REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-06-19 08:11 | PDA & Navi | actina | router | wi-fi | test
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

Test niedrogiego routera - Actina Cerberus P6802

Marka Actina po połączeniu się z marką Pentagram wypuściła na rynek nową serię urządzeń sieciowych. Wśród nich znalazł się niedrogi router – model Cerberus P6802, przeznaczony głównie dla użytkowników domowych do podstawowych zastosowań. Mimo niewysokiej ceny w urządzeniu znalazł się między innymi wbudowany firewall, czy port USB 2.0. Oprócz tego router może pełnić funkcję wzmacniacza zasięgu istniejące sieci Wi-Fi. Czy ten router może konkurować z podobnymi urządzeniami w tej klasie cenowej? W tej recenzji sprawdzimy jego działanie w zastosowaniach typowo domowych.


Zawartość pudełka

Router dotarł do mnie w czarnym kartonowym pudełku, raczej standardowym dla tej grupy urządzeń. Producent nadrukował zdjęcie urządzenia oraz opis podstawowych funkcji, dlatego od razu wiadomo z jakim sprzętem mamy do czynienia. Wewnątrz znajduje się podstawowy zestaw:

  • zasilacz sieciowy
  • instrukcję instalacji w kilku językach (w tym po polsku)
  • kartę gwarancyjną

Zestaw bardzo podstawowy, w tej półce cenowej to standard. Próżno tu szukać kabla sieciowego, czy wymiennych anten o większym zysku.Budowa routera Obudowa routera to standardowa konstrukcja, zwężająca się ku jednemu z dłuższych boków. Dzięki temu urządzenie wydaje się smuklejsze i prezentuje się ciekawiej. Biały błyszczący plastik wygląda elegancko, ale przyciąga kurz i odciski palców, natomiast w kwesti spasowania elementów – wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Na górze urządzenia znajdują się diody sygnalizujące stan poszczególnych portów LAN, aktywność portu USB, stan zasilania, działanie usługi IPTV oraz pracę modułu Wi-Fi. Powyżej producent umieścił swoje logo.


Na obu bokach umieszczono otwory wentylacyjne, a na jednym z nich znalazło się złącze USB w wersji 2.0.


Tradycyjnie z tyłu wyprowadzone zostały wszystkie dostępne porty i złącza routera – 4 porty LAN, w tym jeden z obsługą usługi IPTV, port WAN, złącze zasilania oraz przycisk RESET/USB. Router został wyposażony w 2 anteny o zysku 5 dBi, których nie możemy zdemontować ani wymienić.Na spodzie znajduje się naklejka z podstawowymi informacjami o urządzeniu. Producent nie zapomniał o bardzo ważnym elemencie, jakim są gumowe nóżki. Poprawiają one stabilność i zapobiegają "ślizganiu" się routera po powierzchni stołu itp.

Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 3)
Tagi: | actina | router | wi-fi | test Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimpamelan
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 13:49 Odpowiedz
W tym budżecie na spokojnie znajdziecie Netgeara ze znacznie lepszymi parametrami, tak więc może lepiej uderzyć w takim kierunku? Jednak moim zdaniem ich serwery są znacznie bardziej niezawodne, a przynajmniej - nie mieliśmy z nimi żadnych problemów. A wasze doświadczenia jakie?
Anonimbrak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.05.26 01:03 Odpowiedz
wi fi analizer pokazuje ze to jest tenda. W pudełku brak instrukcji do routera serwis nic nie wie nic nie ma brak wsparcia. Jak ktoś potrzebuje instrukcje musi sobie znaleźć odpowiedni model tendy bo to jakiś klon jest!
Anonimbart
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.06 16:38 Odpowiedz
na razie mi sie nie zawiesil
Anonimkill649
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.19 09:55 Odpowiedz
Wygląda jak bum cyk cyk jak TENDA N60 Dual-Band 2T2R 11N :-) i jak to tak się ma wieszać z przegrzania się jak TENDA to dziękujemy.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 793

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)