REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-01-26 08:08 | Taryfy | imperius | smartfon | androi | test | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 36

Test Imperius N3XT MT7008: naprawdę duży telefon

Dla wielu z nas tak zwany phablet - smartfon z wyświetlaczami o przekątnej powyżej 5 cali, jest zbyt duży. Dla osób z mniejszymi dłońmi taki telefon jest trudny w obsłudze, gdyż palcami jednej ręki nie można uzyskać dostępu do każdego miejsca na ekranie dotykowym. Jednak coraz częściej używamy ich jak komputerów, a coraz rzadziej tylko do połączeń telefonicznych czy wysyłania wiadomości tekstowych. Dlatego każda kolejna generacja smartfonów jest większa od poprzedniej. Polski producent smartfonów z Androidem Media-Droid tym razem proponuje smartfon z wyświetlaczem qHD IPS o przekątnej 5,3, który mogliśmy dla Was przetestować.


Imperius N3XT MT7008 pracuje w oparciu o system operacyjny Android 4.1.1, bez nakładki producenta i moim zdaniem sprawdza się jako hybryda smarfona z tabletem. To naprawdę duży telefon, ale od razu dodam, że rozmawia się z niego bardzo dobrze, chociaż to dziwne uczucie przykładać tak ogromną słuchawką do ucha w miejscu publicznym. Istotną zaletą smartfonu Media-Droid jest możliwość korzystania z dwóch kart SIM, co ułatwia funkcjonowanie osobom, które na co dzień korzystają z dwóch telefonów. Dzięki zastosowaniu Dual SIM mogą bowiem zintegrować w jednym telefonie dwa numery i dwie listy kontaktów.

Imperius N3XT MT7008 - Samsung Galaxy S II GT-i9100
Imperius N3XT MT7008 - Samsung Galaxy S II GT-i9100

Phablet ma wymiary 150 x 79 x 10 mm i sprawia wrażenie bardzo cienkiego, a przy tym w subiektywnym odczuciu użytkownika niezbyt ciężkiego - tylko 184g (z baterią). Od początku mamy wrażenie, że obcujemy z gigantem w swojej klasie, chociaż przy swojej wielkości pozostaje poręczny i nawet mieści się w kieszeni spodni dorosłego mężczyzny. A dzięki swojej niewielkiej grubości i obłym kształtom, N3XT nosiło się go nawet dość komfortowo.

Imperius N3XT MT7008 - Samsung Galaxy S II GT-i9100
Imperius N3XT MT7008 - Samsung Galaxy S II GT-i9100




