REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-06-20 08:34 | Taryfy | myphone | test | telefon
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 26

Test myPhone HALO X - telefon, który chce być smartfonem

Zastanawialiście się nad definicją telefonu dla seniora - czym takie urządzenie miałoby się cechować oraz jakie oferować funkcje? Właśnie taki model trafił na testy do naszej redakcji. myPhone HALO X to najnowszy pomysł polskiego producenta na telefon prosty w obsłudze. Czy taki powinien być idealny telefon komórkowy dla seniora?


Dla osób starszych jednym z największych priorytetów jest utrzymanie bliskiego kontaktu z najbliższymi. Gdy dzieci pracują, wnuki się uczą, a znajomi mieszkają za daleko, nieczęsto zdarza się okazja do spotkania. Na szczęście zawsze można zadzwonić, a dzięki coraz atrakcyjniejszym warunkom polskich operatorów telefonii komórkowej, można sobie pozwolić na naprawdę długie rozmowy i częstą mobilną korespondencję. Zwykły telefon komórkowy, nie wspominając już o smartfonie, może przysporzyć wielu problemów starszym osobom. Poza tym wiele starszych osób niechętnie uczy się obsługi skomplikowanych systemów czy urządzeń typu smartfon (choć oczywiście nie jest to reguła). Dlatego też producenci coraz częściej wzbogacają swoją ofertę o proste w obsłudze telefony, które jednak zawierają wiele udogodnień, poprawiających komfort użytkowania. myPhone HALO X, który testowałem, przez ostatnie dwa tygodnie jest nietuzinkowym urządzeniem, będącym hybrydą zwykłego telefonu komórkowego i smartfonu. Z wyglądu bardziej przypomina smartfon – posiada dotykowy wyświetlacz oraz obudowę tylko z trzema przyciskami funkcyjnymi u dołu. Czy taki powinien być idealny telefon komórkowy dla seniora? Staraliśmy się obiektywnie ocenić jego funkcje, wygląd, możliwości i cenę.


Specyfikacja:

  • Pasmo: GSM 900/1800
  • Wyświetlacz: 3.5" HVGA (320x480px) IPS, dwupunktowy, 16 mln. kolorów
  • Czytelne obrazkowe menu
  • CPU: MTK6260C
  • Obsługa kart pamieci: do 32 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 128MB
  • Bluetooth
  • Aparat: 2.0Mpx, flash
  • Radio FM (działa również bez słuchawek)
  • Kalkulator, organizer
  • Wbudowana latarka
  • Bateria 1400 mAh
  • Czas czuwania do 30 dni
  • Czas rozmów - do 10 godz.
  • Wymiary: 120 x 62.4 x 14mm
  • Waga netto: 115g
  • Stacja dokująca - ładowarka


W zgrabnym, wykonanym z grubej tektury pudełku producent umieścił standardowy zestaw akcesoriów. Poza samym smartfonem znalazłem tutaj baterię, dwuczęściową ładowarkę z kablem USB, bazę ładującą, prosty zestaw słuchawkowy oraz standardowy zestaw broszurek z instrukcją obsługi na czele.

Dzisiejsi użytkownicy kupując telefon, mają wygórowane oczekiwania, które muszą zostać spełnione przez dany model zanim trafi on do ich kieszeni. Biorąc pod uwagę osoby (zazwyczaj starsze, ale nie tylko), które nie są jednak z techniką za pan brat, od razu mamy na myśli telefony, które charakteryzują się poniższymi cechami:

