REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-19 13:20 | PDA & Navi | fcn | aplikacja | voip | android
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Telefon FCN: nowa aplikacja VoIP na system Android

FCN - popularna polska platforma telefonii VOIP udostępnia własną aplikację do dzwonienia na system Android.

Aplikacja telefon FCN przeznaczona jest dla wszystkich obecnych jak i nowych użytkowników platformy VoIP - jest już skonfigurowana do natychmiastowej pracy z systemem operatora jak i pozwala na szybką rejestrację konta od razu po instalacji.

Ze względu na swoje funkcje będzie szczególnie atrakcyjna dla użytkowników dla których kluczowa jest mobilność i możliwość korzystania z usługi w każdym miejscu, ale oferuje też pełny zestaw niezbędnych narzędzi potrzebnych w komunikacji biznesowej.

Co potrafi aplikacja Telefon FCN? Przede wszystkim - zawsze pokazuje aktualny bilans naszego konta prepaid w FCN, dzięki czemu łatwo jest kontrolować poziom wydatków na rozmowy i pilnować kolejnych doładowań.

Oprócz tego, pokazuje cenę minuty rozmowy z daną destynacją przed wybraniem numeru (tzn. rozpoznaje numer docelowy i weryfikuje cenę rozmowy z wbudowanym cennikiem). Jest to szczególnie użyteczne w przypadku połączeń zagranicznych, gdzie koszty rozmów mogą znacznie różnić się od siebie.

Ekran 1: Klawiatura, z widocznym saldem konta i kosztem minuty rozmowy
Klawiatura, z widocznym saldem konta i kosztem minuty rozmowy

Co więcej, aplikacja pozwala łatwo zbudować własną książkę adresową w oparciu o istniejące kontakty Android. Oznacza to, że możemy szybko stworzyć listę kontaktów np. zagranicznych i rozmawiać z nimi tylko przez VoIP. .

Lista ulubionych kontaktów
Lista ulubionych kontaktów

Użytkownicy FCN mogą prowadzić rozmowy wideo - z innymi użytkownikami aplikacji Telefon FCN. Warto wiedzieć, że operator nie pobiera dodatkowych opłat za rozmowy wideo.

Ekran odbierania, z możliwością rozmowy wideo w FCN
Ekran odbierania, z możliwością rozmowy wideo w FCN

Dla zaawansowanych użytkowników istnieje możliwość stworzenia reguł wybierania numerów. W tym wypadku, jeżeli wykorzystujemy Telefon FCN w zastępstwie natywnego dialera systemu Android, to możemy nakazać aplikacji np. łączenie wszystkich rozmów przez platformę FCN. Jest to o tyle istotne, że FCN jako usługa VoIP oferuje bardzo niskie stawki na rozmowy zagraniczne: już od 5 groszy do najpopularniejszych kierunków w UE. Dla użytkowników biznesowych istotne będą opcje transferowania połączeń na inny numer (z konsultacją, jak i bez niej), a także opcje nagrywania całych rozmów przychodzących i wychodzących oraz przechowywania ich jako plików audio w pamięci wewnętrznej telefonu.

Ekran rozmowy, z opcjami sekretarskimi
Ekran rozmowy, z opcjami sekretarskimi

Telefon FCN obsługuje powiadomienia PUSH, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić dużo energii (aplikacja jest wzbudzana przez przychodzące połączenie, a nie czuwa cały czas w oczekiwaniu na nie). Wykorzystuje także kodek G.723 pozwalający na bardzo oszczędne zużycie danych w przypadku rozmów z wykorzystaniem danych komórkowych.

Aktualnie aplikacja jest dostępna na system Android 4.2 i nowszy, a w przeciągu najbliższych tygodni planowana jest premiera na iOS. Aplikację Telefon FCN można pobrać pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fcn.telefonfcn.android Więcej o aplikacji można przeczytaj na stronie operatora:

https://fcn.pl/jak-korzystac/telefon-fcn/

źródło: Aiton Caldwell

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 4)
Tagi: | fcn | aplikacja | voip | android Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 52

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)