REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-04-23 11:46 | Taryfy | motorola | test | telefon
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 76

Test telefonu Motorola Gleam

Dane podstawowe

Gleam to współczesna wersja popularnej „brzytewki” Motoroli. Od leciwej RAZR V3 ten model dzieli epoka, łączy zaś podobny design. Także w tym przypadku producent postawił na elegancki wygląd.


Kultowy model V3 wzbudził w swoim czasie zachwyt płaską obudową, klawiaturą wyciętą z jednego kawałka metalu i metalowym wykończeniem. Z czasem konkurenci zaczęli proponować własne, wcale nie gorsze, rozwiązania stylistyczne. W latach swojej chwały wysoka, zaporowa cena stanowiła barierę dla wielu potencjalnych klientów V3. Dziś, po siedmiu latach bliźniaczo podobny Gleam zaspokaja najważniejsze potrzeby komunikacyjne użytkowników. A to oznacza, że nie znajdziemy w nim możliwości obsługi 3G, GPS-a oraz Wi-Fi, a nawet brak dedykowanych ikonek z dostępem do popularnych serwisów społecznościowych - standard w dzisiejszych telefonach komórkowych.


Funkcje i wyposażenie

Na wstępie muszę zaznaczyć, że testowany przeze mnie egzemplarz Motoroli Gleam był dostarczony w wersji testowej. Oprócz telefonu nie otrzymaliśmy nic więcej. Niewykluczone więc, że pewne niedociągnięcia, odnotowane przeze mnie podczas używania tego modelu, w wersji ostatecznej zostały już usunięte.


Na początek dane techniczne producenta, bez zagłębiania się w szczegóły: obsługa sieci GSM/GPRS na pasmach 900 i 1800, wymiary 106 na 53 na 13,9 milimetrów, waga 105 gramów. 2,4-calowy ekran wewnętrzny jest wykonany w technologii LCD o rozdzielczości QVGA ( 240x320 pikseli) i 262 tysiącach kolorów. Do tego 2-megapikselowy aparat bez flasha i rado FM, odtwarzacz muzyczny oraz Bluetooth 2.1 + EDR i złącze do zestawu słuchawkowego 3,5 mm. Wewnętrzna pamięć – 5 MB – raczej nie wystarczy na zgromadzenie dużej kolekcji plików, ale na szczęście telefon obsługuje karty pamięci w formacie microSD do 16GB.


Moim zdaniem Motorola Gleam zainteresuje także osoby, dla których czas działania telefonu jest wiodącym argumentem przy jego wyborze. Pojemność akumulatora, zaledwie 750 mAh nie obiecuje zbyt wiele. Ale Motorola stosuje bardzo dobre rozwiązania zarządzania energią w telefonie - mało wymagający wyświetlacz wewnętrzny. Zewnętrzny diodowy praktycznie nie pobiera jej wcale. Baterii nie trzeba więc nieustannie ładować, a w naszych testach spokojnie wytrzymywała ona ponad tydzień przy intensywnym użytkowaniu. Nie przesadzę, jeżeli dodam, że przy standardowym używaniu telefonu (tylko na rozmowy i SMS) spokojnie możemy zapomnieć o ładowarce na wet przez dwa tygodnie. Według producenta Gleam może w stanie czuwania przeżyć nawet 500 godzin i 375 min. rozmów.


Jeśli chodzi o funkcjonalność, to Gleam z jednej strony niczym nie zaskakuje, z drugiej jednak - zawiera wszystko, co powinien oferować telefon należący do klasy, do której opisywana Motorola aspiruje. Rozdzielczość matrycy mało zachwycająca, bo tylko klasy 2.0-megapikseli (czyli maksymalnie 1200 x 1600 pikseli). I to w czasach, gdy normą jest pięć milionów…


Aparat oferuje standardowy zakres ustawień. Same zdjęcia może nie najlepszej jakości, ale do dołączenia do wiadomości MMS z wycieczki, czy na zrobienie ciekawej własnej tapety lub umieszczenia w Internecie myślę, że będą całkiem udane. Tylko w wyjątkowo dobrych warunkach oświetleniowych wychodzą przyzwoite fotki. Jest także możliwość nagrywania klipów wideo z prędkością 15 klatek na sekundę.

Przykłady zdjęć: Tutaj

Kolejną funkcją Motoroli Gleam jest odtwarzacz muzyczny obsługujący pliki AAC+, MP3, AAC, H.263, MIDI. Aby wywołać odtwarzacz musimy jednak otworzyć klapkę.


