REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-07-29 14:40 | PDA & Navi | ferguson | test | dekoder | telewizja | dvb-t | android
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 31

Test Ferguson Ariva 4K Combo - moc Androida w domowym set-top-boxie

Niedawno informowaliśmy, że firma Ferguson wprowadziła na rynek, nową linię odbiorników dla najbardziej wymagających użytkowników. Ferguson Ariva 4K Combo to jeden z niewielu tak kompleksowych odbiorników telewizji satelitarnej 4K UHD na rynku. Ze względu na duże zainteresowanie naszych czytelników tym modelem, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie i zaprezentowanie testu tego odbiornika.


Dostęp do mediów zmienił się diametralnie w przeciągu ostatnich kilku lat. Rozwój szerokopasmowego internetu pozwolił na powstanie serwisów Video On Demand (VOD), dzięki którym użytkownik może oglądać co chce i kiedy chce w doskonałej jakości obrazu. Rozwój technologii – szczególnie mobilnej – umożliwił powstanie smartfonów i tabletów, które stały się najbardziej personalnymi urządzeniami elektronicznymi, prawdziwymi PC (Personal Computer), w których zasobach użytkownik może umieścić zdjęcia, rodzinne filmy, muzykę i inne, ważne dla niego pliki.


Odbiornik Ferguson Ariva 4K Combo to urządzenie multimedialne łączące możliwości odbiornika satelitarnego typu Combo (z obsługą DVB-T) z mini PC odtwarzaczem na Androidzie. Urządzenie wspiera najwyższą rozdzielczość 4K UHD i sprzętowo kodek H.265/HEVC. Może on zainteresować osoby posiadające, zarówno starsze telewizory oraz te, które mają najnowsze odbiorniki telewizyjne, a poszukują dekodera dla odbioru telewizji kablowych, czy też telewizji na kartę.

Jak czytamy w materiałach prasowych, przy projektowaniu linii Ariva 4K Ferguson sięgał po bogate doświadczenia zdobyte przy wprowadzaniu na rynek linii multimedialnych mini-PC – Ferguson FBOX. Te oparte na Androidzie urządzenia pozwoliły rozwinąć i dopracować funkcje i oprogramowanie, które zostały użyte przy produkcji linii Ariva 4K. Czy w efekcie na rynek trafiło urządzenie dopracowane konstrukcyjnie i programowo, posiadające wiele rozwiązań sygnalizowanych wcześniej przez użytkowników, a dzięki temu łatwe i przystępne w obsłudze, to sprawdziliśmy.

Główne cechy:

  • 4K UHD – obsługa wysokich rozdzielczości
  • H.265/HEVC – Sprzętowa obsługa dekodowania
  • DVB-S2 – 4K UHD/H.265/HEVC
  • DVB-T/T2 – także w standardzie H.265/HEVC
  • DVB-C – obsługa telewizji kablowych
  • DVB-S2 – H.264 Full HDTV 1080P
  • Obsługa czytnika kart płatnych telewizji (CA)
  • Dualband Wi-Fi – 802.11 b/g/n 2.4Ghz/5Ghz
  • Modem Ethernet (LAN) do interaktywnej komunikacji z siecią Internet
  • Bluetooth – podłącz klawiaturę i myszkę lub inne urządzenia
  • Czytnik kart SD
  • Dysk twardy – możliwość łatwego montażu dysku twardego dla funkcji TimeShift i nagrywania programów
  • Android 5.1.1 Lollipop
  • Kodi Media Center – zaawansowana obsługa multimediów
  • Netflix, HBO GO – doskonała współpraca, także z innymi usługami Video On Demand (VOD) DLNA, Miracast i AirPlay – wyświetl na telewizorze swoje zdjęcia, filmy i muzykę ze smartfona czy tabletu
  • W klasycznym dla Fergusona pudełku, tak nawiasem graficznie świetnie zaprojektowanym, znajdziemy tuner Ferguson Ariva 4K Combo, pilota zdalnego sterowania (RCU660) wraz z bateriami oraz instrukcję obsługi. Podobnie jak w przypadku większości obecnie sprzedawanych tunerów DVB-T, do zestawu nie dołączono żadnych przewodów umożliwiających połączenie tunera z telewizorem, tak więc należy pamiętać przy zakupie, żeby się w nie zaopatrzyć. Pod względem wyposażenia testowany dekoder nie wyróżnia się więc na tle konkurencji.


