REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-12-08 07:16 | PDA & Navi | rynek | raport | backup
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Taśmy i archiwa taśmowe - koszty

Ponad 50% respondentów korzysta z wielu rozwiązań backupowych, przez co koszty zarządzania taśmami i archiwami taśmowymi stają się coraz większe - wynika z badania „Taśmy i archiwa taśmowe” dostawcy usług odzyskiwania danych i eDiscovery Kroll Ontrack.


Ostatnie badanie Kroll Ontrack przeprowadzone wśród dostawców usług IT z całego świata potwierdza, że przedsiębiorstwa nadal mają problem z zarządzaniem archiwami taśmowymi – wiąże się to z ryzykiem i wysokimi kosztami działalności. W badaniu wzięło udział 819 dostawców usług IT, a ich odpowiedzi rzucają nowe światło na procesy i wyzwania związane ze skutecznym zarządzaniem taśmami i ich archiwizacją. Podobnie jak w roku 2015 roku, prawie jedna trzecia (27%) wszystkich przedsiębiorstw uczestniczących w badaniu nie wie, jakie dane zawierają przechowywane przez nich taśmy (w porównaniu do 30% w 2015 roku).

Adam Kostecki, Dyrektor ds. Sprzedaży Kroll Ontrack zauważa: „Konieczne jest, aby przedsiębiorstwa wiedziały, co tak właściwie znajduje się na przechowywanych przez nich taśmach i były w stanie szybko reagować na prośby o dostęp lub przywrócenie danych z archiwum taśmowego na potrzeby dochodzenia czy postępowania sądowego. Prawie połowa badanych firm (49%) potwierdziła, że korzysta z dwóch bądź trzech różnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. To nie tylko zwiększa trudności w zorientowaniu się, gdzie znajdują się ich dane i zmniejsza możliwość szybkiej reakcji, ale także znacznie zwiększa koszty zarządzania archiwami taśmowymi”.

Korzystanie z wielu rozwiązań backupowych może być kosztownym przedsięwzięciem, głównie ze względu na ilość przechowywanych danych. Uczestnicy badania twierdzą, że ich dotychczasowe koszty utrzymania dostępnych danych, w zależności od wielkości firmy, wahają się od 10 000 zł do ponad 1 mln zł. Zapytani o to, które koszty związane z utrzymaniem rozwiązań taśmowych są największe, odpowiedzieli:

  • Magazynowanie (70%)
  • Utrzymanie (69%)
  • Pracownicy (52%)
  • Ochrona (42%)
  • Licencje (38%)

Wysokie koszty mogą być również związane z działalnością w zakresie przywracania danych za pomocą istniejących systemów. Z badania wynika, że respondenci ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii znacznie częściej spotykają się z wnioskami o przywracanie danych ze starych taśm, w porównaniu do badanych w Niemczech, Francji, Polsce i we Włoszech. Dzieje się tak prawdopodobnie ze względu na podobne prawo obowiązujące w tych krajach, gdzie wymagane jest przedstawienie odpowiednich danych w sporach prawnych. Prowadzi to do zwiększenia liczby wniosków dotyczących przywracania danych z taśm.

Ponadto, większość firm (56%) stosuje różne wersje rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych (na przykład różne wersje tego samego programu do tworzenia kopii zapasowej w każdym oddziale firmy). Nic dziwnego, że 40% firm (podobnie do zeszłorocznych wyników badań) rozważa zerwanie umowy z dostawcą infrastruktury do przechowywania danych.

Nie jesteśmy zaskoczeni tymi wynikami” – mówi Adam Kostecki. „Od firm, ze względu na obowiązujące przepisy, często wymaga się przechowywania danych przez określony czas. Ponieważ przedsiębiorstwa nie wiedzą, jakie dane będą im potrzebne w przypadku sporu lub dochodzenia, decydują się utrzymywać kopie zapasowe w celu zapewnienia dostępu do potrzebnych danych w przyszłości”.

Jako alternatywę do utrzymywania wielu systemów oraz zmniejszenia kosztów związanych z zarządzaniem starszymi danymi, Kroll Ontrack opracował proste w obsłudze rozwiązanie do zarządzania zasobami taśmowymi. Narzędzie pozwala w łatwy i szybki sposób sprawdzić zawartość starych taśm, bez konieczności utrzymywania dodatkowego systemu backupowego. Poprzez dostęp online do katalogu z zawartością biblioteki, łatwiej jest przenieść zawartość do nowego systemu backupowego lub skonsolidować archiwa. Adam Kostecki dodaje: „Dzięki temu nowemu rozwiązaniu koszty związane z utrzymaniem rozwiązań taśmowych zostaną zmniejszone, a dostęp do danych nie będzie zagrożony w przypadku konieczności ich ujawnienia”.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec listopada 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoszech i Polsce. Wzięło w nim udział 819 specjalistów i dostawców usług IT.

źródło: Kroll Ontrack

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | raport | backup Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 19

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)