REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-12-11 15:59 | Taryfy | iphone | testy | apple | smartfony | hsdpa | wi-fi
Kan
 

Test iphone 3G S

Test iPhone 3G S - pudełko
Test iPhone 3G S - pudełko

Klienci w ciągu 3 dni od premiery kupili ponad 1 milion aparatów iPhone 3GS. W Polsce brakuje twardych danych na temat liczby sprzedanych iPhone'ów. Nowy iPhone 3GS jest według danych producenta najszybszą odmianą urządzenia. W stosunku do poprzednika, test można przeczytać: Tutaj, poprawiono szybkość pracy – do 2 razy w stosunku do modelu 3G – przedłużono pracę baterii i jej żywotność, dodano wyższej jakości aparat fotograficzny oraz możliwość bezdotykowego sterowania głosem.

Dane podstawowe

O najbardziej pożądanym gadżecie firmy Apple napisano i powiedziano chyba już wszystko, dlatego przedstawię tylko te najciekawsze funkcje. Najważniejsze zmiany do poprzedniej wersji to: lepszy aparat 3MPx, dostęp do Internetu na poziomie 7,2 Mb/s i muzyka przez Bluetooth. Dodano w standardzie program Nike+ (znany z iPoda Touch 2G) i oczekiwany kompas, który pomaga uzyskać dokładne informację o naszej lokalizacji. Wbudowany kompas pokazuje kierunek oraz współrzędne geograficzne bieżącego położenia. Usługi lokalizacji pozwalają innym programom (takim jak np. Mapa, Aparat i Kompas) sprawdzać i wykorzystywać dane dotyczące naszego bieżącego położenia. Usługi lokalizacji określają położenie na podstawie danych z sieci komórkowej, lokalnych sieci Wi-Fi (gdy włączona jest funkcja Wi-Fi) oraz satelitów GPS.

Test iPhone 3G S
Test iPhone 3G S

Praktycznie żadnych zmian w budowie samego iPhona, nadal brak kamery do video rozmów. Znów mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne białą i czarna, które można kupić w wersji 16 lub 32GB. Listopadowe raporty firmy PinchMedia sugerują, że Apple pracuje już nad nową wersją iPhone'a. AppleInsider podaje także, że zmiany mogą czekać aplikację iPhone Maps. Ponadto ostatnio do internetu wyciekła informacja, że kolejna generacja iPhone otrzyma możliwość uruchamiania wielu aplikacji jednocześnie tzw. multi-tasking.

Test iPhone 3G S
Test iPhone 3G S

iPhone 3GS do testów otrzymaliśmy w ciekawie zaprojektowanym pudelku. Oprócz telefonu w jego środku znajdziemy złącze dokujące Dock do kabla USB, zasilacz USB, dobrej jakości zestaw słuchawkowy oraz podręcznik szybkiego startu. Kabelek USB, dołączony do telefonu iPhone, można użyć do udostępniania połączenia internetowego — i jednoczesnego ładowania telefonu.

Telefon wyposażony jest w litowo-jonową baterię, która według producenta wystarcza na jakieś 12 godzin rozmów w sieci GSM i do 300 godzin godzin w trybie standy. W bardzo optymistycznym wariancie z aktywnym modułem Wi-Fi, bateria wytrzyma dwa dni używania.

Test iPhone 3G S - Kalkulator
Kalkulator
Test iPhone 3G S - opracając telefon mamy dostęp do rozszerzonego kalkulatora naukowego
Obracając telefon mamy dostęp do rozszerzonego kalkulatora naukowego

iPhone 3G S, podobnie jak u poprzedników, trafia do użytkownika z podstawowym pakietem oprogramowania. Dodatkowe aplikacje można pobrać z internetowego sklepu App Store obsługiwanego z poziomu telefonu. Obecnie, użytkownicy telefonów iPhone mogą wybierać z szerokiej puli programów, pogrupowanych w 20 kategorii, takich jak np. gry, biznes, wiadomości, sport, zdrowie, podróże. Większość tych programów jest płatna, ale na szczęście można znaleźć również darmowe. Ustawienia pozwalają dostosować programy iPhone'a, ustawić datę i czas, skonfigurować połączenie Wi-Fi oraz określić inne preferencje iPhone'a.

