REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-23 10:59 | Rynek | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

SMSAPI kupione przez Norwegów za 16 mln euro

Spółka ComVision, właściciel marki SMSAPI, stała się częścią norweskiej spółki giełdowej Link Mobility Group ASA. Firma została kupiona za 16 mln euro. Inwestycja ma jej ułatwić umocnienie pozycji lidera w Polsce oraz dalszy rozwój poprzez dostęp do najnowszych technologii, jak RCS, a także wsparcie ekspansji serwisu SMSAPI na zagranicznych rynkach.

19 października została podpisana, zapowiadana od czerwca, umowa między wiodącym europejskim dostawcą usług mobilnych, Link Mobility Group, oraz właścicielami ComVision, polskiego lidera masowej wysyłki SMS.

Założona w 2004 w Gliwicach firma została wyceniona na 16 mln euro. Należąca do niej marka SMSAPI, platforma oferująca usługi komunikacji mobilnej, posiada obecnie 40 proc. polskiego rynku A2P i obsługuje m.in. Jeronimo Martins, ING Bank Śląski, Big Star, PGE, Answear, W.KRUK S.A. i ponad 6 tys. innych polskich i zagranicznych klientów. W zeszłym roku za pośrednictwem platformy klienci wysłali 540 mln wiadomości a liczba ta rośnie rok do roku o kilkadziesiąt procent.

- Od początku istnienia firmy chcieliśmy zbudować silną markę SMSAPI, która finalnie została liderem komunikacji mobilnej w Polsce. Nasz zgrany zespół, wysokie aspiracje i wytrwałość sprawiły, że z sukcesem wyszliśmy również za granicę, świadcząc usługi dla podmiotów w Europie i na świecie. Dołączenie do dynamicznie rozwijającej się grupy da nam możliwość połączenia sił i przyspieszenia tempa w osiągnięciu celu, jakim jest pozycja lidera komunikacji mobilnej w Europie - zapowiada Wojciech Kaczmarek, prezes ComVision sp. z o.o.

Dzięki transakcji marka SMSAPI uzyska dostęp do bezpośrednich połączeń z operatorami GSM w większości europejskich krajów oraz będzie mogła wprowadzić do Polski najnowsze rozwiązanie komunikacji mobilnej, jakim jest RCS.

- Akwizycja spółki ComVision to dla nas powód do dumy. To wiodący polski dostawca rozwiązań komunikacyjnych w branży mobilnej. Od teraz opracowane przez SMSAPI zaawansowane technologie będziemy mogli oferować w ramach LINK na innych rynkach europejskich. Posiadamy już szerokie portfolio rozwiązań komunikacyjnych, którymi planujemy dzielić się z ComVision i tym samym umocnić silną pozycję spółki w Polsce. LINK szybko staje się liderem rozwiązań telekomunikacyjnych w Europie, działając we wszystkich krajach skandynawskich, w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, w Bułgarii, a teraz także w Polsce – mówi Arild Hustad, CEO Link Mobility Group.

LINK Mobility Group jest jednym z wiodących dostawców usług komunikacji mobilnej w Europie, specjalizującym się w masowej wysyłce SMS, usługach mobilnych i innowacyjnych rozwiązaniach z obszaru "data intelligence”. Siedziba firmy znajduje się w Oslo, spółka posiada także biura m.in. w Norwegii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Bułgarii i Niemczech. Spółka notowana jest na norweskiej giełdzie. W 2016 r. zanotowała przychody na poziomie 924 milionów norweskich koron (100 mln euro) oraz zysk EBIDTA w wysokości 122 milionów koron (12,7 mln euro).

SMSAPI


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 287

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)