REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-03-09 08:09 | PDA & Navi | pda | software | testy | gps | wm
Kan
 

Test MiploSync

MiploSync służy do automatycznego, bezobsługowego pobierania i aktualizacji POI, lokalizacji pojazdów w usłudze MiploLoc, aktualizacji zablokowanych odcinków oraz innych usług dostępnych w serwisie Miplo.pl

Miplo - setup
Miplo - setup

Miplo.pl jest serwisem poświęconym punktom użyteczności publicznej tzw. POI. Społecznościowy charakter serwisu pozwala na udział w jego tworzeniu wszystkim użytkownikom. Dzięki zaawansowanej technologii każdy z użytkowników posiada możliwość łatwego dodawania nowych POI, poprawiania lokalizacji już istniejących punktów, uzupełniania danych teleadresowych a także oceniania i komentowania punktów. Użytkownicy programu do nawigacji AutoMapa mogą dodatkowo pobierać wybrane punkty POI i używać ich podczas nawigacji. Specjalnie dla nich został stworzony dział, w którym mogą wymieniać się trasami, skórkami do programu, ikonami oraz dźwiękami wykorzystywanymi podczas nawigacji. Początki inicjatywy sięgają grudnia 2004 roku kiedy to powstał serwis www.mobilne.net. Rok później autorzy serwisu www.mobilne.net podjęli decyzję o rozpoczęciu prac nad jego następcą czyli Miplo.pl. Zebrane w tym czasie doświadczenia pozwoliły zespołowi Miplo przygotować zupełnie nowe rozwiązania w dziedzinie gromadzenia i publikacji informacji a także jej wymiany pomiędzy urządzeniami przenośnymi. Celem Miplo.pl jest osiągniecie czołowej pozycji dostawcy informacji o punktach użyteczności publicznej oraz innych usług dla urządzeń przenośnych. Użytkownik posiadający program AutoMapa może zdalnie synchronizować punkty POI. Do tego służy opisywany przeze mnie program MiploSync. Program MiploSync wymaga zainstalowanej AutoMapy w wersji co najmniej 4.1. Instalacja programu MiploSync możliwa jest wyłącznie na komputerach PC (Windows 2000, XP, Vista), PDA (Windows Mobile 2003, 5, 6) lub PNA (Windows CE 5.0). Podczas pierwszego uruchomienia program MiploSync przywiązuje się do urządzenia, na którym został uruchomiony. MiploSync nie może być jednocześnie używany na innych urządzeniach z tym samym kontem użytkownika. Jednak nie musimy się martwic jeżeli kupimy sobie nowy telefon. Wystarczy napisać do działu technicznego portalu Miplo i odblokują oni możliwość synchronizacji na nowym urządzeniu.

Możliwości programu są ogromne. Bardzo proste menu programu powoduje, że program jest intuicyjny. MiploSync daje dostęp do setek tysięcy dodatkowych punktów POI dla całej Europy, podzielonych na ponad 1000 kategorii w postaci drzewa, z którego możesz subskrybować interesujące Cię kategorie. Oczywiście nie musimy za każdym razem pobierać wszystkich POI z całej Polski. Na stronie Miplo.pl mamy możliwość wyboru obszaru i tylko z niego będą synchronizowane interesujące nas punkty POI. Punkty z wybranych kategorii pobierane są tylko podczas pierwszej synchronizacji. Kolejne synchronizacje pobierają wyłącznie nowe i zaktualizowane punkty, oraz usuwają nieaktualne. Pobieranie ikonek i dźwięków ostrzegawczych przypisane do subskrybowanych kategorii pobierane są automatycznie podczas synchronizacji punktów.

Miplo - POI Miplo - ustawienia

Program ma możliwość synchronizacji automatycznej w określonym przez użytkownika przedziale czasu. Można określić, czy ma być ona wywoływana podczas nawigacji czy może po włożeniu urządzenia do podstawki - w przypadku urządzeń korzystających z ActiveSync lub WMDC.

