REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2012-04-07 09:07 | Taryfy | telefon | motorola
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 17

Motorola GLEAM+ (WX308) w rękach Telix

Nie wszyscy marzą o super smartfonie w kieszeni. Niektórym marzy się prosty, nieskomplikowany ale wygodny w użyciu telefon komórkowy. Takie rozwiązanie oferuje właśnie telefon z klapką - Motorola GLEAM+. Jest to odświeżona wersja Motoroli GLEAM, która miała swoją premierę w zeszłym roku. Zapraszam do przeczytania pierwszych wrażeń.


Motorola WX308 dostępna jest w dwóch kolorach – srebrnym i śnieżnobiałym. Otrzymany do testów srebrny clamshell - grubość? 13,5 mm po złożeniu, od samego początku spodobał mi się dość mocno, dlatego postanowiłem jak najszybciej podzielić się pierwszymi wrażeniami z Czytelnikami. Motorola GLEAM+ reklamowana jest jako powrót do prawdziwego stylu. Nic dziwnego. Legendarna klapka zobowiązuje.


Sugerowana cena detaliczne zestawu w skład, którego wchodzi telefon, ładowarka, zestaw słuchawkowy, instrukcja i gwarancja wyniesie 399 zł.

Face-lifting to nie kolejna generacja telefonu, a tylko niewielkie poprawki, testowanego wcześniej na Telix Motorola GLEAM. Motorola nieco "odchudziła" i tak smukły już telefon, a ponadto postarała się nadać mu bardziej stylowego wyglądu. Walory użytkowe Gleam+ zwiększać ma także nowoczesny wyświetlacz LED oraz oryginalny system powiadomień, który nie pozwoli przegapić żadnego połączenia czy wiadomości. Jeśli chodzi o aspekt techniczny, to także i tutaj nastąpiły jedynie kosmetyczne zmiany. Główna dotyczy ekranu, który w nowym modelu jest większy ma 2.8” - EX211 dysponuje ekranem 2.4 - calowym i pracuje w rozdzielczości 400x240 pikseli - GLEAM, bez plusa wyświetlała obrazy w rozdzielczości 240x320 pikseli. Telefon wypada dobrze pod kątem wyświetlanym przez niego kolorów. Co prawda nie jest on wyposażony w ekran AMOLED, jednak mimo to nie sprawia zawodu. Jak zapewnia producent, wyszukiwarka internetowa jest szybsza niż w poprzednim modelu. Z tym mogę się zgodzić, ale gdy wchodzimy przez przeglądarkę Opera Mini, w innym przypadku możemy spodziewać się komunikatu o braku pamięci.


Motorola GLEAM+ to t elegancki i łatwy w obsłudze telefon, który kierujemy do osób ceniących prostotę i elegancję" powiedziała Małgorzata Matusiewicz, Dyrektor Marketingu, Motorola Mobility w Europie Centralnej. "Ten telefon zaprojektowaliśmy dbając szczególnie o ciekawe funkcje i intuicyjną obsługę”.


Motorola GLEAM+ posiada 2-megapiselowy aparat fotograficzny, więc możemy pstrykać zdjęcia, kręcić filmy. Aparat wyposażony jest w podstawowy zestaw ustawień, ale brak mu doświetlenia LED i dedykowanego klawisza aparatu, co zmniejsza kontrolę nad ostrością i utrudnia wykonanie prawidłowego zdjęcia. Zdjęcia, nawet robione z w dobrych warunkach oświetleniowych są zaszumione i niezbyt wiernie oddają kolory, a gubienie szczegółów umieszczają aparat modelu GLEAM+ raczej w dolnej lidze komórkowych aparatów o rozdzielczości 2 megapikseli.

Przykładowe zdjęcia: Tutaj

Nie zapomniano również o muzyce. Możemy skorzystać z radia FM oraz łatwego w obsłudze odtwarzacza MP3, który odtwarza również piosenki z karty micro SD. Co prawda audiofile mieliby trochę do narzekania, ale jako umilacz czasu podróży autobusem sprawdzi się z powodzeniem. Dobrze sprawuje się klawiatura fizyczna, która odpowiednio reaguje na wciskanych klawiszy. Na uwagę zasługuje dobra jakość materiałów, z których jest wykonana obudowa, a także ich świetne spasowanie. Pod naciskiem nic nie trzeszczy ani się nie rusza. Zasięg telefonu nie wyróżnia się ani na minus, ani na plus. Jakość dźwięku podczas rozmowy jest bardzo dobra, przeszkadza jednak brak możliwości wcześniejszego zdefiniowania głośności rozmowy.


Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.11 (głosy: 9)
Tagi: | telefon | motorola Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 17
Komentarze: 17 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimala
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.09.29 19:31 Odpowiedz
Proszę powiedzcie gdzie są dzwonki w tym telefonie?????
AnonimAnia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.05 15:31 Odpowiedz
cytat:
Mam pytanie dotyczące głośności podczas rozmowy, bardzo słabo słychać rozmówcę. Czy poza sterowaniem głośnikiem bocznym przyciskiem można jeszcze jakoś przygłosić dźwięk?

