REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2002-05-31 20:02 | Taryfy |
maar
 

Test Ericsson T39m

Jeden z najmniejszych telefonów komórkowych dostępnych na rynku, który oferuje jednocześnie wiele zaawansowanych funkcji - Ericsson T39m. Jest to aparat przeznaczony dla wymagających klientów kładących duży nacisk na komfort pracy, wygodę oraz elegancki, aczkolwiek konserwatywny wygląd telefonu.

Dane podstawowe
Aparat waży zaledwie 86 gramów i ma wymiary 96x50x18mm. Takie parametry lokują go obecnie w ścisłej czołówce. T39m wyposażony jest standardowo w baterię litowo-polimerową typu slim. Chociaż ma ona zaledwie 4 mm grubości, to wewnątrz mieści się całkiem dużo (600mAh) energii. Według producenta po naładowaniu telefon działa przez maks. 300 godzin w trybie standby i przez 10 godzin w trybie rozmowy. Podczas testu wyniki były słabsze - telefon pracował przez ok. 6 dni (rozmowy+ ok. godzina transmisji danych GPRS). W zestawie oprócz telefonu znajduje się jeszcze instrukcja obsługi, ładowarka, klips do paska oraz płytka CD z oprogramowaniem. Niestety brak jest kabelka szeregowego do łączenia z komputerem stacjonarnym.

Funkcje i wyposażenie
Osoba zamierzająca wykorzystywać ten model tylko do prowadzenia rozmów dużo traci. T39m wyposażony został bowiem w większość najbardziej zaawansowanych funkcji dostępnych na rynku. Bluetooth, GPRS, głosowe wybieranie numerów itp. to funkcje dostępne tylko w droższych, prestiżowych aparatach. Zacznijmy od transmisji danych. Możliwości łączenia jakie oferuje T39m są różnorodne - do wyboru mamy protokoły transmisji danych GPRS (53.6 kbit/s downlink i 13.4 kbit/s uplink) oraz HSCSD (28.8 kbit/s downlink 14.4 kbit/s uplink). W obu przypadkach transmisja przebiegała szybko i bez zakłóceń. Do podłączenia telefonu do komputera konieczne jest posiadania portu IrDA (znajdującego się w większości nowych laptopów) lub karty Bluetooth. Osoby posiadające komputery stacjonarne niewyposażone w ww. złącza muszą dokupić kabelek szeregowy. Książka telefoniczna mieści 510 numerów i jest bardzo prosta w obsłudze. Dużą zaletą T39m jest możliwość dodania do jednego nazwiska wielu informacji dodatkowych, takich jak: numer telefonu w pracy, w domu, na komórkę, adres e-mail, notatki. Przydatna jest również funkcja kopiowania karty SIM. Dzięki niej w przypadku zmiany telefonu wszystkie numery z pamięci aparatu można nagrać na kartę.
Zapisane w pamięci kontakty można przyporządkować grupom użytkowników. Jak przydatna jest ta funkcja przekonają się ci, którzy zechcą wysłać SMS-y do kilku znajomych. W T39m wystarczy wybrać nazwę grupy a SMS-y wysłane zostaną automatycznie do wszystkich numerów telefonów, które zostały do niej zaliczone. Głosowe wybieranie numerów działa na ogół sprawnie. W pamięci Ericssona zapisać można aż 50 etykiet głosowych, które mogą służyć potem do wybierania numerów, zmiany profili lub uaktywniania różnych funkcji. Po nagraniu notatki dostęp do głosowego wybierania numerów uzyskuje się błyskawicznie wcisnąwszy dłużej przycisk YES.
Wielu osobom przyda się z pewnością funkcja tworzenia i edytowania profili. W sumie w telefonie jest ich 7. Możemy dzięki nim zmieniać głośność oraz szablon dzwonka, dźwięki powiadamiania o SMS-ach, dźwięki klawiszy, włączać i wyłączać alarm wibracyjny, a nawet ustawiać wielkość czcionek, podświetlenie ekranu oraz ustawiać filtr użytkowników.
Podczas pisania SMS-ów korzystać można ze słownika T9. Niestety nie dało się przetestować działania tej funkcji, gdyż aparat był kupiony w Niemczech i nie miał słownika języka polskiego. Gdy wiadomość jest dłuższa niż 160 znaków telefon dzieli ją automatycznie na maks. 6 części i każdą wysyła po kolei do odbiorcy. Coraz częściej wbudowywaną w wiele telefonów funkcją jest klient e-mail. Po stworzeniu konta pocztowego można wysyłać i odbierać wiadomości pocztowe. Jeżeli w dodatku mamy aparat fotograficzny z łączem na podczerwień, to do wiadomości pocztowej dołączyć można zdjęcie.
Z innych ciekawych funkcji tego modelu wymienić można także kalendarz przypominający o zaplanowanych spotkaniach, wyjazdach, rocznicach, randkach itp. a także cyfrowy dyktafon. Niestety w przypadku, gdy pamięć telefonu jest zapełniona, skasować można tylko wszystkie wiadomości naraz. Jeżeli jedną z nich chcemy zostawić nie pozostaje nic innego jak tylko jej odsłuchanie i zapisanie treści na kartce.




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.405 (głosy: 30)
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

PoldiPoldi
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 523
Zarejestrowany:
2012-07-16 16:36:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.29 11:28 Odpowiedz
Czy to jakaś krótkofalówka.Nigdy tego nie widziałem.
Anonimfrantz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.11.01 16:25
Chyba krótko żyjesz 10 lat temu telefon za który niejeden dałby się pociąć

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?




Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)