REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-12-03 14:37 | Rynek | t-mobile | esim | technologia | sim
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 26

T-Mobile - czeka nas rewolucja, przyszłość to eSIM

Po 25 latach obecności na rynku karty SIM jakie znamy mogą zniknąć nam z oczu. Tradycyjne plastikowe karty SIM, tak ważne w smartfonach i tabletach, zostaną zastąpione przez wbudowane karty SIM (w skrócie – eSIM). Oznacza to, że w przyszłości karta będzie na stałe wbudowana w urządzenie. Będzie ona zawierała informacje dotyczące profilu użytkownika i oferowała możliwość jego zdalnej nowego standardu kart eSIM. O nowym standardzie kart eSIM opowiada T-Mobile Polska.


To nowe rozwiązanie zapewni użytkownikowi praktyczne korzyści. Każdy z nas szukał kiedyś nerwowo spinacza, żeby otworzyć gniazdo karty SIM. Pożyczano też nożyczki do paznokci, by przyciąć kartę SIM do formatu nano. Dzięki karcie eSIM zapomnimy o tego typu skomplikowanych czynnościach.

To nie jest jej jedyna zaleta: możliwości karty eSIM są imponujące, co czyni ją kolejnym logicznym krokiem w postępującym procesie cyfryzacji całego świata. Wprowadzenie karty eSIM przyspieszy proces łączenia maszyn i przyczyni się do rozwinięcia Internetu rzeczy. W przyszłości jeszcze więcej urządzeń uzyska dostęp do Internetu. Według prognoz do roku 2020 każdy z nas będzie miał do dyspozycji do dziesięciu urządzeń. Smartfony, laptopy, samochody, opaski fitness, zegarki uzyskają dostęp do sieci. Warto więc, by wszystkie te urządzenia były łatwe do aktywowania i zarządzania. Umożliwia to właśnie karta eSIM.

Przypisanie urządzeń do konkretnego konta jest dziecinnie proste. Po zeskanowaniu numeru identyfikacyjnego nowego tabletu urządzenie zostanie aktywowane i przyłączone do sieci, w której znajdują się już inne podłączone urządzenia i produkty. Karta eSIM pozwoli również na zarządzanie poprzez jedną umowę większą liczbą urządzeń, niż było to możliwe do tej pory. Jednym ze sposobów na zdobycie przychylności naszych klientów jest zaoferowanie im prostych, atrakcyjnych rozwiązań. Innym jest zapewnienie wysokiej jakości sieci. Temat jakości sieci stanie się jeszcze ważniejszy wraz w pojawieniem się kart eSIM, ponieważ klienci będą mogli bezpośrednio porównać między sobą różne sieci. Nie obawiamy się takich porównań.


Jeśli jednak chcemy, by karty eSIM odniosły sukces, nie możemy koncentrować się wyłącznie na własnym ogródku. Osiągnięcie światowego otwartego standardu jest nieodzowną częścią procesu. Sektor potrzebuje wspólnych rozwiązań interoperacyjnych. Autorskie rozwiązania nie mają tu zastosowania. Deutsche Telekom uważa, że karta SIM wbudowana na stałe oferuje wiele możliwości. Firma od wielu lat angażuje się w pracę licznych komitetów międzynarodowych, poświęconą rozwojowi otwartego standardu eSIM. Nie wierzymy w zamknięte ekosystemy. Operatorzy sieci, producenci urządzeń i kart SIM pracują wspólnie pod egidą GSMA nad jednym standardem, który ma zostać ogłoszony w 2016 roku. Standard ten określi wymagania techniczne dla karty eSIM i sporządzi zasady, według których eSIM będzie działał.