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.785 (głosy: 14)
Tagi: | imperius | smartfon | androi | test | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 36
Komentarze: 36 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimspoxik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.11 13:07 Odpowiedz
Telefon kupiłem już ponad pół roku temu i jak na razie jest spoko. Też go kupiłem po przecenie w Avansie jak kolega "arek". Faktycznie z tym GPS-em to jaja jakieś, bo czekałem na połączenie nawet do 20 minut i w końcu mimo (podobno) utraty gwarancji postanowiłem go zrootować. Teraz trochę problem zniknął i na połączenie z fixem czekam około 2 minut, a nawet czasem krócej i nie traci połączenia podczas ruchu jak to miało miejsce przed rootem.
Anonimrops
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.29 20:40 Odpowiedz
@sis10 - NIE KUPUJ Niestety skusiłem się na mt7008. Problemy się zaczęły gdy oddałem go na gwarancję bo nie działał GPS, dostałem jakiś inny telefon, ten sam model, to samo, nadal GPS nie działa. Pech chciał, ze przed ponownym oddaniem telefon spadł mi z ok 20 cm na ziemię i zbiłem szybkę (i odpadł przycisk głośności), OK moja wina. Najgorsze jest to, że na infolinii Pan stwierdził z satysfakcją, że takim wypadku nic mi nie naprawią bo uszkodziłem telefon i cytuję "nie udowodni nam Pan, że to nie Pana wina", a gdy wyraziłem swoje obiekcje w ogóle przestał mnie słuchać i odsyłał do gwarancji. Najśmieszniejsza jednak była cena wymiany szybki 260 zł - więcej niż telefon jest warty, a to zwykłe szkło. Cena oczywiście zaporowa, za tyle to oni pewnie te chińczyki sprowadzają. Jakość telefonu jest taka, że po dłuższym użytkowaniu na 100 % pojawi się jakieś uszkodzenie mechaniczne (odpadł przycisk, obudowa zaczęła już dawno się rozchodzić.. Jeśli komuś dział to ok, ma szczęście, ale niech trzyma kciuki, bo na serwis nie można liczyć. A i telefon posiada tak naprawdę 512 MB pamięci na aplikacje, trzeba o tym pamiętać, bo nie każdą aplikację da się na phone storage lub karcie SD zainstalować, ciągle trzeba aplikacjami żonglować :/.
Anonimkana75
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.23 12:18
poszukuję do niego baterii.PILNE. mój email: karo2001@vp.pl
Anonimsis10
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.01 15:56 Odpowiedz
Proszę, poradźcie mi czy mam kupić ten telefon czy nie? Bardzo mnie kusi tym dużym ekranem, lecz boje sie minusów Poradźcie mi czy kupić
Anonimmat
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.07 19:58 Odpowiedz
Mam pytanie odnosnie sms. Czy mozna sciagnac jakas aplikacje z androdia ze spolszczeniem ?
Anonimarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.11.07 11:36 Odpowiedz
ja kupiłem za 540 w avansie,przecena z 799 nie żałuje zakupu wszystko płynnie chodzi.Polecam
Anonimalli
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.06.08 08:01 Odpowiedz
czytam i sfierdzam ze to kicha ale cena kusi
Anonimartur
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.28 16:44 Odpowiedz
witam mam problem z ekranem tz. nie raguje na dotyk jak trzeba,jest to uciazliwe przy pisaniu smsow naciskam jakas gorna litere a wbija mi sie ta na dole ogolnie ekran moj dotyk widzi okolo dwoch do trzech milimetrow dalej w dol?!?!?!? jak to skalibrowac by dokladniej dzialal bardzo prosze o pomoc bo jest to bardzo meczace...............
Anonimrej
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.28 18:54
W ustawieniach masz funkcję kalibracji wyświetlacza. Jezeli to nie pomoże to wyślij do naprawy gwarancyjnej.
Anonimalfredo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.05.05 12:36
Mam go jakieś 2 tygodnie i faktycznie farba z ramki odchodzi poza tym występuje problem z gps, strasznie długo łapie sygnał, a jak już się uda to co jakiś czas go gubi dlatego proszę dajcie znać czy macie podobne objawy bo jeżeli nie to będę musiał reklamować.
Anonimopr
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.17 15:48 Odpowiedz
Kupilem i nie zaluje
Anonimmike
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.16 13:36 Odpowiedz
Mam 3 tygodnie . Chciałem Lg L9 ale przypadkowo w auchanie zobaczyłem Imperiusa , wróciłem do domu znalazłem ten test i pojechałem go kupić . Duży jest ale mam duże ręce Normalnie mieści się w kieszeni. Plusy - jakosć połączeń i zasięg , reakcja na dotyk wifi , gps wszystko działa wg mnie bardzo dobrze . Bateria przy intensywnym użytkowaniu 2 dni , przy normalnym 3 .Bez włączania internetu 4 dni by wytrzymal. Wyświetlacz też ok.Naklejona folia ochronna. Z minusów - znaleźć można w necie opinie o odklejających się szybkach . U mnie w prawym górnym rogu minimalnie odstaje . Nie na tyle żebym musiał reklamować zobaczymy po dłuższym czasie . Dioda powiadomień jest ale tylko przy ładowaniu świeci ( nie sygnalizuje słabej baterii ani smsa , nieodebranego połączenia) Po wyłączeniu automatycznej jasności po ok 10 minutach przestaje działać autoobracanie ekranu . Niepełne tłumaczenie menu . Każdy pyta czy to samsung. Czy kupiłbym jeszcze raz ? Nie wiem . za krótko go mam . zobaczymy jak będzie z awaryjnością i dużo będzie zależeć od jakości serwisu . Po przygodach z serwisem nokii i samsunga nie kupię wiecej ich produktów. Pozytywnie zaskoczył mnie serwis motoroli i oby media tech miał taki
Anonimmike
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.29 11:25
