REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2007-11-30 12:45 | Taryfy | asus | testy | umts | 3g
Kan
 

Test ASUS P526

Dane podstawowe

ASUS P526

Nowy PDA i telefon firmy ASUS – model P526 to laureat nagrody IF Award 2007 w dziedzinie designu i jakości. Niewielki - o wymiarach 110 x 58 x 15.4 mm m - P526 waży tylko 115 g . Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla odbiorcy biznesowego. Przenośny mini komputer poza korzyściami wynikającymi z zastosowania systemu Windows Mobile 6 pozwala na korzystanie z nawigacji - urządzenie to jest bowiem wyposażone we wbudowany odbiornik GPS – SiRF Star III. Przez integrację wielu popularnych funkcji usług mobilnych - Windows Live, Asus P526 umożliwia pozostawanie w stałym kontakcie ze znajomymi oraz szybkie wyszukiwanie wymaganych informacji.

ASUS P526

W pudełku dostajemy oprócz urządzenia i ładowarki, także zestaw samochodowy (uchwyt PDA z przyssawką do mocowania na szybie przedniej) i ładowarkę. Ponadto w nowym zestawie znajdują się także rysik do ekranu dotykowego, przewodowy zestaw słuchawkowy, kabel synchronizujący miniUSB, skórzany futerał oraz płyty CD z instrukcją obsługi oraz oprogramowaniem do synchronizacji danych z PC. Niestety, aby rozbudować 64 MB wbudowanej pamięci SDRAM musimy zaopatrzyć się sami w nośnik typu microSD.
Telefon wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 1300 mAh. Tak duża pojemność wystarcza na jakieś 4 godziny rozmów w sieci GSM/EDGE i tyle samo czasu działania z systemem nawigacji satelitarnej GPS. W bardzo optymistycznym wariancie bateria wytrzyma do 150 godzin w trybie standby z aktywnym modułem Bluetooth.

ASUS P526

Asus P526 umożliwia korzystanie z komunikacji w sieciach GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz). Do połączenia z komputerem służą złącze USB oraz bezprzewodowy Bluetooth w standardzie 1.2.

ASUS P526

Dzięki Active Sync bez problemu zsynchronizujemy peceta (Windows) z naszym Pocket PC (Windows Mobile). Tu spotkała nas niespodzianka - najnowsze okienka Microsoftu - Windows Vista nie pozwalają zainstalować popularnej aplikacji oferując w zamian systemowe – Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile. Za jego pomocą można przenosić informacje programu Outlook, dokumenty pakietu Office, zdjęcia, muzykę, klipy video oraz aplikacje z komputera typu desktop na urządzenie mobilne. Mogę jednak uspokoić potencjalnych nabywców - P526 zostało natychmiast wykryte i bez problemu mogłem przystąpić do synchronizacji urządzeń.

ASUS P526

Połączenia telefoniczne można wykonywać z użyciem klawiatury alfanumerycznej lub modułu Phone pad. Połączenia można wykonywać także bezpośrednio z modułu Kontakty, Historia połączeń oraz Szybkie wybieranie numerów. Asus P526 umożliwia ponadto wykorzystanie komend głosowych (Voice Command) do nawiązania połączenia bez użycia rąk, np. w czasie prowadzenia samochodu. Wbudowany w telefon głośnik zapewnia dobrą jakość rozmów. Na zasięg telefonu też nie można narzekać, trzyma w miarę dobrze nawet w miejscach, w których inne już miały zaniki. Poprzez użycie narzędzia Asus CallFilter użytkownik może mieć kontrolę nad wszystkimi przychodzącymi połączeniami. Asus CallFilter pozwala zarządzać listą numerów telefonicznych z listy Kontakty, plikiem połączeń, plikiem wiadomości lub dowolnymi nieobecnymi na liście numerami telefonicznymi, które użytkownik chce akceptować lub odrzucić.

ASUS P526

Zainstalowany w urządzeniu Windows Mobile 6.0 wspiera edycję i wybór profili użytkownika. Jest to szczególnie przydatne, gdy korzystamy z aparatu w zmiennych warunkach – np. podczas spotkania, jazdy samochodem lub w domu. Głośność dzwonka lub wibracje możemy ustawić za pomocą regulacji, przesuwając odpowiednio suwaki lub wyłączając.

ASUS P526

Skrzynka odbiorcza jest bardzo rozbudowana i obsługuje zarówno wiadomości SMS, MMS oraz e-mail. Dostęp do poszczególnych folderów jest prosty.

