REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-06-21 13:09 | Taryfy | myphone | telefony | komókowe | testy
Kan
 

Test myPhone 1050 simply

Dane podstawowe

Dla większości dzisiejszych użytkowników telefon komórkowy jest taką samą „ zabawką” jak komputer czy play-station – im więcej multimedialnych możliwości, tym lepiej. Większość firm telekomunikacyjnych także skupia się na klientach młodych oraz biznesowych, którzy kupują raczej bogato wyposażone aparaty. Klawisze za małe, menu skomplikowane, nie umiem go obsługiwać, szukam telefonu, który pozwala na maksymalne ułatwienie obsługi połączeń telefonicznych, takie wypowiedzi z pewnością wielokrotnie słyszał każdy z nas, używając telefonu komórkowego.

myPhone 1050 simply
myPhone 1050 simply

Odpowiedzią na ich wymagania są: duże klawisze, czytelny wyświetlacz z dużymi cyframi i przycisk alarmowy SOS oraz menu proste w nawigacji. Testowany przez nas myPhone 1050 simply uzupełniony o kilka nietypowych rozwiązań, niemal wypełnia wszystkie założone kryteria.

Ma to być to pierwszy "telefon do dzwonienia" oraz interesująca propozycja dla osób mających problemy ze wzrokiem - zachwala producent aparatu, spółka myPhone, należąca do Grupy Kapitałowej TelForceOne. Czy faktycznie tak jest? Przyjrzyjmy się myPhone 1050 nieco bliżej.

myPhone 1050 simply zestaw
myPhone 1050 simply zestaw

Nowy myPhone 1050 simply trafił w nasze ręce wkrótce po wejściu na polski rynek. Aparat sprzedawany jest w zestawie ze słuchawkami, baterią, ładowarką oraz instrukcją obsługi. Naładowany do pełna akumulator o pojemności 1150 mAh wystarcza według producenta na 7 dni pracy w trybie oczekiwania i 5 godziny rozmów. Nie jest to wiele a musimy wziąć pod uwagę, że jest to prosty telefon i ma monochromatyczny wyświetlacz. Częstotliwość ładowania naszej komórki zależy oczywiście od długości rozmów i odległości od stacji bazowej oraz tego czy i ile słuchamy radia. W przypadku myPhone 1050 podłączenie do ładowarki konieczne było po 4 dniach.

myPhone 1050 simply bateria
myPhone 1050 simply bateria

myPhone 1050 simply jest to dwuzakresowy 1800/1900 MHz prosty telefon komórkowy posiadający najpotrzebniejsze funkcje z dużymi klawiszami o wyraźnym opisie i czytelnym wyświetlaczem. Inne praktyczne cechy tego modelu to: wbudowana latarka, radio FM i blokada klawiatury obsługiwana przez suwakowy przełącznik z boku klawiatury. 1050 simply jest raczej niewielki - przy wadze 79g i wymiarach 102x48x13 mm aparat zmieści się w prawie każdej kieszeni.

myPhone 1050 simply przycisk SOS
myPhone 1050 simply przycisk SOS

Duży przycisk SOS z tyłu obudowy umożliwia wezwanie pomocy w sytuacji awaryjnej. Po jego naciśnięciu zostaje włączony głośny sygnał alarmowy - jego dźwięk przestraszy napastnika lub wskaże, gdzie dokładnie jest użytkownik telefonu. Następnie telefon wysyła SMS-a z prośbą o pomoc pod zdefiniowany wcześniej numer telefonu (np. do dzieci lub rodziców, lekarza, firmy ochroniarskiej czy na pogotowie). Muszę przyznać, że alarm jest donośny i może wystraszyć potencjalnego agresora. Po rozesłaniu SMS-ów aparat w trybie głośnomówiącym inicjuje połączenia z numerami z listy alarmowej.

myPhone 1050 simply Kontakty
myPhone 1050 simply Kontakty

Menu główne kryje także pozycję SMS, Ustawienia, Kontakty i Rejestr Połączeń. W telefonie znajdziemy także prosty Organizer wyposażony w Alarm, Kalkulator i Zegar. Aplikacje te nie są zbyt skomplikowane, ale dzięki swojej prostocie użytkowania można z nich korzystać bez potrzeby zaglądania do instrukcji telefonu.

