REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-01-31 15:57 | | test | tablet | android | navroad
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 32

Test NavRoad Nexo Free: 8-calowy tablet z modemem 3G i Aero2

Po sukcesie swoich flagowych modeli tabletów z możliwością dzwonienia – Nexo Smart (Test NavRoad Nexo Smart: tabletofon dla każdego) i Nexo Evo, firma NavRoad zaprezentowała Nexo Free – 8’’ tablet wyposażony w moduł GPS, 3G i monstrualną baterię 5000 mAh.

NavRoad Nexo Free
NavRoad Nexo Free

Zapowiedź Nevo Free wywołała szumną dyskusję w Internecie i wzbudziła duże zainteresowanie owym tabletem, ciekaw jestem czy spełni wygórowane, jak by nie było, oczekiwania potencjalnych użytkowników. Zapraszam do przeczytania testu najnowszego urządzenia.

Kiedy dotarł do mnie testowany egzemplarz byłem z jednej zafascynowany, bo trzymałem w ręce urządzenie wyróżniające się z pośród konkurencji, a z drugiej strony mocno zmobilizowany do tego by obiektywnie i jak najbardziej szczegółowo i rzeczowo opisać tablet czytelnikom – co mam nadzieję uczynię.


Zestaw zapakowany w kartonowe pudełko szczerze mówiąc nie zaskakuje. Po otworzeniu pudełka znajdziemy tablet, ładowarkę sieciową, kabel USB, kabel do podłączenia urządzeń USB oraz instrukcję obsługi. Jako że urządzenie posiada wbudowany moduł GPS osobiście brakuje mi uchwytu samochodowego, czy chociażby słuchawek.




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3 (głosy: 2)
Tagi: | test | tablet | android | navroad Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 32
Komentarze: 32 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

BlasterMBlasterM
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 672
Zarejestrowany:
2012-10-24 14:20:45
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.08.13 00:07 Odpowiedz
Skąd się wzięło GPU Mali-400 MP, skoro MediaTek i inne źródła podają PowerVR SGX544?
AnonimSulphur
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.04.01 22:18 Odpowiedz
Hej, potrzebuję pomocy w wyborze taba: MODECOM FreeTab 7,5 vs Acer Iconia A1-811 vs NavRoad FREE 8'' (3G) Ktoś, coś mogłby doradzić?
Anonimatom
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 17:07 Odpowiedz
sprzęt ok aero2, gps i bateria spox , dodatkowo aluminiowa obudowa.....za tą kasę polecam ps dzieci katują go od 13 lutego i działa do tej pory ...zatem już gorzej być z nim nie może POZDRAWIAM
StentorStentor
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 356
Zarejestrowany:
2010-12-14 12:44:41
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 20:21
Mojego dorwał dzisiaj siostrzeniec . Przez dwie, trzy godziny grał non stop. Był zadowolony . Żadnej zwiechy nie było. Gra to 3D American Truck.
StentorStentor
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 356
Zarejestrowany:
2010-12-14 12:44:41
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.14 17:56 Odpowiedz
Od wczoraj jestem posiadaczem tego tabletu. W sieci pojawiają się opinie że test na Telix jest sponsorowany. Ponieważ dużo w w nim ochów i achów nad urządzeniem. I i ja miałem wątpliwości . Jednak mimo to zaufałem testowi. I nie zawiodłem się . Posiadam laptopa z i3 i telefon ACE2 . Jak do tej pory nie korzystałem z żadnego tabletu. Bazując na doświadczeniach z powyższymi urządzeniami mogę napisać że tablet działa rewelacyjnie! Z pełną odpowiedzialnością podpisałbym się pod tym testem. Surowszą ocenę dałbym jedynie głośnikowi , jest kiepski . GPS w porównaniu z tym w ACE2 łapie wolniej . Nie mogę też znaleźć radia FM o którym jest mowa w podsumowaniu . Chyba go jednak niema. Świetna sprawa to dioda powiadomień . Zauważałem też że ostatni jeden procent baterii to bardzo "gruby procent". Pomijając ocenę trwałości i niezawodności urządzenia z racji krótkiego użytkowania mogę je również polecić.
KanKan
Administrator