no i zachwyt szybko minął telefon zaczął się resetować przy ładowaniu , potem zaczął wibrować i już się nie włączył . 01.12.2013 telefon oddany do naprawy i cisza.
Anonimwestg
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.16 01:59 Odpowiedz
Po miesiącu od zakupu szklany ekran wyłazi w górę z plastikowej ramki z której obłazi farba. Dbam o niego jak o jajko. Nigdy nie upadł ani nie siedział w tylnej kieszeni. Lipa z tym ekranem. Będę reklamować. Ciekawe co powiedzą.
Anonimowr
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.14 08:20 Odpowiedz
Telefon z powodzeniem moze zastapic tablet
AnonimRy
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.11 12:37 Odpowiedz
Całkiem fajna maszynka. Dzięki za test
Anonimkostecki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.08 14:19 Odpowiedz
Dla mnie ekstra, to że troszkę większy, no cóż Bywa. Jak reklamują iphona5 to też widzę kolosa, do jabłuszek nic nie mam ale nie kupiłbym. Co do Mt7008 Trzymałem w rączce, oglądałem, czytałem recenzje , jestem na tak. Chętnie, zakupię. Parametry są dobre, możliwości telefonu również, telefon na moje możliwości finansowe o zadowalających funkcjach, jak na smartphony
Anonimpaprotka123
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.22 09:41 Odpowiedz
Mam jedno pytanie. Na jaki telefon kupić obudowę żeby na niego pasowała ?
Anonimolegg
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.27 21:57
No jest całkiem niezły, chociaż jak na chwilę obecną to z tego co tutaj widzę jest dostępny tylko na allegro i to w nikłych ilościach http://notanio.pl/szukaj/Imperius_N3XT_MT7008 .
Anonimmafik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.16 17:22 Odpowiedz
Nabrałem ochote na ten telefon - dzisiaj go ogladalem z bliska i moge potwierdzic wiekszoc tego, co napisal o nim recenzent. Jezeli uda mi sie go jeszcze dzisiaj zakupic, dam znac w srode moje spostrzezenia.
AnonimHeniek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.15 19:21 Odpowiedz
Nawigacja taka sobie i po polsku... mam za to inne pytanie: jak przypisać swoje dzwonki do wybranych kontaktów?
pnyczajpnyczaj
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 145
Zarejestrowany:
2011-02-21 18:34:45
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.15 17:59 Odpowiedz
Jednak z małą ilością RAM przesadzili. Jak dla mnie system powinien mieć minimum 1 GB RAM, zwłaszcza że duzy ekran zachęca nie tylko do mobilnej TV, ale i gier. Sprawę ratuje 4 GB dla użytkownika. No ale cóż, to tani fon z dużym ekranem i trzeba ścierpieć mały RAM (coś za coś). @jojo Cóż mamy do czynienia z chińskim shitem ordynarnie przypominającym Galaxy Note II. Co prawda jakość chińskich klonów istotnie poprawia się (ekran IPS to nie byle co, niejeden lepszy smartfon renomowanej firmy nie ma ekranu IPS), no ale jednak parametry procesora i pamięci mówią wszystko i sprowadzają na ziemię. Taki mix super ekranu z przestarzałym wnętrzem. Szybka karta SD i wymagająca roota aplikacja Link2SD będzie potrzebna niemal od razu (zwłaszcza do gier o niemałych rozmiarach).
AnonimMilka1909
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.14 18:00 Odpowiedz
A czy Jest możliwość włożenia karty micro sd ?
AnonimHeniek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.12 14:32 Odpowiedz
Czy nawigacja jest głosowa? Po polsku?
Anonimyed
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.04 15:47 Odpowiedz
Fajny do tv mobile
Anonimsea
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.30 21:42 Odpowiedz
Kupiłam i nie żałuję, w tej cenie to najciekawszy telefon na rynku
Anonimjojo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.29 13:02 Odpowiedz
jak za 900zlp to jeszcze do przełknięcia czosnek, napisz jak sprawują się na nim rożne gry i aplikacje
Anonimczosnek69
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.29 11:31 Odpowiedz
Zakupiłem w Auchan za trochę ponad 900PLN - wygląd rewelacyjny, każdy mi mówi, że mam samsunga... - wyświetlacz bardzo dobry i uwierzcie mi kto choć przez tydzień będzie używał smartphona 5' to juz nigdy nie wróci do 4,3, czy 3,5'. zadziwiła mnie jakość wyświetlacza i dotyku - naprawdę jest ok a tego się obawiałem. - bateria wytrzymuje mi prawie 2 dni, dokładniej do godziny 18:00 następnego dnia co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do mojego poprzedniego smartphona, którym był SGS2 gdzie bateria nie wytrzymywała 1 dnia. -aparat, niestety bez porównania gorszy niż w SGS2 - funkcjonalność identyczna jak w brandach A dzięki android 4,1 - szybkość działania, na pewno nie jest wolniejszy od SGS2 dla mnie wystarczająco. - DUALSIM - rewelacja w końcu jeden telefon do karty prywatnej i służbowej. - jakość rozmowy i zasięg OK, nie zauważyłem problemów - cena ok 950PLN, gdzie faktycznie podobny telefon można kupić o 100PLN taniej ale będzie to import z Chin i nie wiadomo, czy cła nie dowalą a najważniejsze telefon ma 2 lata gwarancji door to door w Polsce czego Chińczyki mi nie dadzą. Dla mnie te parametry, wygląd i cena są OK a przede wszystkim jego największy atut to dual sim.
AnonimHeniek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.15 19:22
Mi się udało kupić za 799 w Gliwicach
Anonimrob
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.28 09:59 Odpowiedz
Kiepski i drogi, takich pełno jest w internecie np tu http://www.myefox.pl/ Zwykły chińczyk z polskim znaczkiem.
AnonimMirek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.27 21:44 Odpowiedz
899 zl w Auchan Gdansk
sebi997sebi997