REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-10 12:06 | Rynek | ranking | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11

Speed Test czerwiec 2017 - T-Mobile i Toya liderami

W czerwcowym rankingu ogólnopolskim dostawców Internetu sytuacja wygląda dość podobnie jak w poprzednich miesiącach. Podium należy cały czas do tej samej trójki: Toya, Inea oraz UPC. Orange oraz T-Mobile cały czas walczą ze sobą o tytuł najszybszego operatora LTE w Polsce. T-Mobile delikatnie wyprzedza Orange, Play goni konkurencję, a Plus zostaje na szarym końcu.

Wyniki rankingu dla testów w dniach: 01.06.2017 - 30.06.2017r.


Komputery stacjonarne

W rankingu domowych sieci Wi-Fi bez zmian: prowadzi UPC.

Wi-fi
Wi-fi

Jeżeli chodzi o ranking sieci Wi-Fi, który powstaje na podstawie pomiarów wykonanych za pomocą aplikacji mobilnej, sytuacja jest praktycznie niezmienna od kilku miesięcy. Wynika to pewnie z faktu, że przysłowiowym wąskim gardłem jest w dużej mierze sama sieć Wi-Fi, a nie łącze internetowe. Największe znaczenie ma tutaj strategia przyjęta przez danego operatora, a dokładniej to, jaki oferuje swoim klientom router Wi-Fi. Na wygranej pozycji są tutaj dostawcy oferujący sprzęt zgodny ze standardem 802.11ac.

T-Mobile wysuwa się na prowadzenie w rankingu LTE.

Orange oraz T-Mobile cały czas walczą ze sobą o tytuł najszybszego operatora LTE w Polsce. Miesiąc temu obaj dostawcy zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Tym razem lepszymi wynikami pochwalić mogą się klienci T-Mobile. Na pochwałę zasługuje również sieć Plus, która systematycznie pnie się do góry i powoli dogania liderów.


W ogólnym rankingu 3G/4G też prowadzi T-Mobile


źródło: Speed Test

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ranking | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimPlus 1
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.11 02:33 Odpowiedz
Nigdy więcej Play!! Miałem od 2010 roku i w zeszłym roku wypowiedziałem umowę. Ta sieć spada na psy! Mam teraz Plusa i nie wiem co to przycinka internetu. Internet domowy z Plusa na modemie/routerze Huawei B315 pracuje praktycznie Non Stop, a na wieczór dodatkowo filmy z VOD lub HBO GO i nic się nie tnie. Pełna płynność filmów jakby nie z neta. Przez cwaniactwo Play straciło klienta, natomiast Plus zyskał umowy na internet domowy, telewizje w CP, 2x telefony na abonament.
AnonimTarko
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 22:00 Odpowiedz
Play ma jedną zaletę, po prostu szybko zakończysz każdą rozmowę. Bo i tak ci ją przerwie. A Internet ma w polu, jak kiedyś Idea w Asterix'sie. Tyle, że Idea (Orange) swoją sieć wybudowała, a Play no cóż to na razie iluzja.
AnonimMarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 16:37 Odpowiedz
Szczerze to dziwię się jak to możliwe. Mieszkam w Poznaniu z Internetem orange cały czas mialem problemy slaby transfer teraz mam Plusa agregacje pasm lte + i zapierxziela aż miło co sprawdzam to minimum 25mb a bywa i po 150 ...
Anonimspecu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 16:31 Odpowiedz
jak play wyłączy darmowy internet LTE w RBM... to nadajniki odżyją od razu!
AnonimHenk
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 16:22 Odpowiedz
@zasiegdonaprawy przynajmniej raz w tygodniu jezdximy na trasie łódź - wwa, z raz w miesiącu wwa - Poznań i z mojego telefonu w tmobile spotify może lecieć całą trase bez zacinania a już moja dziewczyna na playu gubi zasięg aż żal patrzeć np między grodziskiem a skierniewicami praktycznie zero albo prawie całą trasę na Poznań od wawy gdzieś do Kutna/ konina wszystko się sieka u niej
AnonimOgg
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 15:53 Odpowiedz
Play jak we wszystkim gasi światło
AnonimZasiegdoNaprawy
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 15:43 Odpowiedz
Jeśli T-Mobile jest liderem to polecam im wyjechać na A2 za Warszawę w kierunku Łodzi, albo przejechać sie pociągiem z Warszawy do Trójmiasta . TRAGEDIA jeśli chodzi o zasięg i jakość transmisji data
Anonimszczurzkosmosu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 13:27 Odpowiedz
play idzie na dno gdzie jego miejsce od dawna z tym co odwala, tylko kwestia czasu aż ludzie się ogarną co robią z prędkości i limitami
AnonimLenka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 12:30 Odpowiedz
Żal Play'a. coraz bardziej Dołuje, nie tylko w ofertach ale też w rankingach
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 12:38
Lenka nie dołuje:-) Play nigdy się nie liczył, widziałaś kiedykolwiek jakieś wyniki od nich oprócz reklam i zapowiedzi? Ja nie widziałem. Największe dziadostwo.
AnonimWitja
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.10 12:28 Odpowiedz
Status quo od kilku miesięcy. Jedynie czym można się ekscytować to wymianą ostatniego miejsca Plusa na Play. Niebieski operator coraz wolniejszy można powiedzieć