Test iPhone 3G S - stuknięcie dwa razy powiększa stronę. Ponowne stukniecie w nią dwa razy, zmniejsza
Stuknięcie dwa razy powiększa stronę. Ponowne stukniecie w nią dwa razy, zmniejsza

W przypadku iPhone 3G S hasło „przeglądarka WAP” praktycznie nie istnieje. Safari pozwala na przeglądanie stron internetowych za pomocą iPhone'a w taki sam sposób, jak na komputerze. iPhone umożliwia także tworzenie zakładek do ulubionych witryn i synchronizowanie ich z komputerem, a także na umieszczanie ich jako ikon na ekranie początkowym.

Można
Test iPhone 3G S - Można zmieniać wielkość strony dwoma palcami, ściskając ją, aby ją zmniejszyć i rozsuwając palce, aby ją powiększyć

Strony internetowe można wyświetlać zarówno pionowo, jak i poziomo. Gdy obrócimy iPhone'a, wyświetlana na ekranie strona również się obróci, automatycznie dostosowując się do ekranu.

Test iPhone 3G S - test szybkości EDGE
Test iPhone 3G S - test szybkości EDGE


Test iPhone 3G S - test szybkości HSDPA
Test iPhone 3G S - test szybkości HSDPA

Muszę przyznać, że w przypadku testowanych dotąd telefonów to właśnie produkt Apple oferował, według mnie, najlepszy komfort surfowania po sieci. Więcej na temat przeglądarki pisaliśmy w teście poprzednika tego modelu: Tutaj

Interesującą funkcją tego telefonu jest aparat cyfrowy o rozdzielczości 3 Mpix z autofocusem. W dobie 5-cio a nawet 8-mio megapikselowych komórek nie jest to dużo, jednak zdjęcia robione tym telefonem oferują dosyć dobrą jakość. Robienie zdjęć i nagrywanie wideo przy pomocy iPhone'a jest bardzo łatwe i sprowadza się do jednego stuknięcia. Ustawianie ostrości stuknięciem pozwala ustawić ostrość na wybranym obszarze zdjęcia i automatycznie dostosować czas ekspozycji.

Test iPhone 3G S
Ustawianie ostrości stuknięciem pozwala ustawić ostrość na wybranym obszarze zdjęcia i automatycznie dostosować czas ekspozycji

Prostokąt na ekranie wskazuje miejsce, do którego aparat dostosowuje ostrość. W przypadku zdjęć makro wystarczy zbliżyć obiektyw na około 10 cm od fotografowanego obiektu, a aparat automatycznie przestawi się na tryb makro wyostrzając obraz. Jeżeli usługi lokalizacji są włączone, w zdjęciach osadzane są informacje dotyczące położenia oraz współrzędne geograficzne.

Przykładowe zdjęcia: Tutaj

Oprócz wykonywania zdjęć 3GS pozwala na rejestrację materiału wideo wraz z dźwiękiem. Obraz nagrywany jest w rozdzielczości 640×480 w 30 klatkach na sekundę (kodek H.264), dźwięk zapisywany jest w mono (kodek AAC). Można przycinać klatki na początku i na końcu nagranego wideo. Zdjęcia i wideo nagrywane za pomocą Aparatu zachowywane są w iPhonie w albumie „Rolka z aparatu”. Podczas przeglądania naszych fotek łatwo można zmieniać wielkość zdjęcia dwoma palcami, ściskając je, aby je zmniejszyć i rozsuwając palce, aby je powiększyć. Albumy ze zdjęciami można oglądać jako pokazy slajdów, z muzyką odtwarzaną w tle. Zdjęcia i wideo można wysyłać we wiadomościach email lub MMS, materiał wideo można także publikować na YouTube.

iPhone 3G S, podobnie jak u poprzedników, trafia do użytkownika z podstawowym pakietem oprogramowania.

