REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-06-08 15:49 | PDA & Navi | pda | mio | test | gps | asus | smartphone | wi-fi | edge
Kan
 

Mio DigiWalker A702 czy ASUS P527

Dane podstawowe

Mio A702

"Mio DigiWalker A702 to urządzenie, które mimo niewielkich rozmiarów (110x57,5x16,5 mm, waga 148 g) łączy w sobie funkcje kilku urządzeń: GPS do nawigacji, aparatu cyfrowego o rozdzielczości 3,2MPix z opcją AutoFocus, odtwarzacza multimediów, urządzenia PDA i telefonu GSM/EDGE. Unikalna funkcja geotagging pozwala na zapisywanie zdjęć wraz ze współrzędnymi geograficznymi i wysyłanie ich do innych użytkowników Mio, lub Google Earth, zachwala swój produkt Mio."

ASUS P527

P527 z aluminiowym wykończeniem w kolorze srebrno-szarym to urządzenie GSM/EDGE wyposażone w pełen pakiet funkcji biznesowych dla zaspokojenia wymagań użytkowników korporacyjnych oraz we wbudowany interfejs GPS umożliwiający efektywne przemieszczanie się. Z Travelog użytkownicy mają możliwość kompletowania zdjęć oraz łatwego zamieszczania ich na blogach, forach oraz portalach internetowych tworząc na bieżąco album multimedialnych wspomnień z miejsc, które właśnie odwiedzili. Tę poręczną funkcję wspomaga satelitarna mapa Google Earth – pozwalająca użytkownikom tworzyć pamiętnik wydarzeń. Wbudowany odbiornik radia FM, 2MPix aparat z automatycznym fokusem oraz Windows Media Player umożliwiają zaś użytkownikowi pełne wykorzystanie dostępnych multimediów wtóruje mu ASUS.

Mio A702 / ASUS P527

Czy pojedynek między tymi dwoma telefonami w cenie około 1300 zł dla rynku biznesowego powie nam, który produkt jest zdecydowanie lepszy? Oba wyglądają podobnie, pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile 6.0 w wersji Professional z aplikacjami pakietu Office Mobile: Outlook, Excel, Word i PowerPoint i posiadają zintegrowaną kartę Wi-Fi .

Funkcje i wyposażenie

W pudełku dostajemy:

Zawartość opakowania
ASUS P527 Mio A702
Ładowarka
V V
Ładowarka samochodowa
V V
Kabel USB służący do komunikacji z PC
V V
Słuchawki
V --
Zestaw samochodowy (uchwyt PDA z przyssawką do mocowania na szybie)
V V
Pokrowiec
V --
Podręcznik użytkownika w języku polskim
V V
Karta pamięci
-- --
Płyta CD z oprogramowaniem
V V
Płyta CD z nawigacją
-- V
Dodatkowy rysik
-- --

ASUS P527

Zawartość opakowania w obu przypadkach możemy określić jako standardową na półce urządzeń, których producent dba o to, aby niczego nam nie zabrakło podczas użytkowania zakupionego urządzenia. W komplecie obu producentów otrzymujemy niestety tylko jedną sztukę rysika. Jest to dość dziwne zagranie z ich strony. Przecież koszty dołączenia zapasowego rysika są śmieszne w porównaniu z wartością samego urządzenia.

Mio A702
.

1 pkt dla Mio A702 za dodatek w postaci płyty z programem i mapami do nawigacji.

Czas pracy na baterii w przypadku urządzeń z nawigacją satelitarną jest cechą na tyle istotną, że może wpłynąć w dużym stopniu na ocenie końcowej porównania obu produktów. A702 wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 1300 mAh. Według producenta tak duża pojemność wystarcza na jakieś 4 godziny rozmów lub 200 godzin w trybie gotowości. W czasie testów już po dwóch godzinach intensywnego, co prawda użytkowania musieliśmy sięgać po ładowarkę z włączonym systemem nawigacji czas ten jest jeszcze krótszy. W bardzo optymistycznym wariancie bateria wytrzyma do 100 godzin w trybie standy z aktywnym modułem Wi-Fi.

