REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2002-03-14 09:22 | Taryfy |
maar
 

Test - Motorola Timeport T260

Długo po wprowadzeniu usługi pakietowej transmisji danych GPRS na rynku dostępny był tylko jeden aparat obsługujący ten standard – Motorola Timeport 260. Oprócz szybkiej transmisji danych telefon Motoroli wyposażony został jeszcze w kilka innych przydatnych funkcji.

Dane podstawowe
Pod względem wymiarów (130x46x24 mm) i wagi (108 g.) Motorola T260 należy do klasy średniej. Telefon ma konserwatywny, wydłużony kształt i z pewnością nie zmieści się w każdej kieszeni. Na litowo-jonowych bateriach T260 działa przez maks.150 godzin i pozwala na przeprowadzenie trzyipółgodzinnej rozmowy. W nowym zestawie znajdują się: telefon, ładowarka, klips do paska, instrukcja obsługi , kabel do transmisji danych oraz dwie płyty CD z oprogramowaniem.

Wyposażenie i funkcje
Motorola 260 przeznaczona jest przede wszystkim dla osób zajętych pracą i często podróżujących. Świadczy o tym szereg funkcji w jakie wyposażony został ten telefon. Aparat umożliwia prowadzenie rozmów również w USA - w sieciach pracujących w standardzie GSM 1900. To przyda się prawdopodobnie niewielu użytkownikom, jednak z wyjątkiem Ericssona i Motoroli na rynku raczej nie ma telefonów trójsystemowych. T260, jak na aparat biznesowy przystało, może być sterowany komendami głosowymi. Nie ogranicza się to tylko do wybierania numerów, możliwe jest również sterowanie innymi funkcjami aparatu. Użytkownik może zdefiniować maks. 9 etykiet głosowych dla numerów telefonów oraz 9 -dla wybranych funkcji. Rozpoznawanie głosu przebiega bezproblemowo. W pracy z pewnością przyda się cyfrowy dyktafon umożliwiający zapisanie 3 minut nagrania. Niestety, po nagraniu kilku notatek głosowych użytkownik nie może skasować tylko kilku wybranych, lecz musi skasować wszystkie. Problem ten jest szczególnie istotny, gdy pamięć zapełniona jest nagraniami i zaczyna jej brakować. Zwolnienie pamięci jest równoznaczne w tym przypadku ze skasowaniem wszystkich notatek. Personalizacja telefonu możliwa jest tylko poprzez wgranie dodatkowego szablonu dzwonka. Można to zrobić wysyłając dzwonek poprzez SMS lub programując go przy pomocy wbudowanego w telefon kompozytora melodyjek.

Transmisja danych
Do zestawu z Motorolą dołączony został kabelek podpinany do portu szeregowego komputera. Komunikacja odbywać się może również przez łącze na podczerwień IrDA. Dwie płyty CD ROM zawierają sterowniki modemu oraz oprogramowanie do obsługi telefonu i zarządzania numerami. Najbardziej interesowała nas oczywiście funkcja GPRS – w pierwszych wersjach Motorola oferowała transfery rzędu 26.8 kbit/s, w poźniejszych o 50% większe. W sieci Plus GSM, w której testowany był aparat, transmisja działała z reguły poprawnie osiągając maksymalną szybkość. Trzeba jednak przygotować się na kilka niespodzianek. Czasem zdarza się, że aparat sam wylogowuje się z sieci. Co pewien czas telefon w ogóle się zatyka uniemożliwiając transmisję danych. Wtedy należy telefon po prostu wyłączyć i włączyć jeszcze raz. W testowanym modelu pojawił się jeszcze jeden problem - telefon po pewnym czasie przestał logować się do sieci GPRS. Co najdziwniejsze problemy występowały tylko na terenie Warszawy – w innych miastach telefon działał sprawnie. Problem został rozwiązany po wgraniu nowego oprogramowania.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.085 (głosy: 18)
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimasta_jb
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.10.02 19:23 Odpowiedz
a jak sie kasuje te notatki ???
AnonimBle
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2005.05.18 21:19 Odpowiedz
To bubel GPRS szwankuje

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 792

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)