REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-02-08 08:36 | Taryfy | asus | testy | wi-fi | 3g
Kan
 

Test ASUS M530w

Dane podstawowe

ASUS M530w

ASUS zaprojektował M530w, aby zapewnić użytkownikom biznesowym przenośność oraz uniwersalność, którą oferuje mobilne biuro, czytamy w informacji prasowej producenta. Smartphone posiada obsługę funkcji "Push e-mail” i może jednocześnie odbierać pocztę elektroniczną z biurowego serwera pocztowego Outlook, a także synchronizować dane dotyczące spotkań oraz przypomnień dla łatwiejszego zarządzania danymi. Oprócz tego, M530w może wykorzystać swój wbudowany interfejs 802.11b/g do szybkiego przesyłu danych z dostępną siecią bezprzewodową. Telefon wideo 3G pozwala na rozmowę "twarzą w twarz” oraz pobieranie muzyki, teledysków i innych treści multimedialnych z prędkością dostępną w telefonii WCDMA.

ASUS M530w

W pudełku oprócz urządzenia i ładowarki otrzymujemy także, przewodowy zestaw słuchawkowy, kabel synchronizujący USB, etui ochronne, podręcznik użytkownika i szybkiego startu oraz płytę CD oraz oprogramowaniem do synchronizacji danych z PC.

Telefon wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 1200 mAh. Taka pojemność według producenta wystarcza na jakieś 4 godziny rozmów w sieci GSM (900/1800/1900 MHz) i 2 godziny za pomocą 3G (UMTS 2100MHz). W bardzo optymistycznym wariancie bateria wytrzyma do 50 godzin w trybie standy z aktywnym modułem Wi-Fi/WLAN 801.11b/g. Do połączenia z komputerem służą złącze USB oraz bezprzewodowy Bluetooth w standardzie 2.0. Wymiary M530w 117x65x13,8 mm, waga 135 gramów. Oprócz 256 MB pamięci telefonu zwiększenie obszaru przechowywania danych umożliwi karta pamięci typu microSD (brak w zestawie).

ASUS M530w

Aby rozpocząć rozmowę za pomocą sieci GSM lub 3G musimy zainstalować kartę SIM operatora. Gniazdo karty umieszczono pod baterią obok gniazda dla karty microSD. Oczywiście moduł Wi-Fi i technologia VoIP pozwala wykonywać tanie rozmowy przez Internet np. za pomocą mobilnego Skypa lub do darmowego surfowania po Internecie. Jedynym ograniczeniem jest zasięg sieci Wi-Fi. Podłączenie do domowej sieci smartphone nie sprawiało żadnego problemu.

ASUS M530w

Włącznik/wyłącznik telefonu znajduje się na górze obudowy. Podczas wprowadzania numeru telefonu oprogramowanie przeszukuje pozycje list Kontakty, Historię połączeń, Szybkie wybieranie numerów w celu pasującej nazwy lub numeru. W przypadku wyświetlenia nazwy lub numeru osoby, z którą ma zostać nawiązane połączenie można go wybrać przy użyciu przycisków nawigacyjnych. Dla numerów telefonów, z którymi połączenia nawiązane są często można utworzyć pozycję szybkiego wybierania przez naciśnięcie i przytrzymanie jednego lub dwóch przycisków. Dla pozycji szybkiego wybierania numerów można ustawić znaki 2-99. W zależności od ustawień po otrzymaniu połączenia przychodzącego telefon dzwoni lub wibruje, a na ekranie wyświetlana jest nazwa lub osoby numer telefonu osoby dzwoniącej. Podczas rozmowy w razie potrzeby możemy włączyć tryb głośnomówiący.

ASUS M530w

Lista Kontaktów w WM6.0 zawiera tyle pozycji, że każdemu użytkownikowi zapewne wystarczy miejsca do wpisania informacji o kontakcie. W przypadku korzystania z programu Outlook na komputerze PC listę Kontakty można zsynchronizować między telefonem, a komputerem.

Funkcja rozpoznawania wizytówek - WorldCard Mobile, pozwala użytkownikom na wykorzystanie wbudowanego w ASUS M530w aparatu o rozdzielczości 2.0MPix z funkcją makro do przechwycenia danych kontaktowych znajdujących się na wizytówce, bez potrzeby żmudnego, ręcznego wpisywania danych do książki kontaktowej telefonu. WorldCard Mobile analizuje wygląd informacji szczegółowych na wizytówce i konwertuje je na edytowalny tekst listy Kontakty. Rozpoznawanie nie jest idealne, ale poszczególne pozycje możemy edytować i poprawić.