Mio A702

Także P527 wyposażony jest w baterię o pojemności 1300 mAh, jednakże w tym przypadku czas pracy baterii bardziej odpowiada rzeczywistym osiągom. Po ładowarkę sięgnęliśmy dopiero po około 3 godzinach ( około pół godziny rozmów w sieci GSM/EDGE, surfowanie po Internecie przez Wi-Fi i zapoznawanie się ze sprzętem). Czas pracy także było o około ½ godziny dłuższy w przypadku pracy z nawigacją satelitarną GPS oraz w trybie standy o jeden dzień. Dobrze, że producenci gadżetów z GPS wyposażają swoje pakiety sprzedażne w ładowarki samochodowe w innym przypadku byłby to pierwszy dodatkowy zakup w sieci GSM/EDGE i tyle samo czasu działania z systemem nawigacji satelitarnej GPS.

ASUS P527

Najlepszym rozwiązaniem problemów z zasilaniem w samochodzie jest używanie ładowarki do gniazda zapalniczki, która dostępna jest w komplecie sprzedażowym obu producentów. W domu lub w pracy warto podłączyć telefon do komputera kablem USB.

Zasilanie +1 pkt ASUS P527

Mio A702

Do czego służy telefon komórkowy z funkcją nawigacji satelitarnej GPS ? Oczywiście aby umożliwić użytkownikowi szybko wyszukać jego aktualne położenie w dowolnym miejscu na świecie oraz w prosty sposób wyznaczyć trasę do następnego punktu w danej podróży. Dla obu urządzeń to igraszka moduł GPS SiRFstarIII z odbiorem do 20 kanałów satelitarnych na raz szybko znajduje sygnał, a także szybciej i dokładniej ustala aktualną pozycję.

Czas zimnego startu, czyli odcinek czasu pomiędzy uruchomieniem funkcji nawigacji do odczytu pozycji odbiornika, mierzony z dokładnością do kilku sekund to w przypadku A702 prawie 60 sekund. Moduł GPS zaimplementowany w ASUS P527 potrafi odczytać pozycję o parę sekund dłużej. Oba pomiary w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych z uwagi na komfort pracy z urządzeniem - różnica 5-10s jest w tym wypadku ledwie zauważalna, wręcz pomijalna. W kategorii szybkości odczytu pomiaru dajemy remis.

Jak już pisałem do redakcji trafił zestaw z oprogramowaniem MioMap v3.3. Warto dokonać upgrade map, bo w urządzeniu z polskimi lokalizacjami i pokryciem oraz dokładnością map Polski można uznać co najwyżej za dostateczne. W pełni funkcjonalne urządzenie do nawigacji, jakim na pewno jest Mio A702 pozwala na zainstalowanie produktów nawigacyjnych innych firm.

Dzięki aplikacji Emergency Lokator, można definiować odbiorców tekstu ratunkowego i w ten sposób powiadomić ich, jeśli potrzebujemy pomocy i/lub podać swoje położenie (długość i szerokość geograficzną). Prawie identyczną funkcję oferuje Funkcja Location Courier w P527, która zabezpiecza nas przed zgubieniem się poprzez dokładne, okresowe raportowanie za pomocą wiadomości SMS o aktualnej pozycji do wcześniej zdefiniowanych 5 kontaktów.

ASUS P527

GPS Catcher, na wyrost mówiąc odpowiednik MioMap umożliwia użytkownikowi wyszukać jego aktualne położenie w dowolnym miejscu oraz w prosty sposób wyznaczyć trasę do następnego punktu w danej podróży. Aplikacja Travelog, zaimplementowana w P527 pozwala użytkownikowi na tworzenie dziennika z wydarzeniami podczas podróży aby potem pokazać go na Google Earth swoim znajomym.

