REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-13 10:56 | Rynek | internet | ranking | test
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 14

T-Mobile liderem internetu grudniowego w Polsce, stawkę zamyka Plus

Z opublikowanego własnie rankingu prędkości dostawców Internetu (ISP) w portalu SpeedTest.pl wynika, że w grudniu minionego roku Orange Polska stracił fotel lidera testów mobilnych, na rzecz T-Mobile Polska. Pierwsze miejsce w kablówka dzierży INEA. Warto dodać, że w porównaniu do listopada Plus zamienił się miejscem z Play.

Wyniki rankingu dla testów w dniach: 01.12.2016 - 31.12.2016


Test Internetu 3G/LTE
Test Internetu 3G/LTE

LTE
LTE

Test Wi-Fi
Test Wi-Fi

Test Internetu światłowodowego
Test Internetu światłowodowego

Aby ISP znalazł się w rankingu, musi spełnić następujące wymagania dotyczące ilości testów:

  • Ranking ogólnopolski - min. 10,000 testów
  • Ranking dla województw - min. 1000 testów
  • Ranking dla miast - min. 100 testów


Aplikacja Speed Test wykonuje pomiar do kilku niezależnych lokalizacji naszej infrastruktury jednocześnie aby wyeliminować tak zwane wąskie gardła w Internecie, na które dostawcy łączy mogą nie mieć wpływu. Serwery do każdego testu wybierane są automatycznie na podstawie lokalizacji Użytkownika oraz aktualnego obciążenia naszej infrastruktury. Dysponujemy serwerami fizycznymi w większości posiadających łącza o przepustowości 1 Gbps.

Aplikacja mierzy trzy parametry łącza Użytkownika:

  • Tzw. Ping (lub Latency) - wartość opóźnień przesyłania najmniejszej możliwej ilości danych podawana w milisekundach (ms) - im wartość jest mniejsza tym lepiej
  • Download - prędkość pobierania danych z Internetu podawana w megabitach na sekundę (Mb/s, Mbps) - im wartość jest większa tym lepiej
  • Upload - prędkość wysyłania danych do Internetu podawana w megabitach na sekundę (Mb/s, Mbps) - im wartość jest większa tym lepiej

