia Wi-Fi przez ok. 30 min oraz napisanie kilku SMS-ów i przeprowadzenie około 10 krótki rozmów. Dodać także należy, że w tym czasie dość intensywnie przeglądałem menu oraz zgromadzone materiały fotograficzne. Jeżeli używamy telefonu do nawigacji, to nieodzowne jest korzystanie z ładowarki samochodowej. W przeciwnym razie po ok.4 godzinach telefon po prostu powiadomi nas, że powinniśmy poszukać ładowarki. W ostatecznym rozliczeniu bateria jest przyzwoita w przełożeniu na możliwości telefonu.

Nokia E66

Nokia E66 z oparta na systemie operacyjnym Symbian OS ver. 9.2, S60 3rd Edition działa naprawdę bardzo szybko. Telefon po włączeniu potrzebuje około 40 sekund (z kodem pin), aby być w pełni gotowy do pracy.

Przy pierwszym włączeniu urządzenia uruchomiona zostaje aplikacja Powitanie. Mamy możliwość wyboru spośród następujących opcji:

  • Samouczek zawiera informacje dotyczące urządzenia i wskazówki na temat jego używania.
  • Transfer - umożliwia transfer z kompatybilnego urządzenia Nokia materiałów, takich jak kontakty i wpisy kalendarza.
  • SettingWizard – pozwala na konfigurowanie różnych ustawień.
  • Operator - umożliwia skonfigurować specyficzne dla operatora ustawienia usług, takich jak MMS, internet, WAP i strumieniowanie oraz pocztę e-mail lub usługi „Naciśnij i mów” (NIM).

Nokia E66

Smartfon obsługuje czterozakresowy moduł GSM/GPRS/EDGE obsługujący szybką transmisję danych HSDPA (3.6Mb/s/384kb/s) oraz oferuje pełną komunikację bezprzewodową Wi-Fi (802.11b/g) i Bluetooth 2.0. Wbudowana przeglądarka internetowa to znane i sprawdzone rozwiązanie, które pozwala w miarę komfortowo przeglądać zasoby WWW.

Nokia E66

Nokia E66

W sieci Era w okolicach Mikołowa, w jadącym pojeździe udało się osiągnąć następujące szybkości: Download 256 kbps / Upload 52 kbps. Stacjonarny test w tym samym miejscu pozwalał uzyskać następujące szybkości: odpowiednio 1966 kbps / 1505 kbps. W przypadku, gdy nie znajdujemy się w zasięgu UMTS to możemy skorzystać z transmisji EDGE lub GPRS (maks. szybkość 296/177.6 kbps). Urządzenie może także pełnić funkcję modemu. Wystarczy je połączyć z komputerem przez Bluetooth lub kabel USB do transmisji danych, aby wysłać i odbierać pocztę elektroniczną oraz łączyć się z Internetem.

W czasie testu telefon oferował bardzo dobrą jakość w trybie głośnomówiącym, podczas rozmów głos był wyraźny i słyszalny nawet w dość głośnym środowisku ruchliwej ulicy.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Książka adresowa w przypadku urządzeń Nokia Eseries jest bardzo rozbudowana. W urządzeniu można zapisywać i aktualizować informacje o kontakcie, takie jak numery telefonów, adres domowy i adres e-mail. Do kontaktu można dodać specyficzny dźwięk dzwonka lub miniaturę zdjęcia. Można też tworzyć grupy kontaktów, z którymi można komunikować się w tym samym czasie, wysyłać do nich wizytówki lub odbierać je z kompatybilnych urządzeń. Kontakty zostały wyposażone w funkcję "podpowiadania". W celu wyszukania konkretnego kontaktu użytkownik nie musi wchodzić do aplikacji – wystarczy, że zacznie od razu wpisywać na klawiaturze początek nazwy kontaktu, a telefon mu ją dopowie. Ponadto urządzenie automatycznie tworzy znaki głosowe odpowiadające pozycjom kontaktów i porównuje z nimi znaki głosowe wypowiadane przez użytkownika.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Aplikacja „Podpowiedzi głosem” coraz lepiej spełnia swoje zadanie i pozwala na obsługiwanie podstawowych funkcji urządzenia osobom z wadami wzroku przy pomocy lektora. Funkcja po odpowiednim skonfigurowaniu pozwala m.in. usłyszeć informacje o nieodebranych połączeniach, wybrać numer telefonu, usłyszeć bieżącą godzinę lub otwiera się na czas alarmu kalendarza i odczytuje na głos przypisaną do alarmu notatkę. Korzystając z aplikacji Mowa (dostępna tylko w języku angielskim), możemy ustawić język, głos i właściwości głosu używanego do czytania wiadomości.