    RCU660 jest pilotem uniwersalnym 5 w 1 (z możliwością możliwości "uczenia się") przeznaczonym do obsługi do telewizorów, amplitunerów, wzmacniaczy, odtwarzaczy BD i DVD, odtwarzaczy CD, nagrywarek, różnych odbiorników STB (satelitarnych, kablowych, naziemnych, IPTV), i innych urządzeń popularnych producentów.


    Pilot może sterować podstawowymi funkcjami tych urządzeń. Wracając do pilota, został on wykonany z wysokiej jakości materiałów i doskonale leży w dłoni, przez co pozwala wygodnie obsługiwać wszystkie funkcje odbiornika. Rozmieszczenie przycisków jest bardzo intuicyjne, wszystkie funkcje zostały czytelnie opisane, tak więc korzystanie z nich nie będzie stanowiło dla nikogo problemu, chociaż to już wrażenie bardziej subiektywne.


    Warto podkreślić, że również możliwa jest obsługa odbiornika za pomocą dowolnego urządzenia opartego o system Android lub iOS poprzez darmową aplikację: NesTV. aplikacja działa bardzo fajnie i znakomicie ułatwia i przyspiesza poruszanie się po opcjach urządzenia.


    Dodatkowo umożliwia ona oglądanie telewizji na smartfonie lub tablecie – wprost z odbiornika.





Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.335 (głosy: 9)
Tagi: | ferguson | test | dekoder | telewizja | dvb-t | android Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 31
Komentarze: 31 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimtercik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.29 07:22 Odpowiedz
u mnie działa bez problemu, Wacho może trafiłeś na trefny model, gdzie kupowałeś? Ja swój tutaj za 459 https://sklep.corab.eu/pl/satelitarne-dvbs/24931-ODBIORNIK-FERGUSON-ARIVA-4K.html
AnonimBoka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.06 22:55 Odpowiedz
A u mnie śmiga. To nie kombajn za setki złotych i tak go trzeba traktować. Spełnia wszystko co planowałem z niego wydobyć.
AnonimWacho
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.09 17:31 Odpowiedz
Witam Ten dekoder to porażka, żałuję zakupu! Ten Android to katastrofa! Mam wrażenie że parametry jego są bardzo zawyżone. -Dekoder na okrągło się zawiesza, tylko odłączenie od prądu pomaga. (szczególnie denerwuje przy ręcznej edycji kanałów) -Brak możliwości edycji Listy kanałów zgranych z dekodera -time shift - porażka, muli dekoder, hdd 500gb wewnątrz dekodera -oglądanie kanałów 4k muli dekoder, bardzo często zwiecha przy próbie zmiany kanału -BRAK FUNKCJI POPRZEDNIEGO KANAŁU!!! -częste problemy przy zmianie kanałów z kabla na sat -strasznie powolny -jakość kanałów SD okropna - ogólnie obraz jak by nie ostry, mało jaskrawy... -epg ciężko się wgrywa -zawiechy przy nagrywaniu -brak jakiegokolwiek przycisku na panelu dekodera, a czasami jak go się poruszy to włącza jakieś funkcje -strasznie powolny, często trzeba resetować by trochę przyspieszył lub zamknąć aplikację i oczyścić ram - pierwsze dekodery c+ np. mediasat 1430 były 100x