REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2010-08-20 10:12 | Taryfy | apple | iphone | testy | plus
maar
 

Apple iPhone 4 - szybki test.

Test Apple – iPhone 4
Test Apple – iPhone 4

Dzięki uprzejmości Plusa dostaliśmy do testów najnowszy telefon firmy Apple – iPhone 4. Jego test zaczęliśmy jednak od szukania nożyczek, żeby przyciąć kartę SIM do rozmiarów microSIM – w nowym iPhonie da się korzystać bowiem tylko z pomniejszonych SIM-ów. Po dwóch próbach się udało i telefon rozpoznał przyciętego SIMa i udało się go włączyć. Co dostajemy zestawie ? To samo co poprzednio – telefon, ładowarkę z kablem USB oraz zestaw słuchawkowy. Ciekawe czy po aferze antenowej pojawi się też specjalne Etui? W testowanym telefonie go nie było. Nie było też problemów z zasięgiem, ale trzeba dodać, że testowaliśmy go w Warszawie gdzie pokrycie siecią jest bardzo dobre.

Test Apple – iPhone 4 - karta SIM przycięta do rozmiarów microSIM
Test Apple – iPhone 4 - karta SIM przycięta do rozmiarów microSIM

funkcje i obsługa

Nowa wersja iPhone niesie ze sobą szereg udoskonaleń. Zacznijmy od wyglądu i obudowy, która jest teraz zdecydowanie mniej obła niż u poprzednika. Apple reklamuje iPhone4 jako najcieńszy smartphone na rynku. Jest on o kilka mm cieńszy niż od swojego poprzednika (9,3mm). Choć na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć spory, to jak położyć go obok jakiejś popularnej Nokii to widać że rozmiary nie są zbyt duże. iPhone nie jest jednak lekkim telefonem. Przy wadze 137 gramów jest na pewno cięższy od większości popularnych komórek. Z pewnością wpływ na to miała obudowa, która częściowo wykonana została z aluminium i hartowanego szkła. To co jest pewne, to że na szkle znajdziemy wiele odcisków palców.

Test Apple – iPhone 4
Test Apple – iPhone 4

Wbudowana na stałe bateria wystarcza na 300 godzin pracy w trybie standby i 14 godzin rozmów w sieci 2G. W sieci 3G porozmawiamy 2 razy krócej. Jeśli korzystamy z Internetu przez WIFI lub 3G to po 6-10 godzinach telefon będzie wymagał doładowania. Jak to wygląda w praktyce nie dane nam było jednak ocenić bo telefon dostaliśmy tylko na 1 dzień.

Test Apple – iPhone 4
Test Apple – iPhone 4

Z boku obudowy znajdziemy klawisze do regulacji głośności oraz trybu cichego. Pod ekranem znajduje się przycisk HOME a w górnej części przycisk do wyłączania telefonu i gniazdo słuchawkowe. Na tylnej ściance obudowy znajdziemy cyfrową kamerę oraz diodę LED do oświetlania sceny. Kamera jest także z przodu – ma ona mniejszą rozdzielczość i służy, podobnie jak ta z tyłu - do prowadzenia wideorozmów, robienia fotek i nagrywania filmów. W zasadzie, jeśli ktoś miał starego iPhone, to jeśli chodzi o obsługę, nie odczuje większej różnicy.

W telefonie znajdziemy także dodatkowy mikrofon, który wychwytuje dźwięki z otoczenia i na tej podstawie oczyszcza nasz głos z szumów i zakłóceń. Jakość rozmowy staje się dzięki temu lepsza.

Test Apple – iPhone 4 - Telix.pl
Test Apple – iPhone 4 - Telix.pl

Bardzo dobre wrażenie robi dotykowy ekran „Retina Display”, którego rozdzielczość jest teraz 2x większa. Zamiast 320x480 ekran nowego iPhone ma 640x960. To prawie tyle co ekran iPada przy znacznie mniejszych wymiarach! Gęstość pikseli jest więc bardzo duża. Dzięki takiemu zabiegowi Apple zachował kompatybilność ze starymi aplikacjami dostępnymi na Appstorze. Grafika jest bowiem dwukrotnie powiększana i całość wygląda dobrze bez efektów rozmycia. Ekran testowanej „czwórki” ma też nieco lepsze kąty widzenia niż u poprzednika. Jeśli chodzi o ostrość obrazu to jest to zdecydowanie najlepszy wyświetlacz dostępny na rynku. Jeśli chodzi natomiast o kolory to lepsze wrażenie zrobił na nas wyświetlacz Super Amoled Samsunga Wave.

