REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-30 11:17 | Telefony | mastercard | test | nfc
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6

Terminal płatniczy w smartfonie - światowa premiera projektu Mastercard w Polsce

Mastercard poinformował o rozpoczęciu w Polsce pilotażu, w ramach którego smartfon będzie jedynym urządzeniem niezbędnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Rozwiązanie to jest opracowywane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy do tej pory akceptowali płatności gotówką, i ma im umożliwić prowadzenie działalności w prostszy i bezpieczniejszy sposób.


Z ostatnich badań na zlecenie Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego wynika, że ponad co trzeci przedsiębiorca (36%), który zrezygnował z rozliczeń w formie płatności kartowych/mobilnych, zrobił to z powodu związanych z tym kosztów. Rozwiązanie, które będzie wkrótce testowane, pomoże rozwiązać ten problem. Uczestniczący w pilotażu przedsiębiorcy muszą jedynie zainstalować na swoim telefonie dedykowaną aplikację mobilną i utworzyć w niej konto użytkownika. Osobne terminale płatnicze, ani żadne inne urządzenia peryferyjne nie będą konieczne.


Aby sprawdzić działanie rozwiązania w warunkach rynkowych oraz poznać opinie przedsiębiorców i konsumentów na jego temat, Mastercard będzie współpracował z agentami rozliczeniowymi Elavon i Polskie ePłatności. W projekcie zostanie wykorzystana opatentowana technologia i ekosystem firmy Mobeewave, reprezentowanej w Polsce przez OT-Morpho, zainstalowana na urządzeniach Samsung Galaxy S7, która umożliwi realizację płatności poprzez zbliżenie karty płatniczej do telefonu. Kładąc nacisk na bezpieczeństwo, wykorzystuje ona możliwości nowoczesnych urządzeń mobilnych, w tym wbudowany tzw. element bezpieczny (ang. secure element) do szyfrowania i realizacji transakcji.


Program pilotażowy rozpocznie się jesienią tego roku i potrwa do lata 2018 r. Do początkowej fazy zostanie zaproszonych 200 małych i średnich przedsiębiorców z całej Polski, a ostatecznie liczba uczestników pilota powinna wzrosnąć do 500. W fazie pilotażowej maksymalna wartość transakcji akceptowanej na urządzeniu mobilnym pełniącym funkcję terminala wyniesie 50 PLN, stanowiącej limit płatności bez konieczności autoryzacji kodem PIN.


W Mastercard stawiamy sobie cel, aby każde urządzenie z dostępem do sieci mogło przyjmować płatności bezgotówkowe. Dlatego cieszymy się, że ta najnowsza innowacja w dziedzinie technologii płatniczych jest testowana właśnie w Polsce, jako pierwszym kraju na świecie. Polacy są otwarci na innowacje w handlu i finansach, a polska gospodarka potrzebuje tego typu rozwiązań, aby zmniejszyć jej uzależnienie od gotówki. Jestem dumny, że wraz z naszymi partnerami możemy przyczynić się do kolejnego skoku technologicznego w płatnościach” – komentuje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.


Innowacje w biznesie pozwalają usprawnić procesy, zwiększyć dostępność usług, jak również zredukować czas i koszty. Elavon, jako dostawca kompleksowych rozwiązań przetwarzania płatności dla ponad 1,3 mln klientów, wdrażanie nowoczesnych technologii traktuje jako fundament swojej aktywności. Zakres dostarczanych przez Elavon rozwiązań wykracza daleko poza obsługę typowych płatności kartowych. Widzimy, że nasi klienci z entuzjazmem przyjmują nowinki technologiczne, dlatego we współpracy z partnerami tworzymy cyfrowe środowisko płatności przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych” – mówi Rafał Gołębiewski, Country Manager Polska, Elavon.

Ten projekt jest ważnym krokiem dla przedsiębiorców w Polsce w poszerzaniu możliwości akceptacji kart płatniczych, poprzez innowacje z udziałem urządzeń mobilnych. Oferuje to wygodę i łatwość korzystania zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. Jako polska firma koncentrująca się na innowacyjnych rozwiązaniach płatniczych dla małych i średnich przedsiębiorstw cieszymy się, że jesteśmy partnerem tego pilotażu. W następnych latach będzie to miało wpływ na strategię udostępniania sprzedawcom możliwości akceptacji kart płatniczych, co jednocześnie wspiera działania rządu dążące do pełnej cyfryzacji kraju” – dodaje Janusz Diemko, prezes Polskie ePłatności.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Mastercard i Samsungiem oraz przy wsparciu OT-Morpho będziemy mogli zaoferować w Polsce nasze rozwiązanie polegające na przyjmowaniu płatności zbliżeniowych przez urządzenia mobilne” – mówi Benjamin du Haÿs, dyrektor generalny i współzałożyciel Mobeewave. „Konsumenci oczekują, że płatności elektroniczne będą szeroko akceptowane, co wymaga coraz większej liczby terminali. W erze bezgotówkowości nasze rozwiązanie odpowiada na wyzwania, zarówno sprzedawców, jak i branży finansowej, pozwalając im jak najlepiej obsługiwać ich klientów”.

