REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-12-10 17:42 | Rynek | t-mobile | wi-fi | calling | volte | lte
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 15

T-Mobile - WiFi Calling, VOLTE i do 300 Mbps w 2016 roku

Rosnący popyt na usługi wśród obecnych klientów, nowe osiedla, drogi, hotele, miejsca rekreacji czy biurowce powodują zmiany w mapie zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. W efekcie proces rozbudowy sieci jest projektem ciągłym i wymagającym nieustających inwestycji.


T-Mobile korzysta już z sieci ponad 10000 lokalizacji dla stacji bazowych, ale w przeciągu najbliższych lat planowane są inwestycje w kolejny 1000 nowych. Pozwoli to na uzupełnianie zasięgu i pojemności sieci oraz utrzymania najwyższej jakości usług. Równie ważne jak zasięg są dla klientów stabilność sieci i jakość świadczonych usług, w tym także prędkości przesyłania danych.


Zamiany w wykorzystywaniu pasma i przyspieszenie LTE były jednym z pierwszych projektów, które nadzorowałem w T-Mobile w Polsce. W efekcie średnie prędkości wzrosły o ponad 20%, a klienci jeszcze chętniej korzystają z mobilnego Internetu. To kierunek który chcemy utrzymać. Dzięki planowanemu wdrożeniu projektów agregacji pasma, w przyszłym roku chcemy zaproponować klientom prędkości dochodzące nawet do 300 Mbps – podsumowuje Thomas Lips – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji T-Mobile Polska.


Niezależnie od przyspieszania transferu danych priorytetem jest utrzymanie najwyższej jakości usług w sieci T-Mobile. Realizowane przez niezależną firmę badania jakości sieci w 2014 i 2015 roku wykazały przewagę T-Mobile nad konkurencją. Żeby jednak ją utrzymać firma podejmuje szereg działań optymalizacyjnych, których zadaniem jest eliminowanie błędów na poziomie sieciowym. W 2015 roku w szczególności dotyczy to utrzymania jakości i ciągłości usług na szlakach kolejowych oraz drogach szybkiego ruchu i łączących duże i średnie miasta w całym kraju.


Rok 2016 to będzie rok nowych technologii - zaznaczył Thomas Lips – w ciągu najbliższych 12 miesięcy zaangażujemy wiele naszych sił we wdrożenia nowych technologii, nie tylko w zakresie wykorzystania posiadanych pasm, ale również całkowicie nowych rozwiązań – dodaje.


Efektem tych prac będzie wdrożenie Voice over LTE. Dzięki tej technologii telefon pracujący w sieci LTE nie będzie się przełączał na czas połączenia głosowego do sieci 3G. Oznacza to, że nawiązywanie połączeń będzie szybsze przy jednoczesnym utrzymaniu jakości połączenia na poziomie HD Voice. Nowa technologia wydłuży również czas pracy telefonu bez potrzeby ładowania baterii. Druga z technologii, która od kilku tygodni jest testowana przez pracowników T-Mobile to Voice over WiFi. T-Mobile zdecydował się na testowanie rozwiązania natywnego, czyli niewymagającego od użytkownika instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.


Testowane rozwiązanie działa w tle, bez angażowania użytkownika wybierając najkorzystniejszą w danej chwili technologię realizowania usługi. Testowane rozwiązanie zapewni wsparcie dla połączeń głosowych, SMS, MMS i transmisji danych przy zachowaniu ciągłości świadczenia usług przy przełączaniu pomiędzy sieciami WiFi i infrastruktura operatora.