Nokia E66

Opisanie wszystkich funkcji i aplikacji, jakie oferuje telefon moim zdaniem nie ma sensu, tym bardziej, że w każdej chwili można doposażyć urządzenie z Symbianem w nowe aplikacje, których w Internecie jest całe mnóstwo. Dlatego też skupię się jedynie na wybranych pozycjach, które jak sądzę warte są wymienienia.

Nokia E66

Nokia E66

Odtwarzacz muzyki umożliwia odtwarzanie plików w formatach AAC, AAC+, eAAC+, MP3 oraz WMA. Oprogramowanie odtwarzacza pozwala subskrybować odcinki podcastów. Podcasting to sposób dostarczania za pomocą technologii RSS lub Atom obrazu oraz dźwięku przez Internet. Utwory można grupować w Playlisty i sortować według wykonawców, gatunku muzyki, kompozytorów i albumów. Za pomocą aplikacji Real Player można odtwarzać pliki wideo oraz pliki multimedialne pobierane strumieniowo.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Dzięki obsłudze standardu A2DP muzykę z telefonu można przesłać do stereofonicznych słuchawek Bluetooth. Do słuchania naszych zbiorów audio możemy także wykorzystać zestaw słuchawkowy. W urządzeniu producent zastosował złącze jack 2,5 mm, a to oznacza korzystanie ze standardowego zestawu, prawdopodobnie (w testowanym zestawie go nie otrzymaliśmy) dodawanego w wyposażeniu zestawu słuchawkowego lub dokupić przejściówkę, dzięki której będzie można użyć słuchawek z wtyczką 3,5 mm. Jakość dźwięku zarówno w przypadku dołączonych słuchawek, jak i wbudowanego głośnika nie budzi zastrzeżeń.

Sklep muzyczny Nokia umożliwia wyszukiwanie, przeglądanie i kupowanie muzyki w celu pobrania jej do urządzenia. Aby kupować utwory muzyczne, należy wcześniej się zarejestrować w usłudze.

Nokia E66

Podczas spacerów bądź jazdy autobusem przyda się radio FM, bez RDS-u. Jakość odbioru audycji radiowych zależy od mocy sygnału określonej stacji na danym obszarze. Aby słuchać radia FM w urządzeniu musimy podłączyć do niego zestaw słuchawkowy.

Nokia E66

Aplikacja Dyktafon umożliwia nagrywanie notatek głosowych o długości do 60 min., zapisywanie nagrań jako plików audio i odtwarzanie plików audio. Dyktafon obsługuje format AMR i pozwala nagrać prowadzoną rozmowę.

Aplikacja RealPlayer odtwarza pliki dźwiękowe i pliki wideo, które są zapisane w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci, zostały przesłane do urządzenia w wiadomości e-mail lub z kompatybilnego komputera lub też są przesyłane strumieniowo przez internet. Obsługiwane formaty to MPEG-4, MP4 (bez strumieniowego przesyłania danych), 3GP, RV, RA, AMR i MIDI. Odtwarzacz Flash umożliwia przeglądanie i odtwarzanie interaktywnych plików flash utworzonych specjalnie dla urządzeń mobilnych.