szybsze -włączone wi-fi zakłóca sygnał z satelity, łączony AP sam się wyłącza -nie które aplikacje, np. tvp vod nie widzą internetu z kabla -tak proste gry jak angry birds nie działają płynnie, nie da się grać -mało czytelna lista nagrań, nie jasna funkcja nagrywania całego transpondera (nagrywa 1 plik różanie widziany przez różane odtwarzacze) -BRAK możliwości obsługi dvb-t i dvb-c na jednej liście kanałów - może uruchomienie 2 osobnych procesów/kopi aplikacji do tv by pomogło? -brak alternatywnej apki do obsługi dekodera np. w KODI (może E2 na androida) ;-) -brak SAMBA Serwer przynajmniej do hdd - wymagany root (wylkuczony ze względu na utratę gwarancji) -brak obsługi vnc server j.w. -brak obsługi kanałów IP z poziomu listy kanałów e2 lub ręcznego ich dodawania -przydała by się możliwość zmiany kolorystyki apki do tv na + bez problemowe działanie funkcji miracast i odczyt dlna, poprawione działanie i współpraca apki nestv na telefonie po ostatniej aktualizacji androida Jestem monterem i puki nie zostaną poprawione podstawione funkcje dekodera to będę odradzał jego zakup klientą, a 5 sztuk które już zakupiłem, chyba będę próbował zwróciłć. Ariva 253 względem Ceny jest spoko, choć brakuje jej obsługi dvb-t i dvb-c na jednej liście kanałów j.w.
AnonimFano
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.09 23:34
Świetne uwagi, ale większość użytkowników tego nie zauważy. Po prostu dla zwykłego użytkownika ten sprzęt jest ok
AnonimGijo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.18 23:47
A ja go mam i nie żałuję zakupu. Co prawda i mi czasem brakuje przycisku na panelu, ale o tym widziałem przed zakupem
Anonimsabo0
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.27 20:40 Odpowiedz
Witam serdecznie .jestem posiadaczem 4K od 2mc .Wczesniej miałem 120 combo i byłem bardzo zadowolony ,myślałem że teraz będzie podobnie ...niestety. Pierwsza sprawa , dekoder nie widzi kart NC+ ,oczywiście jak mnie poinstruowano już po zakupie potrzebne jest pobranie pliku Mcas i wszystko będzie śmigać. Otóż nie do końca , kanały przy zmianie wchodzą po dobrych kilku sekundach ,czasem najpierw pojawia się na kolejne kilka sekund komunikat iż kanał jest zakodowany ( porażka) . Często zdarza się iż muszę po takim komunikacie włączyć następny kanał i ponownie powrócić . Kolejny problem to problem z dzwiękiem ,nie idzie w parze z obrazem.Dekoder często się zawiesza i potrzebny jest reset . Brak przycisku na pilocie ..powrót do poprzedniego kanału ,i jeszcze kilka innych problemów . Mam nadzieję że Ferguson poprawi soft bo na tą chwilę czuję się oszukany .
Anonimmaro
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.02 16:19 Odpowiedz
złom, nie działa spliter nikt nie wie jak to uruchomić ferguson kazał zaktualizować spliter jak nie ruszyło to stwierdzili ,że nie gwarantują ,że będzie działać złom,złom, poszedł do śmietnika.
KanKan
Administrator