    1. Duży wyświetlacz,

    2. Prosty interfejs,

    3. Łatwość dodawania numerów,

    4. Duże (mogą być dotykowe), wyraźne przyciski,

    5. Głośny i wyraźny głośnik,

    6. Wytrzymała obudowa,

    7. Wydajna bateria,

    6. Dodatkowe: aparat, radio, latarka




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.87 (głosy: 15)
Tagi: | myphone | test | telefon Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 26
Komentarze: 26 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimMam
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.04.29 18:51 Odpowiedz
Gdzie można kupić do niego smycz ?
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.28 22:52 Odpowiedz
no bo jednak seniorzy nawet nie bardo wiedzą jak włączyć taie urządzenie, nie żeby to byo skomplikowane nadto, ale i tak nie jest to banalne jak na możliwości starszego człowieka.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.15 01:11 Odpowiedz
cytat:
cytat:
Mam go od 2 tygodni,i bez szczegółów napiszę,że dla seniorów jest świetny.Ma co prawda nie do końca szczegółową instrukcję,ale do podstawowych celów wystarcza.Dobrze wydałem 249 złociszy.
teraz to już nikt nie dodaje instrukcji... a w przypadku takich telefonów powinna być dodawana duża, drukowana z obrazkami
ciekawe rozumowanie, sluszne, mam nadzieje ze ktos z myphone to przeczyta
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.14 18:11 Odpowiedz
cytat:
Mam go od 2 tygodni,i bez szczegółów napiszę,że dla seniorów jest świetny.Ma co prawda nie do końca szczegółową instrukcję,ale do podstawowych celów wystarcza.Dobrze wydałem 249 złociszy.
teraz to już nikt nie dodaje instrukcji... a w przypadku takich telefonów powinna być dodawana duża, drukowana z obrazkami
AnonimKent
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.13 21:03 Odpowiedz
Mam go od 2 tygodni,i bez szczegółów napiszę,że dla seniorów jest świetny.Ma co prawda nie do końca szczegółową instrukcję,ale do podstawowych celów wystarcza.Dobrze wydałem 249 złociszy.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.01 01:25 Odpowiedz
cytat:
mysle ze tu bedzie cena roznicowac, czy ok 100zl za 6200 czy ok 200zl za hammer2
juz wiemy ze myphone hammer 2 jest po 220zl a model 2+ po 280zl
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.10 18:16 Odpowiedz
cytat:
ekranem to oczywiste. ale parametrami? choć od 6200 wolałbym nowego hammer2
Ty tak, ale tu chodzi prostote i cene- szybko tanio i na jakiś czas.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.10 15:18 Odpowiedz
mysle ze tu bedzie cena roznicowac, czy ok 100zl za 6200 czy ok 200zl za hammer2
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.04 00:15 Odpowiedz
cytat:
czyli: twój smartfon wpadł do wody, więc jako zastępczy kupujesz właśnie o takie coś. używasz póki nie kupisz czegoś normalnego.
wg mnie dokladnie wlasnie tak, plus osoby ktore z zalozenia nie chca smartphonow
cytat:
jest zwykły, zgadza się, nie dedykowany-owszem. oprocz ekranu nie rózni się od halo x znacznie, co nie?więc też by go mogli używać
jednak od halo x sie rozni, halo x ma dotykowy ekran, i to calkiem spory, a 6200 zwykle klawisze, myphone 6200 to taka wersja light myphone hammer
Anonimloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.05 12:58
ekranem to oczywiste. ale parametrami? choć od 6200 wolałbym nowego hammer2
Anonimloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.03 15:42 Odpowiedz
cytat:
cytat:
w 6200 są normalne klawisze, mniejszy wyświetlasz! co ma znaczenie dla gorzej widzących , no i pytanie zasadnicze, po co seniorom dual sim, który jest 6200?
6200 to zwykly telefon, klasyczny, nic dedykowanego seniorom, dla nich jest seria simplelife z roznymi modelami
jest zwykły, zgadza się, nie dedykowany-owszem. oprocz ekranu nie rózni się od halo x znacznie, co nie?więc też by go mogli używać
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.02 22:07 Odpowiedz
cytat:
cytat:
w 6200 są normalne klawisze, mniejszy wyświetlasz! co ma znaczenie dla gorzej widzących , no i pytanie zasadnicze, po co seniorom dual sim, który jest 6200?
