REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-02-15 09:43 | Taryfy | playset | testy | umts
Kan
 

Test Playset

Dane podstawowe

Playset

Po pojawieniu się brandowanego telefonu w Polkomtelu pod marką Plusfon - test można przeczytać w naszym serwisie, na taki sam ruch zdecydował się P4, operator sieci Play. Playset został wyposażony w wiele funkcji, które stają się obecnie standardem, np. 1,3-megapikselowy aparat fotograficzny, radio FM i multimedialny odtwarzacz. Działa on w trzech zakresach, GSM (900/1800/1900 MHz) oraz UMTS (2100MHz) i jak większość nowych telefonów jest wyposażony w obsługę GPRS, technologii Java oraz Bluetooth. Brakuje mi w tym modelu komunikacji EDGE.

Playset

W pudełku znalazłem telefon komórkowy Huawei U121 pod marką Playset , ładowarkę, zestaw słuchawkowy, instrukcję obsługi, kabel USB, dysk CD-ROM z oprogramowaniem Mobile Phone PC Assistant oraz kartę SIM.

Wymiary zewnętrzne telefonu to 104 × 45 × 14,5 mm, zaś waga wynosi 90 gramów. U 121 Playset jest zasilony baterią litowo-jonową o pojemności 800 mAh. Producent podaje, że telefon działa przez 270 godzin w stanie czuwania i pozwala na 3 godziny rozmów. Czasy te są dość realne, chociaż podczas testu nie używałem trybu oszczędności energii.

Playset

Trzecia generacja sieci komórkowych zapewnia szerokopasmowy dostęp do Internetu w telefonach, posiadając taki telefon możemy poruszać się po globalnej sieci z szybkością do (384 kb/s) lub prowadzić wideorozmowy na żywo widząc naszych rozmówców. Niestety Playset nie pozwala na rozmowę “twarzą w twarz”, możemy sobie z tym poradzić wysyłając swoją fotkę rozmówcy lub jak ja robiłem, co jakiś czas obracając telefon kamerką w swoją stronę. Żeby zainicjować wideorozmowę należy, po wpisaniu numeru telefonu rozmówcy, wcisnąć funkcyjny przycisk umieszczony pod ekranem po lewej stronie i wybrać opcje połączenie wideo. Obraz w testowanym egzemplarzu był płynny. Podczas połączenia wideo możemy przełączać między trybem głośnika i trybem słuchawki, głos wydobywający się z głośnika jest trochę zniekształcony. Rozmowa przeprowadzona była przy bardzo dobrym zasięgu sieci UMTS Polkomtela.

Playset

Dzięki wbudowanej przeglądarce możemy korzystać z Internetu. Dostęp do ekranu przeglądarki można uzyskać, wybierając ją z menu głównego. Standardowo prawy przycisk funkcyjny kieruje nas bezpośrednio do mobilnej strony operatora. Korzystając z technologii Java możemy zainstalować sobie mobilną wersję opery, a wtedy korzystanie z Internetu jest łatwe i przyjemne.

Playset

Podłączenie telefonu do komputera za pomocą kabla USB umożliwia używanie telefonu jako modemu. Pozwala to na nawiązywanie przez komputer połączenia telefonicznego z Internetem. Dostęp do Internetu przy użyciu kabla USB można uzyskać na dwa sposoby: używając oprogramowania U121 Mobile Phone PC Assistant dostarczonego z telefonem lub konfigurując usługę w systemie operacyjnym Windows. Połączenia działa stabilnie. Ładowanie trony głównej serwisu Telix.pl za pomocą łącza GPRS trwało około. 15 sekund.

Playset

Menu Kontakty umożliwia zapisywanie i zarządzanie takimi informacjami, jak numery telefonów i adresy kontaktów. Informacje te można zapisywać w pamięci telefonu lub na karcie SIM. Playset oferuje nam przydzielenie numerów do 4 grup, możemy zmienić ich nazwę, dzwonek, ikonę opisującą ją. Nie można zmienić nazwy ani usunąć żadnej wstępnie (fabrycznie) zdefiniowanej grupy w telefonie. Udogodnieniem jest także możliwość przypisania ośmiu często używanych numerów do klawiszy szybkiego wybierania.