Niestety, projektanci nie przewidzieli w tym modelu dedykowanego klawisza wywołującego odtwarzacz przy zamkniętej obudowie, musimy więc odchylić klapkę i wybrać właściwą funkcję w sposób tradycyjny. Gleam przydaje się przy odtwarzaniu empetrójek - trudno jednak jakość dźwięku porównywać z telefonami muzycznymi. Ogólnie jednak wrażenia dźwiękowe są dosyć dobre. Do słuchania ulubionej piosenki jednak lepiej wykorzystać zestaw słuchawkowy. W skład dodatków multimedialnych telefonu wchodzą: radio FM z RDS, odtwarzacz plików wideo oraz przeglądarka zdjęć i dyktafon. Wbudowany tryb głośnomówiący umożliwi prowadzenie rozmów bez użycia rąk i odrywania się od aktualnych zajęć. Same dźwięki wydobywające się z głośnika podczas rozmów telefonicznych były w miarę znośne tylko przy niskim poziomie głośności, przy wyższych niestety, ale dało się słyszeć skrzypienia i różnego rodzaju zniekształcenia.


Przeglądarka Internetowa wyposażona w protokół WAP 2.0. i GPRS (class 10) na potrzeby poszukania np. na WAP-ie serwisu m.telix wystarczy, ale nie oczekujmy zbyt wiele. Po skonfigurowaniu przeglądarki telefon otwiera tylko mniej rozbudowane strony internetowe. Aplikacja nie jest wolna od wad - w trakcie pobierania dużej ilości danych na chwilę się blokuje: nie można jej zamknąć, ani przewinąć już wczytanej zawartości, trzeba czekać aż ściągniemy calą stronę. Motorola Gleam łączy się tylko w sieciach GSM, więc siłą rzeczy transfer danych jest powolny.


Wbudowany w telefon prosty Organizer oferuje kilka prostych, ale przydatnych funkcji takich jak zegar, alarm, kalkulator, przelicznik i pocztę e-mail (POP3, SMTP, IMAP4). Standardowo prezentuje się książka adresowa – do 800 wpisów. W kontaktach można zapisać kilka różnych danych, nie tylko telefony, ale również e-maile i dodać np. dzwonek.


Zakładka Rozrywka i Gry niczym nie zaskakuje, dwie zainstalowane standardowo gry: Puzzle i Magic Sushi, istnieje możliwość instalacji nowych. Model Gleam wykorzystuje technologię Java, co pozwala na wiele praktycznych zastosowań urządzenia podczas pracy i rozrywki. Dla wygody użytkownika przewidziano sześć konfigurowalnych profili, przygotowanych na różne okoliczności oraz Skróty do najczęściej używanych funkcji.





Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.09 (głosy: 22)
Tagi: | motorola | test | telefon Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 76
Komentarze: 76 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimPawel
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.22 10:21 Odpowiedz
Co za mameje życiowe tutaj piszą. Pytacie o podstawowe rzeczy, które znajdziecie w instrukcji obsługi, które każdy telefon posiada. Powinniście zacząć zabawę telefonem od przeczytania tej krótkiej lektury to oszczędzicie sobie czasu na szukaniu po internecie.
Anonimbazyli
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.10.17 20:54 Odpowiedz
bateria trzyma 2 tygodnie..... chyba po wyłączeniu - u mnie 4 dni i kilka godzin a telefon nówka
Anonimkasia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.10.07 18:28 Odpowiedz
Po ustawieniu szybkiego wybierania numeru i naciśnięcia klawisza pod którym ma być wybrany kontakt-pojawia się napis"funkcjonalność niedostępna"-wiecie o co tu chodzi???
Anonimola
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.26 14:52 Odpowiedz
STRASZNE BADZIEWIA TA MOTOROLA PO 2 MIESIĄCACH UŻYTKOWANIA, PĘKŁA TAŚMA I ODPADŁO KAWAŁEK PLASTIKU JEST NA GWARANCJI ALE NIK TEGO NIE NAPRAWI,SZMIRA JEDNA TRZYMAJCIE SIĘ OD TEGO FONA JAK NAJDALEJ.
AnonimIwona
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.18 16:44 Odpowiedz
chciałabym wyłączyć T9 jednak gdy robię to podczas pisania wiadomości czy zapisywania nowego kontaktu jakby się to resetuje i czynność muszę powtarzać za każdym razem :c w ustawieniach też nie mogę się doszukać opcji wyłączenia tego:/ PROSZĘ POMÓŻCIE!
Anonimjastine45
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.06 08:38 Odpowiedz
Mam problem.Zrobilam wszystko jak kazala Marylek,zeby przypisac konkretny numer do klawisza w celu szybkiego wybierania,jak probuje zadzwonic to caly czas mi sie wyswietla ;nieprawidlowy;.Czy ktos mi powie ci jest nie tak?
Anonimwladis
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.08.24 13:31 Odpowiedz
Witam. Telefon może i nie jest zły ale jest mega mega mega przereklamowany. To kompletnie ubogi szajs który nijak nie przystaje do dzisiejszych czasów. Moja córka ma 11 lat i jest załamana tym telefonem zresztą ja po tym jak próbowałem jej w wielu rzeczach pomóc już też jestem na skraju załamania nerwowego. Soft który ma to jest masakra totalna firmę powinni zaskarżyć za coś takiego ten badziew nie powinien wogóle pokazać się na rynku. Piszę ogólnie łącząc się w bólach z użytkownikami bo o problemach tu już wszystko zostało napisane. I OSTATNIA PROŚBA JAK WYŁĄCZYĆ TEN CHOLERNY ZEGAR NA WYŚWIETLACZU I BŁAGAM NIE PISZCIE O OPCJI WYŁĄCZ ZEGAR BO TAKIEJ OPCJII NIE MAAAAAA może po prostu się nie da i to jest największy dramat tego telefonu po cholere ci tapeta jak zasłania ją zegar wielki jak wyswietlacz!! a do tych co nie wiedza jak słuchac muzyki z playlisty to odpowiadam. Najpierw klikacie na utwórz playliste i wtedy nadajecie jej NAZWE i dopiero jak nadacie jej nazwe to wchodzicie w nia ponownie i dopiero wtedy jest mozliwosc dodawania muzyki .Pozdrowienia dla pomocy technicznej motoroli to jest dopiero ignorancja na najwyzszym poziomie!!!
AnonimAGA
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.08.15 09:20 Odpowiedz
Mam ten telefon już prawie rok. nie psuje się, nie łamie, nie wyłącza, nic niewłaściwego się z nim nie dzieje więc nie wiem czy to ja mam takie szczęście czy inni jego posiadacze mają pecha... bo jestem standardowym użytkownikiem który często wrzuca telefon z kluczami do torby i nierzadko upada on na ziemię
Anonimewa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.09.03 14:57
aguś ja mam tez ten telefon tylko nieco dłużej nie wiem może jestesmy szczersciare bo normalnie wyłaczyłam zegar o ktorym inni pisza ze nie da rady wylaczyc ja osobiscie nie mam z tym modelem zadnego problemu wszystko dziala i niekiedy wypadnie mi z torebki i glebe zaliczy ale nic sie nie lamie wszystko dziala pozdrawiam agus
Anonimbarbarian
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.08.08 11:41 Odpowiedz
czy ktoś orientuję się jak w ym telefonie ustawić blokadę, tzn żeby nikt nie miał dostępu do smsów i połączeń?
Anonimluc68tlenpl
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.28 14:46 Odpowiedz
