REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2012-02-24 07:20 | PDA & Navi | taxity | aplikacja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

Taxity, to nie tylko taksówki

Taxity, bezpłatna aplikacja przeznaczona dla posiadaczy smartfonów, umożliwia swoim użytkownikom zamawianie taksówek online.

Teraz wystarczy w aplikacji wskazać miejsce swojego położenia i czekać na wybraną taksówkę. A co ajważniejsze, aplikacja informuje klienta ile czasu zajmie podstawienie taksówki. To zupełnie nowa możliwość, która pozwoli na sprawne i wygodne korzystanie z usług taksówkarzy.


Jak to działa.

Użytkownik zostaje automatycznie zlokalizowany i otrzymuje, dla swojej lokalizacji, listę taksówek, wraz z cenami za start, za km, informacją o możliwości zapłacenia kartą oraz informacją o możliwości zamówienia taksówki online. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, użytkownik klika na ikonę online w celu zamówienia kursu.

Wskazuje adres pod jaki ma zostać podstawiona taksówka (może wybrać bieżącą lokalizację lub zaznaczyć miejsce na mapie lub wprowadzić adres ręcznie) i zamawia kurs. Po chwili użytkownik otrzymuje potwierdzenie przyjęcia zlecenia, informację zwrotną dotyczącą przybliżonego czasu oczekiwania na taksówkę. Może również otrzymać dodatkowe informacje, np. kolor i marka samochodu.

Usługa, w pierwszej kolejności, została uruchomiona w wersji na Androida. Zamawianie taksówek online możliwe jest w chwili obecnej w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Radomsku i Krośnie. Wkrótce dostępna będzie w innych miastach oraz na pozostałych platformach.

Taxity, to nie tylko taksówki.

To także możliwość zamówienia jedzenia na telefon, do miejsca gdzie się aktualnie znajdujemy. Po automatycznej lokalizacji, użytkownik otrzymuje, listę lokali z jedzeniem. A co najciekawsze, korzystając z aplikacji użytkownik widzi na ekranie swojego telefonu ulotkę z menu wybranego przez siebie lokalu - to zupełna nowość na rynku.

Więcej o Taxity.

Aplikacja ma charakter społecznościowy. Użytkownik w każdej chwili i w łatwy sposób może dodać nową taksówkę lub lokal oraz poprawić istniejące dane. Dzięki temu informacje zawarte w bazie są zawsze wiarygodne i aktualne. Taxity, to aktualnie ponad 900 korporacji taksówkowych w ponad 200 polskich miastach.

Obsługa aplikacji jest prosta i intuicyjna. Zamawianie usług odbywa się poprzez jedno kliknięcie w ekran telefonu. Aplikacja korzysta z lokalizacji GSM/GPS, dzięki czemu jest wyjątkowo szybka i doskonale działa w pomieszczeniach, nie tylko pod gołym niebem. Aplikacja jest bezpłatnia, dostępna dla platform Android, iOS, Blackberry oraz Windows Phone. Aby zainstalować ją w swoim smartfonie wystarczy w przeglądarce telefonu wpisać http://m.taxity.pl

Dlaczego Taxity?

1. bezpłatna,
2. możliwość zamówienia taksówki online,
3. wyszukiwanie taksówek/lokali wg bieżącej lokalizacji,
4. możliwość "ręcznego" wyboru miasta,
5. działa na terenie całego kraju,
6. zawsze aktualny cennik taxi - cena za km (w dzień i w nocy) i cena za "otwarcie drzwi",
7. zawsze aktualne menu,
8. szybki dostęp do wirtualnej ulotki (menu),
9. informacja o możliwości zapłacenia kartą,
10. baza taksówek > 900,
11. baza lokali dowożących jedzenie do domu > 20.000,
12. możliwość edytowania i wprowadzania zmian, na poziomie użytkownika,
13. automatyczne sortowanie po cenie, po nazwie oraz po sposobie płatności,
14. możliwości filtrowania i sortowania,
15. możliwość oceniania i komentowania zarówno taksówek jak i lokali,
16. możliwość dodawania miast do ulubionych,
17. łatwa obsługa, przyjazne środowisku,
18. algorytm szybkiej lokalizacji - działający również w budynkach,
19. dostępna dla platform Android, iOS, BlackBerry oraz Windows Phone,