Wbudowany odbiornik nawigacji satelitarnej standardzie AGPS bardzo szybko (do 15 s. w otwartym terenie) łapie pozycję. Wskaźnik GPS w prawym dolnym rogu wyświetlacza wskazuje dostępność i moc sygnału satelitarnego. Dane GPS umożliwiają wyświetlanie bieżącej lokalizacji, znajdowanie drogi do lokalizacji docelowej i śledzenie przebytej odległości.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Na uwagę zasługuje aplikacja Nokia Maps, czyli autorski system nawigacji firmy Nokia. Mapy do aplikacji nie zastąpią nam profesjonalnej nawigacji satelitarnej, ale pozwolą znaleźć wiele interesujących nas miejsc. W aplikacji Mapy można sprawdzać na mapie swoją bieżącą lokalizację, przeglądać mapy różnych miast i krajów, wyszukiwać adresy i inne interesujące miejsca, planować trasy z jednej lokalizacji do innej, a także zapisywać lokalizacje i wysyłać je do kompatybilnych urządzeń.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Można również zakupić licencje na usługi dodatkowe, takie jak przewodniki turystyczne, informacje drogowe lub usługę nawigacji z przewodnikiem głosowym.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

W oparciu o system GPS działa także zaimlementowana w E66 aplikacja Nokia Sports Tracker. Program monitoruje naszą, sportową aktywność i zapisuje automatycznie w dzienniku ćwiczeń takie informacje, jak prędkość, pokonana odległość i czas.

Nokia E66

Aplikacja Sports Tracker nie jest żadną nowością, o czym wiedzą dobrze użytkownicy smartfonów fińskiego producenta. Warto jednak pamiętać, ze każdy trening możemy sobie porównać z innym użytkownikami za pomocą strony internetowej - sportstracker.nokia.com. Dodatkowo urządzenie posiada preinstalowany program: WorldMate (doskonały kompan każdej podróży).

Nokia E66

Tym urządzeniem można robić zdjęcia w formacie JPEG/EXIF o rozdzielczości do 2048 x 1536 pikseli z automatyczną regulacją ostrości (tzw. autofocus). Dostępne opcje zależą od trybu robienia zdjęć i od ustawionego widoku. Zdjęcie zostanie zapisane w folderze Galeria.

Nokia E66

Menu aparatu nie odbiega wyglądem i funkcjami względem innych symbianowych menu. Na pasku zadań jest szereg różnych skrótów i ustawień, których można użyć przed i po zrobieniu zdjęcia lub nagrania wideo. Sceny ułatwiają wybór właściwego koloru i ustawień oświetlenia w określonym otoczeniu. Ustawienia każdej sceny (automatyczna, użytkownika, portret, krajobraz, noc, portret nocny) zostały dobrane stosownie do rodzaju i stylu otoczenia. Czujnik kamery w E66 nie jest sygnowany logiem Carl Zeiss, ale po odpowiednim ustawieniu zdjęcia mogą być naprawdę zadowalające. Zdjęcia jak na aparat w telefonie mają w naturalne kolory zdjęć i odpowiednią ostrość, która pozwoli zachować je w naszym albumie fotograficznym. W obudowie umieszczono lampę doświetlającą (zasięg ~ 1 m) i lusterko dla autoportretów. Lampa diodowa jednak nie radzi sobie w bardzo ciemnych sceneriach. Tryby pracy lampy: włączona, wyłączona, tryb automatyczny, redukcja efektu czerwonych oczu. Zdjęcia w trybie automatycznym w przykładach.

Kliknij
Przykład zdjęć

Naciśnięcie klawisza ze skrótem Foto-Wideo powoduje prawie natychmiastową gotowość aparatu cyfrowego do rejestracji zdjęć lub filmów.

