REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-02-15 07:49 | Taryfy | myphone | test | smartfon | dual-sim | android | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 24

Test myPhone NEXT-S: kolorowy smartfon wart uwagi

Przez ostatnie miesiące 2013 roku, myPhone szukało swojej recepty na sukces, na smartfona idealnego i dostępnego dla każdego Polaka. Modele Next, DuoSmart, Fun okazały się właściwym kierunkiem. Były świetnie wykonane, cenowo dostępne i wydajne. Ale producent nie zwalnia tempa i urozmaica swoją ofertę, dając klientom większy wybór. Pod koniec stycznia br. na sklepowych półkach swój debiut miał model myPhone NEXT-S, a my mieliśmy już szansę go przetestować.


myPhone NEXT-S to nowa, smuklejsza wersja, uważanego przez wielu Czytelników Telix i nie tylko za najlepszy do tej pory smartfon polskiego producenta modelu Next, a zarazem pierwszy „kolorowy” smartfon w ofercie myPhone – z kolorowymi, wymiennymi tylnymi panelami.


W pudełku z myPhone NEXT-S znajdziemy akumulator o pojemności 1750mAh, ładowarkę sieciową (adapter + kabel USB), małe słuchawki douszne i instrukcję obsługi. Smartfon dostępny jest w wersji czarnej z dwoma wymiennymi panelami w zestawie. Ponadto myPhone dorzuca do pudełka folię ochronną na wyświetlacz i ściereczkę. Za tak bogaty zestaw, w dniu pisania tego testu zapłacimy ok. 700 zł.

Dane techniczne:

  • Wyświetlacz: 4.5" IPS OGS 960 x 540 px
  • GSM UMTS / Dual SIM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
    900 / 2100 MHz - HSDPA+ 21,4 Mbps / HSUPA 5,7 Mbps
  • System operacyjny: Android 4.2 Jelly Bean
  • Procesor: MT 6589M Quad Core Cortex-A7 1,2 GHz
  • Procesor Graficzny: PowerVR SGX544 156 MHz
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 4 GB
  • Karty pamięci: microSD do 32GB
  • Bluetooth: 4.0 (A2DP, EDR)
  • WiFi USB: 802.11 b/g/n WiFi direct micro USB 2.0
  • Tylna kamera: 5 Mpx Samsung, flash, autofocus, HD, wykrywanie twarzy, geolokalizacja
  • Odtwarzanie wideo / nagrywanie wideo: Full HD 1080p / HD 720p @ 30 fps
  • Przednia kamera: VGA
  • GPS
  • Wymiary: 132,6 x 66 x 8,6 mm
  • Waga: 140,7 g
  • Akumulator: 1750 mAh