Miplo - sync Miplo - opcje Miplo - hasło

MiploLoc jest składową portalu Miplo i pozwala na wysyłanie własnego położenia z wybraną częstotliwością do serwisu Miplo oraz udostępniania jej wybranym osobom. Usługa wymaga stałego połączenia urządzenia z internetem. Kolejną składową jest MiploTraffic. Program MiploSync dzięki MiploTraffic automatycznie pobierze i zablokuje wybrane odcinki trasy w kategoriach: korki, roboty drogowe, ograniczenia wysokości i ciężaru, zakazy wjazdów, itd. Blokady będą uwzględniane w trakcie wyznaczania tras w programie AutoMapa. W konfiguracji można określić jakiego typu blokady cię interesują. Po zainstalowaniu programu MiploSync w menu AutoMapy pojawią się dodatkowe przyciski ekranowe wywołujące synchronizację oraz włączające i wyłączające MiploLoc. Przyciski dostępne są w Menu->POI. Na urządzeniach typu PNA przyciski mogą pozostać nieaktywne jeśli MiploSync został zainstalowany na komputerze PC. Po zakończeniu synchronizacji zostanie przeprowadzona reorganizacja pliku punktów przez AutoMapę. Dodawanie i modyfikowanie punktów. Jeśli w AutoMapie dodasz nowy POI do kategorii, które subskrybujesz, zostanie on wysłany do serwisu i udostępniony innym użytkownikom. Jeśli zmodyfikujesz istniejący POI, zostanie wysłana propozycja zmiany. Synchronizacja może być przeprowadzona zarówno z poziomu AutoMapy jak i z poziomu programu MiploSync.

Miplo - POI
Miplo - POI

Po przeprowadzonej synchronizacji można sprawdzić szczegółowy jej status. Uzyskamy dokładne informacje na temat wysłanych przez Ciebie propozycji, ilości odebranych zmian, itd. W profilu na stronie Miplo.pl można sprawdzić statusy wszystkich przeprowadzonych przez Ciebie synchronizacji.

Miplo - informacja o programie Miplo

W najnowszej wersji MiploSync mamy też MiploShare. Umożliwia on przechowywanie, synchronizację i wymianę POI z kategorii prywatnych z zaproszonymi Użytkownikami posiadającymi AutoMapę 5.3 lub nowszą. Do dyspozycji Użytkownika zostało udostępnionych kilka domyślnych kategorii, które możemy zmieniać. Baza punktów na dzień 9 marca 2009 r. wynosi 263878 punktów. Są one podzielone na główne kategorie: finanse i ubezpieczenia (13179), gastronomia (7283), handel i usługi (25588), informacje drogowe (69691), instytucje i urzędy (6002), kultura i rozrywka (7262), miejsce kultu, wiary (6964), motoryzacja (20010), nauka i edukacja (8882), przemysł i firmy (3375), sport i rekreacja (9578), transport i komunikacja (61851), turystyka (13025) oraz zdrowie i uroda (11188). Te główne kategorie podzielone są na jeszcze mniejsze a te z kolei na jeszcze mniejsze. Podam przykład: Kategoria główna to gastronomia (7283). W niej są mniejsze: bar (1075), catering (8), cukiernie i piekarnie (675), karczmy i gospody (298), kawiarnia (263), lody (75), nocna gastronomia (14), pizzerie (1172), pub (571), restauracja (2875), wyroby garmażeryjne (7)oraz zajazdy (250). Rozwijamy kategorię „bar” i mamy w niej: azjatyckie (74), fast food (66), grill (36), kebab (234), mleczne (62) oraz smażalnie ryb (84). Zaznaczam, że z godziny na godzinę tych punktów przybywa. Program MiploSync jest dla osoby która chcę na bieżąco aktualizować punkty POI w swoim urządzeniu. Sam korzystam z tego programu oraz dodaje punkty POI których nie ma baza Miplo.

Program MiploSync można pobrać ze strony www.miplo.pl

NEO – artur@telix.pl

Krótki filmik instruktażowy


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.135 (głosy: 298)
Tagi: | pda | software | testy | gps | wm Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimJola
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.23 12:13 Odpowiedz
ma legalnie automapa. Jestem zalogowana na miplo.pl. Mam problem jak pobrać pierwszy plik POI z Miplo, który później wskazuje sie z programu AutoMapa (wczytaj plik) do automatycznej aktualizacji wcześnie zasubskrybowanych punktów POI na stronie POI ? Proszę o info - jesli to mozliwe ! Pozdrowienia Jola

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 199

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)