REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-11-24 17:04 | Rynek | polsat | ibm | telewizja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Telewizja Polsat przyspiesza proces produkcji dzięki IBM Cloud Aspera

IBM dostarczył Telewizji Polsat kompletne rozwiązanie do przesyłania plików wideo IBM Aspera. Zapewnia ono szybki i bezpieczny transfer dużych plików oraz efektywne zarzadzanie nimi. W efekcie stacja mogła całkowicie zrezygnować z wykorzystania wolnych i nieefektywnych metod przesyłania danych w oparciu o nośniki zewnętrzne, takie jak taśmy, dyski twarde czy płyty DVD.


Telewizja Polsat, założona w 1992 roku, jest największym komercyjnym nadawcą w Polsce. Stacja ma w swojej ofercie ponad 30 kanałów i należy do Grupy Cyfrowego Polsatu, największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w Polsce. Telewizja Polsat współpracuje z 40 polskimi domami produkcyjnymi i producentami, którzy każdego dnia przesyłają programy, seriale i filmy w formacie HD do transmisji. Nadawca współpracuje też ze światowymi producentami programów informacyjnych i sportowych.


Obecnie każdego miesiąca do stacji przesyłanych jest 12 TB materiałów wideo, a liczba ta stale rośnie. Poprzednio taka ilość danych mogła być dostarczona tylko na nośnikach zewnętrznych lub przekazywana przy użyciu protokołu FTP. Polsat zdawał sobie sprawę, że taki transfer danych jest zbyt wolny i angażujący zbyt dużą ilość osób do pracy manualnej. Ponadto metody te stały się nieefektywne za względu na wzrost znaczenia mediów cyfrowych, pojawienie się dodatkowych lokalizacji, w jakich działa Polsat oraz podpisanie umów z nowymi dostawcami treści wideo.

Telewizja Polsat zaczęła więc szukać alternatywnego sposobu transferu treści, który byłby szybki, niezawodny i bezpieczny. Po wstępnej ocenie, firma zdecydowała się wdrożyć w swojej siedzibie w Warszawie IBM Aspera.


W codziennej produkcji materiałów telewizyjnych polegamy na rozwiązaniu IBM Aspera”, mówi Andrzej Szymański, IT/TV manager w Telewizji Polsat. „Czasami programy telewizyjne docierają do nas na krótko przed planowaną emisją, a wymagają weryfikacji i akceptacji wielu osób w bardzo krótkim czasie. Aspera znacząco skraca czas potrzebny na proces pozyskania i przygotowania materiału do emisji” - dodaje Andrzej Szymański.

W oparciu o opatentowaną technologię szybkiego transferu plików FASP, IBM Aspera zapewnia Telewizji Polsat szybszy i bezpieczny przepływ danych. Za sprawą Aspera Connect Server możliwy jest szybki transfer plików od producentów i korespondentów z całego świata. Z kolei dzięki aplikacji internetowej Aspera Console nadawca ma możliwość monitorowania i zarządzania przesyłanymi materiałami oraz ustalania ich kolejności.

Stacje telewizyjne takie jak Telewizja Polsat zawsze dbają o najwyższą jakość swoich programów” – mówi Michelle Munson, CEO i współzałożycielka Aspery. „IBM Aspera zapewnia szybszy transfer danych pozwalając bez problemu realizować plany produkcyjne i dostarczać widzom aktualne informacje."

Dzięki IBM Aspera, korespondenci Telewizji Polsat z całego świata - USA, Rosji, Niemiec, Włoch czy Belgii mogą przesyłać, zarówno surowe, jak i gotowe do emisji materiały za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Trafiają one wówczas bezpośrednio do siedziby stacji w Warszawie, gdzie są automatycznie kierowane do newsroomu bądź redakcji sportowej. Intuicyjny interfejs Aspery, przypominający zwykłe konto mailowe pozwala w prosty sposób przesyłać duże pliki wideo i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Członkowie zespołu otrzymują powiadomienia, gdy materiał zostanie dostarczony i pobrany.

Za wdrożenie rozwiązania odpowiadała firma Advatech.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | polsat | ibm | telewizja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 51

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)