REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-03-21 12:43 | Taryfy | motorola | testy
Kan
 

Test Motorola RAZR² V8

Dane podstawowe

Motorola RAZR² V8

Połączenie chromu, stali i szkła oraz płaski profil (11,9 mm) to cechy telefonu Motorola RAZR² V8. Słuchawka jest przy tym dość duża (103 x 53 mm) osobom o niewielkich dłoniach z trudem może mieścić się w ręku. Grafitowy kolor obudowy sprawia, że pierwsze wrażenie po wyjęciu aparatu jest bardzo pozytywne. V8 nawiązuje do ikony stylu, jaką była popularna brzytwa, czyli wprowadzona w 2004 roku do sprzedaży “V 3-ka”.

Motorola RAZR² V8

W pudełku oprócz telefonu i ładowarki znajdziemy kabel USB do przesyłania danych oraz płytę CD z oprogramowaniem Motorola Phone Tools, Zestaw słuchawkowy wyposażony w pilota jednoprzyciskowego, instrukcję obsługi i płócienny pokrowiec. Telefon wyposażono w litowo-jonową baterię, która wystarcza wg. producenta na 280 godzin pracy w trybie standy oraz 500 minut w trybie prowadzenia rozmów. Dane te są jednak mocno wyidealizowane. W praktycznym użytkowaniu jest on krótszy i w zależności od intensywności używania po 3-5 dniach trzeba go znowu doładowywać. RAZR² V8 jest telefonem 4-zakresowym (850/900/1800/1900) i obsługuje przesyłanie danych w sieciach EDGE/GPRS z szybkością do 384 kilobitów/sekundę. Wadą jest brak obsługi sieci trzeciej generacji UMTS/HSDPA

Motorola RAZR² V8

Funkcje i wyposażenie.

Osoby, które intensywnie wykorzystują telefony jako bezprzewodowego odtwarzacza muzyki będą z pewnością zadowolone z posiadania V8. Telefon oferuje świetną jakość muzyki, a wbudowany profil Bluetooth Stereo profil (A2DP i AVCTP) zapewnia możliwość słuchania jej na bezprzewodowych słuchawkach. Parowanie z domowym zestawem Jabra BT620s nie sprawiło żadnych problemów.

Motorola RAZR² V8

Wbudowana pamięć o wielkości 521 MB z tego do użytku 425 MB mimo, że pozwala na zapisanie sporej płytoteki z plikami formatu MP3, WMA i jeszcze kilku innych, plus parę fotek zrobionych wbudowaną kamerką, niestety nie starczy na wiele. Dla mnie, któremu często nie wystarcza dodatkowa 2-gigabajtowa karta pamięci w telefonie brak slotu na dodatkową pamięć, to duży minus tego modelu. Konkurencja, a nawet sama Motorola ma już w swojej ofercie muzyczne telefony oferujące dużo większą pamięć, a do tego często jest możliwość jej rozbudowy.

Motorola RAZR² V8

Telefon można bez problemu zsynchronizować z odtwarzaczem Windows Media Player 11, który automatycznie wykrywa go po podłączeniu aparatu do komputera. Interaktywnymi klawiszami, które zostały umieszczone za zewnętrznej stronie klapki można sterować odtwarzaniem muzyki. Klawiatura licząca trzy przyciski podczas używania potwierdza nasz wybór delikatną wibracją. Gdy klapka telefonu jest zamknięta, można zablokować zewnętrzne przyciski, aby zapobiec ich przypadkowemu naciskaniu (np. w torebce lub w kieszeni).

Motorola RAZR² V8

Oprogramowanie odtwarzacza jest proste i wygodne w użyciu, zaskoczeniem jest brak equalizera. W funkcjach znajdziemy tylko możliwość ustawienia dźwięku stereo lub mono, dostosowanie basów oraz ustawić dźwięk przestrzenny (Spatial Audio). Przyznać muszę, że jakość odtwarzanej muzyki zaskakuje. Dźwięk wydobywający się z głośnika brzmi bardzo dobrze jest głośny i bez zniekształceń. Utwory można grupować w Playlisty i sortować według wykonawców, gatunku muzyki, kompozytorów i albumów. Podczas odtwarzania odtwarzacz audio wyświetla tytuł utworu, nazwę artysty, albumu i okładkę, jeśli dane te są dostępne. Wbudowany odtwarzacz radzi sobie bardzo dobrze z filmami. To czego trochę brakuje to radio.