Posty: 3044
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.14 18:07
Dziękujemy, za potwierdzenie naszej opinii o produkcie. Niestety my mając w testach urządzenie, tylko przez tydzień lub najwyżej dwa nie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć wszystkich wad testowanego sprzętu. Dlatego zawsze ważne są wszelkie uwagi użytkowników, którzy mają możliwość opisania urządzenie w dłuższym okresie czasowym. Andrzej
Anonimbubble
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.11 13:19 Odpowiedz
WiFi faktycznie działa bardzo dobrze. Mój egzemplarz trzeszczy przy delikatnym wyginaniu. GPS i 3G jeszcze nie sprawdzone.
Anonimbubble
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.25 23:31
Cóż oddałem trzeszczący, zakupiłem drugi i po dwóch dniach spokojnego używania trzeszczy jeszcze bardziej niż poprzedni :-( Aero2, wifi, ekran i dotyk nadal bez zarzutu.
Anonimgrzegorz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.11 13:14 Odpowiedz
mam zamiar nabyc swoj pierwszy tablet moj wybor padl na dwie opcje pierwsze to Tablet 8'' NavRoad NEXO GO lub NavRoad FREE 3G i mam takie pytanie czy biorac papierowy opis tych urzadzen duzo lepszy jest procesor Rockchip 3188 4x1.6GHz od Quad-Core MTK MT8389 4 x 1.20 GHz? Nie zalezy mi az tak bardzo na modemie 3g bo wiem ze ten free go ma chodzi mi o to czy dla zwyklego uzytkownika bedzie odczuwalna roznica miedzy tymi dwoma procesorami ceny sa bardzo zblizone a potrzebuje tablet z hdmi szczegolnie do ogladania tv weeb nie gram w zadne gry bede wdzieczny za kazda sugestie
AnonimSeba
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.12 11:53
Ja wybrałem Free, nic nie trzeszczy, wifi i 3g łapie natychmiast, gps działa nawet w domu hdmi też bez zarzutu, kupiłem 3m kabel, podpiąłem do Samsunga i wszystko działa jak natura chciała...
Anonimgrzegorz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.12 13:59
ale czy jest odczuwalna roznica miedzy tymi dwoma procesorami i ich kartami?bo sa zdecydowanie inne wiem ze free ma 3g i gps to napewno duzy p[lus ale czy nie jest duzo wolniejszy?
Anonimzainteresowany
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.06 19:14 Odpowiedz
Witam. Czy mógłby ktoś napisać o prędkości połączenia z Aero2 (czy jest zgodność regulaminem aero2 - minimalna prędkość 14,4 Mbit/s) i może ktoś napisze jak jest w tym modelu z prędkością zapisu do pamięci flash.
AnonimMAJKEL
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.06 13:43 Odpowiedz
7 godzin ogladania filmów i 6 godzin internetu - takie wyniki osiąga miedzy innymi Aries 785. Co prawda te wyniki osiąga na mniejszej jasności ekranu, w teście innego branżowego portalu. Mógłby ktoś kto go ma sprawdzić w programie Androbench prędkość losowego zapisu (Random Write) i tutaj podać. Ciekawi mnie szybkość pamięći flash.
Anonimblazer
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.05 20:06 Odpowiedz
Do Alien: chyba nie czytales tego testu: "Jedna z trzech głównych zalet opisywanego tabletu to karta sieciowa. Muszę przyznać, że z tak dobrą kartą nie spotkałem się dawno. Bez problemu tablet łapie sygnał z domową siecią w miejscu gdzie inne urządzenia go gubią. W miejscu gdzie pozostałe urządzenia przerywają połączenie z domową siecią, Nexo Free pokazuje 1-2 kreski zasięgu sieci przez co swobodnie można korzystać z Internetu, nawet w najdalszym zakątku mieszkania (w moim przypadku dwukondygnacyjnego)."
AnonimAlien
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.04 16:42 Odpowiedz
Zastanawiam się na zakupem tego tabletu, ciekawi mnie tylko jak sprawuje sie WiFi bo ponoć z tego co czytałem na różnych forach to w innych starszych modelach firmy NavRoad było słabiutko . Może ma ktoś ten model tabletu i podrzuci info o dzialaniu sieci WiFi ?? jak dla mnie jedyny minus przynajmniej ze specyfikacji do waga
AnonimBart1987
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.04 12:06 Odpowiedz
