REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-02-10 11:11 | Rynek | mwc2016 | technologia | esim
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Taisys WuKong - konsola z eSIM dla regulowanych usług sieci komórkowych i OTT

Taisys Technologies przedstawia konsolę WuKong, pierwszą w historii płaszczyznę dla regulowanych usług OTT, która ma za zadanie wesprzeć współpracę pomiędzy operatorami sieci komórkowych a dostawcami usług OTT. Nowa synergia udostępniona przez WuKong stanie się innowacyjnym źródłem dochodów dla operatorów sieci komórkowych walczących przeciwko usługom OTT, co obniża dochody i marżę z usług. Podstawę WuKong tworzy technologia IMSI-Driven firmy Taisys oraz płaszczyzna slimduet, którą po raz pierwszy pomyślnie wykorzystano w pierwszym na świecie komercyjnym ekosystemie eSIM.


Jako dostawcy usług internetowych podmioty sieciowe są zobowiązane do zachowania neutralności sieciowej, w ramach której wszystkie dane należy traktować w sposób jednakowy, a więc nie wolno blokować, ograniczać lub przyznawać odpłatnie priorytetu dowolnym usługom i treści, w dowolnym miejscu w sieci Internet. Niemniej jednak, operatorzy sieciowi mogą przekształcić swą rolę dostawcy dostępu do Internetu na status dostawcy usług aplikacji, ponieważ mają prawo do projektowania usług i promocji różnorodnej treści i udostępniania jej abonentom. Dostawca połączenia sieciowego może osiągnąć taką transformację poprzez przełączniki IMSI, a tym samym uwolnić się od zasad neutralności sieciowej. To z kolei wspiera rozwój współpracy pionowej, co oznacza, że usługa i treść są dostarczane w pakiecie z ruchem internetowym i mogą podlegać opłacie za OTT.

Jason Ho, Prezes Zarządu Taisys stwierdził, iż: „Droga do eSIM zawiera sporo wyzwań dla dostawców połączenia sieciowego. Taisys stanowi na tej drodze potężnego wspólnika dla dostawców połączenia, zapewniając gładkie przejście do nieograniczonych usług dostawcy połączenia, z zapewnieniem centralnej pozycji Telco. Konsola WuKong ponadto uosabia czar przywrócenia dostawcom połączenia symbolicznego, utraconego rajskiego ogrodu w zakresie usług internetu mobilnego."

Platformę ochrzczono imieniem WuKong ze względu na podobieństwo pomiędzy jego zdolnościami IMSI a postacią Sun WuKong - król małp zdolny do zmiany wyglądu. W klasycznej pozycji literatury chińskiej, „Podróż na zachód" WuKong figuruje jako pomocnik chroniący mnicha buddyjskiego Tripitakę podczas pielgrzymki, mającej na celu uzyskanie Ksiąg Świętych z Indii. WuKong jest znany ze swych zdolności magicznych. Potrafi z własnego włosa sklonować całą swoją postać wraz ze zdolnościami własnych przeciwników, pokonanych podczas podróży znanej pod nazwą „72 przekształceń". Dostawcy połączenia potrafią w ten sposób stawić czoło wyzwaniom związanym z nieograniczonym dostępem do IMSI, podobnie jak i WuKong, który posiadał nieograniczoną ilość włosów. Analogią jest fakt, iż każdy IMSI można przekształcić na odrębnego dostawcę usług. Zastosowanie platformy WuKong do wykorzystania tego źródła umożliwi operatorom poszerzyć ich wydajność o niczym nieograniczone możliwości.

Konsola WuKong zostanie uroczyście zaprezentowana podczas kongresu mobile World Congress 2016.

Więcej informacji można znaleźć na witrynie firmy Taisys: http://www.taisys.com/index

źródło: Taisys Technology

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mwc2016 | technologia | esim Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)