REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-04 14:26 | PDA & Navi | test | smartwatch | gadgety
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 12

Test Calmean Child Watch. Smartwatch dla dziecka. Lokalizator GPS dla rodzica

Na stronie producenta zegarka CALMEAN Child Watch możemy przeczytać: „Child Watch Touch wyróżnia się przede wszystkim dotykowym i kolorowym ekranem. Ma tylko dwa przyciski – włącznik i S.O.S. Reszta funkcji obsługiwana jest za pomocą ekranu dotykowego. Świetnie nada się dla starszych dzieci, które chcą wyróżnić się wśród znajomych. Posiada wszystkie cechy modeli bez funkcji dotykowych, wraz z udoskonalonym modułem lokalizatora, który znacznie dokładniej określa pozycje dziecka”. Jak jest w rzeczywistości ? Zapraszam do krótkiej recenzji.


Szczegóły techniczne:

    1. Zegarek z dotykowym ekranem. Godzina i data ustawiają się automatycznie, dostosowując się do lokalnego czasu.

    2. Telefon: wykonuje i odbiera połączenia telefoniczne. Opiekun ma wgląd w książkę telefoniczną. W aplikacji lub Panelu Kontrolnym na stronie www.calmean.com może zaakceptować numery telefonów, które będą mogły dodzwonić się do dziecka.

    Lokalizator GPS + WiFi: wskazuje aktualną lokalizację dziecka z dokładnością nawet do 5 metrów w zasięgu sieci GPS. Poza zasięgiem GPS urządzenie wspiera sygnał naziemnych nadajników operatorów komórkowych.

    Budzik: zdalnie można ustawić trzy budziki, które przypomną dziecku o ważnych zadaniach.

    Karta sim w zestawie z indywidualnym numerem telefonu. Operatorem jest Virgin Mobile.

    30 minut na start

    Gotowy do użycia w 5 minut od wyjęcia z pudełka

    Współpracuje z systemem CALMEAN Nie ma potrzeby rozkręcania zegarka - gniazdo karty mikro SIM dostępne z boku urządzenia zabezpieczone silikonową zawleczką

Specyfikacja:

  • Moduł GSM: 900/1800MHz
  • Lokalizator: GPS + LBS + WiFi
  • Procesor: MTK2503
  • Karta SIM: TAK
  • Dokładność GPS: ~ 5 – 10 metrów
  • Materiał: skóropodobny, silikon
  • Wyświetlacz: dotykowy
  • Zasilanie: wbudowany akumulator 400 mAh Polymer
  • Czas ładowania: około 1 godziny
  • Czas czuwania: do 100 godzin
  • Wymiary tarczy: 41x33x17 mm
  • Waga: 37 g
  • Gwarancja: 12 miesięcy
  • Kolor: pomarańczowy, niebieski, różowy

Jak zegarek działa w rzeczywistości ?

Otrzymujemy go w małym, eleganckim pudełeczku:


W środku znajdziemy:

  • Wielofunkcyjny CALMEAN Child Watch
  • Zainstalowana kartę SIM z przydzielonym numerem telefonu
  • Kabel micro USB – USB do ładowania
  • Krótka instrukcja szybkiego startu





Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.545 (głosy: 11)
Tagi: | test | smartwatch | gadgety Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 12
Komentarze: 12 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimMarcin
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.12 19:39 Odpowiedz
Kupiłem taki zegarek dla syna ale z firmy MySafe i jest super. Widać każdy ruch dziecka na mapie w telefonie. Przyznam że odka mamy ten zegarek syn mniej czasu spędza z telefonem w ręku. Dla nas super bo mieliśmy już z tym problem. Fajny zegarek za fajne pieniądze.
AnonimOla
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.20 21:09 Odpowiedz
My niestety nie byliśmy zadowoleni z tego zegarka, ponieważ jego wykonanie jest strasznie słabe. Później mąż znalazł taki sam zegarek o połowę taniej na chińskich stronach. Może dlatego jakość nie powala... Ostatnio natknęłam się na firmę MySafe (http://www.sklep-mysafe.pl) na Facebooku no i skusiłam się... Na szczęście się nie zawiodłam. Zegarek solidny, a co najważniejsze jego użytkowanie jest DARMOWE. Inne firmy biorą za użytkowanie zegarka 10 zł miesięcznie co na rok daje 120 zł. Komentarz jest tu raczej zbędny.
AnonimTata Marek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.16 15:55 Odpowiedz
Jestem zadowolony z zakupu... Używamy już od kilku tygodni i bez problemu. Fajna aplikacja - ja mam na Android, moja żona na iPhone. Wystarczy zalogować się na to samo konto i działa na dwóch telefonach równocześnie. Ktoś pisał o błędnej lokalizacji ale pewnie sprawdzał ją jak dziecko było w budynku a tam nie jest dostępny sygnału GPS więc trzeba mieć na uwadze, że lokalizacja jest wtedy przybliżona. Dla mnie super - mam kontakt z dzieckiem a ono ze mną. Chińczycy i ich produkty mnie akurat nie interesują bo gwarancji brak a i wsparcia później nie ma - tutaj jest zarówno infolinia telefoniczna jak i email (raz miałem możliwość rozmawiać - czekałem 3 min na połączenie, dla mnie to niedużo). Nie wiem więc czy oszczędność 20 czy 30zł na Chiński produkt bez gwarancji i wsparcia wart jest zachodu. Ja polecam ten produkt
AnonimJackBB
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.22 21:12 Odpowiedz
Reklama. To samo z pełnym softem kupimy od chinczyka. Ja nie wiem za co ta firma bierze kase. Wprowadziła produkt nie pełno wartościowy. Od dłuższego czasu tylko aplikacja na androida się aktualizuje. Funkcje zegarko-telefonu to tylko telefon. Kontakty same znikają w zegarku. Lepiej kupić na Alli taki sam. Aplikacja w GP jest. A z tym GPS to hehehe Nie polecam.
Anonimmedyk 10
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.14 16:14 Odpowiedz
Slabiutki test. w zasadzie czysta reklama, testem ciezko to nazwac. Mowa jest tylko o potencjalnych zaletach. Zakupilem i na wstepie spotkalem sie z nie mila niespodzianka. Okazuje sie ze urzadzenie moze byc zapisane tylko na jednym profilu w aplikacji. Wyglada to tak,ze drugi rodzic nie moze korzystac z profilu. Problemem tez jest to ze powiadomienia przychodz tylko na glowny numer telefonu. Warto wiec powiedziec ze glowne funkcje jakie posiada zegarek dostepne sa tylko dla samotnie wychowujacych rodzicow. Jak dla mnie slaba 2 dla Calmean. Recenzja na 3. Ni to dobre, ni to rzetelne ale chociaz oczywistych klamstw nie ma.
AnonimNiezadowolony
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.06 10:22 Odpowiedz
Dno - niedokładna lokalizacja, po paru miesiącach zaczął szwankować aż "zdechł". Zegarek odesłany do reklamacji i od trzech tygodni cisza, zero informacji a infolinia ciągle zajęta. Kasa wyrzucona w błoto - nie polecamy
Anonimmm
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.17 14:54 Odpowiedz
nie polecam-lokalizacja szwankuje-jeśli ktoś chciałby go kupić żeby spokojniej czuć się kiedy dziecko jest np. w szkole-to może liczyć na porządne skoki adrenaliny. Wskazanie,że dziecko jest 10km dalej niż bezpieczna strefa-porażka. Bardzo krótki czas pracy baterii-producent podaje,że w czasie czuwania wynosi ok 100h-totalna bzdura-24h z kawałkiem to max. Jeśli ktoś liczy,że bez wiedzy dziecka podsłucha je również jest w błędzie-uruchamiając podsłuch dzwonimy do dziecka-na wyświetlaczu zegarka jest połączenie,odbywa się to jedynie bez dźwięku dzwonka-a i jeszcze jak podsłuchujesz to w totalnej ciszy bo po drugiej stronie słychać cię. Wiele by można jeszcze zarzucić temu cudeńku. Taki sam smartwatch kupując np. w euroagd tylko w innym opakowaniu ma pozostałe funkcje.NIE POLECAM
AnonimDamian
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.13 11:39 Odpowiedz
Wszystko super. Gdzie ten zegarek można kupić
AnonimAdam
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.09 11:16 Odpowiedz
Ja mam ten zegarek i sprawdza się - dziecko też zadowolone z gadżetu. Używałem wcześniej innego podobnego rozwiązania ale nie działało ono tak dobrze jak ten calmean.
AnonimLika
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.06 23:28 Odpowiedz
Ok. Zaciekawił mnie ten test. Zegarek wydaje się być bardzo przydatny
AnonimAga