To, że eSIM jest blisko, nie budzi żadnych wątpliwości. Jesteśmy przekonani, że nowy standard eSIM dla urządzeń konsumenckich pojawi się na rynku już w 2016 roku, a na dobre wystartuje w roku 2017. Pierwsze rozwiązania będą najprawdopodobniej opracowane do stosowania na urządzeniach do noszenia. Stosowanie kart SIM w urządzeniach tego typu jest obecnie wyzwaniem dla producentów. Zatem czy może być coś prostszego, niż korzystanie z karty eSIM, którą można zintegrować bezpośrednio z takimi przedmiotami? Na początku poznamy rozwiązania hybrydowe, łączące cechy kart eSIM i kart plastikowych. Ale naszym zdaniem zwykłe plastikowe karty SIM znikną w ciągu dziesięciu lat. Będzie to również bardzo pożądany dla środowiska skutek uboczny! Teraz łatwo zrozumieć, dlaczego przyszłość to eSIM.

źródło: T-Mobile Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | t-mobile | esim | technologia | sim Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 26
Komentarze: 26 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimgizmo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.05.24 20:25 Odpowiedz
Skąd tyle negatywnych emocji? Nie podobają się wam nowinki techniczne to z nich nie korzystajcie. Bądźcie eco, żyjcie jak Amisze z rolnictwa lub zbieractwa. Technologie wam są niepotrzebne to zbudujcie dorożki i tym jeździjcie zamiast samochodów, a zamiast telefonów używajcie znaków dymnych lub tam tamów. Ja korzystam z rozwoju cywilizacji na każdym kroku i cieszę się jak pojawiają się rozwiązania ułatwiające mi życie. I choć Wielki Brat patrzy mi na ręce nie muszę pyszczyć bo nie mam nic do ukrycia. Rachunek zysków i strat jednak przemawia za rozwojem. No i najważniejsze - nie ma nic za darmo. Chcesz mieć taniej, szybciej, lepiej - dochód firmie przyniosą reklamy, dane itp. Chcesz bezpiecznie przekazać informację - spotkaj się z rozmówcą w klatce faradaya. A jak bezmyślnie chcesz kłapać dziobem na prawo i lewo to nie dziw się że może to mieć negatywne konsekwencje. Głupi mówi co myśli, mądry myśli co mówi.
AnonimEndi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.05 21:32 Odpowiedz
Kogo oni chcą oszukać
Anonimpierdu pierdu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 23:56 Odpowiedz
Niech tm nie robi z ludzi debili, jakim problemem jest przycięcie karty czy kupno odpowiedniej w kiosku mnie wystarczy dual sim o różnych rozmiarach. Niedługo chodzenie i mowę będą chcieli zaprezentować jako coś niezwykle uciążliwego i zechcą chipy do mózgów wszczepiać by zarobić na każdej możliwej usłudze jak najlepiej oczywiście dla naszego dobra to zrobią a jakże (już android szaleje ze swoimi uprawnieniami nie szanując za grosz prywatności użytkowników (wszystkie szpiegunki domyślnie włączone czy kto chce czy nie chmura (ładna nazwa przecież to zwykłe dyski w serwerowni do których ktoś jednak ma dostęp) tracking fajne tylko że trochę za łatwo dowiedzieć się przestępcom o trybie naszego życia np dom pusty można szabrować koleś teraz biega i na fejsa dane zbiera jaki jest kozacki (czytaj głupi) a w kalendarzu pojutrze ma jeszcze wyjazd do miasta xy tak nie ma to jak synchronizacja. I tak naprawdę to gdzie te dane lądują oraz ile osób ma do nich dostęp i czy na pewno chodzi tu o dobro płotek którymi jesteśmy czy wygrywają tylko rekiny?
AnonimKrzysiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 13:43 Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem sensu takiego rozwiązania poza bełkotem marketingowym -telefon jest tylko terminalem do rozmów. Zepsuje się, padnie bateria przekładam do innego i dalej działam. A jak chce sprzedać telefon, to co wtedy, mam poprosić opa, żeby zablokował ten tel? I co dalej? Mam prosić o uruchomienie na drugim? Bez sensu... Telefon to tylko terminal...
