REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-01-23 11:02 | PDA & Navi | asus | hsdpa | wi-fi | smartphone | gps | testy
Kan
 

Test Asus P552w

Dane podstawowe

Asus P552w

Asus P552w to połączenie palmtopa z telefonem. Urządzenie jako pierwsze w ofercie Asusa wyposażone zostało w specjalną nakładkę na system Windows Mobile, dzięki której użytkownik ma możliwość skorzystania z interaktywnego interfejsu, który - jak czytamy na stronie producenta - "nadaje wyrażeniu "świat w zasięgu ręki” zupełnie nowego znaczenia". Czuły na dotyk interfejs podparty jest technologią Gester, która pozwala na łatwe wykonywanie wielu operacji poprzez muśnięcie palcem. Interfejs Glide bazuje na czterech aplikacjach, które udostępniają szereg funkcji, takich jak oglądanie najnowszych wiadomości, sprawdzanie pogody, oglądanie pokazów slajdów i słuchanie muzyki. Te aplikacje, noszą nazwy Multi-Home, Anytime Launcher, EziPhoto i EziMusic.

Asus P552w

Smartphone wyposażony jest w łącze HDSPA (3,6 Mbps) pozwalające na szybkie ściąganie danych i procesor 624 MHz, który pozwala na płynne odtwarzanie plików wideo. Dodatkowo, telefon oferuje funkcje Bluetooth, obsługę sieci WLAN, nawigację GPS, port USB inne standardy pozwalające na szybką transmisją danych z- i do innych urządzeń.

Asus P552w

Elementy standardowe wyposażenia

 • Telefon PDA ASUS P552w
 • Bateria
 • Zasilacz prądu przemiennego
 • Przewód mini-usb
 • Przewodowy zestaw słuchawkowy
 • Rysik
 • Pokrowiec ochronny
 • Płyta CD z dodatkami (zawiera podręcznik
 • użytkownika w formie elektronicznej)
 • Dysk cd „getting started”
 • Skrócony poradnik obsługi
 • Karta gwarancyjna
 • Ładowarka samochodowa telefonu
 • komórkowego
 • Zestaw samochodowy (obsada pda
 • podstawka z przyssawką szyby przedniej)
 • Asus P552w

  W ASUS P522w umieściłem kartę SIM z Orange i podłączyłem go na stałe z domowym Wi-Fi. Bateria wytrzymała dobre dwa dni intensywnego testowania oraz dzwonienia. Telefon wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 1100 mAh.

  Połączenie telefoniczne można wykonać korzystając z klawiatury telefonu. Połączenia można także wykonywać wykorzystując bezpośrednio funkcję Kontakty, Historia połączeń, Szybkie wybieranie numerów lub Voice Commander. Mimo, że mamy do czynienia z telefonem trzeciej generacji (3g) urządzanie nie pozwala na rozmowę "twarzą w twarz”. Rozumiem, że ma to być sprzęt do szybkiej obsługi Internetu, nawigacji satelitarnej i rozrywki, ale brak obsługi wideorozmów w tym pułapie cenowym (ok. 1200 zł) jest chyba pomyłką konstruktorów.

  Asus P552w

  Można również utrzymywać historię połączeń wykonanych, nieodebranych i odebranych, wysyłać wiadomości SMS lub MMS, robić notatki podczas rozmowy, wykonywać połączenia z Kontaktów oraz kopiować dane z karty SIM do urządzenia. Wbudowany w telefon głośnik zapewnia dobrą jakość rozmów. Telefon pozwala nagrywać prowadzoną rozmowę, dźwięk i dodać nagranie do notatki.

  Kontakty zawierają listę informacji kontaktowych, takich jak numery telefonów komórkowych lub telefonów do pracy oraz adresy e-mail. Korzystając z funkcji Bluetooth w urządzeniu i programu Outlook w komputerze, możemy synchronizować Kontakty pomiędzy urządzeniem i komputerem.

