REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-07-11 11:02 | Taryfy | motorola | testy |
Kan
 

Test Motorola w230

Dane podstawowe

Motorola w230

Przedstawiona na targach CES 2008 w Las Vegas Motorola W230 przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie mały aparat w konserwatywnej obudowie. W przystępnej cenie do 250,00 PLN otrzymujemy m.in. odtwarzacz MP3, radio FM stereo z funkcją RDS oraz gniazdo zewnętrznej karty pamięci microSD. Wykorzystano w nim także technologię CrystalTalk mającą poprawiać jakość rozmów w hałaśliwych miejscach, dzięki algorytmom filtrowania i eliminacji szumów. Test przeprowadzony na ulicy potwierdził znaczną poprawę głosu mówiącego w porównaniu do tańszych modeli innych producentów.

Motorola w230

Motorola W230 jest jednym z lżejszych aparatów na rynku. Jego waga to tylko 80 gramów, wymiary 110,97 x 45 x 14,7 mm. Testowany telefon miał pomarańczowo-metaliczną obudowę, ale każdy użytkownik w prosty sposób może zmienić przedni panel korzystając z dostępnych w sklepach różnorodnych kolorowo obudów. Prawdopodobnie przez to, że możemy dowolnie zmieniać panele telefon skrzypi przy naciśnięciu z boku obudowy.

Motorola w230

Standardowo producent wyposażył swój produkt w litowo-jonową baterię, która powinna wystarczyć na 9 godzin rozmów i 18 dni czuwania. Jednak podczas intensywnego wykorzystania czas stand-by może wynieść ok. dwóch tygodni. Przeprowadzony test potwierdził czas działania telefonu przy włączonym radiu ok. 12 godzin, muzykę można było słuchać nawet ok. 15 godzin. W pudełku znajdziemy bardzo niewiele. Egzemplarz, który dostałem do testów oprócz ładowarki posiadał tylko kabelek USB, przewodowy zestaw słuchawkowy i instrukcję obsługi oraz dodatkową kartę pamięci microSD o pojemności 512MB.

Funkcje i wyposażenie.

Motorola w230

Jedną z ciekawszych funkcji telefonu jest radio FM z RDS i funkcją nagrywania audycji. Czas nagrywania około 2 minut. Niestety nie można ustawić nagrywania bezpośrednio na dodatkową kartę pamięci, przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach. Podczas rejestrowania nie mamy także możliwości sprawdzenia czasu nagrywania.

Motorola w230

Radio pozwala zapisać do 9 stacji radiowych nadając każdej nazwę. Z funkcji radia można korzystać wyłącznie po podłączeniu słuchawek. W razie potrzeby zamiast słuchawek można wykorzystać standardowy głośnik telefonu. Głośnik gra głośno nawet bardzo głośno. Oczywiście wszystko da się regulować, ale sam fakt zasługuje na uznanie. Podczas słuchania ulubionych stacji radiowych możemy normalnie użytkować telefon za sprawą minimalizacji okna odtwarzania.

Motorola w230

Odtwarzacz obsługuje pliki muzyczne w formacie MP3, MIDI, iMelody oraz AMR. Złącze miniUSB umożliwia wymianę danych z komputerem, dzięki czemu można stworzyć własną biblioteczkę muzyczną. Korzystanie z niej ułatwiają dedykowane przyciski muzyczne. Dają one dostęp zarówno do radia, jak i odtwarzacza. Pozwalają na przewinięcie do następnego lub powrót do poprzedniego utworu, zatrzymanie muzyki oraz regulację głośności.

Motorola w230

Książka telefoniczna mieści 500 numerów. Jak widać książka adresowa nie jest zbyt rozbudowana. Do nazwiska dodać można numer komórki, numer w pracy, numer domowy, adres email oraz przypisany może zostać indywidualny dzwonek. Poszczególne wpisy przydzielić można do 4 zdefiniowanych grup użytkowników. Brak jest niestety możliwości wpisania innych danych – np. adresów, urodzin itp. Szkoda też, że producent nie pomyślał o głosowym wybieraniu numerów.

Motorola w230

Folder „Narzędzia Biurowe” zawiera wszystkie potrzebne aplikacje przydatnych każdego dnia takie jak zegar, alarm, kalkulator, Czat oraz stoper. Z kolei wbudowany kalendarz umożliwia wpisanie pod wybraną datą krótkiej notatki tekstowej. Dla większości użytkowników będzie to z pewnością wystarczające. Dzięki obsłudze standardu Java do pamięci aparatu wgrać można nowe gry i aplikacje. W dużym stopniu zwiększają one zakres funkcjonalności aparatu. Standardowo w telefonie znajdziemy 2 gry: Sudoku i Tetris.

Motorola w230

Pod menu z oznaczeniem Ostatnie Połączenia użytkownik znajdzie wszystkie informacje o połączeniach i przesłanych danych GPRS oraz Notatnik z ostatnio wybranymi numerami, kontakt można później dopisać do Książki Telefonicznej. Informacje są posegregowane na listy połączeń odebranych, wybieranych oraz nieodebranych. Oprócz danych na temat czasu połączeń i ilości przesłanych danych można ustawić także koszty połączeń. Do transmisji danych służy połączenie GPRS. Pobieranie stron WAP lub midletów Java działa szybko, strona m.telix.pl otwarła sie w ciagu 10 sek.. Wbudowana przeglądarka WAP jest wygodna w użyciu, ale mały wyświetlacz sprawia, że przeglądanie Internetu nie jest zbyt wygodne.