Mnie telefon mocno rozczarowal, nie pod wzgledem funkcjonalnosci bo zanim go kupilem malzonce wiedzielismy co telefon potrafi, ale jego dzialaniem. Telefon potrafi sie wylaczyc sam w losowych momentach podczas rozmowy badz dzwonienia do kogos. Poczatkowo sadzilem ze mam takiego pecha bo to juz moja 2 motorola ktora robila mi takie numery ale spotkalem kilku "szczesliwych" posiadaczy tego telefonu i maja to samo.
Anonimzom
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.08 21:19 Odpowiedz
Kupiłam rodzicom telefon motorola gleam+ i nie potrafię przypisać szybkiego wybierania numerów. Proszę o pomoc.
AnonimGosia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.25 16:16
kontakty-lewy dolny róg "opcje"-ustawienia kontaktów-wybieranie skrócone-stan "włącz"-wybierz numery.
AnonimMarylek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.03 16:14 Odpowiedz
Przeczytałem wszystko i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: JAK USTAWIĆ W TYM TELEFONIE WYBIERANIE JEDNOKLAWISZOWE ROZMÓWCY (marylek2@o2.pl)
AnonimMarylek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.03 18:51
Już wiem jak w telefonie Motorola Gleam ustawić wybieranie jednoklawiszowe, czyli jak przypisać konkretny numer telefonu pod konkretny klawisz. W Menu wchodzimy do Książki Telefonicznej, wybieramy Kontakt który chcemy przypisać pod konkretny klawisz. Następnie wybieramy Opcje, potem Ustawienia Kontaktów, klikamy na OK, potem na Wybieranie Skrócone, znów na OK, ustawiamy Stan na "Włączone" i wybieramy numer klawisza pod którym chcemy go zapisać.
Anonimlotto15
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.06.01 17:09 Odpowiedz
jak przypisać osoby pod klawisze szybkiego wybierania ,proszę podpowiedzcie ,
Anonimlotto15
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.06.01 16:49 Odpowiedz
proszę o pomoc ,czy zdjęcie aby przypisać do danej osoby ma być zrobione aparatem z tego telefonu,czy może być dowolne .
AnonimDudi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.05.14 11:17 Odpowiedz
Dla wszystkich, którym na pulpicie telefonu wyświetla się napis "Nieprawidłowy..": wg informacji Motoroli jest to uszkodzenie płyty głównej podlegające gwarancji. Jeśli oddacie telefon do serwisu, to dostaniecie nowy.
Anonimanonim
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.05.18 11:45
Kupiłam ten telefon 2 dni temu w rtv euro agd i jak go włączyłam zobaczyłam napis "nieprawidłowy" i już wiedziałam że coś jest nie tak. Skąd wiesz że jest to uszkodzenie płyty głównej? Chce iść go reklamować ale muszę jakoś to uzasadnić więc prosze o pomoc.
Anonimja
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.30 17:14 Odpowiedz
Jak ustawić dźwięk dzwonka czy wiadomości: wchodzi się w ustawienia, potem profile użytkownika potem w ogólny i dostosuj. I tam są dźwięki. Mało to intuicyjnie, nieźle się namęczyłam nim znalazłam
AnonimPiotr2478
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.30 16:31 Odpowiedz
czy w Motorola Gleam mozna zainstalowac gg pilne odpiszcie
Anonimmediahouse
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.21 15:48 Odpowiedz
I dalej nie wiem jak zmienić dzwonek w telefonie Do bani z tym forum
Anonimmagda
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.03.30 15:27 Odpowiedz
Witam Moze wie ktos jak wyłaczyc GPRS w tym telefonie ???
AnonimMLODA
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.03.21 21:04 Odpowiedz
NIE MOGE WYLACZYC ZEGARA I DATY. NIE MAM W MENU OPCJI "POKAZ DATE I GODZINE". PROSZE O POMOC GDYZ BARDZO IRYTUJE MNIE TEN ZEGAR NA SRODKU EKRANU. Z GORY DZIEKUJE.
AnonimPiotr2478
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.30 16:36
musisz wejsc w ustawinia potem ustawinia telefonu potem w wyswietlacz i pokaz date i godzine i wylacz
Anonimja13
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.19 01:47 Odpowiedz
Witam! Nie mogę właczyć opcji muzyka w tle. Mój tel odtwaza jeden kawałek i nie moge go zamknąć. Prosze o pomoc. najlepiej na g1307@onet.pl
Anonimkarton
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.15 00:08 Odpowiedz
Mam pytanie, czy ktoś wie jak ustawić w MOTO. GLEAM proste wybieranie? Nie potrafię tego znaleźć w instrukcji. java*****:icon('')
Anonim17ZENEK17
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.03.10 22:21