Posty: 3083
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.28 17:41 Odpowiedz
Do pobrania jest już aktualizacja Ferguson Ariva 4K Combo
AnonimBea
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.04 14:22 Odpowiedz
Śmiga, aż miło. Trochę dziwną ma nagrywarkę, a właściwie oprogramowanie do nagrywania, ale nie żałuję zakupu
AnonimTeseus
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.10.21 13:56 Odpowiedz
Szkoda, że zainstalowany system Androida to nie Android TV, a system do telefonu. Mam nadzieję, że to będzie zmienione w jakimś kolejnym sofcie i można będzie oglądać Netflixa w jakości HD/UHD i dżwiękiem DD+ 5.1. Programiści z Fergusona powinni o tym pomyśleć. Wtedy to byłby naprawdę dobry sprzęt - tuner TV i Android TV w jednym. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność serwisów streamingowych, na pewno dobrze by im się sprzedawał Teraz pisząc w opisie urządzenia: "doskonała współpraca z Netflix" - wprowadzają klientów w błąd.
AnonimKola
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.10.11 06:52 Odpowiedz
Szkoda że brak w nim eurozłcza
AnonimTom
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.10.03 20:49 Odpowiedz
Też mam i śmiga. Fakt 4k, w polskiej rzeczywistości to daleka przyszłość, ale inne funkcje działają.
AnonimzbigniewJ
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.18 11:44 Odpowiedz
Raczej nieprędko można się spodziewać kanałów 4k w telewizji na kartę. Więc dla kogo ten tuner? Będzie wersja z gniazdem CI to zapewne kupię. Póki co to kolejny gadżet na rynku, ciekawostka, która nie zrobi większej kariery.
AnonimFer
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.12 22:57 Odpowiedz
Narzekacie, czy wogóle go macie. Ja mam i jestem zadowolona
Anonimdominikzw
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.09 13:39 Odpowiedz
Witam Mam do osób korzystających z tego urządzenia kilka pytań: 1. czy ktoś z Was używa tego sprzętu do odbioru telewizji kablowej cyfrowej? Jeśli tak czy są jakieś problemy z obrazem, dźwiękiem? 2. Czy ktoś z Was podłączał pod ten sprzęt dysk zewnętrzny i odtwarzał np. film? używając do tego kina domowe? czy były jakieś problemy z obrazem i dźwiękiem? czy tuner może kompresuje dźwięk i zamiast 5.1 (jak jest na oryginalnym odtwarzanym pliku) zmienia na stereo
AnonimTunia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.11 07:01
W Multimedia śmiga, aż miło. Wgrać tylko trzeba tę aplikację. Też zauważyłam problemy z dyskiem wbudowanym, czasem go epg nie widzi. Dźwięk z kina domowego jest ok, ale melomanką nie jestem.
AnonimAntek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.08 08:19 Odpowiedz
Znając firmę ferguson, przy kolejnych aktualizacjach oprogramowania jedne rzeczy poprawią, dodadzą, a inne schrzanią. Tak było przy innych ich tunerach. Żadne sugestie użytkowników nie są brane pod uwagę. Albo pozostawi użytkowników samych sobie, tak jak było z ich flagowym kiedyś tunerem HF880HD. Zakup tego sprzętu jest mocno problematyczny. Treści 4K praktycznie brak, poza tym niezbędny jest telewizor 4K. Abonenci dawnej C+ będą mogli używać arivy 4k do momentu aż NC+ nie wyłączy kodowania Seca Mediaguard. Brak gniazda na moduł CI spowoduje, że tuner stanie się bezużyteczny do odbioru programów z satelity.
AnonimUki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.29 21:48 Odpowiedz
Nie widzi mi dysku. Też tak macie?
AnonimUma
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.26 22:31 Odpowiedz
Trzeba będzie pomyśleć o czymś takim.
AnonimYed
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.24 22:30 Odpowiedz
Właśnie przeglądam Telix na tym modemue
AnonimTija
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.24 09:08 Odpowiedz
Śmiga aż miło. Bez wiekszych uwag. Niestety musi być ciągle włączony, bo ma problem z nagrywaniem. Mam nadzieję że to poprawią przy jego aktualizacji.
AnonimSet
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.19 23:01 Odpowiedz
Odpali na nim Play Now?
AnonimVet
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.17 21:17 Odpowiedz
Działa bez większych problemów. Ale trochę skomplikowana sprawa z nagrywaniem. Nie można wyłączać go. Musi być na czuwaniu
AnonimUki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.09 06:30 Odpowiedz
Ma jeszcze trochę niedoróbek w oprogramowaniu, ale działa świetnie. Mam nadzieję, że producent stanie na wysokości zadania i szybko pojawia się aktualizacja z poprawkami.
AnonimKola
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.05 23:10 Odpowiedz
A czy zastąpi dekoder Vectry. Czy w ogóle warto?
AnonimBlan
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.04 09:40 Odpowiedz
Śmiga aż miło. Czekam na aktualizację, bo trochę denerwujące jest to że nie mogę nagrać, gdy urządzenie jest w trybie czuwania.
AnonimNIKI
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.03 22:01 Odpowiedz
Fajna sprawa choć cena mogła by być niższa. Do tego pewnie bez problemu dałoby się odpalić funkcję routera (wsadzam kabel udostępnia po WI-FI neta - ale widać się nie chciało.. Ciekawe też co tam w środku siedzi.
AnonimIja
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.03 23:03
Zgadza się, mam go i jest funkcja wi-fi Hotspur, ale nie działa. A szkoda, bo w niektórych przypadkach można by było z niego zrobić reporter. Sam sprzęt świetny.
AnonimTwa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.01 22:42 Odpowiedz
Nawet ok.
AnonimRet
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.30 23:25 Odpowiedz
A czy Ferguson przewiduje HBBTV dla tego ?
AnonimBera
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.30 06:50 Odpowiedz
Jak na potrzeby przeciętnego użytkownika całkiem fajny. A nawet zaawansowany nie będzie zawiedziony. Jak nie mamy w telewizorze gniazda ci, albo nie chcemy brać od opa, czy też zrobić sobie smartv to interesująca propozycja myślę. Cena też w porównaniu do podobnego sprzętu znośna.