REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-12-16 15:11 | PDA & Navi | ibm | bmw | komuter | test
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Superkomputer IBM Watson ułatwi prowadzenie samochodów BMW

IBM i Grupa BMW rozpoczynają wspólny projekt badawczy, pozwalający na rozwinięcie zdolności systemu kognitywnego IBM Watson do wspierania osób kierujących samochodami. Jak wynika z analiz IBM, to właśnie w sferze komfortu jazdy w ciągu najbliższej dekady dokona się największy postęp w motoryzacji.


Na potrzeby projektu, cztery hybrydowe samochody sportowe BMW i8 zostaną wyposażone w technologię Watson. Dzięki umiejętności uczenia maszynowego, jest ona w stanie poznawać preferencje, zwyczaje i potrzeby kierowcy. W swoim działaniu bazuje także na kontekstowych danych o aktualnej pogodzie panującej na trasie przejazdu, natężeniu ruchu czy stanie samochodu. W oparciu o te informacje, zapewni prowadzącemu spersonalizowane podpowiedzi mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dla przykładu – kierowca może zadać Watsonowi pytanie techniczne, a ten odpowie na podstawie wgranej instrukcji obsługi auta. Wszystko odbędzie się przy wykorzystaniu języka naturalnego i nie wpłynie na koncentrację prowadzącego.

Watson zmienia sposób interakcji ludzi z otoczeniem – w domu, pracy i na drodze. Dzięki naszej współpracy, kierowcy BMW mogli korzystać ze zdolności kognitywnych systemu. W efekcie wzrośnie komfort i bezpieczeństwo, a ich doświadczenia z jazdy staną się bardziej osobiste – to właśnie w tym obszarze w ciągu najbliższej dekady czeka nas największa rewolucja w branży motoryzacyjnej – mówi Harriet Green, Global Head, IBM Watson IoT.

IBM Institute for Business Value w raporcie "A New Relationship – People and Cars” prognozuje, że samochody staną się ważnym elementem Internetu Rzeczy, zmieniając się ze zwykłego środka transportu w mobilne centrum danych z pokładowymi czujnikami i komputerami, które zbierają i analizują informacje o sobie, kierowcy, pasażerach i otoczeniu. W efekcie auta same będą w stanie diagnozować i naprawiać swoje usterki, dawać rady kierowcy, samodzielnie poruszać się po drodze i konfigurować swoje ustawienia (na przykład wysokość czy położenie fotela).

Prace nad rozwojem możliwości systemu Watson będą realizowane w oparciu o platformę IBM Bluemix zapewniającej komunikację między samochodami i kierowcami. Badania zrealizuje połączony zespół naukowców, deweloperów i konsultantów IBM oraz inżynierów BMW, zlokalizowany w siedzibie Watson IoT w Monachium. Poza sektorem motoryzacji, ośrodek będzie się koncentrował na branży elektronicznej, przemysłowej, ubezpieczeniowej i opieki zdrowotnej, tworząc rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy dla samochodów, budynków mieszkalnych i produkcyjnych oraz przedmiotów użytku domowego.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | bmw | komuter | test Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 1

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)