Wygląda bardzo interesująco. Chyba się na niego zdecyduję. Waham się pomiędzy Free a Evo, różnica w sumie tylko w baterii i 1 cal w ekranie.
Anonimlucky
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.04 00:36 Odpowiedz
Fajny sprzet, przemyslana konfiguracja. 5tka dla Nexo ! Jedno pytanie. Czy GPU to na pewno Mali 400 ? MT8389 ma chyba jednak PowerVR 544 (to z reszta lepsza jednostka)
Anonimkatko
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.03 21:33 Odpowiedz
Tablet jest generalnie OK, tylko ma jedną - jak dla mnie istotną - wadę: nie ma opcji używania wielu kont użytkowaników. Mimo, że taką możliwość powinien oferować Jelly Bean 4.2.2.
Anonimram
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.03 12:37 Odpowiedz
Jak z równomiernością podświetlenia, nie ma przekłamań kolorów? Jak działa hdmi? Jak wifi?
Bita-poBita-po
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1074
Zarejestrowany:
2009-06-28 20:28:35
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 22:58 Odpowiedz
cytat:
Zapraszamy do nas. Lubimy teorie spiskowe. A pieniążki też się znajdą
Jemu raczej chodziło o PR , a to domena tusko-sekty
metheormetheor
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 439
Zarejestrowany:
2014-01-20 21:25:17
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 15:38 Odpowiedz
Sponsorowane? Gdzie się zgłosić po pieniążki
AnonimAntek Macierewicz Modekomrek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 22:47
Zapraszamy do nas. Lubimy teorie spiskowe. A pieniążki też się znajdą
AnonimMmM
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 15:34 Odpowiedz
Czy tablet ma czujnik światła, czy może należy samodzielnie ustawić jasność wyświetlacza? Pozdrawia
AnonimMarcin
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 16:26
Niestety nie ma czujnika swiatla i nalezy samemu dostosowac jansosc wyswietlacza. Przez czas ktory go mialem praktycznie caly czas mialem na najnizszym poziomie i spokojnie mozna bylo uzywac tabletu, wiadomo w jasny sloneczny dzien na podworku bedzie nie wysstarczajacy.
Anonimjamj
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 12:33 Odpowiedz
Nie wierzcie w te kłamstwa. Wszystkie poprzednie opinie są sponsorowane.
Bita-poBita-po
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1074
Zarejestrowany:
2009-06-28 20:28:35
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 18:50
Moja opinia jest poprzednia, a to co w niej napisałem, jest w opisane w teście. Takim wpisem raczej udowadniasz swoje celowe i "opłacone" działanie
Anonimbartek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 10:14 Odpowiedz
Ja kupiłem modecoma 7.5 lżejszy i więcej czujników ma http://www.youtube.com/watch?v=sqI8Zkc045M
Anonimuncover
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.02 00:34 Odpowiedz
No i o to właśnie chodzi, duża bateria, duży ekran, 3G i mocne wifi - NavRoad gratulacje za Nexo!
metheormetheor
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 439
Zarejestrowany:
2014-01-20 21:25:17
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.01.31 21:25 Odpowiedz
Za baterię nobla dla nich W końcu!
rcichorcicho
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 161
Zarejestrowany:
2010-08-22 20:34:10
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.01.31 19:38 Odpowiedz
Fajny tylko rozdzielczosc mogłaby byc wieksza.
AnonimZabulon
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.01.31 19:34 Odpowiedz
To teraz czekamy na porównanie z Haierem D85 3G i z GoCleverem Aries 785 3G.
Bita-poBita-po
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1074
Zarejestrowany:
2009-06-28 20:28:35
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.01.31 18:05 Odpowiedz
Ponad 3 dni na baterii , to wynik lepszy niż w niejednym smartfonie. Ciekawe kiedy producenci zrozumieją, że na mocniejszych bateriach mogą tylko zyskać, nawet podnosząc cenę.