Możemy również nagrać plik wideo. Format nagrywania plików wideo: .mp4, .3gp; kodeki: H.263, H.264. Nagrywanie wideo z jakością 320 x 240 pikseli (QVGA) do 15 klatek/s, wideo z jakością 128 x 96 pikseli (QCIF) do 15 klatek/s

Video 1: Tutaj
Video 1: Tutaj

Długość nagrania (maksimum): 60 min. Format odtwarzania plików wideo: .mp4, .3gp; kodeki: H.263, H.264 ,Real Video i MPEG-4

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Narzędzia biurowe Nokia E66 umożliwiają mobilne prowadzenie biznesu. Pakiet Quickoffice składa się z aplikacji Quickword (współpracuje z programem Microsoft Word), Quicksheet (współpracuje z programem Microsoft Excel), Quickpoint (współpracuje z programem Microsoft PowerPoint) oraz Quickmanager (służy do kupowania oprogramowania). Korzystając z aplikacji Quickoffice, możemy przeglądać dokumenty Microsoft Word 2000, XP i 2003 (*.doc, *.xls i *.ppt).. Używając kreatora e-mail, możemy skonfigurować swoje biznesowe konto e-mail, takie jak Microsoft Outlook lub Microsoft Exchange, a także internetowe e-mail, takie jak Google e-mail.

Nokia E66

Skrzynka odbiorcza jest bardzo rozbudowana i obsługuje zarówno wiadomości SMS, MMS oraz e-mail. Dostęp do poszczególnych folderów jest prosty. Jako bazę naszych szablonów SMS, MMS i E-mail możemy użyć aplikacji tzw. „szybkich notatek”. Funkcja aktywnych notatek umożliwia tworzenie, edytowanie i wyświetlanie różnego typu notatek, takich jak notatki ze spotkania, notatki związane z hobby albo listy zakupów. Do tych notatek można dodawać zdjęcia, a także pliki wideo i audio. Ponadto notatki mogą być dołączane do innych aplikacji, takich jak Kontakty, oraz wysyłane do innych osób.

Nokia E66

Nokia E66

Do narzędzi biurowych możemy zaliczyć także zainstalowane w telefonie czytnik kodów kreskowych i Nokia Multiscanner. Producenci wszelkich reklam, ulotek, prasy itp. mogą pod przykrywką kodu kreskowego zamieścić link do ich e-sklepu. Po sfotografowaniu, a następnie otwarciu takiego "linku” można od razu zakupić towar. Niestety z zamieszczanych ulotek reklamowych tylko raz udało się wydobyć zapisany adres WWW i to po kilku minutach skanowania. Moim zdaniem zbędny gadżet, wcześniej sami ręcznie „wklepiemy” adres interesującej nas strony.

Nokia E66

Po trudach pracy biznesmen może spędzić czas przy polskojęzycznej grze - Raging Thunder, powstałej dzięki współpracy Gamelion ze szwedzką firmą Polarbit. Muszę przyznać, że grafika 3d oraz 40 klatek na sekundę, robią wrażenie. Dużym atutem gry jest możliwość grania w dwie osoby poprzez Bluetooth. Gra jest na tyle rozbudowana, że mamy do wyboru kilka samochodów oraz kilka tras. Dodatkowym plusem, jest także możliwość pobierania dodatkowych tras.

