REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-17 13:14 | Rynek | t-mobile | test | 5g
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6

T-Mobile dysponuje technologią gotową na krok w przyszłość 5G

Deutsche Telekom, właściciel marki T-Mobile, nadaje w 5G. Jesteśmy świadkami ewolucji technologii 4G/LTE w standard 5G New Radio. Zeszłotygodniowe testy przeprowadzone w środku Berlina (w dzielnicy Schöneberg) potwierdziły, że DT dysponuje technologią gotową na krok w przyszłość, aby zaspokoić rosnące potrzeby przemysłu i branży usługowej, dotyczących wysokiej wydajności, niezawodnej i bezpiecznej sieci.


Zainstalowane w Berlinie, pierwsze w Europie 4 anteny obsługujące standard 5G New Radio pozwoliły w testach uzyskać prędkość ponad 2 Gbit/s z opóźnieniem 3 milisekund. Do testów, przeprowadzonych 12 października br. w paśmie 3.7 GHz, wykorzystano sprzęt Huawei oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania antenowe określane jako Massive MIMO (multiple input/multiple output).


W stworzonej testowej sieci 5G New Radio zaprezentowano wczesne wersje aplikacji wymagających wysokiej wydajności sieci i minimalnego opóźnienia. Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR) korzystały z 5-krotnie większej niż obecnie prędkości przesyłania danych i odpowiedzi w czasie rzeczywistym. Szczególną atrakcją była transmisja na żywo strumienia wideo o ultra wysokiej rozdzielczości przez 5G NR do urządzenia VR.

5G New Radio to nowy interfejs radiowy w komunikacji mobilnej, następca obecnego 4G/LTE i jej nieodległa przyszłość. 5G jest bowiem czymś więcej, niż kolejnym standardem komunikacji mobilnej – to technologia, która połączy komunikację mobilną i stacjonarną tworząc zupełnie nową architekturę sieciową. Sieć 5G będzie modyfikowalna w czasie rzeczywistym, a zasoby sieciowe – zwirtualizowane, zgodnie z koncepcją tzw. Sieci Programowalnej (ang. Software Defined Network) To nie koniec inicjatyw Deutsche Telekom w kierunku rozwoju 5G. Inkubator Deutsche Telekom uruchamia specjalny program – hub:raum Low Latency Prototyping – który będzie wykorzystywał technologię Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.

źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | t-mobile | test | 5g Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6
Komentarze: 6 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimlrs
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.18 00:39 Odpowiedz
@Fel a mi ciebie zal.
AnonimSOKAN
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.17 14:37 Odpowiedz
@Luk, no to płać chłopie jak największy abonament za taką wiedzę. Ja za taką wiedzę wolę nie płacić abonamentu. Dziwni ci abonamentowcy. Pozdrawiam
AnonimXYZ
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.17 18:16
Nie stać ciebie chłopie to po co żale wywalasz. Po to ktoś wymyślił abonament żeby z niego korzystać. Masz inną wiarę to sobie miej.
AnonimLUK
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.17 18:19
Dodałbym, że dzięki mojemu abo i innych sieć się rozwija. Ma na to środki etc. Na pewno nie dzięki twojemu 5 zł (słynne: "poproszę tak-taka za piątaka").
AnonimLuk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.17 13:31 Odpowiedz
I to jest sieć! Brawa dla T-mobile! Warto płacić abonament wiedząc, że ma się w smartfonie operatora innowacyjnego. Potwierdzają tylko jedno... To oni są siecią #1.
AnonimFel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.17 20:28
@Łuk, Normalnie żal mi Ciebie.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 224

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)