6200 to zwykly telefon, klasyczny, nic dedykowanego seniorom, dla nich jest seria simplelife z roznymi modelami
czyli: twój smartfon wpadł do wody, więc jako zastępczy kupujesz właśnie o takie coś. używasz póki nie kupisz czegoś normalnego.
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.27 22:37 Odpowiedz
cytat:
w 6200 są normalne klawisze, mniejszy wyświetlasz! co ma znaczenie dla gorzej widzących , no i pytanie zasadnicze, po co seniorom dual sim, który jest 6200?
6200 to zwykly telefon, klasyczny, nic dedykowanego seniorom, dla nich jest seria simplelife z roznymi modelami
Anonimloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.25 19:26 Odpowiedz
cytat:
no te dla seniorów to akurat dotkowe z reguły nie są, raczej właśnie klasyczne stąd moje porównania i wątpliwości co do tego, czy dotykiwy ekran się przyjmię, w końcu rynek pokazuje inne trendy...
myśle,że jest to w halox tak zrobione, tzn kafelki sa duże, wyraźne,że poradzą sobie spokojnie. Zresztą znajomy kupił rodzicom i sam był pod wrażeniem,że śmigają z tym telefonem
cytat:
wg mnie dla seniora lepsze takie duze kafelki jak w halo X niz male klawisze jak w myphone 6200
w 6200 są normalne klawisze, mniejszy wyświetlasz! co ma znaczenie dla gorzej widzących , no i pytanie zasadnicze, po co seniorom dual sim, który jest 6200?
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.20 21:13 Odpowiedz
cytat:
wg mnie dla seniora lepsze takie duze kafelki jak w halo X niz male klawisze jak w myphone 6200
a czy klawisze takei jak w halo2 np.?
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.21 02:15
to rozwiazanie posrednie, gdyby nie bylo halo x, to halo2 bym bral
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.07 00:29 Odpowiedz
no te dla seniorów to akurat dotkowe z reguły nie są, raczej właśnie klasyczne stąd moje porównania i wątpliwości co do tego, czy dotykiwy ekran się przyjmię, w końcu rynek pokazuje inne trendy...
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.13 23:59
wg mnie dla seniora lepsze takie duze kafelki jak w halo X niz male klawisze jak w myphone 6200
Anonimartemis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.30 23:41 Odpowiedz
a czemu nie, w zasadzie innych telefonow juz nie kupisz, bo sie tego nie produkuje, wiec albo kafelkowa nokia, droga nokia, albo niedrogi myphone
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.30 22:47 Odpowiedz
cytat:
bardzo fajny produkt od myphone. dotykowy ekran, stacja dokująca, aparacik i cena! bardzo fajny prezencik dla seniorów
tak się zacząłem zastanawiać, czy oby na pewno seniorzy zaakceptują dotykowy ekran...
Anonimloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.23 00:41 Odpowiedz
bardzo fajny produkt od myphone. dotykowy ekran, stacja dokująca, aparacik i cena! bardzo fajny prezencik dla seniorów
jurnyjurny
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1504
Zarejestrowany:
2010-09-28 00:12:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.22 23:36 Odpowiedz
cytat:
Naprawdę jestem ciekawy jak ten pomysł sprawdzi się w praktyce, bo wygląda dobrze i może trafić do ludzi.
na pewno lepiej niż przeciętny smartfon, jest pomysł na test.
cytat:
mysle ze jest ok, cos niedrogiego, lepszego niz zwykly telefon z czarnobialym ekranem, ale niewymagajacych, albo niemistrzow elektroniki bedzie ok, cena za myphone takze zadowala
te czasy z monochroamtycznym ekranem u świeżo prezentowanych modeli to już minęły dawno, powiedziałbym nawet, że wśród telefonó dla seniorów jest konkurencja i robi się ciasno. ten model się wyróżnia za to bardzo pozytywnie.
AnonimMija
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.22 16:00 Odpowiedz
Mojej babci się spodobał
AnonimKraft
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.22 15:10 Odpowiedz
Naprawdę jestem ciekawy jak ten pomysł sprawdzi się w praktyce, bo wygląda dobrze i może trafić do ludzi.
AnonimKiara
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.22 14:02 Odpowiedz
Fajne są te duże kafelki dotykowe, mogą się sprawdzić
Anonimartemis