Playset

Playset umożliwia korzystanie z wielu funkcji przesyłania danych. Dostęp do ekranu Łączność można uzyskać, wybierając opcję Ustawienia z menu głównego.

Playset

Istnieje możliwość synchronizacji danych między telefonem, a komputerem za pomocą kabla USB lub funkcji Bluetooth. Można też przesyłać pliki między telefonem, a np. laptopem wyposażonym w moduł Bluetooth, połączenia były stabilne i ani razu telefon się przy niech nie zawiesił.

Playset

Wbudowany w tym telefonie aparat cyfrowy jest dla mnie kompletną porażką. Od czasu do czasu możemy zrobić zdjęcie, które następnie możemy wysłać, jako wiadomość MMS z pozdrowieniami. Do albumu rodzinnego nadają się co najwyżej te zrobione w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych. Aparat źle przenosi kontrasty, a kolory są nieostre. W funkcje fotograficzne wchodzimy wciskając przycisk na prawej ściance obudowy.

Playset

Aparat uruchamia się bardzo szybko. Czas reakcji od wywołania aparatu do zarejestrowania obrazu około 2-3 sekund. Dysponujemy zoomem cyfrowym, przy czym większy zoom / mniejsza rozdzielczość. W przypadku ustawienia rozdzielczości na wartości 1280 X 1024 lub 1280 X 960, nie można powiększać ani zmniejszać obrazu. Dźwięk migawki można wyłączyć. Samowyzwalacz możemy ustawić na 10 sekund. Aparat pozwala nam na robienie fotografii w pięciu różnych warunkach oświetleniowych, m.in. nocnym lub wybrać jeden z efektów specjalnych np. sepię.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
Na zewnątrz W domu

Telefonu można używać do nagrywania klipów wideo wraz z dźwiękiem. Długość nagrania ogranicza tylko pamięć telefonu lub karty micro-SD. Możemy ustawić jakość ale musimy pamiętać, że im lepsza jakość tym wiadomo większa waga. I tak dla rozdzielczości 177x144 pikseli w pamięci dostępnej na telefonie zarejestrujemy około 7 minut filmu. Niestety w czasie kręcenia filmu Playsetem możemy mieć problemy z komunikacją pomiędzy kamerką, a kartą pamięci. W czasie testów używałem 1-gigabajtowej pamięci firmy Kingston i telefon lubił się zawiesić, co ciekawe problemy z komunikacją nie występowały podczas robienia zdjęć.

Przykład: Video

Standardowy odtwarzacz muzyczny pozwala na łatwe i wygodne zarządzanie plikami muzycznymi.

Playset

Można odtwarzać różne typy plików muzycznych, jak również kupować utwory muzyczne, zarządzać kanałami i odtwarzać multimedia strumieniowe. W opcjach znajdziemy Korektor, który pozwoli nam wybrać muzyczne rytmy: Muzyka klasyczna, Pop, Rock, Jazz. Jakość słuchanej muzyki przez głośnik jest zaskakująco dobra. Jeszcze lepsze wrażenia przeżyjemy, gdy do słuchania muzyki wykorzystamy słuchawki, które znajdziemy w zestawie. Możemy także wykorzystać do słuchania słuchawki Bluetooth. Funkcja Bluetooth obsługiwana przez telefon komórkowy spełnia wymagania specyfikacji Bluetooth 1.2. Nie miałem żadnych problemów ze sparowaniem Playseta z zestawem Jabra. Także polifoniczne dzwonki dostępne w telefonie są bardzo dobrze słyszalne nawet w głośnym środowisku.