  ASUS CallFilter to program narzędziowy, który umożliwia kontrolowanie wszystkich połączeń przychodzących. Korzystając z tego narzędzia, można zarządzać listą numerów telefonów z listy Kontakty, rejestrem połączeń, rejestrem wiadomości bądź dowolnym numerem telefonu nie znajdującym się na liście, połączenia z którym chcemy odbierać lub odrzucać. Lista zaakceptowanych umożliwia wybieranie numerów telefonów, które chcemy odbierać. Połączenia przychodzące od numerów, które nie znajdują się na Liście zaakceptowanych są automatycznie odrzucane. Działa to całkiem sprawnie.

  Asus P552w

  ASUS P522w posiada zainstalowane aplikacje mające na celu ułatwienie dostępu do rozrywki. Najbardziej ciekawymi z nich są EziPhoto i EziMusic. EziPhoto, niczym album pozwala przeglądać kolekcję zdjęć wystarczy tylko przesuwać po plikach palcem.

  Asus P552w

  EziMusic oferuje atrakcyjny, interaktywny interfejs, który dopełniają kolorowe animacje. Pozwala on odtwarzać i zarządzać muzyką. Streaming Player umożliwia odtwarzanie plików audio i wideo przesyłanych strumieniowo do urządzenia z Internetu. Obsługiwane formaty obejmują 3gp, 3g2, mp4 i sdp.

  ASUS P522w wyposażony jest również w aplikacje pozwalające na łatwy dostęp do stron takich jak kanały RSS, Youtube i Flickr, zapewniając pełen zestaw opcji , z których korzystać możesz poza domem lub biurem.

  Asus P552w

  Multimedia w P522w to także 2-megapikselowy aparat pozwalający na nagrywanie filmów wideo z dźwiękiem: (tryb Wideo): 3GP (.3gp), MPEG-4 (.mp4). Zdjęcia są zapisywane w formacie JPEG w określonej lokalizacji. Aby włączyć aparat znajdujący się na tylnym panelu obok głośnika i z lampy błyskowej musimy nacisnąć i chwilkę przytrzymać (ok. 3sek.) przycisk znajdujący się po prawej stronie obudowy. Ekran podglądu jest domyślnie skonfigurowany w orientacji poziomej.

  Asus P552w

  W trybie aparatu fotograficznego, klawisz aparatu fotograficznego działa jako spust migawki. Aparat oferuje w miarę duży zakres ustawień. Niestety optyka aparatu nie imponuje i daleko jej do jakości soczewek stosowanych w urządzeniach konkurentów. O ile nasze fotki robione na dworze przy dużej dozie optymizmu nadają się do rodzinnego albumu to w nieoświetlonym miejscu lub mieszkaniu raczej tylko na wiadomość MMS.

  Przykłady zdjęć w trybie automatycznym: Tutaj

  Dzięki opcji „Kalendarz”, można uporządkować swoje zdjęcia zgodnie z datą ich zrobienia. EziPhoto umożliwia wygodne przeglądanie i zarządzanie zdjęciami.

  Asus P552w

  Asus P552w posiada zintegrowany moduł GPS SiRF Star III do nawigacji satelitarnej. Urządzenie korzysta z wbudowanej usługi Google Maps, która może być źródłem informacji turystycznych o zabytkach, restauracjach i innych godnych uwagi miejscach. Zdolności nawigacyjne palmtopa są dodatkowo wzmocnione poprzez aplikację o nazwie ASUS SMS Location Link. To udogodnienie pozwala użytkownikom przebywającym w dwóch różnych miejscach łatwo się zlokalizować wysyłając sobie smsy. Kliknięcie adresu URL automatycznie zamieszczonego w wysłanej wiadomości połączy telefon bezpośrednio z Google Maps, gdzie użytkownicy będą mogli uzyskać informacje, które pomogą im się wzajemnie odnaleźć. Asus P522w korzysta również z wygodnego paska zadań Google Search Bar, który ułatwia wyszukiwanie informacji w sieci.

  Asus P552w

  Podczas testów korzystałem z własnej nawigacji samochodowej z AutoMapą Polski. Odbiornik GPS ustalał swoją pozycją w ciągu kilkudziesięciu sekund. Nawet podczas pełnego zachmurzenia odbiornik ustalał pozycję od 1 do 2 minut.

  Asus P552w

  Za pomocą aplikacji Menedżer bezprzewodowy można włączać oraz wyłączać połączenia bezprzewodowe urządzenia, takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPRS oraz połączeń telefonicznych, korzystanie z urządzenia jako zewnętrznego modemu, a także włączanie/wyłączanie funkcji Direct Push.

