REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-12-12 09:07 | Rynek | t-mobile | rynek | bank | alior
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 12

T-Mobile Polska i Alior Bank zawarły strategiczny alians

T-Mobile Polska i Alior Bank podpisały 11 grudnia 2013 r. umowę o współpracy w zakresie przygotowania kompleksowej oferty produktów i usług bankowych oraz zapewnienia do nich wielokanałowego dostępu. Porozumienie o charakterze strategicznym pozwoli uzyskać niespotykaną dotąd skalę synergii pomiędzy najbardziej innowacyjnym polskim bankiem, a operatorem telekomunikacyjnym o globalnym zasięgu, obsługującym w Polsce ponad 15 mln klientów.

Celem współpracy jest zaoferowanie obsługi bankowej klientom T-Mobile Polska oraz zapewnienie im oraz obecnym klientom Alior Sync, najnowocześniejszych rozwiązań technologii internetowej i mobilnej, bankowości transakcyjnej oraz produktów i usług, które łączyć będą unikalne korzyści wynikające ze współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej. Będzie to pierwszy w Europie, tak kompleksowy projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej.

Na podstawie zawartej umowy klientom oferowane będą m.in.: rachunki bankowe, depozyty, kredyty, pożyczki i limity kredytowe oraz karty płatnicze. Operator i bank będą świadczyli usługi dla osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich firm. Stworzone i wdrożone w ramach porozumienia produkty i usługi będą dostępne w punktach sprzedaży T-Mobile, za pośrednictwem urządzeń mobilnych, serwisów internetowych, Contact Center oraz Wirtualnego Oddziału.

W celu realizacji projektu Alior Bank utworzy dedykowaną jednostkę w swojej strukturze organizacyjnej, która będzie mogła w kompleksowy sposób prowadzić operacje oraz wdrażać szereg nowoczesnych funkcjonalności i produktów powstałych na bazie rozwiązań zastosowanych w wirtualnym banku nowej generacji Alior Sync. Alior Bank w ramach Umowy będzie odpowiadał m.in. za ciągłość prowadzenia działalności operacyjnej.

Współpraca pomiędzy firmami będzie prowadzona pod marką związaną z T-Mobile, który będzie w możliwie najszerszym zakresie dopuszczalnym przez prawo, brał udział w kształtowaniu modelu biznesowego i działalności operacyjnej. W tym celu do Rady Nadzorczej Alior Banku zostanie powołany przedstawiciel T-Mobile.

Nadrzędnym celem T-Mobile jest dostarczanie klientom rzeczywistych i istotnych dla nich korzyści. Dlatego tak kluczowe jest innowacyjne i dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców podejście. Współpraca z Alior Bankiem jest tego przykładem. Jeszcze w pierwszej połowie 2014 roku klienci zapoznają się z nowymi możliwościami jakie udostępnimy im dzięki podpisanej umowie. Szczegóły jednak zaprezentujemy, gdy nasza propozycja będzie gotowa do komercyjnego wdrożenia” – powiedział Miroslav Rakowski, Prezes T-Mobile Polska SA.

W ciągu najbliższych 5 lat usługi bankowe zmienią się całkowicie za sprawą mobilnej rewolucji. Odpowiedź na to wyzwanie stanowią alianse pomiędzy bankami i firmami telekomunikacyjnymi, to one będą tworzyć przyszłą bankowość” – tłumaczy Wojciech Sobieraj, Prezes Zarządu Alior Banku. „Wspólne przedsięwzięcie Alior Banku i największego polskiego operatora telefonii komórkowej umożliwi wprowadzenie na rynek rozwiązań, produktów i usług, których nie jest w stanie samodzielnie zaoferować żaden inny bank działający w Polsce”– dodaje.

Współpraca z T-Mobile oznacza dla Alior Banku m.in. znaczne rozszerzenie sieci sprzedaży, dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii mobilnych, co w istotny sposób zapewni znaczącą dynamikę akwizycji klientów oraz wzrost rentowności Banku.

źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 1 (głosy: 3)
Tagi: | t-mobile | rynek | bank | alior Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 12
Komentarze: 12 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimAjanKertis
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 18:20 Odpowiedz
Czy ktoś z Was wie, co czeka Franczyzy w TM od 2014?? bo nasz Boss nie raczył nas powiadomić, a gdzieniegdzie już mozna coś wyniuchac? Pomóżcie proszę
itm365itm365
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 304
Zarejestrowany:
2013-11-28 17:36:31
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 13:46 Odpowiedz
ciekawe co znowu wymyślą oby z korzyścią dla klientów to było.
AnonimMandragora
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 15:07
Pożyjemy zobaczymy, w pierwszej połowie 2014 mają ruszyć, więc mamy sporo czasu na przeróżne domysły
AnonimLucek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 11:45 Odpowiedz
Mam poważne obiekcje co do chwalenia się "wyższą kulturą bankowości". Moje osobiste doświadczenia , oraz kilka znanych mi przypadków wskazuje wręcz na coś odwrotnego .
AnonimAdam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 11:54
racja byle jeb... klienta z kasy ale dobrali się ten i ten wampir ludzkich pieniędzy
AnonimUmc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 10:42 Odpowiedz
Moim zdaniem może się zrobić ciekawie na rynku, fajnie by było jakby poszerzali ilość banków z których można płacić via MyWallet, chyba że razem z aliorem coś nowego wymyślą.
Anonimjujechaipp4
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 13:01
Widać język polski nie istnieje, tylko jakieś wallety, majdyski, free...
AnonimKartoz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.13 14:48
Według informacji forsalu Alior będzie współpracował w ramach płatności nfc mywallet jujechaipp4 ale tak usługa się tak nazywa, Mitsubishi nie tłumaczysz w Polsce jako "trzy diamenty"
Anonimlenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 10:32 Odpowiedz
Jak widać z komórek wkraczamy do banku. Chcąc czy nie
AnonimAdre
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 11:16
Przy spadających cenach (kto 3 lata temu myślał o no limit do 30zl) to raczej była kwestia czasu, ale przecież nikt nie zmusza do korzystania, zresztą pokażą się oferty z regulaminami to będzie można dyskutować tak naprawdę.
AnonimJak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 10:29 Odpowiedz
Wygląda na szeroką współpracę w dłuższej perspektywie czasu, ciekawe jak od strony technicznej będzie to dokładniej wyglądało i jakie portfolio usług zaproponują.
Anonimjuuujeachippp4
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.12.12 12:51
Pozdrawiamy agencję marketingową

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 51

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)