ASUS M530w

ASUS M530w jest telefonem komórkowym z budowanym aparatem z funkcją połączeń wideo. Podczas połączenia wideo na wyświetlaczu widoczny jest obraz na żywo osoby, z którą prowadzona jest rozmowa. Aby nawiązać połączenie wideo należy za pomocą klawiatury QWERTY wprowadzić numer telefonu i nacisnąć przycisk Menu > Połączenie Wideo. Jakość strumienia wideo zależna jest od operatora sieci UMTS, niemniej jednak możemy ją uznać za dobrą.

ASUS M530w

Dzięki programowi Voice Commander można używać poleceń głosowych w celu nawiązania połączeń telefonicznych i uruchamiania aplikacji w telefonie. W celu zapewnienia skutecznego rozpoznania polecenia głosowego należy utworzyć znacznik głosowy dla wpisów kontaktów lub aplikacji w telefonie. Voice Commander ma kilka funkcji, takich jak głosowe wybieranie nazwy, głosowe wyświetlanie kontaktu, głosowe wybieranie ponowne, wywołanie zwrotne i inne. Według mnie jednak system wymaga jeszcze dopracowania i bardzie przydaje się w czasie zabawy towarzyskiej jako tzw. „bajer” niż do codziennej pracy. Około 2/3 komend jest źle interpretowanych, a czasem nawet humorystycznie. Możemy np. na głosowy znacznik dla numeru powiązanego z kobietą otrzymać dość obiecującą odpowiedź damskim głosem, że spotkanie jest zaplanowane na....

ASUS M530w

Za pomocą funkcji Notatki głosowe można tworzyć oraz odtwarzać krótkie nagrania i słowne przypomnienia. W telefonie można ustawić poziom czułości głosu.

ASUS M530w

Przeglądarka ClearVue umożliwia zaś użytkownikowi przeglądanie dokumentów zapisanych w formatach Word, Excel, PowerPoint i PDF sprawiając, że ASUS M530w jest nie tylko telefonem, lecz osobistym, podręcznym biurem.

ASUS M530w

Aplikacja zdalnej prezentacji Remonte Prezenter umożliwia zdalne sterowanie prezentacjami programu PowerPoint uruchomionymi na komputerze stacj0onarnym lub laptopie. Pliki instalacyjne można znaleźć na dołączanym dysku CD. Aplikacja Kalendarz pozwala tworzyć harmonogram terminów spotkań i innych zdarzeń. Terminy danego dnia mogą być wyświetlane na ekranie początkowym. W kalendarzu możemy także ustawić przypominanie o terminach. Jeśli w naszym telefonie wybrany został profil Automatyczny, urządzenie zostanie automatycznie przełączone do trybu Cichy w czasie spotkania ustawionego w aplikacji Kalendarz.

ASUS M530w

Za pomocą programu Internet Explorer Mobile można przeglądać folder Ulubione lub połączyć się z Internetem. Przeglądarka działa dość stabilnie, chociaż zdarzają się sytuacje, że nagle, bez powodu ulega zamknięciu.

ASUS M530w

Problemem jest także wielkość ekranu M530W, która zmusza nas do często przewijania stron.

ASUS M530w

Moim zdaniem przydatną funkcją jest Menadżer zadań. Aplikacja umożliwia wyświetlenie dostępnych programów oraz ich przeglądanie, zamykanie, włączanie lub zamykanie wszystkich. Menadżer zadań udostępnia także informacje bieżącym zużyciu pamięci. Za pomocą funkcji Zadania można na bieżąco kontrolować czynności, które należy wykonać.

ASUS M530w

Multimedia w M530w to 2-megapikselowy aparat pozwalający na nagrywanie filmów wideo z dźwiękiem. Aby włączyć aparat znajdujący się na tylnym panelu obok głośnika i z lampy błyskowej musimy wykonać jedną z czynności: na ekranie początkowym wybrać przycisk Start>Multimedia>Aparta, albo nacisnąć i chwilkę przytrzymać (ok. 3sek.) przycisk znajdujący się po prawej stronie obudowy.

ASUS M530w

Zdjęcia są zapisywane w formacie JPEG w określonej lokalizacji. Aparat oferuje w miarę duży zakres ustawień.