Playset

FM Radio umożliwia swobodne korzystanie z programów radiowych FM. Telefon posiada kilka trybów, w tym: Strojenie Automatyczne, Strojenie Manualne, Strojenie Skokowe oraz Ustawianie Częstotliwości. .
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.515 (głosy: 79)
Tagi: | playset | testy | umts Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 27
Komentarze: 27 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimwmv to 3gp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.09.08 05:57 Odpowiedz
blu ray dvd copy相同 blu ray dvd copy被人 blu ray dvd copy群淹没 blu ray dvd copy结束 电影blu ray dvd ripper画面 blu ray dvd ripper希望 blu ray dvd ripper出现 blu ray dvd ripper快一点, 那个blu ray dvd 夏天blu ray dvd牵手 blu ray dvd越想见blu ray dvd 你convert mkv说convert mkv这一句convert mkv很有 convert mkv夏天的 convert mkv感觉 hd converter初恋的hd converter香味hd converter就 hd converter这样被 hd converter我们寻回 convert avchd雨下convert avchd整夜, 我的convert avchd爱convert avchd溢出 convert avchd就象雨水 hd video converter for mac我 hd video converter for mac接着 hd video converter for mac写 hd video converter for mac把永远爱 hd video converter for mac写进诗的结尾 整夜m2ts converter 我的m2ts converter爱溢出 m2ts converter就象 m2ts converter雨水 m2ts converter 而convert mod你的convert mod脸颊象convert mod田里convert mod熟透的 convert mod蕃茄
Anonimwlodar
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.04.16 21:49 Odpowiedz
telefon jest spoko do czasu gdy sie nie zepsuje glosnik, ja mam taki problem szukam wszedzie glosnika do niego i nigdzie nie ma. jesli ktos wie gdzie moge go dostac to prosze pisac na e-mail wlodarjp@op.pl
AnonimDavidS.
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.09.21 14:23 Odpowiedz
Mam taką komurę. Najważniejszy problem to java z kompa. Aby przesłać trzeba wejść na komputerze na stronę www.laduj.pl (reszta na stronie). Jeżeli WAP i MMS-y działają to pod żadnym pozorem nie zapisuj ustawień które ci przyślą(mogą zawierać config. na inną komórę), chyba że o nie wcześniej poprosisz przez internet. Pojawiają się drobne problemy z Bluetooth'em najlepiej rozpocząć kojażenie (wpisać ten sam 4-cyfrowy kod na 2 komórkach), ustawić jako wiarygodne i dodać do listy pożądanych (można poszukać innych ustawień). Jeżeli problem nadal występuje to prawdopodobnie telefony były produkowane w odstępie około 5-10 lat i mogą się różnić sposobem łączenia.
Anonimtn712
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.07.23 22:36 Odpowiedz
Ten test uświadomił mi że moje telefony (mam 2) są podobne funkcyjnie do playset'a a jego reklama jest mocno przesadzona. Dzięki!!!
Anonimplepleblais
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.08 09:17 Odpowiedz
A co ten talafonik ma w zestawie?
AnonimArtur
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.06 15:24 Odpowiedz
To spox! A w zestawie co ma?
Anonimcandy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.06 08:30 Odpowiedz
tak, da sie
AnonimArtur
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.06 06:05 Odpowiedz
Właśnie zamierzam kupić ten telefoni mam pytanie czy przez bluetoootha da się przesyłaś pliki np: dźwieki,obrazki ?? proszę odpisać
Anonimłagoski mateusz z wojszyna
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.05 11:17 Odpowiedz
nie wiem
Anonimraisiadsu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.05 11:15 Odpowiedz
spoko telefon, ale jak wgrać aplikacje java z kompa
AnonimGrzesio102
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.05.08 15:05 Odpowiedz
Witam mam pytanie czy można ustawić mp3 na dzwonek telefonu jak i na sms'a ? pytam gdyż mam chęć kupić, a miałem kiedyś Samsunga L 760 i tam na sms'a tylko midi...Pozdrawiam
Anonimmlody
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.04.20 15:08 Odpowiedz
posiadam taki telefon z drugiei reki prosil bym o kotakt na maila w sprawie oprogramowania
Anonimmlody
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.04.20 15:09
albo kotakt na gg 6650585
Anonimzadnychtakich
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.05.21 22:11
źle się odnosiłeś do aparatu a przepraszam pana ale za 200zł telefon jakiej jakości ma robić zdjęcia?! Ja mam problem z zgrywaniem np zdjęć z aparatu na komputer, program nie widzi żadnych plików na telefonie. pomocy proszę.
AnonimKarolina
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.03.13 14:36 Odpowiedz
juz wiem co musialam zrobic dodac uzytkownika do listy pozadanych
AnonimKarolina
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.22 21:49 Odpowiedz
mam pytanie.... Mam taki sam telefon i mam problemy z bluetoothem a dokladnie kiedy daje na wyszukiwanie urzadzen albo nie moze znalezc ,a jak juz znajdzie to nie wysle danej rzeczy...nie moze nawiazac polaczenia....albo czasami wogole nie mozna mnie znelesc w urzadzeniach ani ja nie moge nikogo znalezc....czy mam wylaczona jakas opcje..?? prosze o pomoc...
AnonimBen
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.23 11:16
Może masz właczony BT ukryty? Ta sama sytuacja jest gdy urządzenie wyszukiwane ma zaznaczoną tę funkcję.
AnonimARKADIOS
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.19 13:25 Odpowiedz
Kan: to jak w koncu jest z tym wyświetlaczem? W treści testu jest że ma rozdzielczość 128x160 pikseli a w danych technicznych 176x220 pikseli.
KanKan
Administrator