ASUS P527

Na początku marca br. ASUS uzyskał certyfikat AutoMapy - programu do nawigacji - dla dwóch oferowanych na rynku modeli smartfonów z wbudowanym odbiornikiem GPS: P526 i P750. P526 (test tego urządzenia można przeczytać na naszym serwisie), to starszy brat P527, który stanął w szranki z produktem Mio, więc prawdopodobnie i ten model dobrze radzi sobie z aplikacjami nawigacyjnymi innych firm.

Dla wielu osób przy zakupie ważnym kryterium przy zakupie jest cena. W tym przypadku mamy jest bardzo podobna, mając na uwadze, wyposażenie zestawu A702 w oprogramowanie MioMap z mapami z ekonomicznego punktu widzenia w tej kategorii wygrywa PDA Mio.

Multimedia - Foto

Mio A702 / ASUS P527

Na wbudowany w A702 3,2-megapixelowy aparat cyfrowy z funkcją AutoFokus, lampą błyskową i możliwością nagrywania filmów video P527 odpowiada tylko 2-megapikselowym aparatem także z automatycznym fokusem, ale bez lampy błyskowej.

ASUS P527

Tworzenie przy pomocy obu telefonów mobilnych albumów ze zdjęciami jest intuicyjnie proste. Aparaty oferują większość funkcji dostępnych w podręcznych cyfrówkach. Duży plus dla produktu Mio za dodatkową funkcję umieszczania na zdjęciach znaków GPS. Można potem wykorzystać te dane w programie nawigacyjnym, aby zlokalizować miejsce, w którym zdjęcie było wykonywane.

Mio A702

Aparaty fotograficzne, w charakterystyczny dla tych wbudowanych w PDA sposób, uruchamiają się w nieskończoność, czyli około 4-5 sekund. Zdjęcia zrobione za pomocą Asusa P527 i to niezależnie od wielkości matrycy moim zdaniem prezentują się dużo gorzej, zwłaszcza w dużym nasłonecznieniu, niż te robione aparatem cyfrowym Mio A507. Za to aparat wbudowany w A507 w ogóle sobie nie radzi w trudnych warunkach oświetleniowych i nocnych i nie pomaga w tym nawet doświetlenie za pomocą lampy błyskowej.

Po głębokim zastanowieniu w tej kategorii na wyróżnienie zasługuje jednak Mio A702. Na ocenę największy wpływ miał lepszy aparat fotograficzny i znacznik GPS. Z moich informacji i komentarzy na serwisie Telix.pl wynika, że duża część kupujących zwraca jednak szczególną uwagę na ten gadżet przy wyborze telefonu komórkowego.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
ASUS P527 Mio DigiWalker A702

Multimedia – Rozrywka

Dla umilenia wolnych chwil PDA wyposażono w Windows Media Player. W odtwarzaczu poza standardowymi funkcjami znanymi z PC, wbudowano obsługę biblioteki umożliwiającą szybkie przeglądanie obsługiwanych zasobów zgromadzonych w pamięci telefonu. Odtwarzany dźwięk nie jest może rewelacyjny, ale da się go słuchać.

Mio A702

W przypadku Asusa P527 producent zadbał o zestaw słuchawkowy i wbudowane radio FM (do 20 stacji) oraz czytnik RSS za to otrzymuje dodatkowy +1 pkt

ASUS P527

Do czego służy telefon komórkowy oczywiście do rozmów. W tym zakresie oba urządzenia spełniają swoje zadanie. W czasie kilkudniowego testu nie stwierdziłem by moduły telefoniczne traciły zasięg, czy sprawiały jakieś większe problemy w czasie rozmów telefonicznych. Słyszalność w słuchawkach jest bardzo dobra. Nie możemy także narzekać na zestawy głośnomówiące w obu przypadkach spełniają swoją rolę ułatwiając podróż nawet dość głośnym samochodem.