iPod odtwarza muzykę w formatach MP3, AAC (M4A) oraz WAV oraz filmy w formatach H.264 M4V, MP4 i MOV. Dzięki wsparciu profilu Bluetooth A2DP możemy słuchać muzyki przez bezprzewodowe słuchawki. Niestety nadal urządzenie nie pozwala na transfer plików bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Niestety moim zdaniem to duży minus, bo każdorazowo po zrobieniu np. fotek zmuszani jesteśmy sięgać po kabel i podłączać telefon do komputera. Ponadto iPhone 3G S nie współpracuje z testowanym przez redakcję zestawie Jabra PRO 9400 - test tego produktu można przeczytać: Tutaj

Wykonanie połączenia za pomocą iPhone sprowadza się do stuknięcia w imię i numer na liście kontaktów, ulubionych lub ostatnich połączeń.
Wykonanie połączenia za pomocą iPhone sprowadza się do stuknięcia w imię i numer na liście kontaktów, ulubionych lub ostatnich połączeń.

Funkcja Dyktafon pozwala używać iPhone'a jako przenośnego urządzenia do nagrywania dźwięku przy pomocy wbudowanego mikrofonu, mikrofonu znajdującego się w słuchawkach iPhone'a lub obsługiwanego mikrofonu zewnętrznego. Na ekranie informacyjnym znajdują się informacje o długości, czasie wykonania nagrania, a także przyciski pozwalające na edycję i udostępnienie notatki głosowej.

iPhone ma wbudowany interfejs do współpracy z czujnikiem Nike + iPod. Po uaktywnieniu tej funkcji w Ustawieniach, na ekranie początkowym pojawi się ikona programu Nike + iPod (tylko iPhone 3GS). W połączeniu z czujnikiem Nike + iPod(sprzedawanym osobno), program Nike + iPod udostępnia informacje o prędkości, dystansie, czasie i spalonych kaloriach podczas biegania.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.5 (głosy: 11)
Tagi: | iphone | testy | apple | smartfony | hsdpa | wi-fi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 9
Komentarze: 9 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmagda
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.08.25 12:37 Odpowiedz
mi sie wlaczyl te negatyw jak mam to wylaczyc ?
AnonimBad Boy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.04.21 21:23 Odpowiedz
Mam już piątego iPhona 3gs każdy chodzi świetnie przed tym telefonem korzystałem z noki i samsunga na Windowsie i mogę tylko powiedzieć rewelacja pod każdym względem jedyna wada to tylni panel zdatny zna zarysowania choć mnie nie dotyczy bo jak mam zrysowany wymieniam na nowy za free ale na to tez jest sposób folia dobry pokrowiec w sumie fonik wart swoich pieniędzy i dobrze ze tyle kosztuje bo nie każdy może go mieć wiec posiadacze iPhona w Polsce mogą się zaliczać do elity apple wie co robi
Anonimdaniello23
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.03.11 03:20 Odpowiedz
Świetny telefon, internet w nim śmiga, jak w żadnym innym telefonie, ipod klasa sama w sobie i appstore z tysiącami aplikacji do pobrania. Polecam Weźmiesz raz jabłuszko, poobcujesz z nim trochę i już nie zechcesz wrócić do innego telefonu
Anonimdraven
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.03.10 18:48 Odpowiedz
cóz mi mój 3g nieco się rozwalił i właśnie wygląda jak iphone 3gs z funkcją czarny na białym
AnonimDaniel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.25 22:06 Odpowiedz
brak lampy blyskowej,brak oslony aparatu,wrazliwosc na wysokie temperatury,np producent zaleca aby nie uzywac gpsa gdy jest wiecej niz 35stopni.telefon porazka
AnonimKlik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.13 20:01 Odpowiedz
Co do braków to tylko aparatu na przednim panelu brak a tak to wszystko posiada wystarczy troche instalacji i mamy tez multi-tasking wysylaniu plikow brzez bt itp
AnonimLesH
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.30 13:25
Tylko?... Pomyśl, a znajdziesz więcej tych 'tylków'.
Bandyto3xxBandyto3xx
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 130
Zarejestrowany:
2009-09-28 10:14:02
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.12 21:58 Odpowiedz
Gdyby nie ta cena to może miałby szansę stać się większym hitem.
AnonimSzalony
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.12.11 21:25 Odpowiedz
Hmm 61kB/s w edge ? Cos chyba nie tak z tymi predkosciami

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 14

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)