Wbudowany dwumegapikselowy aparat umożliwia wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów z dźwiękim. Jakość zdjęć i filmów nie odbiega standardem od innych tego typu urządzeń. Podgląd zdjęć w trybie pełnoekranowym ułatwia zrobienie zdjęcia, a edytor obrazów pozwala na natychmiastową edycję fotografii. W funkcje fotograficzne wchodzi się bardzo prosto, wystarczy tylko wcisnąć i chwilkę potrzymać przycisk na prawej bocznej ściance.

ASUS P526

Oczko aparatu fotograficznego umieszczono z tyłu obudowy. Dostępne są dwa tryby aparatu:

„Tryb Aparat” umożliwia wykonywanie zdjęć i zapisywanie ich na karcie microSD urządzenia. Można także skonfigurować aparat w celu dopasowania do warunków otoczenia, ustawienia rozmiaru zdjęć, wyboru powiększenia, regulacji jasności obrazu, zastosowania efektów i modyfikacji innych ustawień. Ekran trybu Aparat

Zdjęcia zapisywane są w formacie JPEG w rozdzielczości od 80x60 do 1600x1200 pikseli. Reakcja od naciśnięcia przycisku aktywacji aparatu to około 3 sekundy. Kolejne zdjęcia możemy wykonywać prawie natychmiast.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
Na zewnątrz W domu

„Tryb Video” umożliwia nagrywanie filmów z dźwiękiem. Podobnie jak w trybie aparatu, możliwy jest wybór powiększenia, ustawienie rozmiaru wideo, zastosowania efektów, wybór miejsca docelowego zapisu i modyfikacji innych ustawień wideo. Ekran trybu Wideo

Rejestracja sekwencji wideo w rozdzielczości od 80 x 60 do 160 x 120 (SQCGA)pikseli. Obsługiwane formaty: 3GP, MPEG-4.

Przykład:

Video

Dla umilenia wolnych chwil PDA wyposażono w Windows Media Player. W odtwarzaczu poza standardowymi funkcjami znanymi z PC, wbudowano obsługę biblioteki umożliwiającą szybkie przeglądanie obsługiwanych zasobów zgromadzonych w pamięci telefonu. Odtwarzany dźwięk stereofoniczny nie jest może rewelacyjny, ale da się go słuchać. Najlepiej jednak wykorzystać do tego dostarczany w zestawie przewodowy zestaw słuchawkowy dla mniej wymagających użytkowników.

ASUS P526

Asus P526 pochwalić się może bardzo rozbudowaną książką adresową. Na jeden wpis składa się kilkadziesiąt pozycji, a do zapisanych rekordów można dodać mnóstwo dodatkowych danych takich jak telefony robocze, adresy www, email, numery komunikatorów, urodziny, a nawet znalazły się też pola zatytułowane „współmałżonek” oraz „dzieci”. Do każdego wpisu przypisać możemy kategorię oraz osobny obrazek, a także znacznik głosowy, który umożliwi głosowe wybranie numeru.

ASUS P526

Urządzenie z powodzeniem może zastąpić laptop w codziennej pracy. Nie różni się w tym zakresie od innych urządzeń z mobilnymi okienkami.

ASUS P526

Wbudowane do systemu MS Mobile 6.0 aplikacje biurowe MS Office Pocket, pozwalają na pełną edycję dokumentów tj. Word, Excel, czy Powerpoint bezpośrednio na urządzeniu mobilnym bez konieczności ich konwersji. Do funkcji biurowych jakie znajdziemy w telefonie zaliczyć możemy rozbudowany kalendarz, zadania, kalkulator oraz notatki głosowe, czyli po prostu dyktafon.

ASUS P526

Asus P526 posiada zintegrowany moduł GPS SiRF Star III do nawigacji satelitarnej. Korzystając z odbiornika GPS, urządzenie może wyświetlić na mapie dokładne położenie użytkownika. Urządzenie może być wyposażone we wbudowany odbiornik GPS lub odbiornik w formie dodatku, który dostarcza programom w urządzeniu informacje o położeniu. P526 posiada aplikację GPS Catcher, która pozwala na pobieranie danych GPS z ważnymi informacjami o statusie satelity, bieżącej dacie i czasie w celu określenia pozycji satelity. Pobieranie przed połączeniem może skrócić orientacyjny czas wyszukiwania satelity. W połączeniu z dużym wyświetlaczem o przekątnej 2.6 cala (320 x 240 px), pozwala on na wygodne korzystanie z map nawigacyjnych.