JoJo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 375
Zarejestrowany:
2012-11-06 11:42:39
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 07:48 Odpowiedz
****Rewolucja już była - zniesienie opłaty 4grosze za sprawdzenie konta a teraz jest nowa rewolucja - 5 zł za 100 dni ważności konta - w TMobile ciągle są jakieś ciekawe rewolucje
DigitalAngelDigitalAngel
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 104
Zarejestrowany:
2013-12-10 21:12:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 00:15 Odpowiedz
BZDURA!!! To juz bylo na poczatku jak sie pojawiala telefonia komorkowa w Polsce. Telefony bez karty sim aktywowane z sieci. Debil-Mobajl chce ludzi w garsci trzymac.
AnonimTomekk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 00:57
Wtedy nie było jednak możliwości it pozwalających na uzyskanie realnej korzyści z takiego rozwiązania. Wciąż rozwijający się internet rzeczy zmienia zasady gry. A co do zarzutów o inwigilację i gromadzenie danych - proszę... jeśli komentujecie na tej stronie, to IOT wam nie zaszkodzi Wielki Brat z Doliny Krzemowej i tak jest wszędzie, więc miejmy przynajmniej z tego realną korzyść.
AnonimArgon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 23:47 Odpowiedz
@Jan89 "Kilka lat temu wszyscy psioczyli na smartfony/ekrany dotykowe, dziś wiadomo co się dzieje. Internet w TV, SmartTV? Na co to komu! A dziś okazuje się to niezwykle wygodna funkcja, którą właściwie rozważa każdy kupujący nowy odbiornik. Płatności Paypass/NFC itd.? O jezu, po co. Jest gotówka, są piny i wszystko pięknie. Dziś praktycznie wszyscy cykają w marketach paypassem. " Masz na to jakieś dane liczbowe czy jest tak BO TY TAK MÓWISZ I WIESZ?! Z tego co obserwuję to większość płaci gotówką.... @odawi rodacy "Argon, mylisz się, akurat to rozwiązanie umożliwi bardzo szybki przeskok do innego operatora. bez wymiany plastikowej karty SIM , więc już tak nie narzekaj na to T " Idę do kiosku, kupuję starter, 2,5 minuty później mam inną sieć. Naprawdę myślisz że eSIM będzie szybsze w zmianie operatora? A co ze zbyciem aparatu? Jaka będzie droga nowego właściciela? Błąkanie się po SALONACH? @ simek "dane można zbierać z kart sim dużych małych i wirtualnych i technologia nie ma nic do rzeczy." Tak zwłaszcza z niezarejestrowanych prepaidów - weź poczytaj o GSM a nie pociskaj takich glupot....
AnonimJan89
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 01:11
Argon, nie mam zamiaru szukac opracowan dotyczacych tego, jaki procent transakcji dokonywany jest za pomoca paypass, ale nie trzeba zbyt skomplikowanych analiz rynku, aby zauwazyc, ze ten sposob platnosci jest coraz popularniejszy. Mimo tego, ze na poczatku budzil podejrzliwosc i sporo emocji. To zreszta jedynie przyklad na to, jak dzialaja innowacje. Uwazam, ze z eSIM bedzie podobnie - na poczatku fala hejtu, bo idzie nowe, a nastepnie pielgrzymki za telefonami, ktore umozliwiaja dzialanie w tej technologii. A to, ze tm trendy it obserwuje, to jedynie na plus i nie ma co tu mieszac osobistego stosunku do marki.
Anonimsimek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 23:08 Odpowiedz
Przecież to tylko ułatwi życie, dane można zbierać z kart sim dużych małych i wirtualnych i technologia nie ma nic do rzeczy. Jak kupicie smartphona to nie będziecie musieli zdejmować obudowy - dla wielu osób to korzyść i jedna okazja mniej do popsucia urządzenia o oszczędności czasu nie mówiąc. A i zmiana operatora nie będzie już wymagała czekania na nową kartę itd. Bloom - T-Mobile wspiera to rozwiązanie, ale ona ma być powszechne, wielu największych operatorów je wspiera, tak jak i producentów smartphonów (Samsung). To jest po prostu kolejny krok w rozwoju technologii mobilnych.
