REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2012-10-16 17:00 | Rynek | motorola
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

System radiowy Motorola łączy organizatorów Red Bull Stratos

Do obsługi rekordowego skoku stratosferycznego, który został wykonany w ramach projektu Red Bull Stratos użyto cyfrowej łączności DMR w wersji MOTOTRBO firmy Motorola Solutions. Zajmująca się radiokomunikacyjną warstwą całego przedsięwzięcia firma Riedel Communications dostarczyła 100 pracujących w tej technologii radiotelefonów.

Red Bull Stratos
Red Bull Stratos

Na potrzeby całego projektu zadysponowano 10 kanałów radiowych. System komunikacyjny DMR został zintegrowany z przewodową platformą interkomową, dzięki czemu możliwa jest bezpośrednia łączność z centrum kontroli lotu, biurem organizatorów oraz centrum prasowym.

DMR (Digital Mobile Radio) to otwarty standard cyfrowej łączności radiowej opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) i zatwierdzony w 2005 roku. Przygotowano go głównie z myślą o użytkownikach analogowych systemów łączności radiowej, takich jak MPT1327, zamierzających przejść na łączność cyfrową.

MOTOTRBO
MOTOTRBO

W oparciu o standard DMR, firma Motorola zaprojektowała swój profesjonalny system analogowo-cyfrowego MOTOTRBO, którego premiera odbyła się w marcu 2007 r. MOTOTRBO zyskał największą popularność w Polsce (biorąc pod uwagę liczbę wdrożeń) wśród systemów cyfrowych. System znalazł zastosowanie wśród szerokiego grona użytkowników – Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, służb publicznych i kryzysowych oraz w firmach i organizacjach branż logistycznej, transportowej, handlowej i usługowej oraz administracji samorządowej.

Źródło: RadioTech.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 1 (głosy: 1)
Tagi: | motorola Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimPinoK
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.10.17 09:20 Odpowiedz
No to się nie popisali, jakość była tragiczna, już od dziesiątek lat krótkofalowcy rozmawiają na dużo większe dystanse, z tysiącami przeszkód terenowych po drodze i niema problemu ze zrozumieniem rozmówcy. A podczas tego wydarzenia nie można było prawie nic zrozumieć, musieli powtarzać komendy po kilka razy.Żenada.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Huawei B529 - mobilny router stacjonarny (wideo)
Huawei B529Huawei prezentuje nowy router, który wyróżnia się nie tylko szybkością przesyłania danych, ale również eleganckim wyglądem. Co więcej, dzięki wbudowanej baterii może służyć również jako mobilne centrum internetu nawet dla 32 urządzeń jednocześnie. Router umożliwia odbiór danych z prędkością do 300Mbit/s oraz wysyłanie z szybkością do 50Mbit/s. Huawei B529s-23a dostępny jest w ofercie abonamentowej T-Mobile.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 661

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)