Motorola RAZR² V8

Motorola RAZR² V8 jest wyposażona w aparat cyfrowy z matrycą o rozdzielczości 2 mln pikseli, pozwalający wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 1200 x 1600 pikseli. Jakość przy dobrych warunkach oświetleniowych jest całkiem znośna, chociaż to tylko matryca 2-megapikselowa. Gdy wizjer aparatu jest aktywny, można zamknąć klapkę telefonu, aby zobaczyć obraz z wizjera na wyświetlaczu zewnętrznym. To o wiele lepsze rozwiązanie niż lusterko do autoportretów.

Motorola RAZR² V8

Dostępna jest funkcja robienia seryjnych zdjęć oraz automatycznego wysyłania naszych prac do określonej listy kontaktów. Używając klawisza nawigacyjnego można dostosować aparat do warunków oświetleniowych, sterować zoomem czy wybrać jeden z efektów kolorystycznych.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
Na zewnątrz W domu

Kamera wideo rejestruje obraz w rozdzielczości QCIF (176 x 144 pikseli ) w formacie 3GP. Jakość filmu zostawia wiele do życzenia, a rejestrować film praktycznie można tylko stacjonarnie wszelkie ruchy aparatem wywołują duże szumy.

Przykład Video:
Tutaj

Menedżer plików umożliwia przeglądanie utworów muzycznych, zdjęć i innych plików multimedialnych przechowywanych w pamięci telefonu oraz zarządzanie nimi.

Motorola RAZR² V8

V8 pozwala – oprócz SMS i MMS (tekst, obrazy, dźwięki lub inne obiekty multimedialne) – także na wysyłanie wiadomości Email. Po zdefiniowaniu profilu email aparat może łączyć się z kontami POP3. Wielkość pobieranych wiadomości można ograniczyć, tak, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszty związane z pobieraniem dużych załączników.

Motorola RAZR² V8

W wolnych chwilach można zagrać w jedną z gier java zainstalowanych fabrycznie w telefonie. Urządzenie bez problemów pozwala pobrać gry lub użytkowe, programy, których wiele można znaleźć np. w dziale Download serwisu Telix.pl.

Motorola RAZR² V8

Motorola RAZR² V8

Książka telefoniczna Motoroli pozwala na dodanie do kontaktów różnych rodzajów informacji. Oprócz kilku numerów telefonów dla wybranego kontaktu można zapisać także adresy email, adresy pocztowe, przypisać indywidualne dzwonki i zdjęcia a także miejsce zamieszkania i dodatkowe notatki. Można wybrać numer wpisu z listy kontaktów, wypowiadając głośno nazwę kontaktu. Aby skorzystać z funkcji wybierania głosowego, należy nagrać nazwy wybierania głosowego dla każdego kontaktu, który ma być dodany do tej funkcji, funkcja jednak wymaga dopracowania. Można wyświetlać kontakty ze wstępnie zdefiniowanej grupy (Rodzina, Znajomi, Praca) lub kontakty należące do grupy utworzonej przez użytkownika. Zapisane w telefonie kontakty, wpisy w kalendarzu i wiadomości można za pomocą Internetu zsynchronizować z kontem poczty elektronicznej na serwerze Microsoft Exchange 2003.

Motorola RAZR² V8

Podczas połączenia możemy włączyć głośnik i korzystać z Zestawu głośnomówiącego. Według Motoroli technologia CrystalTalk poprawia jakość rozmów w hałaśliwych miejscach, moim zdaniem głos rozmówcy jest czysty i wyraźny tylko w zamkniętych pomieszczeniach na ulicy ta technologia nie zawsze się sprawdza.

Motorola RAZR² V8

Dla wygody użytkownika przewidziano kilka profili, przygotowanych na różne okoliczności. Każdy profil charakteryzuje inny zestaw dźwięków lub wibracji, które mają sygnalizować połączenia przychodzące oraz inne zdarzenia. Wskaźnik profilu sygnału dźwiękowego jest widoczny u góry ekranu głównego.

Dzwonki standardowego profilu sygnału dźwiękowego używane do powiadamiania o połączeniach przychodzących i innych zdarzeniach można zmieniać.

Motorola RAZR² V8

Telefon pozwala na nagranie notatki głosowej, czas nagrania ogranicza tylko wielkość pamieci telefonu.

