REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-13 18:00 | Telefony | t-mobile | ranking | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 22

T-Mobile numerem 1 w rankingu Speedtest.pl, co to zmienia?

Jak co miesiąc opublikowano wyniki rankingu pomiarów najszybszego Internetu mobilnego w Polsce za pośrednictwem aplikacji Speedtest.pl. - Już od kilku dni czekaliśmy na podsumowanie grudnia wiedząc jak wiele inwestycji sieciowych zostało zrealizowanych w ostatnim półroczu i że ich efekt będzie widoczny w naszych rezultatach. Wyniki za grudzień odzwierciedlają ten stan w pełni. Widać ogromną pozytywna zmianę jaką osiągnęliśmy w ciągu 30 dni w prędkościach osiąganych przez naszych klientów (pokazują to zmiany procentowe), ale też jak dużą przewagę nad konkurencją wypracowaliśmy w tym czasie (wyniki bezwzględne) - komentuje T-Mobile Polska.

Test Internetu 3G/LTE
Test Internetu 3G/LTE

LTE
LTE

Czy ten wynik coś zmienia z punktu widzenia klienta? Naszym zdaniem niewiele. Podobnie jak rezultaty poprzednich miesięcy. Prawda jest taka, że usługi mobile, czy popatrzymy na streaming video lub muzyki, przeglądanie poczty, stron internetowych i mnóstwo innych usług wymagają znacznie niższych prędkości niż te osiągane w takich testach. Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że oczywiście cieszymy się z rezultatu, liczyliśmy na niego i cóż fajnie jest być pierwszym #bestintest. Nie mamy nic przeciwko, aby to pierwsze miejsce stało się naszą dobrą tradycją na ten rok, czego życzymy sobie i klientom T-Mobile - dodaje T-Mobile Polska.

Pełne wyniki do zobaczenia na stronie http://www.speedtest.pl/, lub w artykule: T-Mobile liderem internetu grudniowego w Polsce, stawkę zamyka Plus

źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | t-mobile | ranking | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 22
Komentarze: 22 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimyeti
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.16 10:37 Odpowiedz
sytuacja play jest zła - po prostu. mieli kleintów w nosie i nie zrobili nic od czasu wejscia na nasz rynek,żeby ogarnac własną infrastrukturę. to musiało się wykrzaczyć w pewnym momencie. a co do samego rankingu: pozycja orange i tmobile od dawna nie zagrożona
Anonimkart
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.15 17:11 Odpowiedz
no i wszyscy, ktorzy tmobile tak namietnie krytykuja niech spojrza na te tabelkę. jasno widać, ze ich internet jest w tym monecie najlepszy
Anonimvfgvf
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.15 17:00 Odpowiedz
lajt mobile ma najlepszą ofertę!
swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 448
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 20:11 Odpowiedz
Ludzie czy naprawdę nikt nie widzi że Plus jest na 3-cim miejscu a Play na 4-tym ostatnim? Dlaczego przekłamujecie rzeczywistość że Plus jest na szarym końcu skoro tak nie jest? Nie jestem za żadną siecią tylko przeciwko powtarzaniu nieprawdy.
Anonimkris
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 18:46 Odpowiedz
nie wiem jak jest w plusie czy play, ale mam internet z tmobile i żadnych problemow. w pociagu nawet jak ogladam filmy to nic sie nie zacina, wiec chyba faktycznie zasluguja na to pierwsze miejsce w tym zestawieniu
Anonimwhitesoul
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 10:00 Odpowiedz
Bardziej ufam badaniom UKE https://www.uke.gov.pl/prezes-uke-prezentuje-raport-z-badan-jakosci-uslug-telefonii-mobilnej-17493 https://i.imgur.com/W4bIzvB.png niż takim testom, co najczęściej mierzą tylko prędkość w sieci ISP do najbliższego serwera znajdującego się w ich sieci.
AnonimKerto
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 00:15 Odpowiedz
Mieszkam w miejscowości, gdzie z W4 tylko Play nie ma w pobliżu swojego nadajnika. Próbowałem tam internet z pozostałej trójki. Najszybszy jest Orange, potem TM a Plus w zasadzie tylko GSM, gdyż z netu nie da się korzystać, bo tak jest powolny. Nadajnik Plusa jest najbliżej - 2 km, TM - 4 km a Orange najdalej, chyba z 7 km. Co jest z Plusem nie tak?
Anonimmarcin
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 22:33 Odpowiedz
@darek skad wiem, ze to wina play podczas rozmowy, a nie mojego operatora? bo z zadna inna siecia jak rozmawiam nie mam takich problemow jak z nimi
Anonimdarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 22:18 Odpowiedz
@marcin to że nie możesz rozmawiać z kimś kto ma telefon w play, może świadczyc o problemach technicznych twojego operatora, szybkość internetu play jest niewiele niższa od pozostałych operatorów, co widać na obiektywnych testach speedtest-u, wytłumacz mi jak to jest, że tak beznadziejna sieć wg ciebie ma największą bazę testerów?
Anonimmarcin
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 22:05 Odpowiedz
@darek o jakiej jakości złej w play mówie? o takiej, ze w centrum warszawy w bloku nie moge porozmawiac z kims kto ma telefon w play bez przerywania rozmowy. o tym, ze internet nie chodzi tak szybko jak w przypadku innych sieci. mam wymieniac dalej?
Anonimdarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 21:51 Odpowiedz
@marcin powtarzasz plotki na temat jakości play, które już nie robią wrażenia, play już dawno wyprzedził t-mobile, pod względem atrakcyjności ofert, jakości obsługi o czym m.in. świadczy ilość testerów na speedteście. Rozumiem, że dla ciebie wzorem jakości jest T-mobile, który został ostatnio ukarany za pobieranie opłat od usług, których klienci nie zamawiali, widzisz jaki jesteś nieobiektywny
Anonimmitt
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 00:27
@darek ilość testerów na speedteście świadczy o świetnej jakości sieci? Bzdura. Na speedtest wchodzi się sprawdzać, kiedy net ślimaczy się, kiedy są problemy a nie kiedy wszystko chodzi świetnie. Po co sprawdzać prędkości DL/UL, kiedy masz super-hiper? Dla jarania się cyferkami? Nie. Sprawdzasz, gdy zamiast np. 20 Mbps masz 2 czy w porywach 5 Mbps.
swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 448
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 21:00 Odpowiedz
Bardzo krzywdzący post. Piszą tutaj że Plus jest na szarym końcu co jest absolutnie kłamstwem. Przecież oczywistym jest że najgorszą infrastrukturą sieci może popisać się Play i to właśnie ta sieć powinna być uznana za najsłabszą w tym zestawieniu. Ale pewnie autor za darmo lub nie promuję markę wielkich kłamstw.
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3225
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 21:16
Ale w teście nie nie oceniali infrastruktury, tylko jakość i ogólne wrażenia. I w tym aspekcie wynik nie dziwi, bo Plus ma infrastrukturę ale bardzo zapchaną, przez co korzystanie to katorga. Widać mają jeszcze bardziej przeciążone nadajniki od Play. Wynik T-Mobile też nie dziwi, mają dobrą infrastrukturę i mało klientów na niej, przez co jakość jest bardzo dobra. Zarzucając przekupstwo autorowi, sam wyglądasz jak podkupiony.
Anonimmitt
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 00:39
Po kilku latach z netem Plusa przykro to mówić, ale nie ma co ich chwalić. Plus ma infrastrukturę ale ich sieć na dziś jest totalnie zapchana. Do maja 2016 r. miałem DL rzedu 40-50 Mbps a potem coraz wolniej i wolniej. Dziś tylko nocą bywa 20-30 Mbps ale największa masakra jest wieczorami (19-22), ślimaczenie się na poziomie 2-5 Mbps. I tak, to jest LTE, w śródmieściu dużego miasta (400 tys.). Przełączenie na HSPA? - 1 do 3 Mbps na DL, kiedy kilka lat temu latało 10-12 Mbps. I mówię tu o jednej, stałej lokalizacji = widzę zmiany na przełomie lat.
Anonimmarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 21:00 Odpowiedz
@petro Tmobile jako jedyna siec placi podatki w polsce, wiec te argumenty ze siec jest niemiecka są akurat slabe!
PetroPetro
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 966
Zarejestrowany:
2012-04-16 12:40:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 15:38
słabe? przecież to Nasz odwieczny wróg i wiec, że dobrze dla Nas ie chcą, jeśli myślisz inaczej, jesteś po prostu naiwny.
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3225
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 17:26
Chyba ktoś dzisiaj nie wziął leków na paranoję.
PetroPetro
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 966
Zarejestrowany:
2012-04-16 12:40:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 20:43 Odpowiedz
co z tego, jak T-mobile, to sieć dla naiwnych, najgorsza sieć w Polsce, o wyłącznie kapitale niemieckim!
Anonimmarcin
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 20:20 Odpowiedz
@darek, najgorsza siec od ofertowej strony? a co byś chciał zapłacic pare złoty i miec w tym wszystko? lepiej placic za zalosna jakosc w playu i sie szczycic, ze cena jest najnizsza? szkoda, ze nic za tym nie idzie..
Anonimdarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 19:52 Odpowiedz
ilość testów u poszczególnych operatorów świadczy o tym która sieć ma najwięcej klientów bo jest najbardziej atrakcyjna i tu play-1, plus-2, orange-3 i ostatnie miejsce pod względem atrakcyjności zajmuje t-mobile. Różnica w szybkości netu pomiędzy operatorami jest niewielka, więc tak naprawdę to play jest zwyciężcą.
Anonimdarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 19:40 Odpowiedz
to nic nie zmienia, bo to najgorsza sieć od strony ofertowej