Prezenter pilota zdalnego sterowania PC/NB pozwala - po sparowaniu i zainstalowaniu odpowiedniego programu - na bezprzewodową obsługę naszego pecta.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.445 (głosy: 60)
Tagi: | asus | testy | umts | 3g Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

PoldiPoldi
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 523
Zarejestrowany:
2012-07-16 16:36:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.29 11:19 Odpowiedz
Ostatni wpis dwa lata temu.Telefon taki sobie.
Anonimjkhkhjljkl
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.10.31 10:32 Odpowiedz

Anonimja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.09.27 14:07 Odpowiedz
Telefon fajny tylko zastanawia mnie czemu mój ładuje się tylko wtedy jak jest WYŁĄCZONY i co zrobić żeby tom tom działał?
Anonimdsfsaf
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.17 20:25 Odpowiedz
niestabilne to masz myśli i rozumowanie...vista jest bardzo stabilna...inną sprawą jest to że jest idioto-odporna...powodzenia z xp...niech pomyśle...viste pewnie miałeś 30 dni...a później brakło pomysłu na aktywacje...nie to co poczciwy xp pozdr
AnonimCPT
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.05 07:02 Odpowiedz
Nie mówcie nic o Viście, bo jak o nim słyszę, to niedobrze mi się robi, boże..., zaraz zwymiotuje..., Vista to śmietnik, miałem Vistę..., dziękuję, postoję..., przeniosłem się na XP Pro, bo Vista jest niestabilna w 98%. Powodzenia z Nieudaną Vistą.
AnonimPerun
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.21 15:05 Odpowiedz
Mam go od ponad roku. plusy: nie ma żadnych ograniczeń w zapisywaniu danych poza pojemnościa karty (jak na razie korzystam z pamięci wbudowanej i nawet zdjecia nie potrafią zbytnio go zapchać - dlatego do tej pory nie dokupiłem pamięci), organizer funkcjonalny i wielokrotnie mi pomógł (to dla laika - chyba nie ma żadnego takiego urządzenia bez organizera ) dodatkowo sam się przełącza mniędzy trybami - standart, cichy, spotkanie w zalezności co ustawimy w organizerze a dodatkowo liczba alarmów (budzików i ustawień w organizerze) nie wydaje sie miec końca... wielokrotnie mi spadał (i to z kilku pięter) i poza drobnymi rysami na obudowie nic sie nie stało, działał w każdym kraju w którym byłem z każdą kartą sim czego nie moge powiedziec ani o noki 6500 ani o ericcsonie walkmenie, którego używają moja żona i córka a ja czasami korzystam (jakieś ograniczenia krajowe i fabryczne - nie znam sie tylko porównuję :: ), pełna swobodna współraca z komputerem na XP z oporami na Viście (blue tooth i kabel USB) innych komputerów nie mam, bateria działa bez zarzutów a nawet czasami mam wrażenie, że padnie (brak kresek w ikonce baterii) a mogę dość długo pogadać. minusy: brak dostępnego dodatkowego oprogramowania chodzi mi o gry itp bo office działa aparat nie ma zoomu optycznego ani lampy, filmiki w najgorszej rozdzielczości - dlatego ich już nie robię, słabo jeżeli chodzi o zapisywanie numerów i kontaktów w porównaniu do rozwiazań noki ale lepiej moim zdaniem niz w ericcsonie, nie wysyła polskich znaków w sms a wizytówki nie są w formacie telefonów, comendy głosowe mimo synchronizacji nie działają wogóle a dodatkowo, żeby je uruchomić trzeba nacisnąć specjalny przycisk - to po co to wogóle? dzwięk niby polifoniczny - ba stereo - ale każde nagranie głosu cyfrowego lub awatarów w serwisach czy na stronach internetowych jest kompletnie niezrozumiałe - zwłaszcza w jezyku angielskim - co wielokrotnie utrudniało mi życie. to chyba tyle - kupiłem go przypadkiem na wyprzedaży w mediamarkt - jako telefon nie dokonca jestem zadowolony ale też mnie nie zawiódł - co ericcsonom zdarzało się nagminnie, jako mp3 (albo i 4 licząc filmy) całkiem całkiem choć brak mi do niego gier jako ORGANIZER doskonale. nie potrafie go polecic ale i nie moge powiedziec, że jest zły. przywiązałem się do niego i raczej go nie zmienię. acha z GPS nie korzystałem ani razu więc ciężko cos powiedzieć. jako mini komputer sie nie sprawdził ale zakładam, że to jest początek - zwłaszcza funkcje multimedialne wymagają dopracowania. touchpad wydaje sie byc niezniszczalny (po tym co go spotykało ) pozdrawiam Perun podsumowując