Test Apple – iPhone 4
Test Apple – iPhone 4

Testowany przez nas telefon wyposażony został w 16GB pamięci. Pozwala to na zapisanie sporej liczby aplikacji i zdjęć. Jeśli jednak chcemy nagrać więcej nagrań w rozdzielczości 720p to lepiej zaopatrzyć się w model z większą pamięcią. Minuta nagrania zajmuje bowiem ponad 70 MB. Zdjęcia robione są w rozdzielczości 5Mpix i są moim zdaniem lepszej jakości niż w poprzednich modelach.

Test Apple – iPhone 4 - aparat cyfrowy
Test Apple – iPhone 4 - aparat cyfrowy

Telefon bardzo szybko i płynnie wyświetla obraz rejestrowany przez kamerę. Dotykając palcem obrazu możemy ustawić ogniskową w dowolnym miejscu kadru. Jakość zdjęć jest dobra a dioda LED pozwala na robienie fotek nawet przy gorszych warunkach oświetleniowych. Zoom działa szybko lecz przy większym powiększeniu musimy liczyć się z utratą jakości.

Przykładowe zdjęcia można obejrzeć: Tutaj

Kamera umieszczona nad ekranem służy do prowadzenia wideorozmów –jednak nie są to wideorozmowy znane z telefonów 3G. Z iPhone’a nie zadzwonimy na komórkę Nokii z wideorozmowami. Te w Iphonie działają tylko, gdy zadzwonimy do innego użytkownika najnowszego iPhone’a korzystając z funkcji FaceTime.

Test Apple – iPhone 4
Test Apple – iPhone 4

Nowy iPhone jest szybszy od swojego poprzednika 3GS o ok 30% - taki przyrost prędkości pokazuje wiele testów dostępnych w sieci. Szybszy procesor A4 przekłada się na szybsze działanie i szybsze ładowanie aplikacji. Pozwala też na obsługę wielu aplikacji na raz. Jeśli ktoś korzystał wcześniej ze starszej wersji iPhone to wie, że korzystać można na nim jednocześnie tylko z jednej aplikacji. Teraz to już przeszłość - to co było w Symbianie, Windowsie i Androidzie od dawna, zawitało w końcu do produktu Apple. Jeśli chcemy „zminimalizować” aplikację to wystarczy wcisnąć klawisz Home. Jeśli chcemy go przywrócić to Home wciskamy szybko dwa razy. Pojawi się wtedy menu główne oraz lista aktywnych programów. Możemy je w prosty sposób przełączać palcem. Można powiedzieć – w końcu to zrobili, ale czemu tak długo? Trzeba jednak dodać, że nie jest to pełny multitasking – aplikacje nie działają w normalnie, lecz są „zamrażane”. Co więcej, większość aplikacji niedostosowanych do nowego iPhone’a po przełączeniu uruchomi się od ekranu startowego a nie od miejsca w którym przerwaliśmy ich działanie. Dopiero odpowiednie przeprogramowanie aplikacji pozwoli na wywołanie metod, które pozwolą na wykonanie niektórych obliczeń w tle – np. połączenie z netem w celu sprawdzenia statusu komunikatora lub sprawdzenie pozycji GPS.

Test Apple – iPhone 4 - mapy
Test Apple – iPhone 4 - mapy

Jeśli chcemy być pewni, że aplikacja jest przygotowana na nowego iPhone’a szukajmy takiej z dopiskiem iOS4 Tested. Podczas testów Skype’a wielozadaniowość sprawdziła się dobrze – uruchomiony w tle komunikator błyskawicznie wyświetlił powiadomienie o wiadomości podczas korzystania z przeglądarki Safari. Z nowych rzeczy warto wspomnieć też o możliwości grupowania aplikacji w folderach. Pozwala to na zachowanie porządku w menu głównym. Tworzenie folderów jest proste – wystarczy przeciągnąć jedną aplikację nad drugą a telefon samoczynnie utworzy folder zawierający oba programy i poprosi nas o zatwierdzenie lub wpisanie jego nazwy.

W telefonie zainstalowano szereg aplikacji znanym z poprzednich wersji. Znajdziemy więc Youtube, Notatki, Kalendarz, Giełdę, Mapy, iTunes i Pogodę.

