REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-14 12:10 | Rynek | t-mobile | ranking | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Speedtest.pl - T-Mobile z Orange i zupełnie z drugiej strony Plusa i Play

Od wielu miesięcy możemy obserwować rywalizację dwóch sieci w rankingu Speedtest.pl, ale to T-Mobile jest #1 w ostatniej klasyfikacji. Z premedytacją piszemy dwóch, bo jest to zdecydowanie rywalizacja „dwóch prędkości” - na szczycie T-Mobile z Orange i zupełnie z drugiej strony Plusa i Play - komentuje T-Mobile Polska.

Speed Test kwiecień 2017 - T-Mobile i Toya liderami

Już cały rok 2016 stał pod znakiem rywalizacji Orange i T-Mobile i choć nasi pomarańczowi konkurenci nas wyprzedzali , szczególnie w pierwszej połowie roku, to w drugiej już wyraźnie nadrobiliśmy straty. W efekcie, w podsumowaniu 2016 roku, w testach sieci LTE zajęliśmy wspólnie pierwsze miejsce, a w sieciach 3G/LTE nieznacznie przegraliśmy. Ale co się odwlecze… Rok 2017 jest dla nas znacznie lepszy. Choć na jego początku palmę pierwszeństwa odzyskał konkurent, w marcu T-Mobile pokazał, że również w kategorii speedtest chcemy być najlepsi. Po wygraniu w marcu w kategorii LTE kwiecień w całości należy do T-Mobile. Zajęliśmy pierwsze miejsce zarówno w ogólnym zestawieniu, jak również w sieci LTE.

Co się zmieniło w wynikach na przestrzeni ostatnich miesięcy?

Przez ostatnie 4 miesiące nie było spektakularnych zmian w wynikach Orange i T-Mobile. To co zadziałało na naszą korzyść i dało nam prowadzenie w rankingu to poprawa średniego wyniku w badaniu wspólnym sieci 3G i LTE. Zarówno Orange, jak i T-Mobile uzyskały słabsze wyniki w zakresie sieci LTE, ale to pomarańczowi stracili najwięcej ze wszystkich operatorów. Jeśli chodzi o dwóch pozostałych konkurentów, to ich wyniki nadal mocno odbiegają od prowadzącej dwójki. W ostatnich miesiącach widać poprawę wyników Plusa oraz konsekwentny brak poprawy w Play.

Czy te wyniki przekładają się na odczucia użytkownika?

Przy wysokich średnich prędkościach, drobne różnice nie wpływają już znacząco na jakość i szybkość korzystania z usług, ponieważ mało które usługi wymagają aż takich prędkości. O ile w przypadku wzrostu prędkość z poziomu 1-2 Mbps na 4-5 Mbps i dalej do 10 czy kilkunastu Mbps czas ładowania strony internetowej czy uruchomia filmu video skraca się w bardzo zauważalny sposób. Przy prędkościach rzędu kilkudziesięciu Mbps te różnice są praktycznie niezauważalne, gdyż sprowadzają się do ułamków sekund lub nie ma ich w ogólne, na co wpływają ograniczenia serwerów dostawców treści. Wysokie prędkości w speedteście pokazują natomiast potencjał sieci do obsłużenia większego ruchu bez strat na jakości usług. To ważne jeśli oferuje się klientom np. nielimitowany Internet lub zaprasza do skorzystania z darmowego pakietu 20GB danych. Jako obecny lider tego rankingu możemy przypomnieć to co mówimy od bardzo dawna - średnia prędkość jaką pokazuje speedtest to zalewie jeden z parametrów jakości sieci, które bierzemy pod uwagę. Nie zmienia to jednak faktu, że skoro jakiś ranking jest, to chcemy być w nim lepsi niż pozostali operatorzy.

źródło: T-Mobile


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.25 (głosy: 4)
Tagi: | t-mobile | ranking | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimosh
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 21:18 Odpowiedz
@SlabaSiec chyba chodzi ci o playa. wyjedz z nim gdzies poza granice miasta i męcz sie na trasie
AnonimSlabaSiec
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 19:37 Odpowiedz
Tragiczna jakosc sieci. Kto jechal wzdluz autostrady A2 wie co to za mizeria.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 251

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)