AnonimAbadon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.06.22 22:12 Odpowiedz
Witam jestem uzytkownikiem Asusa P526 od blisko miesiaca. Przyzan ze urzadzenie zachowuje sie znakomicie,Tak od strony technicznej jak i systemowej urzadzenie zachowuje sie super. Nie wiesza sie a po prawidłowej konfiguracji Automapy 5*, cieszyc sie mozna znakomita nawigacja w 3D wraz z widokiem budynków oraz wysmienitym odbioren sygnału GPS, dzieki wbudowanemu odbiornikowi Sirf Star III. Goraco polecam ten produkt. WADA: Brak modułu WIFI, ale zalezy dla kogo. Mnie nie jest on wogóle potrzebny. Pozdrawiam
Anonimsiema
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2007.12.13 18:07 Odpowiedz
laik wielki krytyku po co ci wiedziec czy obsluguje format PDF jak ma system operacyjny i mozna sobie wgrac program do obslugi takowego formatu
Anonimfritz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2007.12.04 09:39 Odpowiedz
do laika: jeśli stać cię na dokupienie sobie wymienionego przez ciebie gadżetu, to możesz sobie dokupić również kartę pamięci, czyż nie? po co w teście pisać o wsparciu dla użytkownika, gwarancji, serwisie? przecież to oczywiste, że tego typu urządzenie takiej firmy te usługi oferuje, bo inaczej nie mogłoby zaistnieć na naszym rynku. ponadto o poleceniach głosowych w teście jest mowa podsumowując - nie jestem co prawda biznesmenem, ale chętnie wypróbowałbym tę zabawkę
Anonimlaik555
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2007.12.02 14:40 Odpowiedz
Braki (IMHO oczywiście) w teście: 1/ ile wpisów w książce telefonicznej ? Są/brak grupy/kategorie ? 2/ ORGANIZER ? NAJWAŻNIEJSZA FUNKCJA dla biznesmena, o której autor testu jedynie wspomniał ! 3/ aplikacje dołączone przez Asus do zestawu ? czy obsługują język polski (Meeting Time Planner; Remote Presenter) ? 4/ gwarancja ? 5/ serwis ? 6/ wsparcie użytkownika ? 7/ obsługa formatu PDF ? 8/ wyzwalacz aparatu na bocznej ściance ? TAK/NIE 9/ programowanie klawiszy ? 10/ wyszukiwanie głosowe ? --- PRZECIW Asus p526 1/ brak polskiego (lub nawet "polskawego" T9 2/ zdecydowanie za mała klawiatura 3/ pół obszaru roboczego ekranu zajętego przez wirtualną klawiaturę - może doczekam się dołączania do aparatów z tzw. "górnej półki" rozwiązań takich jak http://www.thinkgeek.com/computing/input/8193/ - dla biznesmena dopłacenie za takie urządzenie to jak dla mnie zjeść bułkę z masłem `(|;-) 4/ brak karty pamięci w zestawie 5/ brak UMTS/HSDPA/WLAN 6/ brak nawet pseudoflasha w aparacie foto 7/ klikółko (eufemistycznie nazwane "pokrętłem wybierania" z prawej strony obudowy - zapomniano o osobach leworęcznych. IMO powinno być w miejscu włącznika zasilania (jak "roller" w myszy komputerowej), a włącznik zasilania należy przenieść na górną krawędź obudowy i zagłębić (jak w Nokiach). --- Drobne uchybienie w tekście: * "głośnik stereo" - chyba 2 ? `(|;-) --- Na zakończenie: Nigdy nie czytam do końca (a tym bardziej nie komentuję) słabych testów. Szkoda mojego cennego czasu. Proszę potraktować moje uwagi jako niezobowiązujące propozycje w celu ulepszenia zawartości testów przeprowadzanych w przyszłości. DOBRA ROBOTA - TAK TRZYMAĆ !
KanKan
Administrator


Posty: 3083
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2007.12.03 09:14
Zawsze szanuję konstruktywną krytykę, pomaga pracować nad tym, by oferowany produkt (w tym przypadku test) był coraz lepszy. Kilkudniowy test nie pozwala zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, które mogą interesować szukającego obiektywnej informacji o produkcie. Tego typu komentarze wskazują kierunek, na który należy zwrócić uwagę w kolejnych testach. Ucieszył mnie dopisek bo śmiem uważać, iż z niego wynika, że test jednak znajduje zainteresowanie i chociaż w minimalnym stopniu pozwala wyrobić sobie zdanie na temat skądinąd dobrego telefonu jakim jest Asus P526. Pozdrawiam Andrzej.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)