Wbudowany w aparat alarm wibracyjny jest dosyć dobrze wyczuwalny - dzięki funkcji profili można ustawić go tak, żeby włączał się tylko wtedy, gdy będzie to konieczne - np. podczas konferencji lub zakupów w ruchliwym i głośnym centrum handlowym.

Motorola w230

Producent udostępnił sześć profili, z czego personalizować można cztery. Telefon można ustawić tylko na wibrację, wibrację + dzwonek, dzwonek lub wyłączyć wszystkie dźwięki.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.69 (głosy: 128)
Tagi: | motorola | testy | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 17
Komentarze: 17 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimgrzesiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.27 23:34 Odpowiedz
hahahah smiecie ja mam go juz dwa lata i nie zepsul sie ani razu żal mi sam skurwysyny
Anonimtomek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.09.21 16:00 Odpowiedz
W230user wiekszych pierduł niemogłes sie doszukac ? hmhm ?
Anonimadi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.14 19:56 Odpowiedz
morzna na nię wgrywać muze ale tylko mp3. na karte pamięci dysk wymienny>muzyka>i wklej mp3. (inne formaty nie obsługuje )-: obrazki wiem że jpg. gif.
AnonimChop_Suey
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.04.18 19:45 Odpowiedz
Właśnie dostałam tą motorolę i nie za bardzo wiem jak się nią posługiwać. Co mam dokładnie zrobić gdy chcę zgrać muzykę z komputera na telefon? Pewnie chodzi tu o sterowniki ale skąd ja mam je pobrać?
Anonimadi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.12 15:43 Odpowiedz
wiecie na który folder w karcie sd można wgrać gry
Anonimkamil1999999
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.02.12 20:22 Odpowiedz
chodzą w tym telefonie gry moż sobie kupię
Anonimmaciciek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.31 15:03 Odpowiedz
mam problem czy zeby dzialala usb trzeba miec karte micro sd ??? prosze o odp.
Anonimdychu666
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.16 18:51 Odpowiedz
mam problem z podłączeniem moto w230 moze ktos pomoże?
Anonimgreg
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.16 11:11 Odpowiedz
Ta ikonka to GPRS,a instrukcja jest na stronie motoroli. Ja mam inny problem bo telefon mam z holandi i jak ściągnałem simloka to teraz cały czas świeci mi pomaranczowy trójką (roaming) i nie mogę się go pozbyć.!!
AnonimW230user
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.09.01 20:12 Odpowiedz
Acha zapomniałem: ktoś wie co oznacza pierwsza na prawo od wskaźnika sygnału ikona? Nie ma tego również w pełnej instrukcji, którą można pobrać w wersji angielskiej. W opakowaniu można znaleźć jedynie polską wersję badziewnej instrukcji szybkiego startu.
AnonimW230user
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.09.01 20:09 Odpowiedz
Macie też tak, że w zależności od MP3 w mniejszym lub większym stopniu ale zawsze puka przy przejściach pomiędzy utworami? Mam tak też na discmanie - cholernie denerwujące. Może to kwestia firmware - mam wersję z połowy stycznia 2008. Dodatkowo (przynajmniej u mnie) przyciski *, 7, 3 można tak wcisnąć (przegiąć), że się zaklinują o panel. Telefon nie ma możliwości przysłania powiadomienia o dostarczeniu SMS co jest dużym minusem - w Motoroli to chyba standardzik. Dodatkowy minus to głupia melodyjka i animacja przy starcie, których nie da się wyłączyć oraz brak możliwości regulowania intensywności podświetlania. MP3 player gra zbyt głośno nawet na pierwszym poziomie (mptrójki muszę obrabiać mp3gain przed wgraniem do aparatu). Tak jest Panowie programiści Motorolii - poziomy głośności dzwonka mają się nijak do poziomów głośności odtwarzacza mp3. Czas potrzebny na wgranie 2 GB danych do telefonu to ok. 2h 30min. (nie ma to jak interfejs USB w wersji 1.1) :/ Ogólnie wrażenia po przejściu z Nokii 2300 mieszane. Osobiście wolę Nokię za lepszy soft. Za telefon dałem 159.00 zł + 29.99 zł (Kingston 2 GB) w sklepie dla Idiotów.
Anonimanonim
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.10.09 19:43
W230user - to po co Tobie taki telefon jeśli najniższy poziom głośności jest dla Ciebie za głośny? Bez obrazy - ale w takim przypadku kupno tego telefonu to głupota
Anonimdasdasd
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.12 12:27 Odpowiedz
A ile kosztował twój soniaczek jak był nowy?
Anonimkarina
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.11 18:39 Odpowiedz
a ekranik ma okropnej jakosci, kiedy go porownalam z moim soniaczkiem to roznica powala
Anonimkarina
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.11 18:37 Odpowiedz
o jaki badziew, wezcie ludzie co wy tu pokazujecie, za darmo bym go nie chcial
Anonimrack
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.12 07:29
Bardzo dobrze że pokazują też proste telefony "dla ludu". Nie każdy potrzebuje telefonu za 2-3 tys. A jak nie pasuje to po coś czytał?
AnonimARKADIOS
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.11 14:58 Odpowiedz
Błąd w danych technicznych, wyświetlacz ma rozdzielczość 128na128 pikseli a nie 128na160.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 53

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)