Mam pytanie, czy ktoś wie jak ustawić w MOTO. GLEAM proste wybieranie? Nie potrafię tego znaleźć w instrukcji. java*****:icon('') CZY OTRZYMAŁEJ ODPOWIEDZ . MAM TAKI SAM PROBLEM
claudiahclaudiah
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1
Zarejestrowany:
2012-01-27 15:44:19
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.01.27 16:46 Odpowiedz
Witam, niech ktos napisze jak się wyłącza date z ekranu głownego? przy ustawieniach telefonu >wyslietlacz> jest tylko 6 opcji i nie ma zadnej z tych o ktorych pisaliscie. pomocy!!
Anonimcasey
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.10 11:29
Mam pytanie jak mam ustawić wybraną piosenke jako dzwięk dzwonka? wogóle nie moge znaleść gdzie mzienia sie dzwonek w telefonie pomocy
Anonimmixter
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.26 23:03
Bardzo łatwo. Wchodzisz w ustawienia telefonu, 5 Wyswietlacz, Pokaz date i godzine, ENTER! (tzn środkowy duży kwadracik) i Możesz się cofnąć czerwonym klawiszem. Tadaaaaam
Anonim17ZENEK17
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.03.10 22:57
Wysłano: 2012.01.27 14:46 Odpowiedz Witam, niech ktos napisze jak się wyłącza date z ekranu głownego? przy ustawieniach telefonu >wyslietlacz> jest tylko 6 opcji i nie ma zadnej z tych o ktorych pisaliscie. pomocy!! ODPOWIEDZ; MENU-USTAWIENIA-1USTAWIENIA TELEFONU-5WYŚWIETLACZ-6POKAŻ DATĘ I GODZINĘ*WYŁĄCZ LEWYM NAD ZIELONĄ SŁUCHAWKĄ
AnonimUla
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.01.26 11:29 Odpowiedz
W telefonie po 5 miesiącach pękła odudowa przy zawiasie klapki, serwis gwarancji nie uznał i naprawa była odpłatna za około 70 zł. Po niecałym miesiącu obudowa pękła w tym samym miejscu i znów gwarancji nie uznano chcieli za naprawe 70 zł. Monity w Motoroli nic nie pomogły. Telefon ma dopiero 6 miesięcy i musi trafić na złom. Jest to taki telefon którego nie należy otwierać tylko podziwiać bo przy normalnym użytkowaniu pęka w nim obudowa przy zawiasie klapki. Nie polecam tego modelu
AnonimUla
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.01.26 11:28 Odpowiedz
W telefonie po 5 miesiącach pękła odudowa przy zawiasie klapki, serwis gwarancji nie uznał i naprawa była odpłatna za około 70 zł. Po niecałym miesiącu obudowa pękła w tym samym miejscu i znów gwarancji nie uznano chcieli za naprawe 70 zł. Monity w Motoroli nic nie pomogły. Telefon ma dopiero 6 miesięcy i musi trafić na złom. Jest to taki telefon którego nie należy otwierać tylko podziwiać bo przy normalnym użytkowaniu pęka w nim obudowa przy zawiasie klapki. Nie polecam tego modelu
AnonimUla
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.01.26 11:27 Odpowiedz
W telefonie po 5 miesiącach pękła odudowa przy zawiasie klapki, serwis gwarancji nie uznał i naprawa była odpłatna za około 70 zł. Po niecałym miesiącu obudowa pękła w tym samym miejscu i znów gwarancji nie uznano chcieli za naprawe 70 zł. Monity w Motoroli nic nie pomogły. Telefon ma dopiero 6 miesięcy i musi trafić na złom. Jest to taki telefon którego nie należy otwierać tylko podziwiać bo przy normalnym użytkowaniu pęka w nim obudowa przy zawiasie klapki. Nie polecam tego modelu
Anonimdrg
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.25 17:39 Odpowiedz
MM PYTANKO JAK WLOCZYĆ W NIEJ BLUETOOTH ??/
AnonimDominik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.24 17:48 Odpowiedz
Witam, posiadam ten telefon i chciałbym się dowiedzieć dlaczego na ekranie nad godziną mam cały czas komunikat \"Nieprawidłowy..\" jak mam to skasować ? Pozdrawiam
AnonimSP
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.17 20:05 Odpowiedz
Kto mi powie o co chodzi z tymi " skrótami"??????. Wybrałam najbardziej potrzebne mi funkcie i po ich zapisaniu w zakładce " skróty"...nie mogę tych zapisanych skrótów odszukac w telefonie.... Gdzie one sie zapisują w ustawieniach??????.
AnonimIrygator
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.06 14:00 Odpowiedz
Zaskakująco słaba recenzja i zaskakująco wysoka ocena telefonu. Ilekroć czytałem recenzje Gleam, wytykały liczne one błędy, w tym najbardziej rażące błędy tłumaczenia, oraz zadziwiająco słabą baterię. Jedyne co przemawia za Gleam to cena, która leci ostro na łeb. Dzisiaj można kupić go za mniej niż 400zł. Myślałem, by wymienić na Gleam moją wysłużoną RAZR2 V8 (parametry niemal identyczne), ale darowałem sobie.