myPhone 1050 simply Rejestr Połączeń
myPhone 1050 simply Rejestr Połączeń

Książka telefoniczna, która mieści wg instrukcji 800 pozycji, umożliwia tylko wpisanie podstawowych informacji takich jak nazwa i numer. Funkcja tworzenie profili instalowana jest w wielu nowoczesnych telefonach komórkowych. W testowanym myPhone była ona dostępna, jednak w bardzo skromnym zakresie. Po dłuższym naciśnięciu przycisku „0” aparat powinien przejść w tryb cichy (w testowanym modelu ta opcja nie działała), w którym wyłączony jest dźwięk dzwonka. Niestety telefon nie posiada alarmu wibracyjnego, przynajmniej testowany model nie wibrował. Podczas rozmowy telefonicznej lub w trybie zestawu słuchawkowego możemy regulować głośność za pomocą przycisku umieszczonego na lewej ściance obudowy. Użytkownik 1050 simply może sobie ustawić od 2 do 9 numerów szybkiego wybierania. Podczas rozmowy poprzez wciśnięcie klawisza odbierania można wykonywać następujące operacje: przełączać rozmowy, wyciszać rozmowy, wyciszać mikrofon, włączać/wyłączać głośnik lub wyszukiwać kontaktów w telefonie.

myPhone 1050 simply kalkulator
myPhone 1050 simply kalkulator

Faktem jest, że połączenia były stabilne i ani razu telefon się przy niech nie zawiesił. Głośnik dobrze radził sobie nawet w głośnym otoczeniu, ale było słychać zniekształcenia i szumy.

myPhone 1050 simply radio FM
myPhone 1050 simply radio FM

Podczas spacerów bądź jazdy autobusem przyda się radio FM. Włączamy go poprzez przesunięcie w góre/dół suwaka po lewej stronie telefonu. Radia możemy słuchać bez zestawu słuchawkowego wykorzystując wbudowaną antenę. Według mnie radio działa jednak lepiej, gdy do telefonu podpięty jest zestaw słuchawkowy.

myPhone 1050 simply prawy bok i latarka
myPhone 1050 simply prawy bok i latarka

Inne praktyczne cechy tego modelu to: wbudowana latarka diodowa - działająca również po wyłączeniu telefonu. Latarka obsługiwana jest przez suwakowy przełącznik na prawym boku obudowy.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.45 (głosy: 91)
Tagi: | myphone | telefony | komókowe | testy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimzaman
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.21 23:33 Odpowiedz
Sorki za przeoczone błędy, ciężko się przegląda post w małym okienku. Aha jeśli nie ma simlocka, to dodatkowy plus dla opa. Cena niestety zaporowa, jak na taki prosty telefonik i grupę docelową. Zwłaszcza, że prosta nokia też się sprawdza i na Allegro kosztuje 5x mniej ...
Anonimzaman
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.21 23:23 Odpowiedz
Przetestowałem kilka telefonów na osobie 80+ i ten telefonik wygląda na bliski ideałowi. Maxcom ma zwyczajnie za dużo klawiszy, zaglądanie do menu, kontakty, smsy to i tak opcja dla zaawansowanych (w ww. wieku), wystarczy zielona i czerwona słuchawka. Kolorowy "ledowy" wyświetlacz może razić nawet przy ciemnej tapecie i bursztynowy wyświetlacz mono może być łagodniejszy ( pamietam stare monitory - było ok pod względem zmęczenia oczu). Blokowanie klawiatury suwakiem to jakiś postęp, ale najlepiej sprawdzają sie telefony składane z funkcją automatycznego odbioru po otwarciu. W telefonach typu baton, ważna jest twarda klawiatura, która po wrzuceniu do torebki/kieszeni nie podda się przypadkowym kliknięciom (dobrze sprawdza się ta w Nokii 1100, choć wygodniejszy jest tradycyjny układ klawiszy) i żadnego blokowania !!! Wracając do MyPhone, to opcja sos powinna mieć możliwość/opcje wyłączenia alarmu i wysyłać tylko smsy. Starsi ludzie mają swoje dziwactwa i czasem nie lubią szumu wokół siebie. Jeśli upadnie, to ktoś i tak pomoże, w końcu starsi ludzie rzadko bywają na bezludziu, a przy lekkim zasłabnięciu idealnie będzie po cichu usiąść na ławeczce i w jak najprostszy sposób zawiadomić kogoś bliskiego, by pomógł wrócić do domu. Oczywiście to zależy od konkretnej sytuacji, otoczenia i dlatego powinny być obie opcje, a najlepiej 2 przyciski... albo dodać możliwość wysyłanie smsa dla przycisków 2-9. 1 też można wykorzystać, bo poczta głosowa to też za dużo na początek. To tyle z moich doświadczeń, może komuś się to przyda. Oczywiście osobom nieco młodszym, np. ok. 70 będzie łatwiej.
Anonimturbodymomen
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.10.11 19:21
hmmm... po pierwsze - super fotki. Nie jakies tam specjalnie robione tylko REAL. Jak widac telefonik wykonany jest z dobrej jakosci materialow. A po drugie - przycisk SOS w takiej formie jak jest powinien zostac
AnonimDarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.25 12:37 Odpowiedz
uważam, że lepszy od niego jest Maxcom MM500 ma większy wyświetlacz i ogulnie jest nieco lepszy
KanKan
Administrator