Nokia E66
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.175 (głosy: 31)
Tagi: | nokia | testy | smartphone | wi-fi | hsdpa Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 68
Komentarze: 68 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimAdrian
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.10.02 20:36 Odpowiedz
jak wylaczyc tryb offline
AnonimSTANLEY
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.06.20 09:20 Odpowiedz
E66 - MAM PROBLEM Z WYŚWIETLACZEM - JAK WYŁĄCZYĆ DATĘ I GODZINĘ BO NIE MA OPCJI UKRYJ CZY COŚ TAKIEGO I JAK PRZEŁĄCZĘ PEŁNY EKRAN TO TEŻ NIC SIĘ NIE ZMIENIA I ZDIĘCIE JEST OD GÓRY OBCIĘTE I JEST DA P.......... DATA I GODZINA CZY JEST JAKIŚ SPOSÓB NA TO PROSZĘ O POMOC .
AnonimSandra
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.21 17:43 Odpowiedz
Cześć mam ta nokie ale mam problem z wyłaczeniem wifi jak wylaczyc ?
Anonimlaleczka1234
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.06.19 17:37 Odpowiedz
mam pytanie wiecie może jakie są tytuły melodii w Nokii E66 pisać będe bardzo wdzięczna
Anonimstefan
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.04.03 20:23 Odpowiedz
BATERIA trzyma 1 dzien, duzo sms duzo rozmow ale po cos ta bateria jest.
Anonimegon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.12.09 00:02 Odpowiedz
siema czy ktos wie czy ten telefon obsluguje gg?
AnonimJazon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.11 10:50 Odpowiedz
Witam ma pytani chcę zakuppic ten tel ale czytałem że bateria to poraszka jak jest faktycznie ?
Anonimanonim
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.09 23:58 Odpowiedz
Hej Czytam te wasze komentarze i śmiać mi się chce, co niektórzy to powinni poczytać instrukcje obsługi, a nie zadawać pytania gdzie to, gdzie tamto jakbyście poczytali to byście wiedzieli !!! ale lenistwo oczywiście lepsze i lepiej marnować czas w necie

 

