REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-13 07:18 | PDA & Navi | t-mobile | internet | nauka
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

T-Mobile - uruchomił Laboratorium Bezpiecznego Internetu dla dzieci

„Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile” to nowy edukacyjny projekt T-Mobile realizowany wraz z Fundacją Digital University. Ma on na celu uświadamianie uczniom szkół podstawowych jak nieograniczone są możliwości Internetu. Jest to ogromne źródło wiedzy, dzięki któremu można się uczyć, poszerzać swoje horyzonty czy dzielić pasje. - Naszym obowiązkiem jest wykształcić w młodych ludziach pożądane postawy i nauczyć jak bezpiecznie z niego korzystać. Honorowym patronem akcji jest Ministerstwo Cyfryzacji - dodaje T-Mobile Polska.


Globalny dostęp do Internetu uczynił go powszechnym środkiem komunikacji oraz ważnym narzędziem edukacyjnym. Internet oferuje także szeroką ofertę rozrywki np. w formie interaktywnych gier i zabaw, szkoleń, kursów czy materiałów edukacyjnych szczególnie atrakcyjnych dla dzieci.

Z zadowoleniem można przyjąć fakt powszechnego korzystania z Internetu przez dzieci, biorąc pod uwagę rolę i edukacyjny wymiar tego narzędzia. Jednak wciąż trudnym zadaniem do rozwiązania pozostaje kwestia zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa w sieci. Szczególną wagę ma ochrona danych osobowych, często lekkomyślnie przez dzieci udostępnianych. W świecie wirtualnym, podobnie jak w realnym życiu, dziecko może spotkać ludzi gotowych popełnić przestępstwo, z czego nie zawsze zdaje sobie sprawę. Ryzyko jest tym większe, im niższa jest świadomość dorosłych dotycząca zagrożeń w Internecie.

Wszyscy wiemy, że Internet to źródło nieograniczonych możliwości. Można w nim teraz znaleźć właściwie wszystko. Ważne jest jednak aby z tej wiedzy korzystać w sposób mądry i bezpieczny. Właściwa i rozpoczęta na wczesnym etapie życia edukacja, może skutecznie chronić nasze pociechy przed zagrożeniami, które niesie łatwy dostęp do sieci. Jako firma oferująca Internet chcemy aby z niego korzystano ale zależy nam bardzo aby robiono to w sposób odpowiedzialny i świadomy, dlatego wraz z Fundacją Digital University zainicjowaliśmy projekt „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile”. – powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej.

W ramach programu, przeprowadzone zostaną warsztaty w 32 szkołach w całym kraju. Projekt będzie realizowany w miejscowościach zamieszkiwanych przez mniej niż 50 tysięcy ludzi. W ramach „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile”, odbędą się praktyczne szkolenia skierowane zarówno do uczniów jak i nauczycieli. Uczniowie poznają rodzaje zagrożeń w sieci, a nauczyciele udoskonalą swój warsztat w zakresie nowoczesnych metod przygotowywania uczniów do świadomego użytkowania Internetu.

Informacje o projekcie będą na bieżąco umieszczane na stronie: www.firma-tmobile.pl w zakładce Odpowiedzialność.

źródło: T-Mobile Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | t-mobile | internet | nauka Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 763

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)