ASUS M530w

W razie potrzeby możemy ustawić tryb Makro, zmienić zoom lub wyłączyć dźwięk migawki. Same zdjęcia nie odbiegają jakością od tych robionych telefonami skierowanymi dla użytkownika biznesowego są nieostre i źle przenoszą kontrasty. Moim zdaniem raczej nadają się na wysłanie jako pozdrowienia ze spotkania biznesowego za pomocą wiadomości MMS niż do albumu rodzinnego jako pamiątkę tego spotkania.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
Na zewnątrz W domu

Aparat pozwala kręcić także filmy wideo:

Video Program Obrazy i wideo umożliwia pracę ze zdjęciami i filmami. Po wykonaniu zdjęć lub filmów nasze prace można organizować, edytować, przesyłać, a także wysyłać przy użyciu programu obsługi wiadomości.

ASUS M530w

Przy użyciu programu Microsoft Windows Media Player Mobile można odtwarzać cyfrowe pliki audio i wideo zapisane w telefonie lub dostępne w sieci Web. Plików multimedialnych można słuchać poprzez głośnik znajdujący się z tyłu telefonu lub przy użyciu słuchawek stereo. Głośnik M530w sprawuje się całkiem dobrze, dźwięk jest wyraźny i w miarę czysto brzmiący. Wygląd ekranu, na którym wyświetlane są elementy sterowania odtwarzaniem można zmienić wybierając jedną z kilku karnacji zaimplementowanych w telefonie.

Smartfon umożliwia odtwarzanie i transmitowanie strumieniowe plików z wykorzystaniem protokołu RTSP. Aplikacja Windows Media Player odtwarza muzykę i filmy (w trybie pełnoekranowym).

ASUS M530w

Asus M530w napędzany jest procesorem Intel XScale PXA270, taktowany zegarem 520 MHz i posiada 256MB ROM (flash), oraz 64MB RAM na uruchomione programy jest około 25MB. Takie parametry pozwalają na w miarę komfortową pracę, chociaż zdarza się, że czasem musi trochę pomyśleć, przy kilku uruchomionych aplikacjach.

ASUS M530w
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.82 (głosy: 86)
Tagi: | asus | testy | wi-fi | 3g Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 7
Komentarze: 7 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

PoldiPoldi
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 523
Zarejestrowany:
2012-07-16 16:36:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.29 11:08 Odpowiedz
chrońmy zabytki.
AnonimEmpiriko
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.01 13:33 Odpowiedz
Dzisiaj to juz staroc, mamy aktualnie Windows 6.5, ajuz i 7emka puka do drzwi. Na ebayu widzialem takie uzywane za okolo 70 EURO, ergo 300 zl. Ciekawi mnie jak sobie radzicie z literkami (czy sa małe) oraz jak chodzi internet 3g. Czy ma funkcje przekazywania internetu np na laptop?
Anonimdany905
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.27 11:53 Odpowiedz
witam wszystkich serdecznie,właśnie dziś zakupiłem sobie takiego Asuska M530w,zna ktos jakies stronki z ktorych można pobrać na niego jakies fajne aplikacje?programy,tematy,itp?bardzo proszę o pomoc ,bede wdzięczny..pozdro
AnonimMalebogia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.26 15:57 Odpowiedz
Bardzo fajny telefon... użytkuję od 6 m-cy i nie miałem żadnych problemów... żeby miał dotykowy to w ogóle by było super... ale nie ma co płakać bo i tak jest sprzętem nad sprzęty
Anonimhooren
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.02 20:47 Odpowiedz
Dobry telefon. Użytkuję od kilku miesięcy i spełnia oczekiwania. Za wadę uznalbym słabe oprogramowanie (przeglądarka, player), które na szczęście można zamienić na bardziej dopracowane, chwała internetowi
Anonimnika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.03.11 19:25 Odpowiedz
fajny ale zapłaćcie sobie 2799,00 oooo..............
AnonimzNaFcA
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.03.09 23:49 Odpowiedz
Ciekawa porpozycja, lecz przydałoby mu się nieco więcej RAMu (jest bardzo "zasobożerny", lub niech producent popracuje nad kolejoną wersją ROMu. Ale jest to urządzenia dla tych, którzy szukają w pełni mobilenego komputera z wieloma możliwościami jakie daje Windows Mobile 6, oraz niewielkim wyglądzie. . Serdecznie polecam.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)