Test Apple – iPhone 4 - menu
Test Apple – iPhone 4 - menu

Test Apple – iPhone 4 - katalogi
Test Apple – iPhone 4 - katalogi

Test Apple – iPhone 4 - Skype powiadomienie
Test Apple – iPhone 4 - Skype powiadomienie

Także przeglądarka Safarii się nie zmieniła, lecz dzięki większej rozdzielczości da się upakować na ekranie całą stronę bez potrzeby skalowania. Wprawdzie czcionki stają się wtedy tak małe, że prawie nieczytelne, jednak wygoda korzystania z sieci wrosła. Do normalnego czytania i tak będziemy musieli powiększyć stronę – w końcu ekran ma 3.5 cala.

Szybkość pobierania w nowym telefonie wynosi maks 7.2 mbit/s a szybkość wysyłania wzrosła dzięki obsłudze HSUPA do 5.76 mbit/s. Nowy telefon wspiera też WIFI w standardzie „n”, lecz tylko na paśmie 2.4 GHz.

Podsumowanie

Nowy iPhone wygląda zdecydowanie lepiej. Może to efekt znudzenia wyglądem poprzedników – w końcu wszystkie 3 poprzednie generacje iPhone były bardzo podobne do siebie. Szklana obudowa robi dobre wrażenie i oby była tak wytrzymała jak zapewnia producent. Telefon jest szybki, ma wreszcie multitasking a prostota jego obsługi pozostała na niezmienionym poziomie. Funkcje multimedialne zostały poszerzone o lepszą kamerę, rejestrację filmów HD i wideorozmowy. Obszerny test iPhone4 wkrótce. Zapraszamy.

Marcin Horecki

Test Apple – iPhone 4 - dialpad Test Apple – iPhone 4 - katalogi Test Apple – iPhone 4 - mapy Test Apple – iPhone 4 - menu Test Apple – iPhone 4 - pogoda Test Apple – iPhone 4 - Safari Test Apple – iPhone 4 - Skype Test Apple – iPhone 4 - Skype powiadomienie Test Apple – iPhone 4 - YouTube Test Apple – iPhone 4 - zamykanie aplikacji w tle Test Apple – iPhone 4 - karta SIM przycięta do rozmiarów microSIM Test Apple – iPhone 4 Test Apple – iPhone 4 Test Apple – iPhone 4 Test Apple – iPhone 4 Test Apple – iPhone 4 Test Apple – iPhone 4 - Telix.pl Test Apple – iPhone 4 - aparat cyfrowy Test Apple – iPhone 4

Film nagrany przy pomocy iPhone4

Test Apple – iPhone 4

Test Apple – iPhone 4
Test Apple – iPhone 4


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.495 (głosy: 11)
Tagi: | apple | iphone | testy | plus Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 17
Komentarze: 17 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