Mastercard jest odpowiedzialny za zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa we wszystkich nowych rozwiązaniach. W tym celu firma opracowała szczegółowe zasady, które muszą zostać przyjęte przez wszystkich uczestników pilotażu.

Polacy w awangardzie innowacji

Polska jest jednym ze światowych liderów płatności zbliżeniowych. Już ponad 2/3 transakcji kartami Mastercard w Polsce jest dokonywanych w ten sposób. Co więcej, wg danych NBP , Polacy w swoich portfelach noszą 29,4 mln kart płatniczych z funkcją zbliżeniową, które stanowią niemal 78% wszystkich kart. W Polsce funkcjonuje też 514 tys. terminali zbliżeniowych – stanowią one 91% wszystkich terminali akceptujących płatności bezgotówkowe.

Najnowszy projekt wpisuje się w różnorodne działania Mastercard na rzecz poszerzania sieci akceptacji płatności bezgotówkowych i włączania coraz większej rzeszy przedsiębiorców i konsumentów w obręb cyfrowej gospodarki. Testowane rozwiązanie jest zgodne z oczekiwaniami polskich konsumentów, którzy chcą mieć wybór między płaceniem kartą i gotówką. Jak wynika z ostatnich badań opinii na zlecenie Mastercard, 61% z nich chciałoby mieć możliwość płacenia bezgotówkowo wszędzie, również w małych sklepikach osiedlowych, na straganach, bazarkach itp.

źródło: Mastercard

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mastercard | test | nfc Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6
Komentarze: 6 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

lesiobelesiobe
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 278
Zarejestrowany:
2012-06-02 05:53:38
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.30 19:19 Odpowiedz
Co mu zjadło to korpo?
AnonimZadowolony
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 13:27 Odpowiedz
Cieszymy sie bardzo u nas w: niebezpiecznik.pl Nareszcie przybedzie troche pracy. DZIĘKUJEMY
Anonimthx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 11:35 Odpowiedz
Świetnie, teraz w końcu może małe sklepiki spożywcze będą przyjmowały płatności kartami, albo choćby nadmorskie restauracje.
Anonimperun
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 11:21 Odpowiedz
Zaraz znajdzie sie sposób na oszukiwanie. Dajcie kartę przyłozyć do smartfona bo sprzedawca do was podchodzi. Zamysł dobry ale pomysł spalony na starcie.
AnonimAlphabet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 12:19
Geniuszu??? Na szczęście w MasterCard pracują lepsi od ciebie i gdzie ty siedzisz na tym forum, oni pracują, zarabiają pieniądze i pewnie ukończyli lepsze szkoły niż ty bo siedzą w końcu w MasterCard, a nie w sklepie Żabka więc tak nie wyskakuj z tezą, że się nie da. W Polsce zawsze nic się nie da i nie opłaca, na zachodzie jednak się da i się opłaca. Tak, tak Januszuuu... Czas wziąć się do roboty!
Anonimperun
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 15:06
Alpha-habecie(szkapo) bo tak sie powinieneś nazwać to że ktoś pracuje w międzynarodowej firmie o uznanej renomie to nic nie znaczy , tylko tyle że został tam zatrudniony i ma chwytliwa nazwę dla rynku pracy. Każdy ma inną wiedzę . Jeśli stracisz z konta kasę i jej nie odzyskasz będziesz inaczej śpiewał. Wtedy to już ta technologia będzie be. Zaskakujący twój wniosek że sie nie opłaca. Jak najbardziej sie opłaca ale nie dla klienta który nie ma ochrony. Gdybyś znał regulamin swojego banku to zmądrzałbyś i nie pisał takich głupot. Ale widocznie zaślepiony jestes lub co gorsza wdrażasz ten naprawdę świetny pomysł, tylko nie w dzisiejszym świecie gdzie wyłudzaja nawet na smartfonach hasła do autoryzacji transakcji.Widze szczurku że korpo zjadło ci móżg .

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 13

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)