REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2002-02-19 16:07 | Taryfy |
maar
 

Test - Nokia 6210

Prosta forma i różnorodne funkcje - to dwie cechy wyróżniające Nokię 6210. Telefon przeznaczony jest dla wymagających klientów, którzy oprócz dobrych parametrów pracy oczekują również zaawansowanych funkcji dodatkowych.

Wyposażenie i funkcje

Dane podstawowe
Aparat ma wymiary 129x47x19mm i waży 114g. Nie są to obecnie oszałamiające parametry, jednak telefon bardzo dobrze leży w dłoni. Według producenta aparat działa przez maks. 260 godzin w trybie standby lub pozwala na przeprowadzenie czterech i pół godziny rozmów bez ładowania. W zestawie znajdują się telefon, bateria Li-Ion o pojemności 900 mAh oraz instrukcja obsługi. Kabel do połączenia z komputerem dostępny jest za dopłatą.

Funkcje
Nokia 6210 wyposażona została w większość przydatnych w pracy funkcji; alarm wibracyjny pozwala na dyskretne powiadamianie o nadchodzącym połączeniu; do wpisu w książce telefonicznej przypisać można etykietę głosową. Obie funkcje działają bez zarzutu. Alarm wibracyjny jest dobrze wyczuwalny a wybieranie głosowe działa nawet wtedy, gdy użytkownik znajduje się w miejscu gdzie panuje duży hałas. Wielu osobom z pewnością przyda się funkcja tworzenia grup oraz profili. Pierwsza funkcja umożliwia wybranie maks. 5 grup osób z którymi się kontaktujemy. Każdej grupie przypisać można odpowiednie logo lub indywidualny sygnał dzwonka. Funkcja profili umożliwia natomiast szybką zmianę ustawień telefonu w zależności od miejsca, gdzie znajduje się użytkownik, np. gdy znajduje się on na ważnym spotkaniu może wybrać profil „spotkanie”, wtedy sygnał dzwonka jest cichy lub wyłączony. Nokia 6210 udostępnia 6 profili, które można samemu zmieniać. Bardzo pojemna (500 wpisów) książka telefoniczna umożliwia przypisanie jednej osobie kilku numerów telefonów (np. domowego, służbowego itp.). Ponadto do każdego wpisu dodać można również adresy e-mail, adresy pocztowe oraz krótkie notatki. Dla użytkowników spragnionych rozrywki konstruktorzy telefonu również przygotowali coś interesującego. W Nokię wbudowano 3 gry – Snake II, Opposite i Pairs II. Telefon oferuje pokaźny zbiór dzwonków a wgranie własnych melodii możliwe jest dzięki komputerowi połączonemu kablem z telefonem lub poprzez SMS. Dzięki obsłudze transmisji danych HSCSD telefon umożliwia znacznie szybsze przesyłanie danych niż w przypadku standardowych komórek. Aparat podłączyć można do notebooka lub palmtopa przy pomocy kabelka lub poprzez łącze na podczerwień. Transmisja danych przebiega bardzo szybko, prawie zawsze osiągając maksymalne wartości podane przez producenta – 38.4 kbit/s.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2.955 (głosy: 11)
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimPlumo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2005.11.08 15:15 Odpowiedz
czy morze ktoś mi przesłać jakieś programy na 7650 będe wdzięczny
AnonimZupa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2005.03.24 01:09 Odpowiedz
Niema lepszej nokii!!!!!!Ta jest najlepsza.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 187

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)