Motorola RAZR² V8

V8 obsługuje połączenia bezprzewodowe Bluetooth. Można go sparować z zestawem słuchawkowym lub zestawem samochodowym obsługującym technologię Bluetooth lub zestawem samochodowym Bluetooth w celu nawiązywania połączeń głośnomówiących. Telefon można połączyć z komputerem obsługującym technologię Bluetooth w celu wymiany plików oraz z drukarką Bluetooth, aby wydrukować obrazy. Można z niego również korzystać jako z bezprzewodowego modemu Bluetooth zapewniającego dostęp do Internetu. W pełni funkcjonalna przeglądarka Opera 5 zainstalowana w telefonie umożliwia szybkie przeglądanie ulubionych stron internetowych, przekazywanie filmów do bloga wideo oraz pobieranie plików i aplikacji do telefonu. Oglądanie witryn jest wygodne i bardzo komfortowe.

Motorola RAZR² V8

Motorola RAZR² V8 to telefon oparty o system Linux. Urządzenie jest wyposażone w procesora ARM 11 z zegarem 500 Mhz i czasem musi pomyśleć, gdy zbyt szybko naciśniemy klawisze. Ale pracuje stabilnie.

Motorola RAZR² V8
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.375 (głosy: 8)
Tagi: | motorola | testy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 9
Komentarze: 9 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimKlaudia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.05.12 13:04 Odpowiedz
Cześć mam do Was pytanie. Moja mama posiada ten telefon, i gdy podczas rozmów przyciśnie jeden z bocznych klawiszy znajdujący się po prawej stronie to rozmowa się nagrywa. Niestety nawet po 30 min. Proszę o pomoc jak to wyłączyć ponieważ jest to bardzo uciążliwe.
AnonimKlaudia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.05.12 13:03 Odpowiedz
Cześć mam do Was pytanie. Moja mama posiada ten telefon, i gdy podczas rozmów przyciśnie jeden z bocznych klawiszy znajdujący się po prawej stronie to rozmowa się nagrywa. Niestety nawet po 30 min. Proszę o pomoc jak to wyłączyć ponieważ jest to bardzo uciążliwe.
Anonimwitam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.01.24 20:47 Odpowiedz
używam tego telefonu prawie 3 lata, polecam, aktualnie oglądam się za kolejną v8 albo importem telefonu z Japonii. Działa bez zarzutu. Polecam.
Anonimpiotrek84
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.06 14:21 Odpowiedz
Największą bolączką telefonu jest bateria, palcująca się powierzchnia, z czasem odpadający lakier w okolicach klapki baterii. Największą zaletą jest klapkowatość oraz płaskość, co daje duży ekran wewnętrzny, wygodna klawiatura oraz metalowa obudowa i waga, dzięki czemu telefon nie sprawia wrażenie zabawki. Zdjęcia jak na 2Mpix przy ładnej pogodzie i dobrym oświetleniu są zaskakująco dobre. Denerwujące może być lekko zacinające się Menu. Denerwujące jest piszczenie po nieodebraniu rozmowy lub sms oraz wibracje bocznych przycisków, czego nie da się wyłączyć. Denerwujący jest system niemal wcale niekonfigurowalny Śrotorola SrLinux, co jest zaskakujące, bo to przecież Linux. Telefon jest ładny, zjawiskowy. Gdyby nie palcowanie, jest niemal jak biżuteria. Nie wstyd go wyciągnąć na spotkaniu biznesowym, na randce lub przy piwie.
Anonimtutu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.20 15:38 Odpowiedz
czesc, ciagle nie wiem co sobie wybrac jako nowy tel, wiec tu tez spytam - jak chodza na nim aplikacje? mobilne gg, gry itd. z gory dzieki!
Anonimgraphic
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.07 21:39 Odpowiedz
a co to ma wspólnego z v8
AnonimMarta
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.03.31 21:36 Odpowiedz
Mis ię podoba przeglądarka HTML bo w końcu sobie moge korzystać z Google bez problemów i w sumie to ona jest bardzo szybka. Jak toś dużo używa internetu w komórce to polecam V8.
AnonimMarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.03.28 13:06 Odpowiedz
Fajna ta motka. Taka ostra sztuka Najbardziej mi się podoba zewnętrzny wyświetlacz dotykowy. Bawiłem się V8 kumpla i muszę przyznać że się spisali. Nic sie nie tnie, dźwięk jest fajny no to cristltalk ułatwia komunikacje
Anonimzibi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.03.21 16:40 Odpowiedz

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 4

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)