metheormetheor
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 439
Zarejestrowany:
2014-01-20 21:25:17
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.02.01 18:11 Odpowiedz
Kiedy recenzja 5-ki?
AnonimJanko
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.09.30 11:09 Odpowiedz
A ja wam powiem jakie są moje wrażenia. Miałem kilka iphone (ów). Brałem bo dawali do kontraktu za darmo. Gorszego telefonu nie miałem. To nie jest telefon ponieważ jak ktoś do mnie chciał zadzwonić to wszystkie czwórki (moje i moich znajomych) dzwoniły wtedy gdy miały ochotę.Fajny samochód tylko kół nie ma. Nieraz dopiero za trzecią próbą. Teraz do kontraktu wziołem samsunga gt-n7000 i widzę ,że jest o niebo lepszy. Filmy mają wysoką jakość po nagraniu system android 4.0.4. No i najważniejsza sprawa na iphone za większość podstawowych programów trzeba było płacić duże siano tj.nawigacja i ruch uliczny. itd. itp. Nikomu nie polecę tego telefon.Dobry jest tylko dla dzieci aby zaszpanowały przed kumplami oraz aby wziąć i natychmiast sprzedać. Ogólnie dodam,że jestem elektronikiem oraz fanem firmy apple i komputery robią naprawdę dobre jednak telefony im nie wyszły.;
AnonimXXXX
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.11.04 20:20
Janko ale apple nie robi komputerów Ich produkty różnią się tylko obudową i oprogramowaniem!!! Cała reszta, podzespoły bazowe to wszytko to samo, za równowartość jakiegoś gownianego macbook'a kupiłbym o wiele wydajniejszy sprzęt i jeszcze by kasy zostało. Więc po co przepłacać za nadgryzione jabłko a jak jesteś takim wielkim fanem niezawodności MacOS'a to wiedz, że można go zainstalować nie tylko na produktach Apple!!! tyle
ferdarferdar
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 2102
Zarejestrowany:
2009-04-06 19:08:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.08.12 10:09 Odpowiedz
Ten telefonik to już legenda
albercik7albercik7
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3
Zarejestrowany:
2012-08-30 15:05:24
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.08.30 15:13
Mam go od roku i nie wyobrażam sobie życia bez niego Jest naprawdę bardzo dobry, wytrzymały, szybki i bardzo intuicyjny w obsłudze. Wraz z nim kończą się problemy z kopiowaniem tekstów, niekompatybilnością netu z funkcjami telefonu. Tu pracuję i zapraszam Agencja PR. 1000% efektywnego AVE
Anonimatechniczna
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.13 17:15 Odpowiedz
POMOCY! Ratujcie... popelnilam duzy blad i nie wiem, jak sie uratowac. Zrestartowalam iphona (4s) i jedyne, co teraz sie wyswietla, to 'emegrency call'. Nie moge zrobic kompletnie nic i nie mam pojecia, co dalej. BARDZO PROSZE o wyjasnienie, krok po kroku, co moge w tej sytuacji zdzialac... Bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!
Anonimplemat
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.10.23 14:03 Odpowiedz
Anonimadu$ka..
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.05.21 15:09 Odpowiedz
ja mam ten telefon jest wspaniały
Anonimzeron
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.10 19:54 Odpowiedz
jakie 3000 ja swojego kupilem w erze z ok 900zł. iphon 4 jest kosmiczny. szybki. robi tysiąc rzeczy na raz. jak juz ktos pisał AppStore to przedłużenie możliwości urządzenia, nie wyobrażam sobie innego telefonu
Anonimpecek74
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.03 22:34 Odpowiedz
Witam Wszystkich.Mam od niedawna Iphone4 i nie zamieniłbym Go na żaden inny tel. Jest szybki,doskonale wykonany i ma świetny wyświetlacz. Szczerze polecam
aborucaboruc
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 8
Zarejestrowany:
2010-11-30 09:17:45
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.30 13:54 Odpowiedz
czy to prawda, że ma gwarancję na ekran? czekam na odpowiedź.
Anonimiphone
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.10 22:01 Odpowiedz
LesH - co za głupoty 1.kto używa wideorozmów 2.bateria trzyma około 5 lat, a do tej pory wysiądzie ci jakiś inny telefon, a Iphona na pewno zmienisz na nowego
AnonimTymoteusz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.08.27 10:38 Odpowiedz
Witajcie bardzo chcialbym miec ten telefon,moj tata moglby mi go zalatwic ale czy warto??? Boje sie ze wiele funkcji w tym telefonie jest dla mnie nie przydatnych.i strace duzo pieniedzy.Doradzcie z gory dzieki
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.04 09:59
Jeśli taki smartfon oznaczony szumnie czwartą generacją nie ma funkcji zwykłych wideorozmów z innymi telefonami 3G przez UMTS tylko jakieś namiastki 'między swymi, ajfon-ajfon' poprzez WiFi/Wlan (o innych, niewypracowanych po poprzednich modelach wpadkach konstrukcyjnych, m.in. niewymiennym aku, przyrośniętym do wnętrza nie wspominając), to nie zawracaj głowy sobie ani swemu tacie tą zabawką i rozejrzyj się za np. Samsungiem Galaxy S 9000 lub innymi nowościami. Taka moja rada, a wiem, co piszę, wierz mi, młody londyńczyku.
AnonimGrzechotnik31
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.08.20 19:37 Odpowiedz
Panie redaktorze, prosze nie mieszać w głowach dzieciom z podstawówki z tą dwa razy większą rozdzielczością ekranu. Potem na matematyce będą opowiadać że pole o wymiarach 4x6 jest dwa razy większe niż 2x3.
maarmaar
Administrator


Posty: 118
Zarejestrowany:
2007-11-23 20:57:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.08.21 00:11
Zależy jak patrzeć. Jeśli liczymy na cal to może być 2x więcej punktów a jeśli na cal kwadratowy to 4x więcej.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)