ASUS P527

Asus P527 i Mio A702 to smartphone z polskojęzycznym systemem Windows Mobile 6.0 w wersji Professional. Sercem urządzeń steruje ten sam procesor TI OMAP 850 taktowany zegarem 200 MHz. P527 wspierany jest przez 128 MB pamięci ROM i 64 MB RAM. Jest to dość standardowa ilość, wystarczająca do większości zastosowań. Procesor Mio A702 doładowuje 1 Gb ROM, 64 Mb RAM. Urządzenia pracują stabilnie, chociaż da się zauważyć, że aplikacje w A702 otwierają się trochę szybciej.

Mio A702

Spb Benchmark Mio A702 ASUS P527
CPU index 984.7 839.09
File system index 121.32 101.40
Graphics index 515.29 4099.06
ActiveSync index 5011.26 3755.23
Spb Benchmark index 268.85 243.04
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.58 (głosy: 94)
Tagi: | pda | mio | test | gps | asus | smartphone | wi-fi | edge Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 5
Komentarze: 5 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmkpol
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.10.03 20:58 Odpowiedz
Nigdy więcej MIO jako telefon. Nie wierzę, że ktokolwiek może chwalić ten szmelc. Bateria po włożeniu karty SIM i przy NIEDZWONIENIU wytrzymuje max 2 dni. Dzwoniąc baterię wykańcza się w 15-20 MINUT !!!!! . Natomiast jako Pocket PC bez zarzutu. Nawigacja bardzo czuła i szybka.
Anonimmichałkielce
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.02.24 19:14 Odpowiedz
MIAŁEM MIO A702,DOBRY TELEFON I ŚWIETNA NAWIGACJA,ALE MIO NIE DOZUCIŁO NIESTETY MAP (CHYBA POPIERAJĄ PIRACTWO) NIE MA NA CD PROGRAMU MIOMAP ANI SAMYCH MAP. MUSIAŁEM WRZUCIĆ AUTOMAPĘ 4 .DOBRY TELEFON LECZ SŁABA BATERIA. ALE DUŻY + ZA DESIGN ORAZ FUNKCJE GPS. JEST TAKŻE FUNKCJA ODWRACANIA EKRANU O CZYM NIE WIELU WIE DOPIERO PO MIO TĘ FUNKCJĘ ZAWINĄŁ IPHONE (BLE). I CO WAŻNE WINDOWS MOBILE 6,0 PRO-POLSKI JĘZYK W STANDARDZIE (NIE NAKŁADKA). WYBIERAM MIO..............
Anonimmadklos
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.06 21:07 Odpowiedz
oba sprzety maja beznadziejny aparat fotograficzny.mio dodatkowo robi zdjecia bardzo nie ostre jak dla mnie niedopuszczalne jak na 3.2 mega matryce chyba ze autor zle robil te zdjecia ale nie o aparat w tym sprzecie chodzi jak ktos pragnie robic dobre zdjecia to kupi zwykly aparat albo sony e. serii K. pozdrawiam
Anonimuzytkownik2
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.08.08 15:50 Odpowiedz
miałęm oba telefony.. nie wiem z kąd autor wywnioskował lepszy aparat w mio, skoro zdięcia w nim wychodzą nieostre i niedoświetlone w porównaniu do asusa, co wiecej jakość odwzorowanych kolorów przez mio pozostawia wiele do życzenia.. Pomijam fakt użytkowy, choć jakże ważny że asus chodzi ze 4 razy szybciej niż mio.. W mio zdarza się, że esemes przyjedzie rano a w południe można go dopiero przeczytać
AnonimTor
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.10 16:01 Odpowiedz
Ciekawe urządzeniaw dla standardowych potrzeb. Dodającenę zakupu nawigacji satelitarnej do Asusa faktycznie Mio bardziej się opłaca.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 14

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)