____________________

Anonimmaniek7373
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.10.13 14:56 Odpowiedz
Telefon jest super POLECAM!!!!!!!!!!
Anonimanettka164
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.09.26 18:36 Odpowiedz
jak wylaczyc tryb offline?
AnonimRyszard Ł
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.03.11 22:28 Odpowiedz
Od kilku miesięcy mam ten telefon i jestem trochę rozczarowany , bo nie tylko biznesmeni mogą go mieć . Wygląd super .Razi mnie , że jest cichy(mp 3 , dzwonki ) przeglądarka zdjęć "żadna " , foto do bani .
AnonimW-SM
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.27 00:59
Ryszardzie Ł! Jak napisano- to jest telefon, a nie zabawka! Chcesz przeglądarkę i dobre zdjęcia- kup aparat fotograficzny, a nie telefon!
AnonimKrzysiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.03.09 18:26 Odpowiedz
Sprawdź centrum wiadomości SMS Moze po ponownym uruchomieniu tel wrzucilo Ci jakies inne, domyslne.
Anonimrado
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.03.03 18:43 Odpowiedz
witam wie ktoś co mogło sie stać mam nokie od 1,5 roku nie moge teraz wysyłać sms WYSKAKUJE TA strzałka że sms idzie ale nie dochodzi jeśli wie ktoś co to może być prosze o pomoc
Anonimbela
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.09.09 14:33
Też tak miałam. Zaniosłam do komisu i mi przywrócili ustawienia fabryczne i już wszystko gra
Anonimzolza
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.25 17:25 Odpowiedz
Witam, gdzie jest ta gra zlokalizowana w tel ? Juz wczesnej szukalam gier w tej nokii ale bez skutku..
Anonimpawel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.22 16:39 Odpowiedz
po 1,5 roku korzystania z E65 wiesza sie karta Orange,inna NIE ! co zrobić ?? Mam zamiar kupić na dniach E66 - czy to dobry wybór ?? Pozdrawiam.Pawelek.
AnonimAndrzej K.
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.19 09:31 Odpowiedz
Witam. Może jestem gamoń ale nie mogę znaleść gierek, tel. kupiłem w play. Dzięki za podpowiedź.
AnonimrobertByd
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.08 02:32 Odpowiedz
Mi tez tel sie podobal do czasu mam go od 26 stycznia i juz jestem ostro rozczarowany slider dostaje luzów mialem poprzednio E65 o niebo lepsze wykonanie, druga sprawa to ta trzeszcząca obudowa i klawisze poprostu można dostać szału używając telefonu. Chetnie bym go zwrocil ale pewnie to jest juz nie mozliwe
Anonimsyskaxxsweet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.06 14:19 Odpowiedz
FAJNIUTKI FON jutro do salonu po niego suupppeeerrr.....
Anonimsyśka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.11 15:35 Odpowiedz
... chodzi o centrum wiadomości gdzie to moge znaleźć?
AnonimSyśka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.11 15:32 Odpowiedz
Heyjka, mam pytanie może głupie ale poważnie nie moge znaleźć gdzie są ustawienia wiadomości, bo nie moge wysyłać sms pewnie dlatego, ze mam nr poczty wychodzacej inny niz te który era powinna mieć <help>
Anonimmarzec
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.22 16:07 Odpowiedz
Telefonik super! mam go 3 m-ce i jestem bardzo zadowolony~! kupujcie bo warto
AnonimLandrynaaa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.13 12:07 Odpowiedz
Witam! Jestem użytkownikiem Nokii E66 od miesiąca i mam problem z raportami doręczeń wiadomości sms... w ustawieniach mam włączone raporty ale dość dziwnie to działa... mianowicie kiedy wyśle wiadomość o długości jednego sms - otrzymuje raport a kiedy wiadomość jest dłuższa np 2 sms raportu nie mam, osoba otrzymuje moją wiadomość a w mojej skrzynce raportów jest na stałe oczekuje... Wiem że gdzieś musi być jakieś ustawienie tego ale nie moge znaleźć... PROSZĘ O POMOC! Dziękuje i Pozdrawiam;-))
Anonimzwierzak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.11 09:56 Odpowiedz
Witam wszystkich użytkowników nokii e66 i proszę o podpowiedź jak uruchomić dyktafon by nagrać rozmowę telefoniczną. Pozdrawiam
AnonimKlaudyna
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.10.03 17:29 Odpowiedz
Wiecie może czy jest wersja E66 bez nawigacji?
Anonimcycu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.09.10 19:53 Odpowiedz
Wzialem ten telefon w sieci PLAY 4 dni temu przede wszystkim ze wzgledu na nawigacje GPS i udalo mi sie ja uruchomic zgodnie z instrukcja ktora mi dodano do telefonu. wgraly sie jakies tam mapy i nawigacja dziala i nic mnie to jak na razie nie kosztuje. czy tak bedzie zawsze??? i czy jest mozliwosc sciagniecia innych map, np TOM TOM i jak sprawdzic jaka nawigacje mam w tej chwili?
AnonimEve
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.09.09 13:42 Odpowiedz
Oszczędzanie energii ja też miałam kłopot z baterią, ale chyba wpadłam na trop : Należy wejść Narzędzia - Ustawienia - Ogólne - Personalizacja - Tematy - Oszcz.energii - Animacja i w tej chwili trzyma mi 4 dni
AnonimWojtas
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.23 14:44 Odpowiedz
Jak wyłaczyć funkcję/opcję 3G w Nokii E66 - pobiera niepotrzenbnie energię i z tego powodu cześciej muszę ładowac komórkę. Z góry dziękuję za wsakzówki.
AnonimMłody
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.21 15:08 Odpowiedz
E66 - zalety: duzy, czytelny wyswietlacz, dobrze opracowane menu - grafika. Minusy - telefon czesto sie wiesza, gubi grafike, co jakis czas nie potrafi przeczytac karty pamieci.
Anonimpiszczyk^3
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.29 18:02 Odpowiedz
`Porównując do E65, w E51 zmieniono naprawdę wiele elementów.' Ktoś czyta te testy?
Anonimvick
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.18 20:32 Odpowiedz
A co z tą nawigacją? jak to działa?jest satelitarna bezpłatna?
+68 komentarzy. Przeczytaj wszystkie na forum

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)