Anonimodawi rodacy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 21:38 Odpowiedz
Argon, mylisz się, akurat to rozwiązanie umożliwi bardzo szybki przeskok do innego operatora. bez wymiany plastikowej karty SIM , więc już tak nie narzekaj na to T
Anonimodwagi rodacy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 21:35 Odpowiedz
Już was inwigilują! Siedzi milion agentów i patrzy o której otwieracie lodówkę, ile czasu spędzacie na kibelku. Mega to musi być ciekawa historia Innowacji nie ma się co bać, do góry głowa!
AnonimErnest
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 21:03 Odpowiedz
Big Data rośnie w siłę! Mega inwigilacja w jednym miejscu. Prosto, łatwo, wszystkie urządzenia przypisane do jednej osoby. Jakie to piekne! Najlepiej GPS, Konto w banku, telefon, internet, prąd, gaz etc. Raz kilkasz i wiesz wszystko o delikwencie - gdzie chodzi , o której wstaje dzieki inteligentnemu licznikowi pradu, jakie strony oglada na tablecie a jakie na telefonie, gdzie jedzie autem i jak szybko, co kupuje i gdzie.. Istna rewelacja!
AnonimJan89
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 19:53 Odpowiedz
Całkowicie nie rozumiem postów pokroju Argona, bo taki bełkot zawsze pojawia się w momencie, gdy ktoś mówi o wprowadzaniu jakichś innowacji. Przykład? Kilka lat temu wszyscy psioczyli na smartfony/ekrany dotykowe, dziś wiadomo co się dzieje. Internet w TV, SmartTV? Na co to komu! A dziś okazuje się to niezwykle wygodna funkcja, którą właściwie rozważa każdy kupujący nowy odbiornik. Płatności Paypass/NFC itd.? O jezu, po co. Jest gotówka, są piny i wszystko pięknie. Dziś praktycznie wszyscy cykają w marketach paypassem. Przykłady można by oczywiście mnożyć. SIM to przestarzała technologia, niezależnie od tego, jak się je zmniejszy. To, że T-Mobile rozważa wycofanie jego tradycyjnej wersji i zastąpienie jej eSIMEM to nie bełkot, ale myślenie przyszłościowe, bez którego wciąż dzwonilibyśmy z telefonów noszonych w walizkach.
Anonimdarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 19:48 Odpowiedz
pobożne życzenia pazernej T-iii, myślą, że uda im się uwiązać klienta do swojej beznadziejnej sieci, niedoczekanie, zamiast fanaberii w postaci esim, zróbcie ofertę choć trochę zbliżoną do konkurencji, bo jesteście daleko w tyle
AnonimArgon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 19:19 Odpowiedz
Co za marketingowy bełkot... Za wszelką cenę T-mobile dąży do uzależnienia klienta.Nie podoba mi się oferta operatora, chcę zadzwonić do kochanki tak żeby żona nie wiedziała, wystawiam coś na portalu aukcyjnym i nie chcę podawać swojego numeru itd - kupuję prepaida a dotychczasową kartę jednym ruchem wywalam do kosza. Zmiana operatora jest łatwa i bezproblemowa. T-mobile chce to uniemożliwić. Dla mnie nie jest problemem zmiana karty w telefonie, wszystkie nowe karty są w formie wyłamywanej czyli mają wszystkie standardy wielkości, nie potrzebuję lodówki czy sedesu podpinać do netu, więc nie widzę absolutnie żadnych korzyści wprowadzania takich "innowacyjnych technologii". Wróżka Argon mówi że, wprowadzenie takiego rozwiązania jest zbyt drogie i T-mobile zostanie ze swoimi fantazjami same.