  Asus P552w

  Urządzenie umożliwia zsynchronizowanie danych w urządzeniu z danymi w komputerze. Można synchronizować zawartość oraz przesyłać dane pomiędzy urządzeniem i komputerem wykorzystując program Microsoft ActiveSync. W celu zsynchronizowania urządzenia z komputerem, urządzenie można przyłączyć przy użyciu dołączonego przewodu ze złączem mini USB.

  Asus P552w

  Kalendarz wykorzystuje się do planowania terminów, w tym terminów spotkań i innych wydarzeń. Można również tak skonfigurować Kalendarz, aby przypominał o terminach. Ur Time umożliwia ustawianie godziny i alarmu w bieżącej lokalizacji, a także konfigurowanie godziny dla maksymalnie czterech miast.

  Asus P552w

  Urządzenie jest dostarczane wraz z preinstalowanymi aplikacjami pakietu Microsoft Office Mobile, które umożliwiają tworzenie, przeglądanie oraz edycję arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, notatek oraz plików programu Word.

  OneNote Mobile to aplikacja służąca do robienia notatek. Umożliwia ona zbieranie informacji na wiele sposobów oraz porządkowanie zgromadzonych informacji według potrzeb. Oprócz tekstu, w notatkach można również umieszczać nagrania dźwiękowe i zdjęcia.

  Asus P552w

  Menedżer profili oferuje wygodny sposób konfigurowania dźwięku dzwonka oraz ustawień powiadomień urządzenia w celu dostosowania do różnych scenariuszy. Istnieją cztery tryby profili, które można wybierać:

 • Normalny: Ten tryb umożliwia dostosowywanie dźwięku dzwonka dla przychodzących połączeń, wiadomości oraz powiadomień o alertach.
 • Spotkanie: W tym trybie następuje wyłączenie dźwięku i telefon wibruje w celu sygnalizowania o przychodzącym połączeniu.
 • Cichy: Ten tryb obejmuje przejście do trybu wyciszenia głośności i dźwięku dzwonka urządzenia.
 • Automatyczny: Po przejściu do tego trybu, ustawienia dźwięku i powiadomień urządzenia są automatycznie przełączane z trybu Normalnego do trybu Spotkanie w oparciu o dane Kalendarza.
 • Funkcja "Konfigurowanie dźwięków i powiadomień" umożliwia dostosowanie dźwięków dzwonków, powiadomień, przypomnień, alertów, ostrzeżeń, wiadomości email, wiadomości tekstowych oraz dźwięków klawiszy. Telefon zapewnia możliwość dokonania wyboru spośród polifonicznych dźwięków dzwonków.
  Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
  Aktualna ocena: 3.685 (głosy: 115)
  Tagi: | asus | hsdpa | wi-fi | smartphone | gps | testy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
  Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

  LesHLesH
  Zarejestrowany użytkownik


  Posty: 4432
  Zarejestrowany:
  2008-04-27 21:37:25
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.01.25 00:03 Odpowiedz
  "Spis trePci" na str.1/3 testu Asus-a to bardzo sympatyczny chochlik, zostawcie go ;-)

  Napisz komentarz
  Nick
    


  Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

  Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
  Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
  Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
  W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
  Samsung S5570 Galaxy Mini
  703
  LG GT540 Swift
  440
  Samsung Ch@t 335
  393
  SonyEricsson Xperia neo V
  393
  Samsung GT-S5620 Monte
  362
  Samsung GT-C3530
  281
  Samsung GALAXY Y GT-S5360
  279
  Samsung Star II (S5260)
  247
  Więcej telefonów


  Ankieta
  Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

  Moc obliczeniowa i specyfikacja
  System operacyjny
  Aparat i multimedia
  Jakość wykonania
  Czas pracy na baterii
  Antena i jakość rozmów
  Inne czynniki


  WynikiAnkiety

  Głosów 0

  Newsy
  Artykuły
  Video
  Rankingi
  Pliki / Download
  Redakcja
  Archiwum
  RSS
  Regulamin
  Kontakt
  Telefony Taryfy
  Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
  // dodatkowy kod na dole strony (intext)