źródło: T-Mobile Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 2)
Tagi: | t-mobile | wi-fi | calling | volte | lte Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 15
Komentarze: 15 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimIhorro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.13 16:07 Odpowiedz
T Mobile dopiero zapowiada np. Volte czy wificalling, a Plus od dawna ma te usługi i w dodatku przetestowane z powodzeniem.
AnonimAli
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 12:59 Odpowiedz
Ja przy wyborze internetu sugerowałem się głównie dobrymi opiniami o internecie t mobile i się nie zawiodłem pod żadnym względem, już teraz jest bardzo dobrze, jeżeli będzie lepiej to jeszcze lepiej ;p
AnonimCiekawski
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 12:30 Odpowiedz
Zastanawia mnie zadanie - "Testowane rozwiązanie działa w tle, bez angażowania użytkownika wybierając najkorzystniejszą w danej chwili technologię realizowania usługi". - Rozumiem, że T-Mobile wybierze rozwiązanie za użytkownika, lepsze ale dla kogo. Tańsze dla użytkownika, czy bardziej dochodowe dla operatora, ale w "najlepszej" jakości.
AnonimWulo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 11:27 Odpowiedz
Bardzo jestem ciekawy wprowadzenia WiFi Calling i Voice LTE.
Anonimx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 02:19 Odpowiedz
http://www.speedtest.net/my-result/4853060753 jakiś kilometr, może dwa od granic Poznania
AnonimVilek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.10 23:12 Odpowiedz
Coś co dopiero zamierza testować i wprowadzić T Mobile, w Plusie działa od kilkunastu miesięcy. Standard podobnie jak z LTE, gdzie Plus ich wyprzedził o ponad rok.
AnonimAssa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 10:00
A chętnie zobaczyłbym wyniki badań LTE użytkowników, bo moje doświadczenia są takie, że to T-Mobile ma bardzo dobry zasięg i przede wszystkim odpowiednio szybki LTE. Warto by pokazać jak klienci telekomów je oceniają, bo to może być pomocne przy wyborze, jakaś instytucja mogłaby takie badania przeprowadzić.
AnonimMirek89
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 10:12
Zobaczymy jak będzie wyglądał Plus w momencie, kiedy TM zacznie korzystać z infrastruktury opartej na pasmach częstotliwości, które wylicytował w ostatniej aukcji razem z Orange w ramach Networks To, że Plus wyprztykał się na hurra i w ostatecznym rozrachunku pozostał, jeśli chodzi o częstotliwości, a co za tym idzie możliwość rozbudowy infrastruktury, w lesie, nie znaczy, że w ostatecznym rozrachunku wyjdzie na tym na dobre.
Anonimxxx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.10 20:38 Odpowiedz
Dla mnie zapowiadane 300 Mb/s wygląda, jak żenujący żart prowadzącego. Mieszkam w centrum Polski, w dość dużej miejscowości. NetWorks dostarcza tu internet 3G, który wieczorem osiąga prędkości na poziomie 50 - 250 Kb/s. Wychodzi na to, że klienci bezczelnie próbują korzystać z internetu i przeciążają sieć.
Anonimka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.10 21:30
Ja też z centrum polski i w mojej miejscowości lte T-Mobile śmiga bez problemu.
AnonimBaja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 11:54
Również mieszkam w centrum Polski i nie miałem nigdy problemu z internetem od T-mobile. Rano czy wieczorem zawsze śmigał równie szybko. Zanim się przeprowadziłem do miasta, na wsi również miałem zasięg LTE i taką samą szybkość.
Anonimroot
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.10 19:35 Odpowiedz
Firma, która ma wizja to firma, która osiągnie sukces. Tak było, jest i będzie. LTE w Polsce rozwija się tak fajnie, że mogłem już zrezygnować z kabla w domu (w moim przypadku koszty łącza odeszły) i co więcej mogę zabrać modem ze sobą tam gdzie jadę. 300mb/s sprawia tylko ze mój uśmiech się powiększa, choć akurat dla moich potrzeb 100mb/s jest w sam raz )). Idei WiFi Calingu do końca nie rozumiem, może ktoś wytłumaczy jaką to ma przewagę nad tradycyjnym połączeniem?
AnonimDaniel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.10 20:47
Rozumiem, że o Plusie piszesz ? Jeśli tak, to pełna zgoda. Bardzo sensowny lte mają no i wi fi calling też dobre wrażenie robi.
AnonimBary
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.10 21:32
rót, to wykup sobie dobre ubezpieczenie medyczne szczególnie z jakimś pakietem onkologicznym. Wieloletnia ekspozycja na silne fale elektromagnetyczne nie jest obojętne dla organizmu. Wszyscy się tylko zawieszają internetem bez kabla a potem będzie szok. Ale tego w żadnej reklamie nie powiedzą. @Daniel w jakim miejscu Polski to sensowne lte? Mieszkasz pod bts-em na jakimś odludziu?
AnonimMirek89
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.11 10:19
Pisałem to wyżej, powtórzę raz jeszcze. Wizja Plusa w kwestii LTE jest niestety bardzo krótkowzroczna, co idealnie uwypukliła aukcja LTE. Różnica pomiędzy nim, a TM i Orange jest taka, że Plus na tych częstotliwościach, jakie obecnie posiada, nie może pozwolić sobie już na dużo więcej. Dzięki aukcji wygranej w zasadzie przez networks, tm i orange mogą się modernizować i rozwijać dalej. Odwołując się do znanego przysłowia - kto dał sobie radę w jednej bitwie, nie musi wcale wygrać wojny. Według mnie w ostatecznym rozrachunku Play i P4 wojnę o LTE na terenie PL przegrają. Amen.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 0

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)