REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-12 15:12 | Telefony | t-mobile | mnp
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 13

T-Mobile o przenoszalności numerów - teraz my

Wyniki przenoszalności numerów komórkowych w drugim kwartale pokazują wzrost zainteresowania klientów ofertą T‑Mobile. W tym czasie ponad dwa razy więcej numerów zostało przeniesionych do sieci T‑Mobile od innych operatorów w porównaniu do 2016 roku. Warto podkreślić, że równocześnie zmniejszyła się liczba klientów odchodzących. Dzięki temu T‑Mobile uzyskał po raz pierwszy od lat neutralny bilans przenoszalności numerów.

Opublikowane przez UKE dane dotyczące przenoszalności numerów komórkowych w Polsce w drugim kwartale pokazują, że sieć T‑Mobile sukcesywnie poprawia swoją pozycję na rynku. Liczba klientów decydujących się na przeniesienie numeru do T‑Mobile w tym okresie zwiększyła się dwukrotnie w porównaniu do drugiego kwartału 2016 roku. Udział w przenoszalności numerów komórkowych T‑Mobile Polska jako biorcy numerów wzrósł w ciągu roku o 7,7 punktu procentowego, a jako dawcy numerów zmniejszył się o 8,3 p.p.

Udział T‑Mobile w MNP Q2 2017 Q2 2016 Zmiana(punkty procentowe)
Jako dawca numeru 19,7% 28% - 8,3 p.p.
Jako biorca numeru 19,7% 12% + 7,7 p.p.

Na nasyconym rynku telekomunikacyjnym wyniki przenoszalności numerów pokazują prawdziwą wartość i siłę marki. Obecnie T‑Mobile oddaje najmniej numerów, a jednocześnie pozyskuje je od konkurencji dużo skuteczniej niż w 2016 roku. Widzimy wyraźną poprawę bilansu MNP we wszystkich segmentach, co potwierdza rosnącą pozycję T‑Mobile na rynku telekomunikacyjnym w Polsce – powiedział Andreas Maierhofer, CEO T‑Mobile Polska.

Udział w MNP Q2 2017 DAWCA BIORCA BILANS
Numery Zmiana vs. Q2 2016 Udział Numery Zmiana vs. Q2 2016 Udział Numery
P4 (Play) 126 224 +34 853 27,4% 145 247 +17 014 31,6% +19 023
T‑Mobile Polska 90 523 -17 517 19,7% 90 498 +45 339 19,7% -25
Orange Polska 125 653 +35 015 27,3% 105 640 -494 23% -20 013
Polkomtel (Plus) 103 951 +25 098 22,6% 67 464 -3 197 14,7% -36 487

MNP II kw. 2017 r. przeniesionych zostało łącznie 543 248 numerów

źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | t-mobile | mnp Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 13
Komentarze: 13 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimCustomer
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.13 08:11 Odpowiedz
Dla większości Opów zwiększa się liczba numerów po stronie DAWCA jak i BIORCA. To oznacza, ze chyba coraz trudniej utrzymać obecnych klientów, a działania retencyjne tracą na efektywności.
Anonimkroll
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.13 07:29 Odpowiedz
Play to taki Amber Gold. Reklama z zadęciem, a pod spodem ...pustka.
AnonimCiekawski
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 22:22 Odpowiedz
A to nie ten przetarg na transmisję danych dla Policji za całe 10 zł za całe 24 miesiące od karty SIM. Pewnie to zrobili w MNP ;-)
Anonimabonent
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 20:10 Odpowiedz
T-Mobile, zasięg w sieci krajowej i strefie T-Mobile, MASAKRA.. Czy to Polska, czy Niemcy, czy Holandia - T-Mobile = Tragedia !!!
Anonimkiler
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.13 14:45
Akurat ja sobie bardzo chwaliłem TMOB korzystając z Play. Niebo lepsza stabilność połączeń głosowych. Ale lojalka jeszcze trzyma. Męczę się z Play odkąd zakręcili kurek transferu w roamingu
AnonimPrzenie Numer
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 19:48 Odpowiedz
Play dalej rośnie kosztem pozostałych Opów. Pytanie do kiedy będzie rósł. Aż zostanie numerem 1?
Anonimshaun
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 17:40 Odpowiedz
jedyna siecia na gorze jest play ktory jak wiadomo nic nicnproponuje oprocz gwiazdek z reklam i przy tylu odejsciach nie jest to powod do chwalenia sie, reszta ma albo na minusie albo na zero gdzie wiadomo co jest lepsze
AnonimLenka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 17:11 Odpowiedz
Ale jak jest czymś się pochwalić to zawsze warto. Play kiedyś chwalił się 4 G a do dziś ledwo oferuje HSDP i co w świat poszło. Warto było chyba tak, nie każdy zna się na ulctym
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1450
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 15:51 Odpowiedz
Wzrost zainteresowania? No piękna interpretacja... Wzrost zainteresowania były wówczas, gdyby ilość przyjętych numerów rosła. A tu przy niewielkim spadku (!) przyjęć, mocno ODEJŚCIA spadły - stąd niewielki ujemny bilans poprawa sytuacji. Więc raczej nie wzrost zainteresowania a może lepszy system utrzymania?
Anonimpabloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 15:55
Piszą bo pierwszy raz mają od dłuższego czasu taki bilans. Raczej będa tracić dalej.
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1450
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 15:57
Jeszcze jedno... 50 tysięcy... To ilość, która zmiany pomiędzy kwartałami się zmienia - w Plej zwłaszcza ;-) W przypadku T-Mobile rzeczywiście to jest 2-krotna różnica... Bo nisko zaczynał ;-)
AnonimBn
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 15:40 Odpowiedz
Nigdy więcej T-mobile!! Tak jak rżnęli moją firmę w d@psko na fakturach to żaden operator tak jeszcze nie robił! A to jakieś dziwne odsetki, a to 5 zł więcej z nieba, a to duplikat karty sim u przedstawiciela niby darmowy a później na fakturze 30,75 zł, itd itp itd. Nigdy więcej!! Teraz mam wszystkie firmowe w Plusie i jest spokój. Konkretne zasady, faktura od półtora roku przychodzi taka sama bez "dziwnych wyliczeń i ekstra dodatków pieniężnych" tak jak miało to miejsce przy T-mobile.
AnonimNika
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.12 15:28 Odpowiedz
Fakt, zachodzą zmiany na rynku mnóstwo, ale do tego aby T-Mobile był tutaj liderem droga daleka. Zaskakujące jest, że Play tak bardzo traci na atrakcyjności