źródło: SpeedTest.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | internet | ranking | test Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 14
Komentarze: 14 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimWaryn
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.05 18:03 Odpowiedz
Ja osobiście podpisałem umowę tutaj: http://swiatlowod.orange.pl/olsztyn i jestem mocno zadowolony z tego, co Orange ma do zaproponowania. Olsztyn zrobił naprawdę dobry ruch uruchamiając ten światłowód, bo internet działa o niebo lepiej, niż ostatnio, tzn. w przypadku telewizji kablowej. Fakt faktem, prędkość 100Mb/s nie jest potrzebna każdemu, ale mimo wszystko - warto mieć szybszy internet
AnonimHunkelard
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.18 00:09 Odpowiedz
Raczej ten ranking to ustawka. Jakie liczby głosów? Co dzwonili do klientów i pytali się jak działa? Do Plusa musieliby (przy braniu tzw. grupy równoważnej) zadzwonić do kilkuset tysięcy abo.
AnonimDobrek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.18 23:17
Dokładnie, też jakoś nie bardzo mi się widzi, żeby Plus miał być gorszy od tych, którzy wyżej w rankingu. Ja mam zdecydowanie lepsze parametry niż te podawane w teście. No ale cóż, kto nie ma, to się nie przekona.
AnonimDroz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.17 23:31 Odpowiedz
Ja mam neta z Plusa i jestem zadowolony. Praktycznie bezawaryjny... Przez ponad 2 lata nie miałem żadnych problemów z zasięgiem. A prędkości nie podam bo się nie bawię w jakieś speedtesty... Wszystko szybko śmiga. Stronki, filmy mega szybko się wczytują.
AnonimJakubek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.17 21:19 Odpowiedz
Mi w pratkyce net Plusa chodzi znacznie szybciej niż wskazuje to na to wynik testu. Tak że jestem dość zdziwiony tymi wynikami, bo praktyka co innego, a teoria co innego.
AnonimMaciek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 22:48 Odpowiedz
Właśnie niedawno połączyli sieci 4G LTE w ramach Net Works, jak myślicie jaki to ma wpływ ? Do tej pory w ramach Net Works współpracowali w zakresie 3G.
Anonimeragon
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.14 11:21 Odpowiedz
cytat:
Aplikacja Speed Test wykonuje pomiar do kilku niezależnych lokalizacji naszej infrastruktury jednocześnie aby wyeliminować tak zwane wąskie gardła w Internecie, na które dostawcy łączy mogą nie mieć wpływu. Serwery do każdego testu wybierane są automatycznie na podstawie lokalizacji Użytkownika oraz aktualnego obciążenia naszej infrastruktury.
Wąskie gardła to Orange eliminuje przez uruchomienie w największych miastach swoich serwerów https://i.sli.mg/3gCgS7.png do których jego użytkownicy łączą się z testerem wybierając najbliższy z nich w swojej infrastrukturze dla uzyskania jak najlepszego wyniku. Tylko ze ta prędkość nijak się ma, bo większość dostawców treści nie jest wpięta w ich płatny punkt wymiany ruchu i ruch jest kierowany drogą okrężną przez Frankfurt DECIX, zapchany TeliaSonera. Prędkości po nich jak i ping w grach nie są już takie super. Zamiast wymieniać się ruchem po lokalnych, otwartych punktah PLIX, EPIX, POZIX jak wszyscy inni operatorzy w naszym kraju na równych zasadach https://www.youtube.com/watch?v=QuBde4Sn3f0 http://www.wykop.pl/link/3539257/ http://www.wykop.pl/link/3356241/ http://www.wykop.pl/link/1431829/ https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Orange-tragiczne-wyjscie-na-swiat-kiepskie-styki/m-p/13689/highlight/true#M1881
Anonimktry
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 22:47 Odpowiedz
Wszędzie jest inaczej . Ja na pierwszym miejscu mam Pley,Tmobile,Orange,Plus kompletna tragedia w szczycie na LTE, bo o tej transmisji mowa. W 3G to troszkę inaczej wygląda.
Anonimkonrad
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 18:44 Odpowiedz
ten artykul tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze dobrze zrobilem przechodzac to tmobile. internet sie wlasciwie w ogole nie zacina i smiga szybko. to co z kolei dzialo sie w play to porazka.
AnonimNes
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 18:26 Odpowiedz
Będzie to boleć pomarańcze
AnonimTes
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 14:47 Odpowiedz
No to Orange musi zmienić reklamy o #1
FawuFawu
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 326
Zarejestrowany:
2008-02-01 15:28:53
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 13:45 Odpowiedz
Testy to jedno, a dłuższy transfer to drugie. Mogłem tylko porównać Tmobile z Play na jednym telefonie no i nokaut przez Tmobile gdzie mogłem spokojnie obejrzeć np. mecz Bundesligi w NC+GO (w pracy) :-) i to chyba w najwyższej rozdzielczości, w Play niestety co chwile zerwany transfer,jakieś kody błędów,a jak już poszło to szum na 6" taki,że żadnej przyjemności z oglądania. Zmieniłem główny nr. z Play na Tmobile i jak na razie nie żałuje. Będzin i okolice.
AnonimBoss
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 13:16 Odpowiedz
W moim przypadku Plus ma lepszy zasięg i lepsze transfery niż T-Mobile. Mam ofertę z T-Mobile i wziąłem na próbę do testów Plusa. Warszawa (Bemowo): Plus > T-Mobile Michałowice-Osiedle: Plus > T-Mobile Pruszków: Plus > T-Mobile W każdym z trzech przypadków Plus miał lepsze transfery pobierania i wysyłania oraz lepszy routing do polskich sieci telekomunikacyjnych. Różnice była od ok. 30% do ok. 50% przy pobeiraniu i wysyłaniu danych. Testy przeprowadzałem aplikacją iperf.
Anonimderek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.13 12:33 Odpowiedz
akurat temu zaprzeczyc ciezko, tmobile cieszyl sie zawsze dobrym internetem wraz z pomaranczowymi. ostatnie miejsce polkomtela nie dziwi