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.5 (głosy: 2)
Tagi: | myphone | test | smartfon | dual-sim | android | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 24
Komentarze: 24 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.12 00:02 Odpowiedz
cytat:
a po co Ci wiecej ? kupujesz za grosze karte SD i masz problem z glowy i pamiec na foto, mp3, video a sam soft i aplikacje pomieszcza sie spokojnie na wewn pamieci
no oczywiście, ale fajnie mieć dużo pamieci wewnętrznej- przydaje się. a w obecnych telefonach to przecież podstawą jest posiadać karte sd.
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.06 02:30 Odpowiedz
właśnie jak dla mnie 4 Gb to mało, uważam, to za wadę.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.09 21:33
a po co Ci wiecej ? kupujesz za grosze karte SD i masz problem z glowy i pamiec na foto, mp3, video a sam soft i aplikacje pomieszcza sie spokojnie na wewn pamieci
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.05 01:07 Odpowiedz
cytat:
cytat:
cytat:
cytat:
A ja nie mam większych zastrzeżeń do telefonu. Wady jakie w nim znalazłam to samoistnie zmieniają się ustawienia dzwonków, no i dziś zniknęły mi fotki jakie miałam w telefonie.
miałem tak kiedyś na innym telefonie, to wina karty SD. dzwonki mp3 zapisane na karcie nie działają po zresetowaniu telefonu, wraca do ostatniego z pamięci telefonu nie karty.
to jest nawet obserwowalne w samsungach, taki konflikt androida z karta SD, lub cala wina na SD
nic nie stoi na przeszkodzie, tą jedną mp3 przenieść na pamięć telefonu.
slusznie, dobre rozwiazanie, w koncu next s swojej wbudowanej pamieci 4GB ma
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.04 21:01 Odpowiedz
cytat:
cytat:
cytat:
A ja nie mam większych zastrzeżeń do telefonu. Wady jakie w nim znalazłam to samoistnie zmieniają się ustawienia dzwonków, no i dziś zniknęły mi fotki jakie miałam w telefonie.
miałem tak kiedyś na innym telefonie, to wina karty SD. dzwonki mp3 zapisane na karcie nie działają po zresetowaniu telefonu, wraca do ostatniego z pamięci telefonu nie karty.
to jest nawet obserwowalne w samsungach, taki konflikt androida z karta SD, lub cala wina na SD
nic nie stoi na przeszkodzie, tą jedną mp3 przenieść na pamięć telefonu.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.27 00:29 Odpowiedz
cytat:
cytat:
A ja nie mam większych zastrzeżeń do telefonu. Wady jakie w nim znalazłam to samoistnie zmieniają się ustawienia dzwonków, no i dziś zniknęły mi fotki jakie miałam w telefonie.
miałem tak kiedyś na innym telefonie, to wina karty SD. dzwonki mp3 zapisane na karcie nie działają po zresetowaniu telefonu, wraca do ostatniego z pamięci telefonu nie karty.
to jest nawet obserwowalne w samsungach, taki konflikt androida z karta SD, lub cala wina na SD
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.26 20:18 Odpowiedz
cytat:
A ja nie mam większych zastrzeżeń do telefonu. Wady jakie w nim znalazłam to samoistnie zmieniają się ustawienia dzwonków, no i dziś zniknęły mi fotki jakie miałam w telefonie.
miałem tak kiedyś na innym telefonie, to wina karty SD. dzwonki mp3 zapisane na karcie nie działają po zresetowaniu telefonu, wraca do ostatniego z pamięci telefonu nie karty.
AnonimKat
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.24 00:44 Odpowiedz
A ja nie mam większych zastrzeżeń do telefonu. Wady jakie w nim znalazłam to samoistnie zmieniają się ustawienia dzwonków, no i dziś zniknęły mi fotki jakie miałam w telefonie.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.20 02:48 Odpowiedz
cytat:
Dziękuję za opinię. Niestety jeżeli chodzi o Wi-Fi, to mogę tylko polegać na swoim zestawie z mocnym routerem Asusa, a to jak wiadomo trochę wypacza opinię. W moim przypadku jest dobrze i zasięg 10-metrowy nie sprawia problemu. Na smartfonie spokojnie mogłem serfować w miejscach gdzie tylko mocne marki czyt. urządzenia światowych marek o podobnej specyfikacji miały zasięg. Ale nie wiem jak wygląda w przypadku słabszych routerów. Andrzej
kwestia sygnału i zasięgu jaki emituje router to chyba kwesta samego urzadzenia, oraz przeszkód jakie występują na drodze w komunikacji z odbiornikiem, inaczej bedzie to wyglądać przez ściany nośne, inaczej przez działowe, albo przez strop, czy w starym a nowym budownictwie, i sam smartphone o dobrym modele wi-fi nie ma tu nic do rzeczy
cytat:
btw. cena idzie w dół - na allegro oraz na oficjalnej stronie producenta: "Rekomendowana cena detaliczna - 649 zł"
ceneo juz od dawna oferuje go w tej cenie, ale może teraz jeszcze bardziej potanieje
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.20 01:22 Odpowiedz
cytat:
*gdy pomiędzy routerem a telefon znajduje się przeszkoda typu ściana btw. cena idzie w dół - na allegro oraz na oficjalnej stronie producenta: "Rekomendowana cena detaliczna - 649 zł"
cena się zmienia bo powoli z półek znika model next. 650 zł to w zasadzie okazja, na którą większość jeszcze miesiąc temu nie mogła liczyć.
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.20 01:18 Odpowiedz
cytat:
Dziękuję za opinię. Niestety jeżeli chodzi o Wi-Fi, to mogę tylko polegać na swoim zestawie z mocnym routerem Asusa, a to jak wiadomo trochę wypacza opinię. W moim przypadku jest dobrze i zasięg 10-metrowy nie sprawia problemu. Na smartfonie spokojnie mogłem serfować w miejscach gdzie tylko mocne marki czyt. urządzenia światowych marek o podobnej specyfikacji miały zasięg. Ale nie wiem jak wygląda w przypadku słabszych routerów. Andrzej
czy tak całkiem szczerze, problem z wifi to problem wszystkich takich telefonów, czy myphone ma jakiś problem z montowanym modułem wifi?
Anonimmarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.18 12:23 Odpowiedz
ciekawy test wspomniane zostało że łączność jest ok. jak dokładniej wygląda sprawa z wifi? czy w odległości około 10metrów od routera (bez większych przeszkód) pokazuje zasięg z maksymalną ilością kresek? i dla porownania jak to wygląda gdy od routera dzieli ściana lub sufit?
Anonimmarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.18 12:25
*gdy pomiędzy routerem a telefon znajduje się przeszkoda typu ściana btw. cena idzie w dół - na allegro oraz na oficjalnej stronie producenta: "Rekomendowana cena detaliczna - 649 zł"
KanKan
Administrator