Anonimmuszka8811
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.09 11:49 Odpowiedz
Mam pytanie dotyczące głośności podczas rozmowy, bardzo słabo słychać rozmówcę. Czy poza sterowaniem głośnikiem bocznym przyciskiem można jeszcze jakoś przygłosić dźwięk?
Anonimrita
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.03 22:07 Odpowiedz
witam zakupiłam ostatnio motorolę gleam plus,bardzo mi sie podoba ten telefon,ale jest jedno ale... mianowicie jak dzwonie do kogoś i sie rozłączę to nie pokazuje mi wtedy już tej godziny na klapce?;( tak jakby sie zawiesilo po rozmowie;( jak wl i wyl telefon znów pokazuje;( jak gdzieś ęi sie rozłączę to znowu nie pokazuje jak przedtem nie wiem co robić? sprawdzałam już w ustawieniach i jest ok poustawiane włączona animacja itp;(
AnonimMichael
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.12 11:38
Mam ten sam problem, po wykonaniu rozmowy czy wysłaniu sms blokuje się tak jakby odświeżanie wyświetlacza zewnętrznego przyciskiem z boku, bez tego nie da się na szybko sprawdzić godziny, nieodebranego połączenia czy sms'a. Przecież za każdym razem nie będą uruchamiał od nowa telefonu... Ma ktoś jaką radę ? W opcjach nic nie znalazłem.
Anonimmaxi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.16 18:11 Odpowiedz
Jak ustawić szybkie wybieranie? tzn jak przypisać kontakt do konkretnego klawisza? pomocy !
AnonimMegi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.06 19:18
Aby przypisać kontakt do konkretnego klawisza należy: 1. wejść do Kontaktów 2. Nacisnąć "Opcje" 3. Wybrać "Ustawienia Kontaktów" 4. Wybrać numer 2 "Wybieranie skrócone" 5. Należy w poz. 1 dokonać włączenia funkcji, a w poz. 2 przypisać numery telefonów do poszczególnych klawiszy. Powodzenia
Anonimmarek61
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.06 11:44 Odpowiedz
Proszę o pomoc !! Jak otwieram klapkę z telefonu Motorola Gleam + rozłącza rozmowe przychodzącą. Jak prawidłowo trzeba otwierać klapkę czy jednym ruchem , energicznie czy powoli? Bardzo proszę o odpowiedź lub kontakt na skype warek333. Jestem osoba niepełnosprawną i ten telefon mi odpowiada. Żona jeżdziła do serwisu twierdzą ,że wszystko dobrze.Ja jak otwieram klapkę " na ekranie rozmowa rozłączona. Co ja źle robię? Może żle otwieram klapkę, ja podważam i otwieram to chyba dobrze.Proszę o pilna pomoc, jadę na rehabilitacje i chce zabrać ten telefon.
Anonimmirek s
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.06.27 13:03 Odpowiedz
czy wybrany utwór muzyczny można użyć jako dzwonek,jak to zrobić
Anonimq
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.21 05:38 Odpowiedz
Zrobcie cos z gramatyka, po "nadac bardziej stylowego wygladu" darowalem sobie lekture, a juz wczesniej byly kwiatki.
Anonimsorenson
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.10 08:10 Odpowiedz
Czy tak jak w GLEAM zegarek zasłania całą tapetę (i nie można go wyłączyć) czy zostało to poprawione? A rozmowę w motorolach wycisza się z boku tymi klawiszami od głośności
KanKan
Administrator


Posty: 3044
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.10 08:18
Prosimy o zadawanie pytań, sprawdzimy i odpowiemy na nie publikując test. Andrzej
KanKan
Administrator


Posty: 3044
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.20 16:27
Zegarek moza wyłączyć, pozostaje wówczas malenka miniaturka w górnym rogu wyświetlacza. Jeżeli chodzi o głosność rozmowy to w trakcie połaczenia. ale wczesniej mozna ustawić glosność dzwonków w profilach. Andrzej
Anonimmarcinb
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.08 12:58 Odpowiedz
Czy mozna jakos wyciszyc rozmowe przychodzaca (dzwonek) bez jej odrzucania?
AnonimMiron
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.07 16:35 Odpowiedz
Kupilem mamie poprzedni Gleam i bateria w tym telefonie jest niesamowita, bo trzyma caly tydzien przy rozmowach kilkanascie do kikudziesieciu minut dziennie....
Anonimniezarejestrowany
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.07 11:05 Odpowiedz
Baterię można zaliczyć do wad bo ma bardzo małą pojemność jak na "owe" czasy (750)
zbyszekswcezbyszekswce
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1130
Zarejestrowany:
2010-08-18 11:20:08
Zgłoś naruszenie