REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-11-17 10:09 | Telefony | t-mobile | volte | lte | vowifi | wi-fi
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16

T-Mobile - uruchomił bezpłatnie technologie VoLTE i VoWiFi

T-Mobile udostępnił klientom technologię Voice over WiFi, zwaną również WiFi Calling, która pozwala na realizowanie połączeń głosowych i wysyłanie/odbieranie SMS/MMS łącząc się z dowolną dostępną siecią WIFI w Polsce i za granicą. Technologia znajduje szczególne zastosowanie w miejscach, w których z różnych przyczyn siła sygnału operatora jest ograniczona, np. piwnice, budynki o bardzo grubych murach, czy bardzo oddalone od stacji bazowych. Korzystając z sieci WIFI prywatnej lub publicznej możemy w pełni korzystać z usług mobilnych oferowanych przez operatora. Co ważne, w przeciwieństwie do znanych aplikacji i części rozwiązań testowanych już na rynku, VoWiFi od T-Mobile działa natywnie, co oznacza, że nie wymaga od klienta instalacji dodatkowej aplikacji, a także jest wolne od niedogodności jakimi są m.in., prowadzenie oddzielnej listy kontaktów czy wiadomości. W przypadku wyjazdu za granicę VoWiFi to znakomity sposób ograniczenia wydatków, gdyż korzystając z sieci WiFi nie ponosimy żadnych kosztów roamingu w przypadku wysyłania i otrzymywania SMS/MMS oraz wykonywania połączeń głosowych. Usługa jest całkowicie bezpłatna.


W tym samym momencie T-Mobile wdrożył również technologię Voice over LTE. Z punktu widzenia klienta niesie ona ze sobą dwie najważniejsze korzyści – szybsze zestawianie połączeń oraz niższe zużycie baterii telefonu. To drugie osiągane jest poprzez unikniecie tzw. fallback, czyli przełączenia telefonu z sieci LTE do 3G, co występuje w każdej sieci, która nie ma VoLTE. Dzięki temu zużycie baterii może być nawet o kilka procent niższe, w zależności od liczby wykonywanych połączeń. Również ta technologia jest oferowana dla klientów całkowicie bezpłatnie.

T-Mobile jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych na świecie operatorów, który uruchomił obie technologie jednocześnie, co umożliwia obsługę przełączania rozmów pomiędzy sieciami WiFi i siecią operatora (tzw. handover’y). Przełączanie rozmów odbywa się całkowicie automatycznie i jest realizowane w trakcie prowadzenia rozmowy, bez zrywania połączenia. Rozpoczęcie komercjalizacji nowych technologii oznacza, że będą ona sukcesywnie udostępniane kolejnym klientom. Jako pierwsi mogą z niej skorzystać głównie abonenci indywidualni. Do korzystania z usługi wymagane jest również odpowiedni telefon, posiadający oprogramowanie wspierające technologię VoLTE/VoWIFI.

Pierwszymi modelami telefonów, w sieci T-Mobile, z odpowiednim oprogramowaniem są Samsung S6 i Samsung S6 EDGE. Użytkownicy tych telefonów w sieci T-Mobile, dostali w ostatnich dniach aktualizację oprogramowania wysyłaną przez producenta, która umożliwi automatyczną aktywację VoLTE/VoWIFI. Każdy klient któremu VoLTE/VoWIFI zostanie aktywowane otrzyma wiadomość SMS z odpowiednią informacją. Po jego otrzymaniu należy zrestartować telefon. Zakładamy, że do końca roku około 50 tysięcy klientów będzie miało aktywną ofertę objętą VoLTE i VoWIFi i właściwy telefon.

Rozpoczęte zostały prace nad wdrożenie kolejnych modeli telefonów, co nastąpi jeszcze w tym roku. Zakładamy, że obie technologie będą dostępne dla klientów wszystkich taryf do końca pierwszego kwartału 2017 roku. Jednocześnie do tego momentu liczba terminali, w sieci, obsługujących VoLTE i VoWIFI powinna przekroczyć 500 tysięcy.

Zalety nowych technologii, instrukcję jak uruchomić je na telefonie i bieżące informacje na temat procesu komercjalizacji będą dostępne na dedykowanej podstronie www.t-mobile.pl/pl/volte-i-vowifi .

źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | t-mobile | volte | lte | vowifi | wi-fi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16
Komentarze: 16 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimjackii
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.25 13:20 Odpowiedz
Wszystko brzmi pięknie, ale... Chyba nie tylko ja nie będę mógł nigdy skorzystać z "dobrodziejstw" VoWiFi i VoLTE w T-Mobile, choć bez większych problemów mogę skorzystać z VoWiFi w innych sieciach czy u operatorów MVNO - nawet korzystając z usług przedpłaconych. Uruchomienie tych usług wydaje mi się kiepską rekompensatą za konieczność kupowania telefonów u operatora, a więc aparatów o obniżonej wydajności i ilości dostępnej pamięci (efekt śmieci w brandowanych telefonach) w stosunku do analogicznych modeli dostępnych w wolnej sprzedaży - w dodatku za większą kasę!
AnonimPawcio
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 22:18 Odpowiedz
T-Mobile usmażył dwie pieczenie na jednym ogniu. Brawo.
Anonim345
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 18:15 Odpowiedz
z chęcia poczekam aż lista telefonow się jednak rozszerzy, pewnie za kilka tygodni dorzucą kolejne modele - ciekawe czy beda isc w starsze czy promocja bedzie na zupelne nowki
Anonimiglak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 16:50 Odpowiedz
tmobile jak ruszyl z kopyta tak nadal działa. co prawda póki co w zadnej z tych taryf nie jestem ale konkurencja powoli zostaje w tyle
AnonimJanuszTracz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 12:46 Odpowiedz
Dobrze zrobiłem ze zmieniłem sieć z orange na TM. Zawsze miałem problemy z zasięgiem po za większymi miastami. Polecam wypróbować niedowiarkom.
AnonimWlodzimierz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 12:44 Odpowiedz
Dla jakichś 3% urządzeń w sieci. No gratuluję. Konkurencja przynajmniej dla kilku modeli dała VoWi-Fi, a nie dla jednego modelu.
Anonimbysiot
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 12:49
@Wlodzimierz, NIKT z konkurencji w Polsce nie ma równoczesnego VoWiFi i VoLTE. i pewnie dlugo mieć nie będzie. Skoro po pierwszym kwartale 2017 T-Mobile chce mieć pół miliona użytkowników tych usług, to oczysiwtse, że będą one dostępne i na inne modele telefonów.
AnonimFF
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 12:32 Odpowiedz
cytat- "niższe zużycie baterii telefonu... osiągane jest poprzez unikniecie ... przełączenia telefonu z sieci LTE do 3G" Od kiedy to LTE jest bardziej energooszczędne niż 3G ? Chyba tylko w teorii, w praktyce gdy się wymusi połączenie tylko w 3G czas pracy baterii wyraźnie się wydłuża
Anonimfifo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 12:02 Odpowiedz
@nachos poki co to mnie nie dotyczy bo samsunga nie mam, ale spoko jesli nie trzeba się bawić w instalowanie jakiś dodatkowych apek
Anonimbimbambom
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:58 Odpowiedz
Dobra wiadomość dla użytkowników t-m. Bardzo przydatne usługi, więc może w ślad za nimi pójdą i inni.
Anonimfifo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:45 Odpowiedz
no ładnie, kolejne zmiany w t-mobile. tylko czy to będzie bezplatne?
Anonimnachos
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:50
piszą ze bezpłatne, tylko aktualizację będziesz musiał dostać na telefon (z automatu ma isć)
Anonimdolar
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:32 Odpowiedz
hajsy sie zgadzac muszą, jak widac po koemntarzach
AnonimLemmy85
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:29 Odpowiedz
jeślli to zadzaiała i na skalę, którą zapowiadają to wydatki w raomingu bardzo spadna
Anonimverk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:29 Odpowiedz
jeśli to faktycznie się uda to T-mobile pozytywnie zaskakuje szczegolnie za granica bedzie to dobre rozwiazanie. tylko kiedy wiecej telefonow...?
Anonimadamus
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 11:14 Odpowiedz
no ciekawe, jak sprzedaż Samsunga S6 i S6 EDGE teraz powinduje hehehe

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 50

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)