źródło: Taxity

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | taxity | aplikacja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimranyJulek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.24 10:30 Odpowiedz
ja używam od kilku miesięcy (android) i jak dla mnie działa super, nie mam uwag
AnonimandRom
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.24 10:23 Odpowiedz
VVVVua przestałeś brać tabletki ale nie trzeba się z tym afiszować publicznie, używam na androidzie i jest ok (może te kolorki mogłyby być zjadliwsze) - w markecie jest średnia ocena 4.7 na prawie 100 ocen, z tego co wiem developerzy nie mogą usuwać negatywnych opinii z marketu czy innych appworldow - bo wtedy pisanie komentarzy nie miałoby sensu ... zastanów się nad tym co piszesz bo taki komentarz w wyraźny sposób sugeruje jakieś niecne zamiary. mi tam zamawianie online pasuje jak ktoś nie chce to zawsze może zadzwonić tak jak do tej pory ...
AnonimVVVVua
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.24 09:32 Odpowiedz
Nie wiem kto jest twórcą tej aplikacji ale kasę na jej reklamę musiał wyłożyć konkretną, wszędzie pełno sponsorowanych artykułów, reklam tej aplikacji, jest dużo szumu wokół niej ale niestety to chyba jakąś prawidłowość że im więcej szumu i zachwalania tym gorszy produkt. Poza tym twórcy chyba nie cierpią konstruktywnej krytyki, bo podobny komentarz napisałem pod ta aplikacja w sklepie Blackberry (app world) odpowiednik marketu na androida i komentarz zniknął w ciągu 5 minut. Ja to zainstalowałem najpierw na blackberry i po 10 minutach odinstalowałem, żeby nie być posadzonym o 10 minutowe sprawdzanie miałem to tez przez 2 dni na androidzie, na tablecie samsung galaxy tab P1000 i niestety: jakość danych oraz prędkość działania to jakaś kompromitacja w porównaniu z innymi podobnymi aplikacjami, działa jedynie w wielkich miastach, gdy chciałem wyszukać np Pizze Hat w W-awie od biedy można tego użyć, ale np już w jakimś mniejszym mieście oczywiście pokaże, że Pizza Hut jest, ba poda ulice i nr telefonu, z tym że w najbliższym dużym mieście oddalonym np o 50km, ale oczywiście nie ma o tym żadnej informacji jeśli nie otworzy się widoku w mapach, a jeśli się tego nie sprawdzi to można zamówić pizze z dowozem oddalonym o 50km. Serwis zamawiania taxi działa na idiotycznie identycznej zasadzie, możemy wezwać taksówkę będąc np w Bochni z korporacji mieszczącej się w Krakowie, i jeśli dyspozytor taxi nic nie wspomni to możemy sobie czekać np. na ulicy Kwiatowej w Bochni a taksiarz wybierze się na Kwiatową ale w Krakowie. Nie rozumiem dlaczego pchać się z czymś co nie jest dopracowane, niech poprawią najpierw bazy danych na jakich ta aplikacja pracuje, szczegółowość otrzymywanych wyników, oraz zoptymalizują prędkość działania to być może kiedyś dogonią o niebo lepszych konkurentów.
Anonimnarew
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.25 15:40
Korzystałam z aplikacji taxity (na androida)w dwu niewielkich miastach w północno- wschodniej Polsce i taksówki przyjechały szybko (4 min. i 7 min.) i z tego miasta a nie np z Białegostoku. Więc chyba nie były z odległej korporacji, tylko były to rzeczywiście taksówki będące w pobliżu. Na szybkości aplikacji i kwestiach informatycznych się nie znam. Ale ostatnie zdanie komentarza "o niebo lepszych konkurentów" chyba wyjaśnia, co jest przyczyną tej wypowiedzi (bezinteresowna niechęć do konkurencji?). A to nieładnie (jak sądzę) Młody Człowieku.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 18

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)