Posty: 3044
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.19 14:17
Poprawiłem już pomyłkę w treści testu. Usunąłem także ten zduplikowany komentarz. Pozdrawiam Andrzej
Anonimpawel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.17 13:32 Odpowiedz
Rowniez uwazam, ze test bardzo dobry Fajnie napisane, az sie milo czyta i dobrze, ze takie testy sie pojawiaja bo mnie np. nie interesuje test telefonu Nokia N90000 (;p ironia ;D), bo nigdy mnie na niego nie bedzie stac. A mysle, ze na Playseta wiele osob by sie zdecydowało i wlasnie taki artykuł jest przydatny. brawo ;D
Anonimmirekb
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 23:29 Odpowiedz
dobra ocena,nawet na kryptoreklame to nie wylada(od tego sa spece z pomaramczowego pdfonline),fakt co do edge jak w se albo gprs albo umts,dziwne troche ale widac tak musi byc.osobiscie sie zastanowie nad wzieciem go z komisu,pekniety wyswietlacz dlatego 100pln,jako modem umts tylko by starczyl
Anonimkijek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 17:10 Odpowiedz
Bardzo fajnie się czyta ten test i jest wszystko w nim napisane co potrzebuje ktoś do znalezienia informacji o tym telefonie przed jego zakupem. Bardzo dobra robota. Oby było więcej takich testów różnych telefonów. Pozdrawiam
KanKan
Administrator


Posty: 3044
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 13:26 Odpowiedz
Dziękuję za pozytywne odebranie testu. Moim zdaniem przedstawienie telefonu nie ma za zadanie reklamować go, ale dać możliwość przyjrzenia się bliżej produktowi potencjalnemu nabywcy. Czasem warto pokazać bliżej telefon, który chociaż już jest n rynku i może nie należy do super nowoczesnych, ale który zapewne nadal znajduje chętnych. Zaś naszym zadaniem zaś jest pokazać produkty dla każdego użytkownika i te z górnej półki i te, które poszukuje ktoś z mniejszym zasobem portfela lub po prostu wystarcza mu aparat mniej zaawansowany technologicznie. Andrzej
Anonimberdys
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 16:16
Z tym mniejszym zaawansowaniem technicznym to przesada Wystarczy popatrzec, jakie telefony sa w ofercie Plusa, Orange, Ery... do ceny 299 PLN. Przy nich, ten aparat to Mount Everest technologii Osobiscie troche mam opory przed chinska produkcja... w sumie dzieki SE.. T68i, nastepnie T610, K608i, k610 ( wszystkie pod klapka Made in China)... co prawda spasowanie, wykonanie jest coraz lepsze ale np zlazaca farba z klawiatury i obudowy dalej jest na porzadku dziennym Rownolegle uzywam LG i nie bede ukrywal, ze ten producent naprawde zrobil na mnie wrazenie- telefon po roku normalnego uzywania wyglada jak nowy. Nic nie zlazi, nic nie trzeszczy itp. Chyba zmienie orientacje z SE na LG..
AnonimKarolek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 12:12 Odpowiedz
Przyszedł Jasiu z konkurencyjnego portalu i żal mu dupeczkę ściska, że nasz Andrew (Kan) zrobił ciekawy test. Andrew! Tak trzymaj. świetna robota i świetny portal! BRAWO.
gmgm
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 56
Zarejestrowany:
2006-06-10 13:24:49
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 11:42 Odpowiedz
Dlaczego sądzisz, że to reklama?
Anonimlrog
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.02.16 09:40 Odpowiedz
To jest reklama a nie test po trzech miesiącach telefonu na rynku

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 792

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)