Posty: 3086
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.22 12:05 Odpowiedz
Witam, mogę tylko dodać do testu, że oceniałem ten telefon z własnych doświadczeń. Może nie ze starości, ale z problemów z widzeniem i kolejnych pobytów w szpitalu przy okazji operacji oka. Rozmawiając z osobami, które prawie nic nie widzą poznałem ich oczekiwania względem specjalnie zaprojektowanego telefonu dla nich. Ich nie interesuje, mozliwość pisania SMSów, czy duże wyświetlacze, bo i tak z niego nie skorzystają, ale duże klawisze i łatwy kontakt z najbliższymi. Trudno, to może zrozumieć osobom zdrowym, które tutaj komentują, że może kolorowy wyświetlacz. Według mnie łatwy dostęp do radia, proste wybieranie zaprogramowanego numeru i klawisz pomocy oraz powiedzmy w miarę ciekawy wygląd, to wszystko, co taka osoba potrzebuje. Taki telefon nie można oceniać w porównaniu do multimedialnych gadżetów, ale przydatności. Mam nadziej, że operatorzy także zwrócą uwagę na potrzeby takich użytkowników.
Anonimfritz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.22 10:55 Odpowiedz
może ten telefon powinna przetestować naprawdę osoba starsza (babcia autora?), bo stwierdzenie "Moim zdaniem myPhone 1050 simply będzie modelem przyjaznym dla starszych użytkowników" jest mocno na wyrost i jest to tylko przypuszczenie. na podstawie recenzji oceniam ten telefon na 3+
AnonimWojtekX
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.22 00:56 Odpowiedz
Jednak chyba f9...
Anonimnyczaj100
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.21 20:32 Odpowiedz
Idea telefonu mi się podoba, ale czarno-biały wyświetlacz to juz megaprzegięcie. Oczy ludzi w podeszłym wieku raczej sobie z nim nie dadzą rady. Z drugiej strony dobry kolorowy wyświetlacz (najlepiej OLED) nieco kosztuje.
Anonimbadacz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.21 18:53 Odpowiedz
Wyświetlacz mógłby być bardziej wyraźny(może kolorowy), albo większy. Bateria również nie robi szału. Produkt bardzo orginalny i mogący odnieść sukces, niestety nie dopracowny.
Anonimnesco
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.21 18:47 Odpowiedz
no i co z tego ze ma tak wielkie klawisze jak ekranik ociupinki.... sam mam osobe w rodzinie ktora ma slaby wzrok i jak ona to stwierdzila:"telefonik dla dzieci 4-5 lat" nie dla starszej osoby pomysł dobry ale produkt nie trafiony
AnonimRogi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.21 14:40 Odpowiedz
Zdecydowanie za słaba bateria albo telefon zbyt prądożerny jak na taki wyświetlacz, który spokojnie mógłby być większy. Sterowanie też nie jest specjalnie łatwe.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)