Posty: 3043
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.18 12:41
Dziękuję za opinię. Niestety jeżeli chodzi o Wi-Fi, to mogę tylko polegać na swoim zestawie z mocnym routerem Asusa, a to jak wiadomo trochę wypacza opinię. W moim przypadku jest dobrze i zasięg 10-metrowy nie sprawia problemu. Na smartfonie spokojnie mogłem serfować w miejscach gdzie tylko mocne marki czyt. urządzenia światowych marek o podobnej specyfikacji miały zasięg. Ale nie wiem jak wygląda w przypadku słabszych routerów. Andrzej
Anonimmarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.19 09:07
dziękuje za odpowiedź
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.18 02:34 Odpowiedz
cytat:
A powinien i to z nawiązką patrząc po avatarze...
DOBRE, 8/10
cytat:
To następca nexta, więc porównanie jak najbardziej powinno być. A tak nawiasem next robi filmy full hd
z tego co ja sie orientuje, to next mial mozliwosc rejestracji w 720p, next s ma 720p 30klatek/sek, a dopiero s-line ma 1080p 30klatek/sek
ekdar
Zarejestrowany użytkownik


Posty:
Zarejestrowany:

Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 18:33 Odpowiedz
myphone? nie spelnia moich oczekiwan ;-)
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 18:38
A powinien i to z nawiązką patrząc po avatarze...
BlasterMBlasterM
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 672
Zarejestrowany:
2012-10-24 14:20:45
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 18:59
To była celna aluzja do niesmacznych zawirowań okołokonkursowych
ekdar
Zarejestrowany użytkownik


Posty:
Zarejestrowany:

Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 21:12
patrząc po avatarze? patrzac po avatarze chcialbym nim móc tluc orzechy ;-) i co? niech producent go wycofa i niech wprowadzi te niezbedna dla mnie funkcje :-P
Anonimjt80
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.15 23:58 Odpowiedz
Nie wiem czy autor testował nexta ale on na pewno nie nagrywał w full HD i tylko wprowadza w błąd więc takie testy i porównania nie mają sensu. Rzetelnosc takich testów ma wiele do Życzenia.
Anonimion
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.16 15:56
To następca nexta, więc porównanie jak najbardziej powinno być. A tak nawiasem next robi filmy full hd
AnonimSija
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.15 14:15 Odpowiedz
A ja dziś w MM kupuje s
AnonimIza
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.15 14:11 Odpowiedz
Już go chcę, a muszę poczekać dk 8 marca ; )