Anonimmaster
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 18:34 Odpowiedz
Pojawiło się też widzę w dysku co jeśli się zepsuje karta sim. No właśnie korzyść z tego rozwiązania polega na tym, że nie będzie czegoś takiego jak tradycyjna karta sim!
Anonimmaster
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 18:32 Odpowiedz
Bary, ludzie wcale nie głupieją jak piszesz tylko żyją coraz bardziej komforotow. Czy internet czy samochód ogłupiają. Wręcz przeciwnie. Poza tym nikt nikogo nie przywiąże do marki, wręcz przeciwnie, esim ułatwi migracje i wybór najlepszej oferty na rynku. Co do dual sim to taka karta pewnie umożliwi ci podpięcie dowolnej liczby usług więc będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem.
Anonimkonkret
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 17:41 Odpowiedz
Bardzo ciekawa sprawa, a T mobile jak zawsze przodownik w nowościach
80008000
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 173
Zarejestrowany:
2015-09-20 13:09:46
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 19:04
ta....4 gr za kod ussd, racja ...ps. a nie są w stanie z pazerności wprowadzić rozmowy i sms'y w sieci za free jak ma play...
AnonimGank
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.04 10:20
No to ci się przypomniało z tymi 4 groszami... No... dla twej informacji już ich nie ma, a poza tym T-M zawsze starał się być pierwszy z jakimiś sensownymi nowinkami. Można nawet popatrzeć na przykład niemieckiego DT.
AnonimBary
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 17:32 Odpowiedz
"...czyni ją kolejnym logicznym krokiem w postępującym procesie cyfryzacji całego świata" - o to brzmi złowrogo. Wszystkie te smartfony, smart zegarki, smart domy itd. Wmawiają nam że to wszystko takie potrzebne i do życia nie zbędne. Więc naprawdę dziwię się jak ludzie kiedyś funkcjonowali jak były tylko telefony stacjonarne, nie było nawigacji i tych wszystkich sprytnych rzeczy. Wychodzi na to że ludzie systematycznie głupieją. Zacytuję zdanie z pewnego wywiadu "...za kilka lat wszyscy ci ludzie będą mieli układy elektroniczne pod skóra i wtedy już nie narozrabiają..." i do tego chyba zmierza ta cała cyfryzacja świata.
AnonimCiekawski
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 16:36 Odpowiedz
Wszystko ok, ale co w przypadku jak się zepsuje urządzenie? Nie wyciągniemy już tak łatwo karty i włożymy w zastępczy ;-)
lesiobelesiobe
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 278
Zarejestrowany:
2012-06-02 05:53:38
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 16:29 Odpowiedz
Ale im się marzy . Karta e sim uruchomi Ci samochód. podłączy też lodówkę zapłacisz też nią na poczcie ,albo przelewem . Odpowiednie służby przy jej pomocy zeskanują wszystko co jest w twojej bazie danych i zatrzymają Cie do kontroli przy pomocy internetu -wyłączając silnik i zamykając drzwi .Bez niej nie będziesz mógł funkcjonować w społeczeństwie . Orwell w czystej postaci. Ludzie niestety są w większości leniwi i wygodni ,a to od nich zależy czy to rozwiązanie kupią.
80008000
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 173
Zarejestrowany:
2015-09-20 13:09:46
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 16:11 Odpowiedz
Mimo w/w info nadal nie widzę jak ma to wszystko działać, a co z dual sim?
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.12.03 15:55 Odpowiedz
T-Mobile jest pierwszy do realizowania rozwiązań, które uwiążą klienta do konkretnej marki i usługi. Dziwię się, że dopiero o tym myślą, a nie mają tego wprowadzonego od lat. Niech lepiej przejrzą swoją dziadowską ofertę, bo do 2020 roku nie będą mieli dla kogo wprowadzać e-SIMu.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)